Rychlá zpověď – Miroslava Němcová o soukromí: Jak si čistím od politiky duši

O politice, rodině, lásce a životních hodnotách
31. května 2018
 
Hlavní stránka Nové články

Miroslava Němcová je veřejnosti známá jako politička, která se v kariéře dostala až do křesla předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Člověk by řekl, že aby přežila v profesi ostrých pánských loktů, musí jít přes mrtvoly. Opak je ale pravdou. Tato noblesní dáma přechází nepříjemnosti s lehkostí a nadhledem. I přes nadmíru práce si udělala čas na rozhovor pro Luxury Prague Life, kde kromě o politice hovořila hlavně o sobě. Co je pro ni životní prioritou, jak často se nechává hýčkat nebo jaká je babička, se dočtete v následujících řádcích.

Miroslava Němcová je v politice téměř čtvrt století.

Video

Paní Němcová, dokážete spočítat, kolik let už jste v politice?

Snadno, protože za měsíc to bude dvacet let. Myslím tím ve vysoké politice. V roce 1998, v červnu, jsem se stala poslankyní. Takže to je dvacet let, ale předtím jsem už čtyři roky „sloužila“ v komunální politice v Žďáru nad Sázavou, takže s komunální praxí čtyřiadvacet let. Skoro čtvrt století.

Já nechci být impertinentní, ale to je šílené. Vůbec si nedokážu představit, jak v takovém „bordelu“ lze tak dlouho vydržet, ještě k tomu, když jste mi tu řekla, že jste chtěla být letuška. Jak se stane, že skončíte místo toho jako politička?

To jsem chtěla jako dítě. Která holka nechtěla být letuška nebo krasobruslařka? Pro mě byl zlomový rok, jako pro většinu lidí mé generace, 1989. Pro nás tehdy všechno teprve začalo. Mně bylo tehdy sedmatřicet let a teprve mi začínal život, protože do té doby jste si nemohla říct, co budete studovat, co budete dělat. Všechno bylo prostě tak nějak mimo vás. Tehdy jsem si řekla, že něco začnu dělat a otevřela jsem si knihkupectví a vedle toho jsem vstoupila do politiky, protože to dávalo smysl.

Dává vám to pořád smysl?

Ano, dává. Někdy se peru s tím, že nevím, jak dál, že už tomu moc nedávám, ale pak si ze vzdoru řeknu, že ne, že dokud člověk něco může dělat, tak to má dělat.

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město, Praha 2

Kdy je pro politika tedy čas přestat, jít do důchodu?

Každý to má jinak, jako v každé jiné profesi. Politika není jiná profese než ostatní. Třeba je vám líto, že to zabalí, jak se říká, nějaký sportovec, říkáte si, že to mohl ještě chvíli vydržet, naopak jiní tam ještě jsou a jejich výkony jsou nijaké… U politiků je to stejné. Někdo to chytne, vystihne, že už je ta správná doba, někdo si myslí, že se to bez něj neobejde… Takže na to nedokážu odpovědět.

Bylo těžké si zachovat své »já«? Nesejít na tu špatnou stranu? Nedělat něco proti svému přesvědčení?

Vzpomínám si na mnoho situací, kdy se tu člověk snažil dopracovat určitých kompromisů, musela jsem toho hodně skousnout, ale to má v politice každý. Každý to zažil a kdo říká, že ne, tak si vymýšlí. Ale vždycky tam byla pozitivní motivace nenechat se zlomit. Myslím, že nejpodstatnější je ve všem dělat věci tak, jak jste přesvědčená, že je máte dělat a moc se nekoukat napravo nalevo. A nesnažit se zavděčit všem.

Stalo se někdy, že vám někdo vyhrožoval?

Ano, stalo.

Jak se tohle řeší? Navíc vy jste žena, jste křehčí a zranitelnější než vaši kolegové, muži.

Byla jsem jediná žena v nejvyšší ústavní funkci předsedkyně Poslanecké sněmovny, která neměla ochranku. Všichni muži ve všech funkcích, kteří byli přede mnou i po mně, ji měli. Já jsem ji odmítla, protože trochu jsme také tehdy šetřili… ale hlavně jsem si říkala, že se bez ní dobře obejdu. Nejstrašnější výhružky, které jsem dostávala mailem nebo poštou, se týkaly mé maminky. Měla jsem tehdy maminku na vozíčku. Když mi chodily odporné obrázky toho, jak ji shodí ze schodů a různé popisy, tak to s člověkem zamává, ale to, co píšou teď, mě nechává chladnou, je mi to jedno. Nepíšou to normální lidé a já si tím nenechám brát čas.

Není to tak dlouho, co jste byla za hrdinku dne, možná za takovou rebelku, když jste opustila sál při projevu prezidenta. Cítila jste se jako rebelka?

Kdepak, já jsem to udělala tak spontánně, že nějaká myšlenka rebelie, nebo jestli tím vzbudím pozitivní nebo negativní vlnu, mě ani nenapadla. Já jsem prostě jenom věděla, že to překročilo hranice, u kterých jsem byla ochotná být. Když jsem si uvědomila, že u takových věcí být nechci, tak jsem si svobodně odkráčela.

Je to tak, že dojdete v životě do fáze, kdy je vám jedno, co si o vás kdo myslí?

Mění se to, určitě. Časem nabydete sebejistoty a některé otázky prostě přestanete řešit, přestanete si jimi trápit, protože ten život vás vyškolí. Tolikrát jsem se trápila a nikam to nevedlo, tak je lepší to hodit za hlavu a jít dál. A hlavně si věřit, protože bez toho člověk neudělá nic.

Neměl tento počin u vás nějaké negativní následky?

Ne, naopak. Lidi mi psali… přišlo mi nejvíc dopisů a mailů a vzkazů a pozitivních reakcí za celou mou politickou kariéru na základě mého odchodu z Vladislavského sálu.

Paní Němcová, přemýšlela jste někdy o kandidatuře na prezidentku republiky?

Přemýšlela jsem o kandidatuře v roce 2013. Nakonec z toho sešlo a nekandidovala jsem. Teď aktuálně o tom nepřemýšlím, neříkám, že to zcela vylučuji. Ale musela bych mít hodně silný motiv, ne pouze ten, abych měla „čárku“ v politické kariéře.

Povězte mi, kdo je Miroslava Němcová, když zamkne dveře kanceláře?

Poslední rok a půl jsem určitě květinářka a zahradnice. (smích)

Sázím, pěstuju, pořád něco vymýšlím, abychom se scházeli s přáteli a rodinou. Aby nás bylo pořád plno, abych prostě kolem sebe měla bezvadný lidi, se kterými si rozumím a mohu tak opustit míru nějaké kontroly, kterou člověk pořád má, tak se uvolnit. V tomto prostředí se cítím moc dobře.

Necháváte se ráda hýčkat? Co kadeřnice, kosmetika, kde vás mohou ostatní ženy potkat?

Kadeřnici mám už x let tu samou, mladou dámu tady v Praze. K té chodím pravidelně, krásně o mě pečuje. Přiznám se ale, že kosmetiku flákám… tam jsem byla asi dvakrát za celý život.

Nene!?

Dobře, tak třikrát. (smích)

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m, Praha 7

Ale na druhou stranu si pořád kupuju nějakou kosmetiku, čtu o tom články nebo si i nechám poradit. Ale je pravda, že už i v tom ubírám…

Já jsem z vás v šoku. Když já někde přiznám, že chodím na kosmetiku dvakrát do roka, tak na mě ty profesionální kosmetičky vztyčují výhružně prstíky… A vy tam nechodíte celý život? (smích)

Já neříkám, ale že to je dobře. Není. Přitom tenhle relax se mi pokaždé líbil, úplně jsem si v tom libovala, je to krásný pocit, když vás někdo opečovává, pustí do toho hudbu… Pokaždé to bylo božské a pokaždé jsem si slibovala, že si to znovu dopřeju, ale pak jsem ten slib záhy hned porušila. Takže z toho vyšlo, že nejsem ten správný typ pro kosmetické salóny. (smích)

Věnujete se nějakému sportu?

Baví mě jezdit na kole. To mě bavilo vždycky. Ale teď jsem objevila elektrokolo, což teda ti velcí sportovci strašně odmítají, že to není žádný sport. S tím já nesouhlasím. Je to sport, trošku námahy u toho člověk vyvinout musí. Zároveň se u toho tolik nezpotí a neuřítí a není úplně zchvácený, když jede do kopců, takže pořád nějak vypadá a do třetice si vyčistíte hlavu a duši, když jedete přírodou na čerstvém vzduchu. Což u mě ve Žďáře nad Sázavou je otázka chvilky, než se dostanu do lesa. To je jedna věc, co mi dělá velkou radost, a to bruslení mi také ještě zůstalo. V zimě chodím bruslit.

Fakt?

Ano, dokonce jsem se naučila i nějaké náznaky piruet. Ale bruslila jsem vždycky strašně ráda. Měla jsem jednou delší pauzu, to už jsem myslela, že to nedokážu se postavit po šesti letech znovu na brusle. První hodina byla šílená, ale pak to šlo.

Z vás musí mít radost lékaři…?

Můj syn je lékař a žádnou radost ze mě nemá. (smích) Nemají, protože já k nim nechodím. Já k nim chodím až ve chvíli, kdy mi něco je, nechodím preventivně. Mám to tak našroubované v hlavě, že je jasné, že kdykoliv k němu půjdu, tak mi něco najde. A já nic mít nechci, tak tam nechodím.

To je fakt, oni potřebují něco vykazovat pojišťovnám…

To, jak já to vedu, není asi dobrý recept, nikomu to nechci vnucovat, ale já jsem se k tomu takhle postavila.

Vy jste si ale prošla nějakou nemocí…?

Ano, měla jsem v roce 1988 rakovinu. Dopadlo to tedy dobře. Neříkám, že jsem nějaký vzor cnostní, ale od přírody mám ráda věci, o kterých se říká, že jsou zdravé a měly by se jíst. Nemusím svádět boj, jestli jím dost ovoce nebo zeleniny nebo ryb, protože to všechno mám velmi ráda a jím to. Ale co se týká lékařů a prevencí, to tedy nejsem vzor cnostní.

Jaké máte další neřesti? Někdo kouří, někdo rád hraje poker…

Nikdy jsem nekouřila, jednou jsem to vyzkoušela, to ano, jako každý, ale nikdy jsem nekouřila. Ale moje maminka, tatínek, manžel, tchyně, tchán… Všichni kolem mě kouřili. Mě to ale nikdy nelákalo, ne proto, že jsem si chtěla uchránit zdraví, ale prostě mě to nikdy nenapadlo, že bych měla. Nevadilo mi to, když kolem mě ale kouřili.

Ráda si dám sklenku vína nebo i dobrého koňaku…

Co cestování? Vy pocházíte z té generace, která si váží toho, že může někam jet. Pro moji generaci je to už samozřejmostí. Kam jste vyrazila na první cestu?

Jako valná většina Čechoslováků jsme vyrazili hned v tom roce 1989 do Vídně na vánoční trhy. Tehdy jsme byli jak v Jiříkově vidění, byl to jiný svět. Tehdy jsem měla ještě maminku a chtěli jsme jí ukázat svět, protože ta nikdy nikde nebyla. Komunisté padli a ona už byla v důchodu. Tak jsme ji vzali do Benátek, projeli jsme kus Rakouska… spíš to, co bylo u nás poblíž, aby to byla schopna absolvovat. No a s manželem jsme toho už moc neobjevili, protože jsme se zamilovali do Itálie a do Chorvatska a teď jsme objevili severní Francii, Bretaň a tam jsme byli tedy už třikrát.

Co exotika – Srí Lanka, Bali, Thajsko, Karibik?

Vůbec, nikdy jsem tam nebyla a neláká mě to. Táhne mě sever. Nemám ráda vedro, dusno a vlhko, takže pro mě je Asie ztracená. Byla jsem dvakrát pracovně ve Švédsku, a tak si ještě pomýšlím na Norsko, že tam bych se ještě chtěla podívat.

To si s manželem vyrazíte. Určitě budete mít nějaké výročí nebo narozeniny…?

Už jsem nad tím přemýšlela, protože za dva roky to bude padesát let, co jsme se brali.

To je neskutečná doba!

No, to je. (smích) A já si pořád lámu hlavu, co mám po tom manželovi chtít, že jsem to s ním vydržela… a on se mnou. (smích)

Když jsme totiž měli pětadvacáté výročí, tak jsme si na to vzpomněli dva měsíce před a začali jsme vymýšlet, co si dáme, kam třeba společně pojedeme, jako do Prahy na koncert třeba. Jenže jsme na to oba zapomněli a probrali jsme se hluboko po výročí, takže jsme to v tichosti přešli. Tak jsme si řekli, že si to oslavíme, až to bude dvakrát tolik.

No a je to tu a co to tedy bude?

Já nevím! (smích) Lámu si s tím hlavu. Tehdy jsem tajně doufala v nějaký prstýnek. Teď už takovou touhu nemám, ale zase si říkám, že by to chtělo nějaký drahý šperk, který bych pak odkázala vnučce jako rodinné dědictví. Šperk, který by se dědil.

Máte nějaký recept na tak dlouhé a pevné manželství?

Je to nepřenosné, každý pár je jiný. Ale já jsem nikdy při manželských problémech nemyslela na rozvod, to bylo zakázané slovo. Vyplatilo se nám, dopřát si čas, abychom věci řešili v klidu, aby si to takzvaně sedlo.

Kdo vám v poslední době udělal největší radost?

Asi syn, protože dokončil významnou vědeckou práci, vydal knihu a v tom svém lékařském oboru za ni dostal ocenění jako nejdůležitější vědecká kniha. Samozřejmě každý rodič nesmírně rád vidí, že jeho děti uspěly. Musím přiznat, že to se mnou hodně zacvičilo.

Já jste byla maminka, oproti tomu, jaká jste teď babička?

Byla jsem přísná maminka, ale syn na to vzpomíná v dobrém. Říká, že to bylo dobře. Jako babička jsem ta nejtolerantnější, co může být. Vím, že se nemám ptát na nějaké věci jako třeba svého osmnáctiletého vnuka, zda má už dívku. (smích)

Miluju je. Ukážu Vám své pracovní desky… když se ve Sněmovně děje nějaké drama, kdy jsou všichni psychicky vypjatí, tak já tu mám takovou kapsičku, ze které vytáhnu tuhle fotku svých nejbližších. Nad tou se vždycky uklidňuji. Pomáhá to. Když je tam nějaký strašný stres, tak si řeknu – neblázni, ať nedostaneš infarkt, a otevřu si ty desky a koukám na ně, abych věděla, kvůli komu jsem na světě doopravdy.

To je krásná tečka za naším rozhovorem, za který vám moc děkuji.

 

 

Rychlá zpověď:

Jak byste shrnula politiku v Česku jednou větou?

Je jako počasí, je ukrutně sucho a nic kloudného se neurodilo.

Kde se v Česku cítíte nejvíc doma?

Ve Žďáru nad Sázavou a v Praze.

Poslední kniha, kterou jste četla?

Elena Ferrante – Příběh ztracené holčičky.

Jakou část těla byste si chtěla nechat vylepšit?

Žádnou. Já nechci bojovat s časem.

Co pro vás znamená luxusní dovolená?

Být doma, rodina, děti a kamarádi.

Z čeho máte největší strach?

Asi jako každý z nemoci, z nemoci svých blízkých.

Vaše životní motto?

Několik jsem jich už vystřídala, a to poslední je: Mysli a jednej. Na to »jednej« dávám důraz, ale na to »mysli« ještě větší.

Čím jste chtěla být jako malá?

Krasobruslařka a potom letuška.

O kterém českém politikovi můžete říct, že je váš skutečný kamarád?

Já mám kamarády z jiných sfér. V těchto vodách se skutečné přátelství neurodí.

Nejoblíbenější květina?

Všechno, co kvete bílé, od sněženek po růže.

Trest smrti ano nebo ne?

Ne.

Kdo je podle vás nejvíc sexy politik na světě?

To je bomba. Já nevím, ale myslím, že kluci Kennedyové byli takoví šarmantní.

Když bych vám dala milion korun, za co byste je utratila?

Baví mě nejvíc zahradničení, takže bych nakoupila stromy, keře, rostliny, květiny a vysázela bych anglický park.

Co vás spolehlivě rozesměje?

Bezvadná knížka, třeba Pan Kaplan má třídu rád. Nebo filmy – Kristián, staré české filmy, nebo když pan Kodet vystoupí v Pelíškách a pronese tu svou slavnou větu: "Proletáři všech zemí …" teď to nemůžu říct až do konce… Tak to se ráda zasměju.

Na co byste se zeptala vy mě?

Protože jste krásná, tak bych se zeptala, kdybyste byla herečka, jakou ženskou roli byste přijala ve filmu a chtěla byste si ji zahrát?
To je těžká otázka, asi nějakou komediální roli jako Dáša Havlová v »něco něco« hošigutntág.
To by vám, myslím, sedlo.
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (6)

With her husband
Rodina pro je političku to nejdůležitější.
Nejraději paní Němcová tráví čas s rodinou a přáteli.
She likes travelling around Europe
Mrs. Němcová
Mrs. Němcová likes skating.
View photo gallery

O autorovi

Vystudovala jsem humanitní vědy. Zajímám se o psychologii, ráda čtu červenou knihovnu jako útěk od reality všedních dní. Mojí největší vášní je cestování a dobré víno.
Karolína Lišková
Luxusní bydlení Praha
Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m
Praha 8

Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m

2 + KK 100 m², bal. 13 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město

7 + KK 259 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Braník-263m2
Praha 4

Luxusní vila na prodej Braník-263m2

5 + KK 263 m²
26 558 615 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha
Praha 1

Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha

4 + KK 221 m², ter. 75 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²

3 + KK 109 m²
17 995 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m

5 + 1 288 m², ter. 42 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
50 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138

3 + 1 138 m², ter. 33 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84

3 + 1 84 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej na Praze 7 - 124m
Praha 7

Byt na prodej na Praze 7 - 124m

3 + KK 124 m²
19 800 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - V Tower - 112
Praha 4

Luxusní byt na prodej - V Tower - 112

3 + KK 112 m², ter. 27 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
120 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

5 + KK 178 m², bal. 30 m²
55 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

2 + KK 77 m², bal. 6 m²
24 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

3 + KK 101 m², bal. 24 m²
34 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

3 + KK 101 m², ter. 24 m²
34 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

2 + KK 77 m², bal. 6 m²
24 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej v Pařížské ulici-134m2
Praha 1

Luxusní byt na prodej v Pařížské ulici-134m2

4 + 1 134 m², bal. 2 m²
49 750 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila k prodeji, Praha 5 - 257m
Praha 5

Luxusní vila k prodeji, Praha 5 - 257m

5 + 1 257 m²
32 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na pronájem v Nebušicích-223m2
Praha 6

Luxusní vila na pronájem v Nebušicích-223m2

5 + 1 223 m²
70 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu Praha
Praha 4

Pronájem luxusního bytu Praha

4 + KK 246 m², ter. 39 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 53 m², bal. 3 m²
11 850 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m
Praha 6

Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m

5 + KK 256 m², bal. 15 m², ter. 24 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej Praha
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej Praha

4 + 1 242 m², ter. 68 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha
Praha 5

Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha

4 + KK 199 m², ter. 14 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 700 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 920 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m

2 + 1 49 m², bal. 2 m²
5 746 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m

3 + KK 105 m²
10 934 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m

2 + 1 60 m²
6 589 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m

2 + 1 73 m²
7 490 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m

Atypický 721 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 130m
Praha 1

Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 130m

4 + 1 130 m²
20 755 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2
Praha 1

Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2

Atypický 387 m²
155 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem-Praha 3
Praha 3

Byt na pronájem-Praha 3

4 + 1 181 m²
80 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín
Praha 8

Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín

Atypický 489 m², ter. 211 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt v historické budově Praha 6 - 210m
Praha 6

Byt v historické budově Praha 6 - 210m

4 + KK 210 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasami Hřebenky - 251m
Praha 5

Luxusní byt s terasami Hřebenky - 251m

5 + KK 251 m², ter. 26 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks