Hlavní stránka Nové články

Milan Sova je poměrně mladý lékař, ale už s mnoha tituly. Je primářem Kliniky plicních nemocí a TBC ve Fakultní nemocnici Olomouc a také předsedou České aliance proti chronickým respiračním onemocněním. Momentálně řeší samozřejmě z větší části své praxe koronavirus. V rozhovoru pro LP-Life.cz ale nezapomněl také zmínit důsledky pandemie, o kterých se příliš nemluví...

Plicní lékař Milan Sova.

Video

Ve vašem mladém věku jste toho už hodně dokázal. Čemu všemu se věnujete?

Velké části pneumologie, hlavně spánkové medicíně, chronické obstrukční plicní nemoci, intervenční bronchologii. Velkou porci času také zabere práce v České alianci proti respiračním onemocněním.

Toho je strašně moc, plíce a spánková apnoe mi nejde moc dohromady.

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6, Praha 6

Je to jednoduché, jde hlavně o poruchy dýchání ve spánku, protože to je primárně plicní diagnóza. Spánková medicína jako taková je hodně široká. Sice je tam spousta neurologických onemocnění a onemocnění z psychiatrického ranku, ale aktuálně největší část tvoří poruchy dýchání ve spánku. S tím souvisí také například hypoventilace při obezitě a chronické respirační selhání u chronické obstrukční plicní nemoci. U všech těchto diagnóz potřebujeme pacienty podpořit ventilačně, což je možné prostřednictvím různých přístrojů.

Takže když mi chrápe manžel, otec nebo dědeček není to tím, že jsou jenom staří, ale mohou mít vážný problém?

Přesně tak. Záleží, jestli chrápou nebo mají zástavy dechu ve spánku. To byste na partnerovi určitě poznala, jestli v noci dýchá pravidelně nebo ne. Pokud ne, je to důvod k tomu nechat ho vyšetřit. Obstrukční spánková apnoe opravdu může vést k infarktu myokardu nebo zvyšovat riziko mrtvice a spousty dalších komplikací. O chrápání jako takovém se říká, že je to jenom kosmetický problém. Na druhou stranu i chrápání dokážeme obstojně léčit. Pokud byste chtěla, můžete k nám partnera určitě objednat.

Nejen muži, ale i ženy chrápou.

Pochopitelně i ženy chrápou.

Chrápou více ženy nebo muži?

Určitě muži. Je to vázané na mužské pohlaví, na nadváhu a „krátký tlustý krk“. To jsou přesně ti lidé, kteří mají vysoké riziko obstrukční spánkové apnoe. Typicky člověk, který chrápe od mládí, chlapi mu to říkali na vojně, a časem se přidají zástavy dechu ve spánku. To je moment, kdy mi nastupujeme a zahajujeme diagnostiku a léčbu.

Jak dlouho už se to řeší?

Budete se divit, ale první popisy syndromu obstrukční spánkové apnoe jsou z literatury asi dva tisíce let před Kristem, kdy se mluvilo o tom, že pontský král v noci nedýchal a jeho poddaní ho prý píchali jehlami, aby se neudusil. To je historie. Reálně se poruchy dýchání ve spánku začaly léčit až v 90. letech.  Do té doby jsme věděli, že obstrukční spánková apnoe existuje, v Americe v 70. letech se řešila tracheostomií, ale od roku 1989 máme rutinně k dispozici přístroje, kterými můžeme pacienty léčit. Léčba spočívá v aplikaci přetlaku prostřednictvím masky.

To musí být nepříjemné.

Budete se divit, ale většina pacientů spí celkem v pohodě. Nejčastější příznak obstrukční spánkové apnoe je denní únava a nadměrná denní spavost. To jsou lidé, kteří dokáží usnout během toho, co se s vámi baví. Výrazně jim to snižuje kvalitu života. V okamžiku, kdy nastavíme léčbu, jsme schopni u většiny z těchto pacientů tyto problémy odstranit. Pacienti často udávají, že se takhle nevyspali 20 let a někteří se proto na přístroj dokonce těší. Spí v noci s maskou, jsou spokojení oni i partneři, kteří mají radost, že pacient nechrápe. Je to něco, čím kvalitu života opravdu zvýšíme. Celá řada onemocnění je taková, že pacient nepozná, jestli je léčený nebo ne, ale zrovna u obstrukční spánkové apnoe, pokud léčba pacientovi sedne, tak ho opravdu vrátíme do života a cítí se velice dobře.

Pojďme ale ke koronaviru. Na Moravě jste měli velká ohniska. Jaká je situace teď, v lednu 2021?

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5, Praha 5

Situace je stejná jako kdekoliv jinde v republice, teď už se v ničem nelišíme. Je pravda, že jsme byli specifičtí v tom, že jsme na začátku „první vlny“ měli v sousedství Litovel. Vždycky říkám, že je otázkou, zda první vlna byla, protože na jaře se v podstatě nic moc nedělo, případů bylo minimum. Litovel byla první aféra, kdy se „uzavřelo“ celé město. Nicméně při uzavřeném městě jsme zaznamenali pikantní případy, kdy pacienti stejně jezdili na kole do naší nemocnice, protože to vzali přes Litovelské Pomoraví cyklostezkou, která byla uzavřena až po pár dnech. Teď je situace stejná, jako kdekoliv jinde.

Vy sám jste covid prodělal?

Nevím o tom.

Nevíte? Můžete si udělat vyšetření protilátek.

To můžu, ale nedělal jsem si je.

Proč?

Protože nemám žádné potíže. Je pravda, že lékařů u nás na klinice bylo nakaženo minimum. Samozřejmě používáme ochranné pomůcky, ale také si myslím že jsme hodně imunní. Neříkám, že přímo proti koronaviru, ale celkově s tím, jak se celý profesní život setkáváme s potenciálně infekčními pacienty, člověk získá imunitu k celé řadě onemocnění.

Předpokládám, že jste nekuřák?

Ano.

Když pominu koronavirus, jste vy Moraváci díky slivovici více imunní?

Nejsme, moravská a pražská populace se neliší.

Přesto lidé velmi vnímají rozdíl mezi Čechami a Moravou, v mnoha směrech.

Je i rozdíl Olomouc jako město plus okolí. Olomouc je označována jako „Hanácká metropole“, ale je pravda že pravá Haná je kousek vedle.

V Rychlé zpovědi jste ohledně očkování říkal, že vědecky ano, cítila jsem ale z vaší odpovědi nějaký dovětek.

Je to hrozně složité. Dnes je situace taková, že vakcíny nejsou pro všechny, není vůbec jasné, kdy bude dostupné rozumné množství, kdo a kdy by se měl nechat očkovat. Odborná vakcinologická společnost říká ano, nechme se všichni naočkovat. Odborná společnost pro alergologii a imunologii říká, že je dobře se podívat na stav protilátek….je tam tedy několik ale..

Nechal byste se očkovat?

Zatím jsem se očkovat nenechal, uvidí se do budoucna.

To je trochu vyhýbavá odpověď.

Není, dnes je vakcíny tak málo, že si myslím že může prospět někomu jinému. Také záleží, co bude za vakcíny k dispozici. Máme Pfizer, Modernu, je otázka, jestli bude Astra, jestli budou další data. Uvidíme.

Vy jste ale lékař, jste v první linii. Už byste měl být dávno naočkovaný.

Je pravda, že bych měl nebo mohl být naočkovaný, ale jak říkám, je problém, že vakcín není dostatek. Myslím si, že jako mladý a zdravý člověk mohu „přenechat“ své místo někomu ze starších kolegů, kteří ji mohou využít lépe než já.

Když někdo prodělá koronavirus nehledě na jeho zdravotní stav, věk nebo váhu, slyšela jsem, že ti, co dělají rentgeny plic, vidí na plicích anomálie. Jsou už nějaké studie na to, zda koronavirus skutečně nechává na těle nějaké trvalé následky?

Máme naší post-covidovou ambulanci, kde sledujeme pacienty od dubna, kdy jsme ji založili. Aktuálně bylo vyšetřeno přes 600 pacientů. Zde jsme významné plicní postižení objevili u přibližně 1-2% pacientů. Odhadujeme, že v celé populaci se budou plicní změny vyskytovat u 0,1 až 0,5 procenta pacientů. Většina změn nám naštěstí mizí. Je nutno říci, že pokud objevíme plicní změny, neznamená to, že budou přítomny i za tři měsíce. Zároveň nemůžeme říci, že když tam nic není teď, nic tam nebude ani do budoucna, protože tu nemoc ještě úplně neznáme.

Jaké jsou ty změny? Mají tam šrámy?

Tak. Na snímku to někdy vypadá jako zápal plic, ale ne jako ten klasický, laicky jsou to změny ve smyslu pozánětlivých změn. Organismus se brání, hojí. Jak ale říkám, naštěstí většina těchto změn mizí. U řady pacientů používáme třeba systémově kortikoidy, nález se většinou celkem pěkně stabilizuje. Tím samozřejmě nechci říct, že tento pacient potom nemůže mít nějaké reziduální změny ve smyslu drobných jizev na plíci. Na druhou stranu stejné změny bychom předpokládali, kdyby prodělal těžkou chřipkovou nebo bakteriální pneumonii. Kdybychom si tady teď oba udělali HRCT, tak věřím, že u obou z nás najdeme jeden dva zánětlivé proužky. To může znamenat, že jsme někdy v životě prodělali lehký zápal plic, aniž jsme o tom věděli.

Jsou takové post-covidové ambulance i v Praze, po celé republice?

Určitě. Z hlavy vám ale přesně neřeknu, které a kde.

Není 600 lidí malý vzorek?

Je to relativně velký vzorek. Normální vědecké studie se pohybují od stovky výše, od té se říká, že je to slušná statistika. Šest set lidí už je krásný vzorek, jsou to lidé, kteří jsou vyšetření opravdu dopodrobna. Samozřejmě okolní kolegové budou mít třeba podobné soubory, nemusí ale dělat všechna vyšetření jako my, co se imunity týče a podobně. Máme vzorek celé populace, nejsou to jen mladí nebo jen staří. Šest set lidí už je dost, samozřejmě ale nabíráme dál. Každý den nám do post-covidové ambulance přichází asi 20 nových lidí. Kdybychom to spočítali, za měsíc jsme rázem o pět set lidí více, číslo letí dramaticky nahoru.

To pak budete asi muset konzultovat s ostatními ambulancemi, aby se z toho udělal nějaký celkový výstup, studie, která se bude prezentovat.

My můžeme prezentovat svůj vzorek, oni jejich, můžeme dát dohromady společný vzorek. Italové, Číňani budou mít něco jiného. Každá populace je jiná a každá je populačně jinak strukturovaná. My máme náš soubor unikátní v jednom aspektu, a to v tom že na jaře jsme lidi vyhledávali cíleně, i ty, kteří byli bezpříznakoví. Vyhledávali jsme je díky pozitivnímu PCR testu. Potom existují soubory lidí, kteří se tam dostanou jenom proto, že jsou nemocní a proto přijdou do poradny. Kdybychom vzali jenom tento druhý soubor, vyšlo by nám, že padesát procent lidí má takové a takové potíže, nebyla by to ale pravda, protože v celé velké skupině je to pak podstatně méně.

Jaký je váš osobní názor na covid? Jak to zvládáme my, ve světě? Je to chřipka nebo příšerná pandemie?

Pandemie to je, příšerná pandemie to je také, sranda to není. Nikdy bych to nebagatelizoval, je to onemocnění, které může spoustu lidí zabít nebo škaredě postihnout. Na druhou stranu to, co se tady děje, není úplně na místě. Ta pozornost, která je covidu věnovaná, také ne, protože se nám úplně zastavily jakékoliv jiné nemoci, prostě nic jiného než covid neexistuje. Úmrtnost je podobná jako u pandemické chřipky. Ne sezonní, ale pandemická. Lidé mají strašně krátkou paměť. Když jsme tu měli kolem roku 2009 prasečí chřipku, také to nebyla žádná legrace, ale bylo to v době, kdy ještě nebyly rozvinuté sociální sítě a nevytvořila se kolem toho bublina.

Co si myslím o covidu? Hlavně by bylo dobré situaci uklidnit. Vytvořila se okolo něj opravdu velká skupina lidi, odborníků kteří, ač nechci znevažovat jejich zkušenosti, v životě nedělali kliniku, neléčili živé pacienty. Tím neříkám, že my klinici máme pravdu, to vůbec ne. Jsou to ale biochemici, parazitologové, matematici a na základě jejich doporučení se stanovuje celá strategie. Názor klinika, který by dělal ať už covid nebo post-covid, se moc nebere. Další věc je, že racionální diskuze přestala existovat. Jakmile má někdo jenom trochu jiný názor oproti hlavnímu proudu, je automaticky označený médii za „popírače“ a nemá do toho co mluvit. Zdravá diskuze je zásadní. Pobavit se o tom, co se děje, neděje a jaká je realita.

Co konkrétně vy řešíte mimo covid s pacienty? Kolik procent vašich pacientů trpí koronavirem, protože jsou odložené operace a podobně?

Počítali jsme to na jaře u spánkové medicíny, i když je to jen výsek spektra naší péče. Zjistili jsme, že v celé republice vypadlo přibližně dvacet procent péče jenom v rámci jarních opatření a asi nebude nahrazeno. Teď si k tomu přičtěte ještě celý podzim. Spánkové laboratoře v celé republice kromě pár pracovišť jsou víceméně zavřené. Jenom tohle je obrovské množství lidí, kteří se nedostanou k léčbě a diagnostice. Tito pacienti by již dávno byli diagnostikováni a léčeni, kdyby nebyl covid. Je to jen malá část medicíny, která ale dokresluje celou situaci. Druhá věc je třeba rakovina plic, kdy kolegové onkologové říkají, kolik pacientů se bojí nechat se vyšetřit nebo se celá diagnostika prodlužovala. Na jaře se všechno odkládalo, což už se teď naštěstí neděje, ale stejně to může být pro celou řadu z nich problém.

Jak konkrétně koronavirus ovlivnil vaší práci jakožto plicaře?

Hodně, samozřejmě hodně. Jsou plicní oddělení, ze kterých se staly covidové jednotky. Z nás covidová jednotka není, ale naši lékaři, včetně mě, na covid jednotkách sloužíme. Ovlivnilo nás to také tím, že se nyní staráme o hodně lidí po covidu. Co se týče spánkové medicíny v roce 2020, pořád jsme otevírali a zase zavírali dle rozhodnutí ministerstva. Sekretářka nedělala nic jiného, než že objednávala a následně zase rušila vyšetření.

Do budoucna je to podle mě pro plicní na jednu stranu krize, na druhou stranu je to obrovská příležitost. Máme alespoň možnost ukázat ostatním kolegům a lidem, že plicní lékařství a respirační medicína není jen tuberkulóza, o které se mluvilo dřív. Plicní lékařství se strašně posunulo, ať už spánkovou medicínou, neinvazními podporami, terapií astmatu, terapií chronické obstrukční plicní nemoci. To jsou všechno věci, které jsme před dvaceti lety neměli buď vůbec, nebo ne v tom rozsahu jako teď. Covid je další věc, která nás může posunout dál, kdy hlavně postcovid péči zvládáme velice dobře a je potřeba to komunikovat vůči veřejnosti i pojišťovnám. Respirační medicína totiž není tak dobře ohodnocena ve srovnání s jinými odbornostmi.

Myslíte si, že si lidé uvědomují, že covid napadá plíce a je to respirační onemocnění? Že třeba díky tomu přestanou kouřit?

Ne, myslím si, že ne. Naopak se bojím toho, co bude. Spousta lidí zlenivěla, přestala se hýbat. Moje maminka dělá na klinice Tělovýchovného lékařství a kardiovaskulární rehabilitace, kde mají program hubnutí dětí. Říkala mi, že tolik obézních dětí nikdy nebylo. Během covidu jsou děti schopny přibrat i deset kilo, a to se bavíme o desetiletém dítěti. Je otázka, co to udělá s celou populací. Část populace je ekonomicky zruinovaná, část si zvykla nepracovat. Děti taky leží doma, protože je rodiče nikam nepustí a došlo ke zpřetrhání sociálních vazeb. Jsem zvědavý, jak se bude naše společnost vyvíjet ze sociologického, ekonomického a celkově zdravotního pohledu.

To je ale na další rozhovor, moc děkuji za váš čas.

Rychlá zpověď:

Co děláte, když nemůžete popadnout dech?

Přidám.

Který národ má podle vás nejčistší plíce na světě?

Asi Švýcaři.

Co dělat, abych v pokročilém věku nemusel řešit chronickou obstrukční plicní nemoc?

Jednoduché - nekouřit.

Očkování proti koronaviru ano nebo ne?

Odborná společnost říká, že ano.

Když už jsem kuřák - elektronická cigareta ano nebo ne?

Ne.

Jaký je rozdíl mezi pacienty na Moravě a v Praze?

V konzumaci slivovice.

Návod, jak posílit plíce v boji proti koronaviru?

Pohybem.

Jaký dopad má covid na plíce?

Naštěstí většinou skoro žádný.

Váš nejlepší medicínský úspěch?

Každý vyléčený pacient je úspěch.

Co děláte, když odložíte bílý plášť?

Kolo, golf, lyže.

Noční můra lékaře na plicním oddělení?

Krvácení při bronchoskopii.

Jaký doktor nebo vyšetření vám osobně nahání hrůzu?

Asi jako každému - zubař.

Jak podle vás vypadá klidný den v práci?

Když nemusím lítat jako hadr na holi.

Jaké je vaše životní motto?

Kde je vůle, tam je cesta.
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (3)

Milan Sova na lyžích.
Lékař Milan Sova.
Milan Sova na kole.
View photo gallery

O autorovi

Vystudovala jsem humanitní vědy. Zajímám se o psychologii, ráda čtu červenou knihovnu jako útěk od reality všedních dní. Mojí největší vášní je cestování a dobré víno.
Karolína Lišková
Luxusní bydlení Praha
Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m
Praha 8

Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m

2 + KK 100 m², bal. 13 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město

7 + KK 259 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Braník-263m2
Praha 4

Luxusní vila na prodej Braník-263m2

5 + KK 263 m²
26 558 615 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha
Praha 1

Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha

4 + KK 221 m², ter. 75 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²

3 + KK 109 m²
17 942 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m

5 + 1 288 m², ter. 42 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
50 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138

3 + 1 138 m², ter. 33 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84

3 + 1 84 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej na Praze 7 - 124m
Praha 7

Byt na prodej na Praze 7 - 124m

3 + KK 124 m²
19 800 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
120 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

5 + KK 178 m², bal. 30 m²
55 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

2 + KK 77 m², bal. 6 m²
24 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

3 + KK 101 m², bal. 24 m²
34 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

3 + KK 101 m², ter. 24 m²
34 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

2 + KK 77 m², bal. 6 m²
24 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila k prodeji, Praha 5 - 257m
Praha 5

Luxusní vila k prodeji, Praha 5 - 257m

5 + 1 257 m²
32 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na pronájem v Nebušicích-223m2
Praha 6

Luxusní vila na pronájem v Nebušicích-223m2

5 + 1 223 m²
70 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu Praha
Praha 4

Pronájem luxusního bytu Praha

4 + KK 246 m², ter. 39 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 53 m², bal. 3 m²
11 850 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m
Praha 6

Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m

5 + KK 256 m², bal. 15 m², ter. 24 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej Praha
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej Praha

4 + 1 242 m², ter. 68 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha
Praha 5

Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha

4 + KK 199 m², ter. 14 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 700 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 920 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m

2 + 1 49 m², bal. 2 m²
5 746 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m

3 + KK 105 m²
10 934 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m

2 + 1 60 m²
6 589 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m

2 + 1 73 m²
7 490 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m

Atypický 721 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 130m
Praha 1

Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 130m

4 + 1 130 m²
20 755 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2
Praha 1

Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2

Atypický 387 m²
155 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem-Praha 3
Praha 3

Byt na pronájem-Praha 3

5 + KK 184 m²
80 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín
Praha 8

Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín

Atypický 489 m², ter. 211 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem-Praha
Praha 3

Byt na pronájem-Praha

3 + 1 116 m²
49 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt v historické budově Praha 6 - 210m
Praha 6

Byt v historické budově Praha 6 - 210m

4 + KK 210 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasami Hřebenky - 251m
Praha 5

Luxusní byt s terasami Hřebenky - 251m

5 + KK 251 m², ter. 26 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej na Praze 5 - 358m
Praha 5

Obchodní prostor na prodej na Praze 5 - 358m

Atypický 358 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks