Rychlá zpověď - mistr čínských bojových umění Pavel Macek: Dech je absolutně klíčová záležitost

O dechu jako prioritě, kultivaci těla, vnitřním klidu a růstu lidského ducha i charakteru
24. listopadu 2021
 
Hlavní stránka Nové články

Ve chvíli, kdy se potkáte s Pavlem Mackem, nemůžete se mu přestat dívat do očí. Vyzařuje z nich vnitřní klid a jistá magie bojových mistrů. V rozhovoru pro LP-Life.cz nám prozradil, jak se dostal ke studiu a později i k aktivnímu provozování čínských bojových umění, která ho přivedla i k filosofickým směrům, které ctí. Zavzpomínal na své dobrodružné začátky v San Francisku a na pocity při prvním setkání s opravdovým mistrem. Promluvil o přínosech správného dýchání pro lidské tělo i mysl a odhalil nám, co ho těší a co dělá nejraději, když zrovna nevyučuje ve své škole.

Pavel Macek velmi rád tráví čas v přírodě

Video

Studoval jste na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy, kde jste se seznámil s ideami stoicismu, filozofického směru, jehož základní myšlenkou je žít v souladu s rozumem a přírodou. Zároveň jste mistrem čínských bojových umění. Jak se stalo, že jste si vybral právě tuto životní cestu? Vedl vás k tomu někdo?

Já jsem se k filosofii dostal právě přes bojová umění, protože můj tehdejší učitel na jednom z tréninků řekl, že čínská bojová umění, tedy konkrétně kung-fu, jsou filosofií. Tak jsem si řekl: „Aha, filosofie.“ Poprosil jsem pak mojí maminku, jestli by mi na prázdniny nekoupila o filosofii nějaké knížky. Byla tak laskavá, že je koupila a ještě ke všemu měla šťastnou ruku. Vybrala mi knížky filosofa Friedricha Nietzscheho, kterého jsem si od té doby velmi oblíbil, a knihy o buddhismu. Postupně jsem se začal těmto učením věnovat hlouběji, vlastně to bylo už někdy na střední škole. Později jsem šel studovat humanitní vědy na vysokou školu. De facto jsem plánoval i univerzitní kariéru, protože mi to docela šlo a moc mě to bavilo. Ale mnohem víc a mnohem intenzivněji jsem se věnoval cvičením bojových umění. Právě díky nim jsem se dostal do San Franciska, následně do Hongkongu a do pevninské Číny. Pak jsem si otevřel i vlastní školu, začal jsem hlavně učit a univerzitní kariéru jsem pověsil na hřebík. Ovšem v zásadě jsem se k tomu obratem zase opět dostal zpět, protože se snažím vyučovat bojová umění tak, aby to byla nejenom kultivace těla a sebeobranných dovedností, ale i růst ducha i charakteru.

Která čínská bojová umění ovládáte konkrétně a jaká je jejich podstata a přínos pro lidské tělo a mysl?

Můj hlavní styl, kterému se věnuji, se jmenuje Hung Kyun a na mé škole vyučujeme jeho praktickou formu, tedy Practical Hung Kyun. Myšleno je to tak, že chceme, aby to bylo praktické, a to nejen pro zdraví, ale i pro kondici, sílu, sebeobranu a zároveň pro osobní rozvoj v tom nejširším slova smyslu. Kromě toho jsem začal před několika lety studovat spřízněný styl, který se jmenuje Hap Kyun, a zároveň i jeho takovou měkkou vnitřní variantu, která se jmenuje „jehla v bavlně“. To jsou tři hlavní styly čínských bojových umění, kterým se věnuji. Jinak už dlouhá léta cvičím a vyučuji moderní Mixed Martial Arts (MMA) a praktickou sebeobranu. Myslím si, že tradiční bojová umění, moderní sport a praktická sebeobrana jsou vynikající kombinace.

Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ
Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ, Okolí Prahy

A přínos pro naše lidské tělo a mysl?

Obecně žijeme v bezpečné společnosti. Takže hlavní sebeobrana je proti sedavému způsobu života a proti nezdravému způsobu života, což znamená zlepšení dýchání, pohybových dovedností, síly, kondice a zdraví všeobecně. Řekl bych, že to je ten hlavní přínos. Samozřejmě, že sebeobranné dovednosti je lepší umět a nepoužít, než naopak. Jak se říká, je lepší být válečník v zahradě, než zahradník ve válce. Takže to je asi další z benefitů. Důležitý je i obecný osobní rozvoj, snažit se pomáhat lidem a ne jim ubližovat. Kontinuálně na sobě pracovat tak, aby byl člověk lepší a přínosnější pro celou společnost a pro celý svět.

Jaké bylo vaše první setkání s vaším úplně prvním mistrem a jak vás přijal? A ke kterým dalším mistrům jste měl tu čest chodit? Jsou to vždy vážní a vyrovnaní lidé nebo je realita jiná?

Vůbec bych si mistry bojových umění neidealizoval, jsou to také lidé. Zamlada to byli často pěkní syčáci, ale jak postupně dospěli, zjistili, že není cesta jenom být nejlepší, nejsilnější a všechny jen porážet. Každý z nich jde posléze více do hloubky. Řekl bych, že to přijde s věkem. Já jsem začal cvičit jako malý kluk tady, v zásadě v rámci velkého náboru. A cvičil jsem několik let. Za skutečně svého prvního učitele a mistra v tomto slova smyslu, považuji Wong Yew Ching Sifu ze San Franciska. Jemu v té době bylo něco přes sedmdesát. Setkání s ním se událo tak, že mně a mému kamarádovi Alešovi, se kterým jsme za ním přijeli studovat do San Franciska, řekl: „Vítejte. Ukažte, co umíte.“ Zasmál se, zatleskal a řekl: „Tak se do toho pustíme. Tréninky jsou od tolika a do tolika.“ A tak jsme začali. No a ten klid a ta vyrovnanost, to je jeho hodně osobnostní rys. Zažil jsem spoustu nerváků i spoustu kliďasů. Jsou to lidé, jako každý z nás. A ta představa, že každý mistr bojových umění musí být nutně ten zenový mnich vznášející se na obláčku vždycky v klidu a pohodě? Ne vždy to tak musí být, ale řekl bych, že minimálně pro mě je to určitě nějaký cíl pracovat na vnitřním klidu, na mindfulness a na soustředěnosti. Pak jde totiž všechno o hodně lépe a nejenom, co se týká bojových umění, ale obecně, co se týče života.

A váš vnitřní pocit toho úplně prvního setkání s mistrem?

Tak určitě nadšení. Chtěl jsem se prostě učit a najednou před vámi stojí někdo, kdo to umí. Nejen nadšení, ale i obdiv. A velmi jsem se těšil, až konečně začnu cvičit.

Byl jste průvodcem seriálu Škola dechu, kde jste teoreticky i prakticky učil, jak správně používat dech a odnaučit se zlozvyky. Proč právě dech a jak účinně a efektivně dýchat? A jaké přínosy má správné dýchání pro lidské tělo?

Já jsem původně alergik a astmatik. Měl jsem těžké astma, takže pro mě dech bylo téma už od malička. Každopádně jenom tím, že jsem začal cvičit a začal se hýbat, tak astma i alergie byly najednou pryč a já jsem v průběhu dalších let a dalšího studia začal pracovat více na síle a více na kondici. Vždycky to šlo ruku v ruce nějak s tím dechem. Po letech jsem svá studia, co se týče dechu, ještě více prohloubil a vlastně mi došlo, jak je to extrémně důležité. Už z toho hlediska, že všichni dnes řešíme stravu, ale bez jídla vydrží člověk poměrně dost dlouho, a to i na špatné a nekvalitní stravě. Samozřejmě mu to neprospívá, ale přesto přežijeme. Ovšem dýchat potřebujeme mnohem častěji, než jíst. Za den dáme nějakých, řekněme šestnáct tisíc, dvacet tisíc a víc nádechů a výdechů a závisí na tom, jaká je jejich kvalita a jaké opravdu jsou. Takže zlepšení dýchání v běžném životě ovlivní všechno ostatní, včetně dýchání ve sportovních činnostech. U sportovních činností máme pro jednotlivé či konkrétní aktivity i specifické způsoby dýchání, kdy je člověk schopen výrazně a okamžitě zvýšit svojí sílu nebo zlepšit flexibilitu. Nebo pomocí jednoduchých dechových cvičení zlepšit fyzičku, kardiovaskulární vytrvalost, zklidnit mysl nebo zbavit se zadýchávání. Takže dech je absolutně klíčová záležitost, a to jak v běžném životě, tak i ve sportovním výkonu. Navíc je to most čistě mezi tím tělesným a duchovním. Je to prostě spojka, pomocí které může člověk ovlivnit spoustu věcí. Jde například těžko se pokaždé v mžiku uklidnit nebo si zpomalit srdeční tep, nebo něco dalšího podobného. Ovšem pomocí dechu se dá dosáhnout hodně. Takže od čistě té fyzické složky, potřebuji zlepšit sílu a kondici přes jistou mobilitu, flexibilitu. Potřebuji zlepšit rozsah pohybu až po zklidnění mysli a obecně i více pohodovější život.

Bojové umění se tradičně předává v přímé linii z generace na generaci. Jak je to u vás?

Já mám to štěstí, že jsem studoval u několika mistrů, kteří skutečně pocházejí z velmi renomovaných a velmi dlouhých linií, které jdou x generací nazad, a myslím si, že to není něco, se dá úplně plánovat, ale co se prostě přihodí. Takže já se spíše soustředím na to, abych byl dobrým žákem a jako učitel předával tu esenci. Spousta lidí si dle mého názoru mylně myslí, že kdysi dávno byl vynalezen nějaký styl bojových umění a ten styl se předává z generace na generaci v neměnné podobě, protože tenkrát to bylo nejlepší a teď už se to jenom zhoršuje. Já si myslím, že je naopak potřeba předávat tu esenci. A co se týká bojových umění, tak je to zcela jistě zdraví, síla, kondice, sebeobrana. A protože doba se mění, tak je potřeba aktualizovat to dané curriculum a daný systém. A pokud se předává to skutečně funkční jádro toho daného systému, tak se předává právě z generace na generaci. A když se podaří nést tu pochodeň dál, tak to je na mně a na mých žácích. Je to v rukách osudu, tak uvidíme.

Narodil jste se v Roce ohnivého draka (1976), řídíte se čínským horoskopem? A jak vnímáte letošní rok kovového buvola?

Úplně ne a zcela vám to neřeknu. Já jsem se zajímal jak o západní astrologii, tak o tu východní. A teď myslím tu skutečnou, ne prostě „sloupeček“ v časopise. Ale v Číně je systém, který se jmenuje „8 znaků“ a je to velmi rafinovaná metoda, spíš bych řekl psychologie, než astrologie a horoskopy. Na západě de facto platí to samé. Skutečná astrologie má mnohem blíže řekněme k jungovské hlubinné psychologii a Carl Gustav Jung se jí opravdu hodně věnoval. Jeden čas mě to dost zajímalo, ale pak přišly jiné zájmy a začal jsem se věnovat i jiným věcem. To, že jsem Ohnivý drak, o tom není pochyb, to se zeptejte všech mých kamarádů a žáků. Co však přinese tento rok Kovového buvola, jak jste říkala, tak to absolutně netuším. Přinese to, co my sami do něj vložíme a vše to, co budeme dělat.

Co děláte v ostatních dnech, když zrovna neučíte? Čemu se rád věnujete?

Já učím víceméně každý den v pracovním týdnu. Ani bych tomu neřekl pracovní týden, protože mě to baví a učení je pro mě zároveň cvičení a potkávání se s lidmi. No ale jinak mě zajímá spousta věcí. Poslední dobou místo toho, abych se na něco více koukal nebo o něco více četl a byl v těchto činnostech aktivnější, mnohem raději trávím čas v tichu. Ať už to je řekněme sezení a čumění do blba, anebo potřeba trávit co nejvíc času v přírodě. Tak to je to, co mě nyní nejvíc obohacuje.

Děkuji vám za rozhovor.

Děkuji za pozvání a těším se někdy na viděnou.

Rychlá zpověď:

Co je kung-fu vnitřní síla a jak na ní?

Kung- fu je dovednost a dřina a vnitřní síla je, když je člověk zdravý, silný a má pevný a silný charakter.

Rada mistra čínských bojových umění „jak zvítězit“?

Zvítězit v první řadě nad vlastní leností a sám nad sebou.

Ocenění, kterého si nejvíce vážíte?

Od úplně běžného člověka, když mi poděkuje, že to, co učím je pro něj přínosné.

Váš každodenní ranní rituál?

Ráno si zacvičím a zamedituji, pohladím kočku a dám si čaj.

Ve třech slovech, čím vás ovlivnili učitelé při studiu v Číně?

Tři slova? Tři slova by byla asi málo.

Síla, odolnost a vytrvalost – jak s nimi začít a bez čeho to nejde?

V první řadě začít, pak hledat lepší způsoby, jak to dělat a pak pokračovat. Bez toho to nejde.

Bruce Lee, Jackie Chana, Chucka Norrise nebo Steven Seagal?

Každý má co nabídnout a já jsem fanda všech zmíněných gentlemanů.

Kdy jste se naposledy rozčílil?

Včera, ale už to nebylo tak hrozné.

Které vlastnosti si na sobě vážíte?

Zarputilosti.

Neřest, kterou na sobě nemáte rád?

Jsem také někdy pěkně líný.

Kterou vlastnost milujete na ženách?

Krásu, něžnost, ženskost.

Vaše životní krédo?

Převzít osobní zodpovědnost za svůj vlastní život.

Z čeho jste měl naposledy opravdu strach?

To už si zas tak moc nepamatuji. Já se zas až tak moc nebojím.

Co vás rozesměje vždy od srdce?

Když můj kocour Aďus předvádí ty své skopičinky.
DOTAZOVANÝ SE PTÁ REDAKTORA:

Jak se máte, jak se těšíte na interview?

Těším se moc, jste velmi zajímavý muž.
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (13)

Pavel Macek jako Master StrongFirst Instructor reprezentuje v Česku prestižní mezinárodní školu síly
Pavel Macek při cvičení základních technik stylu Hap Kyun
Pavel Macek se kromě čínských bojových umění věnuje silovému a kondičnímu tréninku, především cvičení s kettlebell a posilování s vlastní vahou a činkami
Pavel Macek na letním výcvikovém campu
Pavel Macek se svými žáky
Pavel Macek při výuce nácviku sebeobrany
Pavel Macek při nácviku sebeobranných technik s Lam Chun Sing Sifu
Pavel Macek je názoru, že sebeobranné dovednosti je lepší umět a nepoužít, než naopak
Pavel Macek s dlouholetým kamarádem a starším kung-fu bratrem Ivanem Rzounkem Sifu v Číně
Pavel Macek s učitelem síly, kondice a dýchání Pavlem Tsatsoulinem
Pavel Macek se svou žákyní - slavnou tygřicí Kačkou F.
Pavel Macek v Číně roku 2009 během vnitřních dechových cvičení
Pavel Macek - mistr čínských bojových umění a Master StrongFirst Instructor a
View photo gallery

O autorovi

V mediálním světě se pohybuji čtvrt století. Miluji život, upřímný úsměv a jiskru v očích. Setkání s inspirativními lidmi je pro mě nesmírně obohacující, je to prostě má vášeň. Stejně jako kultura, umění, hudba a sport. Ráda si dám i chutné a originální jídlo se skvělým drinkem ve společnosti pozitivně naladěných lidí se smyslem pro humor. A moje krédo? Pomáhejme si a buďme k sobě vlídní!
Šárka Kabátová
Luxusní bydlení Praha
Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ
Okolí Prahy

Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ

7 + 1 423 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m
Praha 5

Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m

8 + 1 471 m²
55 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m

2 + KK 51 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Praha 1

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem

4 + KK 245 m², ter. 28 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m
Praha 4

Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m

3 + KK 106 m², ter. 14 m²
14 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852
Okolí Prahy

Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852

7 + KK 225 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m
Praha 5

Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m

4 + KK 232 m², ter. 38 m²
24 990 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč

5 + KK 162 m², bal. 10 m²
29 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město

3 + 1 123 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m
Praha 10

Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m

4 + KK 131 m², ter. 20 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
52 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m
Praha 6

Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m

4 + KK 119 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m
Okolí Prahy

Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m

7 + KK 420 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Mezonetový byt na prodej - Praha 6 - Bubeneč
Praha 6

Mezonetový byt na prodej - Praha 6 - Bubeneč

3 + KK 126 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m
Praha 7

Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m

4 + KK 163 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m

3 + KK 48 m²
37 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

3 + KK 121 m², bal. 10 m²
48 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2
Praha 6

Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2

3 + KK 201 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město

2 + KK 121 m², ter. 50 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké
Praha 6

Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké

5 + KK 285 m²
95 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 113m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 113m

3 + KK 113 m², ter. 8 m²
19 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m
Praha 1

Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m

2 + 1 67 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
57 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem na Praze 3 -182m2
Praha 3

Luxusní byt na pronájem na Praze 3 -182m2

4 + KK 289 m², ter. 107 m²
85 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m
Praha 7

Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m

3 + KK 85 m², bal. 4 m²
15 452 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem na Malé Straně- 105m2
Praha 1

Luxusní byt na pronájem na Malé Straně- 105m2

2 + 1 108 m², ter. 14 m²
38 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m
Praha 1

Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m

5 + KK 217 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky
Praha 4

Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky

7 + KK 453 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč

12 + 2 1044 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 24m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 24m

1 + KK 24 m²
29 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 105m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 105m

3 + 1 105 m²
40 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Praha 5 - 320m
Praha 5

Luxusní byt na pronájem Praha 5 - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
140 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu s výhledem na Vyšehrad
Praha 2

Luxusní byt k pronájmu s výhledem na Vyšehrad

3 + KK 105 m², bal. 5 m²
38 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m

6 + KK 226 m², ter. 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks