Hlavní stránka Nové články

Je jí pětatřicet a je ve vedení jedné z největších světových farmaceutických firem. Radka Lang má zkušenosti s evropskou legislativou nejen v ČR, ale i v zahraničí, mluví pěti cizími jazyky. V rozhovoru pro LP-Life.cz se mladá žena rozpovídala nejen o současné situaci s koronavirem, ale také o tom, kolik stojí výzkumy vakcín proti covidu nebo výroba léku proti rakovině.

Video

Jak takto velká farmaceutická firma vnímá za poslední rok práci, jak se kvůli covidu změnila?

Změnila se obrovsky, a to na mnoha úrovních. Ze zdravotnictví, které bylo dříve taková Popelka celého systému, kterému se nikdo nevěnoval, se teď stalo epicentrum státu, vlády, přitáhlo to pozornost ze všech možných stran. Má to samozřejmě i pozitivní efekt, protože si lidi začali více uvědomovat hodnotu lidského života a zdraví. To, že jsou léky, které každý den lidský život zachraňují.

To je určitě jeden aspekt, z druhého hlediska se to změnilo konkrétně pro nás, také obrovským způsobem. Zdravotnictví u nás bylo přeci jen hodně tradiční, založené na osobním kontaktu i našich reprezentantů s lékaři, i s okolím. Museli jsme se od té doby strašně digitalizovat, jak v interní, tak externí komunikaci ze dne na den. Musím říct, že to proběhlo překvapivě hladce a dobře, naši zaměstnanci se na to adaptovali velice rychle a agilně.

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí, Praha 6

Jaké léky do té doby Češi chtěli a jak se to změnilo v distribuci? Všichni chtějí vakcínu. Na začátku se například označilo něco jako preventivní a lidé to hned vykoupili. Vnímáte nákup nebo výrobu jinak?

Co se týká našeho portfolia, na tom se to až tak nepromítlo, protože my se specializujeme na onkologickou léčbu a na takzvaná centrová léčiva, což jsou vysokospecializovaná léčiva na chronická a komplikovaná onemocnění. To nejsou věci, které si můžete koupit bez předpisu v lékárně. V portfoliu nemáme moc vitamíny a léky bez předpisů, zabýváme se prodejem léků na předpis. V těchto oblastech samozřejmě nějaké dopady byly, ale ne nijak dramatické.

To, v čem vnímáme posun, je v oblasti očkování. Jsme jedna ze čtyř hlavních firem, které produkují vakcíny. Zatímco dříve docházelo k tomu, že se proočkovanost populace snižovala, tak teď do budoucna předpokládáme, že by se to mohlo zlepšit, protože přeci jen povědomí o vakcínách a celková percepce benefitů vakcín se díky veřejné diskusi zlepšila. Pokud to, jak stát, tak my, uchopíme dobře a dokážeme lidem vysvětlit benefity očkování, tak si myslím, že tohle se může do budoucna ještě zlepšit.

Nakupujete je také, nebo je vyrábíte?

Ne, my nemáme vakcínu proti covidu.

Proč?

To je myslím hrozně zajímavý aspekt. Vzhledem k nejisté profitabilitě do budoucna, když se podíváme na průmysl, tak nechci říkat všechny, ale strašně moc firem začalo vyrábět kandidátní vakcíny. Je to technologicky a vědecky složitý proces. Na začátku bylo asi padesát kandidátních vakcín, my jsme z toho měli dvě. Bohužel jsme ale nakonec museli od vývoje opustit, protože se ukázalo, že kandidátní vakcína nemá dostatečnou imunitní odpověď. Ale zkoušeli jsme to.

Kandidátní vakcína znamená, že je v testování?

Ano. Ve velice krátkém časovém období jsme všichni zkoušeli nějakým způsobem vyvinout vakcíny na covid. Někomu se to podařilo, někomu ne, tím ale jenom reflektuji, jak složitý proces to je. Na začátku bylo zhruba padesát různých firem, teď jich je z nich úspěšná jenom hrstka.

Žádná z nich ale není česká.

Je to tím, že je to skutečně nesmírně komplikovaný proces, je tam opravdu potřeba hodně velké vědecké know-how, produkční kapacity. Není to vůbec jednoduché ani pro zavedenou velkou mezinárodní společnost.

Necháte se vy osobně očkovat?

Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město
Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město, Praha 1

Já se nechám určitě, jakmile to půjde.

Nemáte strach?

Ne, absolutně ne. Jestli mám z něčeho strach, tak je to covid a jeho následky. Ukazuje se, že nejen průběh, ale i následky mohou být velmi závažné. Může docházet k poškození plic, řada lidí má potom kardiovaskulární problémy. Myslím si, že pokud si porovnáte pro a proti, tak nějaké potencionální nežádoucí účinky jsou v porovnání s onemocněním naprosto marginální.

Jaké myslíte, že by mohly být nežádoucí vedlejší účinky vakcíny?

Nevím, není to náš produkt. Bohužel jsem nečetla SPC, jsou to ale tradičně popisované příznaky po očkování. Nejsem ale lékař. Druhá věc je, že mám devadesátileté prarodiče a rodiče v důchodovém věku, a už jenom to, že bych se s nimi chtěla dál vídat, je pro mě dostatečnou motivací, když nic jiného, než vakcína to nedovolí. To je pro mě asi ještě důležitější aspekt, spíš než moje zdraví je důležitější ochrana mých blízkých.

Stejně také ale nevíme, jakou má vakcína účinnost a za jak dlouho. Já sama jsem k tomu pořád skeptická, takový názor má i spousta dalších lidí. Říkají, že to může více uškodit než pomoci, že je to zbytečné, když za půl roku už nebude mít vakcína účinnost.

Nemyslím si, že je to zbytečné. Je tam aspekt ochrany ostatních a kolektivní imunity, tedy čím víc lidí je naočkovaných, tím méně se virus šíří. Další věc je, že nikdy nevíte, co s vámi nemoc udělá a jakým způsobem ji proděláte. Skutečně na ni každý den umírají desítky tisíc lidí po celém světě, to je nesporné.

Jak by si měl smrtelník představit, kolik peněz tohle všechno stojí, a platí to stát?

Nevím, kolik za to platí stát, k těmto informacím nemám přístup. Vím ale, že vývoj všech léčiv a vakcín stojí miliardy dolarů. Když se pustíte do výzkumu kandidátního léku nebo vakcíny, tak jsou na začátku mnohamiliardové dolarové investice a nikdo vám nezaručí, že vyjdou a vzejde z toho vakcína.

Říkala jste, že vaše společnost něco takového vyvíjí.

My samozřejmě vyvíjíme inovativní léčiva ve všech oblastech.

To znamená že ročně se proinovuje kolik miliard dolarů?

V roce 2019 to bylo 186 miliard dolarů. Pro srovnání je to trojnásobek rozpočtu ČR za stejné období.

Dobré je, že zisk máte.

Ono se to z něčeho financovat musí, prostředky na začátku být musí. Skutečně stojí obrovské množství investic vůbec se dobrat kandidátní molekule nebo vakcíně a potom ji ještě uvést v život.

Říkala jste, že nás čeká ještě mnoho pandemií. Co jste tím chtěla říct?

Možná jsem to měla formulovat, že spíše musíme počítat s tím, že něco takového je možné. Příchod pandemie odhadovala řada vědců ještě před covidem, není to žádné novum. Je to něco, s čím musíme počítat a ideálně se poučit ze současné situace tak, abychom na nedej bože další mohli reagovat mnohem flexibilněji a s větší rozvahou.

Myslíte si, že život s rouškou a dezinfekcí budeme už žít navždycky?

Já osobně doufám, že ne. Tím, že přijmeme logiku očkování, tak v nějaké fázi bude populace natolik proočkovaná, že už to nebude zapotřebí. Virus se nějakým způsobem eliminuje a dojde ke kolektivní imunitě. To znamená, když se přesáhne počet proočkovaných jedinců v populaci, je to kolem sedmdesáti osmdesáti procent, tak poté dojde k tomu, že existuje kolektivní ochrana před virem. I lidem, kteří se očkovat nemůžou z důvodů imunokompromitujících zdravotních stavů a podobně.

Vystudovala jste politologii. Proč vás láká prostředí léčiv?

Celou svou kariéru dělám v oblasti externích vztahů, to znamená v oblasti komunikace s veřejností, zejména se státní správou, státní sférou. Zdravotnictví je naprosto unikátní v tom, že obhajujete skvělou kauzu. Mojí prací je především obhajovat práva pacientů, zajišťovat lepší přístup k lékům pro české pacienty, aby měli ty nejlepší možné dostupné léky. Je to úžasná práce v tom, že vidíte, že produkty, které my vytváříme, inovujeme a vyvíjíme, zachraňují životy každý den po celém světě. Máme spočítané, že léčíme v České republice českými léky asi půl milionu obyvatel.

Je náročné komunikovat se státní sférou?

Tím, že mám zkušenost z mého předchozího působení a z politologie, tak mně to náročné nepřipadá. Svou práci přirovnávám ke tlumočení z jednoho jazyka do druhého, tedy z byznysového do politického a naopak, protože ne vždy jsou si tyto dva světy schopné porozumět. Je to most mezi byznysem a státní správou, hrozně mě to baví. Vidím, proč je ta práce důležitá a zásadní, snažím se jí přiblížit takzvaným steak holderům na druhé úrovni. Na druhou stranu se zase snažím pochopit percepci lidí na druhé straně, jaké mají oni priority a že i oni mají samozřejmě svou optiku, přes kterou je třeba také nahlížet.

Máte příklad nějakého skutečného případu, kdy jste tímto pacientovi zachránila život?

To nesmíme zveřejňovat.

A víte vy osobně o někom takovém?

Vím.

Během covidu, zejména na začátku, se hodně upozaďovala ostatní onemocnění jako rakoviny. Jak to vnímáte vy z vašeho profesního pohledu?

Pandemie covidu přeskládala priority ve všech odvětvích a sektorech. U nás ve společnosti si myslím, že se zaměření neztratilo, pořád pokračujeme dále, jak můžeme. Došlo samozřejmě k nějakému omezení, například klinických studií, protože byl omezen přístup k pacientům. To je aspekt, který se děje po celém světě. Nedávno jsem se dívala na nějaké studie, jak konkrétně to ovlivnilo vědecký výzkum, a samozřejmě už jenom ta opatření jako home office hodně výzkum zpomalila. Státní investice do univerzitního výzkumu se nějakým způsobem také změnily. Je to spíše něco, co uvidíme v dlouhodobém výhledu, jak moc se výzkum zpomalil, jestli vůbec.

Celkově bych ještě ráda zdůraznila prevenci, které se také velmi věnuji. Myslím si, že často zapomínáme na úplně jednoduché věci, a že řadě onemocnění se dá předcházet poměrně jednoduchými pravidly a přístupem k životu. Je například prokázané Světovou zdravotnickou organizací, že zhruba čtvrtina až třetina onkologických onemocnění je preventovatelných tím, že se budeme více hýbat, nebudeme kouřit a dobře se stravovat. Takhle bychom měli přistupovat k životu, a nečekat pak na existenci nějaké pilulky, která nás zachrání.

Jak vaše práce ovlivňuje soukromý život? Máte nějaký nebo práce v nadnárodní firmě nedává soukromí prostor?

Moje práce je sice náročná, ale velmi uspokojivá. I vzhledem k pandemickým opatřením pozoruji v poslední době změnu ve smyslu prolínání soukromého a pracovního života. Nevedu život ve stylu práce od 9. do 17. hodiny a od 17. hodiny zbytek života. Rovnováha mezi osobním a pracovním životem pro mě znamená, že se ty dvě složky vzájemně doplňují, což se projevuje tak, že dělám to, co je právě potřeba a kdy je to potřeba. Neřeším například práci v pozdních hodinách, na druhou stranu ale pak nemám výčitky, když si jdu uprostřed dne zaběhat, dokud je ještě světlo nebo si dojdu pro nákup se sluchátky na uších a poslouchám telekonferenci. Mám výhodu v tom, že MSD je v tomto ohledu velmi pokroková společnost.

Co tedy děláte ve volném čase?

Snažím se kompenzovat hodiny sezení ideálně každodenním sportem, jsem vášnivá čtenářka a nejvíc si odpočinu u plotny, například dlouhým vařením boloňské omáčky.

Moc děkuji za rozhovor.

Rychlá zpověď:

Co si myslíte o očkováni proti koronaviru?
Je to jediná cesta, jak se dostat z této noční můry.

Nejlepší lék na kocovinu?

Nepít excesivně.

Kolik peněz utratí Češi ročně za léky?

Je to 2400 korun za doplatky a volně prodejné léky a z veřejného zdravotního pojištění odteče, když to rozpočítám, zhruba stejná částka na léky na předpis.

Kdy bude lék proti rakovině?

Už nyní existují velmi účinná onkologika, která jsou velmi slibná do budoucna. Jedná se například o oblast imunoterapie nebo takzvané genové terapie. Já doufám, že se jich dočkáme brzy, ale už nyní existuje očkování proti rakovině děložního čípku, což je jediné očkování proti rakovině.

Jak si udržet respekt od kolegů mužů jako žena v nadnárodní firmě?

Já se naštěstí v MSD o nic takového snažit nemusím, protože máme kulturu diverzity a inkluze. Respekt je součástí DNA MSD.

Která nemoc nás bude sužovat stále častěji, ale zatím se o ni moc nemluví?

Například Alzheimrova choroba, která bývá skloňována docela často. Pak se třeba jedná o antimikrobionální rezistenci, což není nemoc, ale rezistence na antibiotika. A bohužel do budoucna budeme muset počítat také s dalšími pandemiemi.

Kdo na koronaviru vydělal nejvíc peněz?

Rozvážkové služby.

Co vás dokáže v práci rozplakat?

Dobrý vtip.

Jak odpočíváte?

Pohybem na čerstvém vzduchu, literaturou, vařením.

Věříte v alternativní léčbu?

Moc ne.

Kolik hodin denně spíte?

Osm.

Která pilulka ze mě udělá štíhlou bohyni?

Až ji někdo vynalezne, dostane Nobelovku.

Existuje elixír lásky?

Existuje ženšen a ústřice.

Kdo je pro vás medicínským vzorem?

Doktor Hilman, který byl zaměstancem MSD a v průběhu celého dvacátého století vynalezl na 40 vakcín.
Dotazovaná se ptá redaktora:

Necháte se očkovat?

Ne.
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (3)

View photo gallery

O autorovi

Vystudovala jsem humanitní vědy. Zajímám se o psychologii, ráda čtu červenou knihovnu jako útěk od reality všedních dní. Mojí největší vášní je cestování a dobré víno.
Karolína Lišková
Luxusní bydlení Praha
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
19 860 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu Praha 1- 212m
Praha 1

Prodej luxusního bytu Praha 1- 212m

4 + KK 212 m², ter. 7 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej s pozemkem na Praze
Praha 5

Luxusní vila na prodej s pozemkem na Praze

9 + 2 576 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Penthouse Troja 309m
Praha 7

Penthouse Troja 309m

5 + KK 309 m², ter. 52 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m

7 + 1 750 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město

6 + KK 445 m², ter. 144 m²
55 315 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m
Praha 1

Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m

5 + KK 235 m²
79 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m
Praha 4

Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m

4 + KK 214 m², ter. 59 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1
Praha 1

Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1

5 + 1 143 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m

5 + 1 288 m², ter. 42 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka

5 + 1 246 m²
46 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m

3 + KK 93 m², ter. 11 m²
11 258 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem - Praha 3 - Vinohrady - 106m
Praha 3

Byt na pronájem - Praha 3 - Vinohrady - 106m

3 + 1 106 m²
39 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej - Praha 9
Praha 9

Obchodní prostor na prodej - Praha 9

126 m²
8 887 643 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej - Praha 9
Praha 9

Obchodní prostor na prodej - Praha 9

Atypický 92 m²
6 879 994 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonetový byt na prodej, Praha 8
Praha 8

Luxusní mezonetový byt na prodej, Praha 8

4 + KK 186 m², ter. 50 m²
29 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej, Praha 1 - 209m2
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej, Praha 1 - 209m2

5 + 1 209 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní a kancelářské prostory k pronájmu
Praha 7

Obchodní a kancelářské prostory k pronájmu

1758 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 517
Praha 5

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 517

Atypický 517 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem coworking a servisované kanceláře
Praha 1

Pronájem coworking a servisované kanceláře

Atypický 1000 m², ter. 1000 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse kancelář k pronájmu
Praha 2

Luxusní penthouse kancelář k pronájmu

6 + KK 800 m², ter. 200 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní kanceláře, Vyšehrad - 130m2
Praha 2

Pronájem luxusní kanceláře, Vyšehrad - 130m2

3 + KK 130 m²
60 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kancelář na pronájem Nové Město, Praha 1 -
Praha 1

Kancelář na pronájem Nové Město, Praha 1 -

2 + KK 73 m², bal. 4 m²
22 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1
Praha 1

Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1

Atypický 118 m²
37 052 Kč
Zobrazit nemovitost
Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1
Praha 1

Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1

Atypický 460 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1
Praha 1

Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1

Atypický 335 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 1 - 459m2
Praha 1

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 1 - 459m2

Atypický 459 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1
Praha 1

Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1

Atypický 287 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 200
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 200

Atypický 200 m²
79 600 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m
Praha 1

Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m

3 + KK 125 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej, Nové Město - 321m²
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej, Nové Město - 321m²

4 + KK 465 m², ter. 144 m²
40 251 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej, Praha 1 - 42
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej, Praha 1 - 42

2 + KK 42 m²
8 810 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²

3 + KK 109 m²
18 184 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem obchodních prostor, Praha 8 - 108
Praha 8

Pronájem obchodních prostor, Praha 8 - 108

108 m²
47 800 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem obchodních prostor, Praha 8 - 55
Praha 8

Pronájem obchodních prostor, Praha 8 - 55

Atypický 55 m²
26 800 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem obchodních prostor, Praha 8 - 41
Praha 8

Pronájem obchodních prostor, Praha 8 - 41

Atypický 48 m²
20 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 408
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 408

Atypický 408 m²
194 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor k pronájmu, Praha 8 - 204
Praha 8

Obchodní prostor k pronájmu, Praha 8 - 204

Atypický 204 m²
85 500 Kč
Zobrazit nemovitost
Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1
Praha 1

Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1

222 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Kancelář k pronájmu Praha 1 - 30
Praha 1

Kancelář k pronájmu Praha 1 - 30

Atypický 30 m²
12 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kancelář k pronájmu Praha 1 - 100
Praha 1

Kancelář k pronájmu Praha 1 - 100

Atypický 100 m²
40 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks