Rychlá zpověď - mistr etikety Ladislav Špaček: Ženy nám už vzaly všechno

O slušném chování v koronavirové době, o vaření a budoucnosti
17. ledna 2021
 
Hlavní stránka Nové články

Jakmile se ocitnete v přítomnosti Ladislava Špačka, okamžitě máte pocit, že jste se přenesli do jiného století. Ne nadarmo se bývalému mluvčímu prezidenta Václava Havla přezdívá král etikety. Každá žena se vedle něho musí zákonitě cítit jako dáma. LP-Life.cz mělo to štěstí a s panem Špačkem se potkalo v butiku módní návrhářky Natali Ruden, kde byl Ladislav Špaček ve svém živlu. Miluje krásné oblečení. Ostatně v rozhovoru prozradil nejen to, jak bychom se měli správně odívat, ale svěřil se i se svými pocity ohledně této koronavirové doby a mnohým dalším.

Ladislav Špaček se sklenkou vína v ruce.

Video

Co jste dělal v tomto roce, soukromě i pracovně v rámci covidu?

Covid mě připravil o drtivou většinu mých aktivit, protože se zabývám etiketou. To znamená že jsem stále mezi lidmi, dělám přednášky, kdy mám plná divadla, kulturní domy nebo kina, kde přede mnou sedí stovky lidí a já jim vyprávím. Mám připravený program pro veřejnost i pro firmy. Teď jsem tak akorát koukal doma z okna.

Nepřesunul jste se do online prostředí?

Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m
Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m, Praha 6

To jsem kategoricky odmítl. Bytostně nenávidím to, čemu říkáte online prostředí. Nemůžu se stimulovat k nějakému výkonu před studeným okem kamery, potřebuji před sebou vidět hezky oblečené lidi, kteří mě sledují a vnímají moje charisma a energii, kterou jim předávám. Já zase musím vidět jejich výrazy a zpětnou vazbu. Dělat online rozhovor s někým, kdo sedí v trenýrkách a triku s hrnkem kafe na stole a já se mám stimulovat k nějakému výkladu o etiketě? Dostal jsem desítky nabídek, abych všechny firemní akce a konference dělal online, že by na to lidi koukali na tom studeném monitoru. Ne, do toho nejdu, odmítl jsem všechno.

Co jste tedy dělal?

Samozřejmě že jsem nemohl zahálet, to nepřísluší k mé energické a aktivní povaze, proto jsem se vrhl na psaní knih. Upsal jsem se nakladatelství Euromedia, že napíšu další knihy. Napsal jsem třicet knih a píšu další, zájem o ně je stále velký, to mě povzbuzuje. Pokračuji v některých sériích, které už vyšly dříve, například série knížek pro děti. Ta první se jmenovala Dědečku, vyprávěj a z toho se odvozují další. Teď už píšu šestou knihu v sérii. Píšu knihy pro dospělé, pro studenty, puberťáky, teď jsem redigoval svoji knihu pro teenagerky.

Kde k tomu berete inspiraci?

S teenagerkami je to pravda náročnější, tam inspiraci nemám autentickou, faktickou. Jsem ale letitý pedagog, učil jsem osmnáct let, takže mám zkušenosti se všemi věkovými kategoriemi. Skončil jsem na Filozofické fakultě pražské univerzity, dokáži se vcítit do konkrétní situace.

Spousta lidí se letos začalo učit novým věcem, vařit, zahradničit nebo šít. Měl jste to tak také?

Tomu jsem nepodlehl. Vařit vůbec ne, nikdy jsem neuvařil nic jiného než čaj. Jednou, když jsem byl měsíc zavřený na chalupě, tak jsem si udělal hemenex, to ale bylo vrcholné dílo.

To jste mě překvapil.

O mně si lidé myslí, že jsem ten typ. Jsem milovník restaurací, barů, kaváren, tak si myslí, že mám ke kulinářství blízko. Já to rád konzumuji, to ano, sám bych to ale nevytvořil.

Jak to teď děláte, když jsou restaurace zavřené? Není vám proti srsti objednávat si jídlo v plastových miskách?

To je mi kategoricky proti srsti. Naštěstí jsem v soukromí velmi jednoduchý strávník. Nesnídám, ráno se probouzím litrem a půl černého čaje jako Karel Schwarzenberg. S tím vystačím do takových dvou tří hodin. Miluji jogurty, takže si dám pak velký jogurt, který mi vydrží až do večeře. Večeře je pro mne hlavní jídlo dne, ale tím myslím večeři v dobré restauraci. Covid mě o ně připravil, tak se odbývám chlebem se šunkou, hemenexem nebo manželka něco uvaří. Tím, že jsem hospodský typ, moc domácí vaření nemám rád. Dokonce když jsme bydleli ještě ve Spálené, neměli jsme kuchyň. Odmítl jsem to s tím, že ji nepotřebujeme. Místo toho jsme měli obrovskou koupelnu, tu potřebuji. Kuchyň jsme udělali ze záchodu, což byl metr na metr, nebylo tam topení, jen varná konvice.

Teď jsem úplně v šoku.

Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč, Praha 7

Takže mě byste si nevzala, co? (směje se)

Myslím si, že muži, kteří vaří, jsou sexy.

To je pravda, teď je to i móda. V televizi na čtyřech kanálech ze dvanácti se vaří, a jsou to chlapi. Ženy nám už vzaly všechno, pilotují kosmické lodě a raketoplány, jsou objevitelky a kapitánky námořních lodí. Jediné, co nám nechaly, je dámská móda a vaření.

Jste pro mě vzorem ctnosti a nádherného chování až ze třicátých let, co už se dnes nevidí. Jak se cítíte, když přijdete do dnešní společnosti? Pozorujete například, když ženy pijí víno a sklenici nedrží za stopku?

Samozřejmě, že to pozoruji. Každý profesionál řeší to, co vidí kolem sebe. Kdyby tu seděl kadeřník, přemýšlel by nad vaším účesem a co by se dalo změnit a podobně. I já to tak mám, vidím, jak lidé drží příbor, nejsem ale policajt. Nemůžu kazit náladu ve společnosti tím, že budu chodit od jednoho k druhému a poučovat je.

Je vám to líto?

Je. Je to bolestný proces, který sleduji v posledních desetiletích. Přitom jsme měli obrovskou šanci, když se otevřely hranice, nasát to dobré. Viděli jsme, jak se oblékali francouzští, italští, britští politici. Naši chodili v bundách, bílých ponožkách a fialovém saku. Měli jsme možnost, ale to, co se děje v posledních letech, je znakem hluboké lenosti. Mám na mysli muže, ženy to ještě drží. Muži už se ale neumí oblékat podle toho, kam jdou. Ráno si obléknou mikinu a džíny, v horším případě v létě šortky, ze kterých koukají odpudivě chlupaté nohy. V tom jdou do práce, na rande, do restaurace a někteří i do divadla, zatímco naši dědečkové se převlékali několikrát denně podle příležitosti.

Ztratili jsme cit pro žánr situace, všechno je to jedna rovina. Ztratili jsme vnímání krásy kolem sebe. Byl jsem se svojí vnučkou loni v divadle na Louskáčkovi, a vedle nás seděl chlap v zeleném svetru. V Národním divadle, v předvečer Štědrého dne na slavnostním představení, a on pohrdá námi všemi, výkony, dílem našich předků, které vzbuzuje údiv a respekt. On na to kašle a dává to všem demonstrativně najevo. Je to neodpustitelné. Hlavně je to škoda, že se připravujeme o tyto krásné okamžiky být slavnostně oblečen. Proč je nevěsta krásně oblečená?

Protože se vdává jednou za život.

Když má smůlu, tak jednou za život (směje se).

Říkal jste, že ženy to ještě relativně drží. Znamená to, že se raději díváte na ženy, když drží etiketu a snaží se?

Samozřejmě, oblečením se z ženy stává dáma. Oděv se odborně řečeno interiorizuje, zvnitřňuje. Když si dáma oblékne takové šaty, začne se i jinak chovat. Má jinou chůzi, pohyby, vyjadřování. Najednou je z ní dáma, a to je to, co šaty umějí, proto si je oblékáme na slavnostní příležitosti. Dobře oblečených žen vidíme spoustu, dobře oblečený muž je událost.

Během pandemie jsme ztratili tvář za rouškou, nepodáme si pořádně ruku, o polibcích nemluvě. Jak to vnímáte vy?

Často teď slyším takové výroky jako „to už teď takhle bude napořád, lidi budou jenom online a nebudou si podávat ruce“. Na to říkám, co blázníte? Tři tisíce let to takhle funguje, a vy si myslíte, že kvůli nějakému covidu se změní tyhle základní návyky podávání rukou? To je přeci obřad. Lidé si podávají ruce od starého Říma. Víme, že dlaň je nejcitlivější částí ruky, vnímáme teplo, vlhkost, intenzitu stisku. To jsou informace, bez kterých se neobejdeme. Nějakému ťukání loktů se lidé smějí, protože vědí, že je to sranda a nemůžou to brát vážně. Doufám, že to tak všichni chápou, že je to jen blbá doba, kterou musíme přežít a až pomine, vrátíme se zpátky k líbání na přivítanou, k podávání rukou, objímání a pohledů z očí do očí.

Jak jste se ocitl v butiku Natali Ruden?

Znám ji spoustu let a vždycky mi připadala jako jednička mezi módními návrhářkami. Ona sama zdůrazňuje, že si musí člověk všimnout žánru, stylu. Jsou styly slavnostní, které připomínají, že jsme opravdu v nejvyšších patrech, zatímco jinde najdete butiky s praktičtější, spotřebnější módou. To má Natali taky, ona je ale typická právě tím, že její přehlídky jsou bomba, je to událost sezony. Jsou to nádherné róby, které vynášejí nejkrásnější modelky.

Věděli jsme o sobě, Natali asi bez pochyby věděla, že existuji, já věděl o ní. Měli jsme příležitost se jenom sem tam někde potkat na nějaké společenské akci. Loni jsme se viděli na plese v hotelu Arie, tak jsme si začali povídat. Potom jsem navštívil její butik a byl jsem okouzlen tím designem a výtvarnem, které vyzařuje z každého detailu. To je její osobnost, a proto ji považuji za absolutní eso mezi českými návrháři.

Vzhledem k tomu, že víte, jak by se žena měla oblékat, dokázal byste nahradit nějaké stylisty a vzít ji například sem do butiku Natali?

Kdybych ji mohl vzít do butiku k Natali, tak je vystaráno. Kdyby byla nějaká žena bezradná a svěřila se mi do péče, řeknu jí: „Pojď, vím, kde se o tebe postarají naprosto stoprocentně a kde se postarají i o všechny doplňky.“ Sám bych se neodvážil stylovat dámu, něco o tom vím, ale rozhodně bych to nechal na odbornících.

Podle mě na to ale jste odborník. Zvlášť, když se podívám na některé stylisty a do čeho oblékají naše celebrity…

Takhle bych se dokázal živit taky, to bych asi uměl, co občas sleduji na webu. Já se ale zabývám především pánskou módou a pánským stylem. Muži mají svůj outfit naprosto přesně normovaný a definovaný. Přesně víme, jaký oblek na jakou akci si můžeme obléci, v kolik hodin nosíme černý a kdy šedý. Oblek má stanoveny naprosto přesně všechny detaily, víme, že když budeme mít zlaté hodinky, budeme k tomu mít zlaté manžetové knoflíčky a zlatou sponu na opasku a podobně. Víme, jaká má být délka nohavic, jaké zvolit boty podle doby a příležitosti, jaké si vázat kravatové uzly, a to je ta věda, kterou předávám mužům, aby nebyli ve společenském životě bezradní.

U žen je to něco jiného. Muž, když dostane na pozvánce napsáno black tie, to znamená smoking, tak přesně ví, jak bude vypadat a už půl roku předem ví, jaké bude mít boty a sako. Žena má nekonečné množství variant, jak se přizpůsobit každé ze tří úrovní pánského oblečení. My máme smoking, černý oblek a denní oblek. Žena se každé úrovni může přizpůsobit tisíci variantami, v tom je to obrovské umění, které umí málokdo.

Říkal jste "my muži, kteří víme". Kde jsou? Existují ještě vůbec?

Existují, samozřejmě. Spousta mužů to i třeba ví, protože si to kdysi přečetli v knize renomovaného autora, nebo měli tatínka, dědečka nebo nějaký vzor v rodině. Já si vzpomínám, že můj tatínek si uměl uvázat kravatu na tři různé uzly. Ráno, když si šel koupit noviny, si vzal oblek, uvázal kravatu a když přišel zpátky, sundal si sako, usedl do křesla a četl. Kravatu si nikdy nepovolil, pouze si ji sundal, když to bylo neformální. Když je v rodině takový vzor, chlapec to vstřebává a zůstává to v něm celý život. Jenže dnešní život vede k tomu, že kluci na to trochu kašlou, říkají si, že si nemusí čistit boty, kravatu nemají.

Je to škoda, protože se okrádají sami o krásné zážitky, když se hezky obléknou. To, co ženy znají, co milují a prožívají. Žena je schopna utratit za šaty - nebo přimět muže, aby utratil za šaty - neskutečné peníze, protože ona se chce zdobit a zažít nádherný pocit královny plesu. Muži nám hodně zlenivěli, i když mnozí vědí, jak by to mělo být správně.

Abych je ale nezatracoval všechny. Vidím to, když mám přednášku pro firmu, jejíž manažeři jednají s klienty. Vědí, že je důležité, aby na ně dobře zapůsobili, protože klient si jinak vybere někoho jiného, nabídka na trhu mnohokrát převyšuje poptávku a často rozhoduje právě osobní kouzlo. Firmy si uvědomují, že etiketa se stává důležitým předpokladem úspěchu realitního makléře nebo finančního poradce, a začínají se tomu věnovat. Mám plný kalendář přednášek pro takové firmy, které chtějí dobře připravit své obchodníky na kontakt s klientem. Sedí přede mnou v oblecích a jsou snaživí. Samozřejmě vnímám, že jim často utíkají detaily, ale kvůli tomu tam jsem, abych jim vysvětlil, jaký uzel vázat k jakému límečku. Učím je to a oni jsou dychtiví, je to pro ně velký objev. Zdá se mi, že nic není ztraceno a že se rodí generace, která se ráda hezky oblékne.

Moc děkuji za rozhovor.

Rychlá zpověď:

Když řeknu jméno Natali Ruden, co vás jako první napadne?

Elegance, fantazie, perfekcionalismus, kreativita, krása.

Jak moc je v dnešní době důležité rčení - šaty dělají člověka?

Možná víc než kdy jindy. Dříve lidé chodili naprosto uniformě, ale dnes ztrácíme cit pro žánr situace, ve které se ocitáme. Neumíme se řádně obléct do divadla, do kanceláře, na večeři, do restaurace, na procházku. Škoda.

Co podle vás chybí dnešní mládeži?

Pokora a povědomí o tom, kde se vzalo to bohatství a ten blahobyt, ve kterém s naprostou samozřejmostí žijí.

Čeho jste si nejvíce vážil na Václavovi Havlovi?

V prvé řadě odvahy, celoživotního kréda bojovat za pravdu a lidská práva. A potom nezměrné zdvořilosti.

Kdo by podle vás měl být příštím prezidentem České republiky?

Václav Havel.

Jmenujte tři věci, které byste vytknul současnému prezidentovi co se etikety týká?

Bezpochyby vulgární vyjadřování, špatná reprezentace úřadu hlavy státu a brutální ohýbání Ústavy.

Když se poprvé setkáte s nějakým člověkem, na co se jako první zaměříte?

V Brazílii jsou to boty, ale u nás oči.

Co si pomyslíte o člověku, který vám podá ruku jako takzvanou leklou rybu?

Že má sám se sebou nějaký problém.

Jak koronavirus ovlivnil etiketu, v jedné větě.

Zbavil nás přirozených lidských kontaktů. Ty náhražky přes monitory, přes Skypy, to není ono. Těším se až se opět vrátíme k podávání rukou, líbání se na přivítanou a objímání se.

Co vy sám nejraději nosíte?

Džíny, košili bez kravaty a sako.

Nejhorší společenský prohřešek, kterého jste byl přítomen?

Bezohlednost, nedostatek taktu, empatie. Podával jsem ruku svému kamarádovi a ten řekl: Oo, dáma nejdříve. Podal ruku dámě, která šla vedle mě, pak teprve mně, takže jedna chyba za druhou a já jsem se za něj styděl.

Který politik, ať už český nebo zahraniční, má podle vás etiketu v malíčku?

Dneska se už i naši politikové mohou rovnat evropské elitě, ale bezpochyby jsou to francouzští prezidenti. Jeden za druhým. Kromě Hollanda, ale jinak jsou to všichni štramáci.

Kdy a proč jste vy osobně porušil nějaké pravidlo etikety?

Někdy poruším pravidla etikety proto, abych druhé, ty co sedí třeba se mnou u stolu, nestresoval. Oni si myslí, že já jsem jakýsi umělohmotný panák. Takže si dám třeba lokty na stůl a tím ukážu: Koukejte, jak jsem uvolněnej.

Jaký cíl jste si stanovil pro rok 2021?

Nezbláznit se z toho všeho. Nezbláznit se z covidu, z médií a zachovat si jasnou mysl.
Dotazovaný se ptá redaktora:

S kým jste dělala nejzajímavější rozhovor?

S paní Němcovou.
Ušlechtilá dáma.
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (6)

Špaček během své přednášky.
Špaček při výuce správného stolování.
Ladislav Špaček se svou manželkou Evou.
Špaček se svou knihou.
Špaček u stolu.
Ladislav Špaček se svou vnučkou.
View photo gallery

O autorovi

Vystudovala jsem humanitní vědy. Zajímám se o psychologii, ráda čtu červenou knihovnu jako útěk od reality všedních dní. Mojí největší vášní je cestování a dobré víno.
Karolína Lišková
Luxusní bydlení Praha
Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ
Okolí Prahy

Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ

7 + 1 423 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m
Praha 5

Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m

8 + 1 471 m²
55 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m

2 + KK 51 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Praha 1

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem

4 + KK 245 m², ter. 28 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m
Praha 4

Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m

3 + KK 106 m², ter. 14 m²
14 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852
Okolí Prahy

Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852

7 + KK 225 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m
Praha 5

Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m

4 + KK 232 m², ter. 38 m²
24 990 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč

5 + KK 162 m², bal. 10 m²
29 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město

3 + 1 123 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m
Praha 10

Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m

4 + KK 131 m², ter. 20 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m
Praha 6

Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m

4 + KK 119 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m
Okolí Prahy

Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m

7 + KK 420 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Mezonetový byt na prodej - Praha 6 - Bubeneč
Praha 6

Mezonetový byt na prodej - Praha 6 - Bubeneč

3 + KK 126 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m
Praha 7

Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m

4 + KK 163 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

3 + KK 121 m², bal. 10 m²
48 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2
Praha 6

Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2

3 + KK 201 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město

2 + KK 121 m², ter. 50 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké
Praha 6

Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké

5 + KK 285 m²
95 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 113m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 113m

3 + KK 113 m², ter. 8 m²
19 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m
Praha 1

Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m

2 + 1 67 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
57 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem na Praze 3 -182m2
Praha 3

Luxusní byt na pronájem na Praze 3 -182m2

4 + KK 289 m², ter. 107 m²
85 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m
Praha 7

Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m

3 + KK 85 m², bal. 4 m²
15 452 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem na Malé Straně- 105m2
Praha 1

Luxusní byt na pronájem na Malé Straně- 105m2

2 + 1 108 m², ter. 14 m²
38 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m
Praha 1

Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m

5 + KK 217 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky
Praha 4

Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky

7 + KK 453 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč

12 + 2 1044 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 24m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 24m

1 + KK 24 m²
29 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 105m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 105m

3 + 1 105 m²
40 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m

6 + KK 226 m², ter. 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

9 + 2 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m

3 + KK 48 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 2 - Vinohrady - 36m2
Praha 2

Pronájem bytu Praha 2 - Vinohrady - 36m2

1 + KK 36 m², bal. 1 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks