Rychlá zpověď - psycholožka Laura Janáčková: Druhá vlna koronaviru přivedla do ordinace milenky

O koronaviru, o sexuálním chování a správném výběru partnera
13. prosince 2020
 
Hlavní stránka Nové články

Psycholožka Laura Janáčková je velmi váženou odbornicí s mnoha tituly a bohatou praxí z oblasti mezilidských vztahů a komunikace. Kromě sexuologie řeší i psychologii onkologických pacientů. Řekněme, že toho dělá vážně hodně a do toho je ještě manželkou a matkou. Člověk by řekl, že se to nedá zvládnout, ale když si sednete k ní do ordinace a chvilku ji posloucháte, pochopíte, že toho zvládne mnohem víc. Energie z ní srší i po náročném pracovním dni. V rozhovoru pro LP-Life.cz bychom zvládly probrat i nesmrtelnost brouka, ale to by bylo na knižní bestseller.

Laura Janáčková.

Video

Podepsal se koronavirus ve vaší praxi?

Ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze mám onkologické a chronicky nemocné pacienty. V době pandemie se někteří z nich obávají navštěvovat nemocnici. Omezují své kontakty s okolím, a to má samozřejmě negativní vliv na jejich psychické zdraví.  Jsou více úzkostliví, plni obav a jen stěží nachází i drobné každodenní radosti. V ordinaci se častěji setkávám se smutkem, pocity osamocení, ztrátou naděje i depresí.  Více než kdy dřív mě kontaktují rodiny nemocných, které se strachují o své blízké, obávají se i sociálních a finančních nejistot.

Opatření v souvislosti s pandemií se zřetelně odráží i v mé soukromé praxi, kde řeším partnerské a sexuální problémy svých klientů. Již v první vlně covidu se u párů, které nepečovaly o vztah, projevily komunikační problémy. Krize ve vztahu také kulminovaly díky nenaplněným očekáváním eventuálních dalších partnerek (milenek). První průzkumy z Číny a USA predikují také nárůst rozvodů. V druhé vlně pandemie se častěji u svých klientů setkávám i s problémy v oblasti sexuality, řeším dysfunkce a rozdílnou sexuální apetenci často v důsledku chronického stresu a narušených vztahů.

Kdo z trojice manžel, manželka, milenka mívá největší problém?

Myslím, že problém mají všichni. Obecně se situace vyvíjela tak, že v důsledku opatření muži trávili většinu času s rodinami, nebylo tak jednoduché pečovat současně o milenecký vztah, který tím trpěl. Milenky si začaly uvědomovat více svou pozici a roli „milenky“ a narůstaly pochybnosti o nenaplněných slibech a vyznáních. Navíc na ně doléhala odloučenost, samota a strach. V této chvíli člověk může přehodnocovat svůj dosavadní život a hledat priority. Stres pak mnohdy vede k unáhleným rozhodnutím a činům. Díky nim pak vzniká partnerská krize na všech stranách. Je rozumné, když vzniklou situaci zainteresovaní řeší u odborníka a vyvarují se unáhlených rozhodnutí, kterých by později litovali či by ublížili tam, kde by si to člověk nejméně přál.

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m, Okolí Prahy

Nedovedu si představit, že se žena jde ptát odborníka, jak má získat muže s rodinou a dětmi....

Určitě za mnou nepřichází s touto otázkou, tu má přece dávno vyřešenou. (úsměv)

Co tedy očekává?

Přijde například proto, že miluje člověka, který ji celou dobu říká něco, co nemusí být pravda. Miluje člověka, který je možná nešťastný v současném vztahu, slibuje jí hezký život a ona na něj čeká. Věnovala mu x let života, chce s ním založit rodinu a nyní nastal čas, kdy se do mysli začaly vkrádat obavy, zda se někdy naplní její očekávání. Pochybnosti se odráží v důvěře a následně i jejím chování. Možná začne i přemýšlet o rodině a dětech muže, kterého miluje, nechce ubližovat a přijmout odpovědnost za mužovo rozhodnutí, ale na druhou stranu její láska je sobecká. Do ordinace však přichází i muži, kteří řeší, jak nejméně ublížit dětem, jak se rozejít, jak jim to říci atd. Klientkami jsou i manželky nevěrníků, které přes velkou vnitřní bolest a ponížení chtějí zachovat rodinu, dětem tátu a sobě manžela.

Takových žen, kterým už tikají biologické hodiny, chtějí založit rodinu a někomu obětovaly několik let, je strašně moc. Co těmto milenkám poradit? Nejednají pak stejně spíše podle emocí?

Úkolem zkušeného psychologa je pomoci člověku, aby se rozhodl sám a převzal odpovědnost, za svá rozhodnutí. Je třeba rozkrýt cesty i jejich úskalí, získat čas, když hrozí unáhlené pouze emoční rozhodnutí, čas pro nadhled nad situací a jejím dopadem.

Vy sama jste potřetí vdaná. Jak se vyrovnáváte se svou profesí? Máte dvě ordinace, kde řešíte hodně emotivní případy.

Právě proto, že jsem už v životě něco zažila vím, že odpovědnost lidská, partnerská i profesní je klíčem k dobrým rozhodnutím. V ordinaci se snažím porozumět situacím, které jsou někdy jen stěží pochopitelné, například situace, kdy manžel opouští svou nemocnou ženu bojující s rakovinou proto, že se sám nedokáže dívat na její utrpení. Nebo ženě, která prohrává boj s touto zákeřnou nemocí, znemožní styk s malou dcerou s odůvodněním, aby dcera nebyla traumatizována a podobně. Setkávám se však i s muži, kteří převádí své majetky před rozvodem, aby se nemuseli dělit se ženou a dětmi. Se ženami, které své děti využívají jako zbraně proti otcům a podobně. Jen stěží pochopitelné situace mají však vždy dvě strany a nemusí být černobílé, jak se na první pohled zdá. A někdy mají dokonce i svá řešení. Ostatně jen v těžkých situacích se prověří charakter člověka, jeho skutečná lidská hodnota, a to je pro život, i neživot s ním, také důležité.  

A co váš partner, toho už máte prověřeného?

Samozřejmě, opakovanými pokusy se člověk učí. (smích)

Svého muže prověřuji denně již více než desetiletí. I jemu zemřela manželka na rakovinu, váží si tedy mé práce a dokáže ji pochopit. Není mu zatěžko mě i ve volném čase odvézt za mými nemocnými pacienty k nim domů, když už oni nemají sílu přijít do ordinace.  Pomáhá mi nést tíhu smutku, utrpení i bolesti, se kterou se v práci setkávám. A to nejlepší je, že mě navzdory našemu věku dokáže stále mile překvapit a potěšit. Díky němu mám možnost denně prožít rodinné štěstí.

Píšete knihy pro ženy, jsou tedy o cestě k manželskému štěstí?

Píši knihy pro lidi, kteří jsou chronicky nemocní (rakovinou, diabetem, zažívacími a střevními obtížemi, autoimunitními onemocněními, kožními, plicními a jinými dlouhodobými nemocemi). V nich se věnuji konkrétním postupům a praktickým doporučením, jak zvládnout těžkou situaci, jak bojovat s obavami, strachem, bolestí apod. Samozřejmě se v nich věnuji také vztahům a sexu, takže jsou určitě o cestě ke štěstí. Vy se ale ptáte, asi na moje knižní bestsellery věnované ženám (Jak rozdojit kozla, Muži chtějí potvory, Od bezvědomí k sebevědomí, Poznej muže beze slov atd.). I to jsou návody a konkrétní postupy prověřené praxí a podložené poznatky evoluční sexuologie, jak uspět v partnerském životě a nalézt osobní štěstí. Ostatně již dávno se ví, že jsou to partnerské vztahy, které dělají člověka šťastnějšího a zdravějšího od narození až po stáří. Je třeba jim tedy věnovat péči a uvědomit si jejich hodnotu. 

Lauro, ještě bych si s vámi ráda povídala, ale to je na další rozhovor. Za tenhle moc děkuji. 

Rychlá zpověď:

Jsou lidé stvoření pro monogamní život ano nebo ne?

Někteří ano, někteří ne.

Jak byste definovala šťastný vztah jednou větou?

To je nějaká fantazie nebo spíš pohádka pro dospělé.

Nejhorší věta, co můžete říct onkologicky nemocnému pacientovi?

Je otázka, jestli ji řekne příbuzný, ten nejbližší, potom je to určitě: Je to tak strašné, že od tebe musím odejít, protože se nemůžu dívat na to, jak trpíš. A pak když to řekne lékař: Nemáme pro vás žádnou léčbu, je důležité, abyste si doma promluvila s nejbližšími.

Kdo je podle vás nejvíc sexy muž na planetě?

Můj manžel.

Nejoriginálnější pozvání na rande, které jste kdy slyšela nebo zažila.

Nejoriginálnější není publikovatelné. Ale ten méně originální, co mi teď bleskl hlavou a udál se mně. Svého času mě jeden lékař zval na rande a já jsem ho pořád omítala. A on mi řekl, jestli s ním půjdu na večeři, když si stoupne nahej někde, třeba na Václaváku. Myslela jsem si, že to nikdy neudělá, tak jsem řekla ano. Došli jsme tam, na to místo, které bylo veřejné prostranství, on tam křídou napsal hej, tam si stoupnul a bylo to.

Myslíte si, že sex na první schůzce je chyba?

Ve veřejném domě je to pravidlo.

Když spatříte na veřejnosti pár, kdy je muž o 30 a více let starší než žena, co vás první napadne?

Chudák. Ale nevím, který z nich, asi oba trošku.

Jakou nejcennější radu jste dala své dceři ohledně mužů?

Že je nikdy nepochopí, ale může je mít ráda

Kde dnes najít dokonalého partnera?

Ve filmu.

Co si myslíte o online seznamkách v jedné větě?

Když někdo hledá sex, tak je to úžasný, ale když hledá vztah, tak nejdřív by to měl zkusit offline.

Největší trapas na rande, co se vám kdy stal?

Když jsem šla na rande s jedním a odešla jsem s druhým.

Kdy jste se naposledy cítila šťastná?

Včera, když jsem dopsala knihu.

Spočítala byste, kolika párům jste zachránila vztah?

Už to dělám dlouho, takže jich bude určitě víc než stovka, ale někdy se to nepodaří a někdy jsem ho ani zachraňovat nechtěla, protože to nebylo žádoucí.

Kterou z vašich knih byste mi doporučila jako tu nejlepší?

Ta nejlepší je ta, co mám ještě v hlavě.
Dotazovaná se ptá redaktora:

Jakou jste si dnes udělala radost?

Ještě žádnou, den ještě neskončil.
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

O autorovi

Vystudovala jsem humanitní vědy. Zajímám se o psychologii, ráda čtu červenou knihovnu jako útěk od reality všedních dní. Mojí největší vášní je cestování a dobré víno.
Karolína Lišková
Luxusní bydlení Praha
Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m
Praha 8

Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m

2 + KK 100 m², bal. 13 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město

7 + KK 259 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Braník-263m2
Praha 4

Luxusní vila na prodej Braník-263m2

5 + KK 263 m²
26 558 615 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha
Praha 1

Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha

4 + KK 221 m², ter. 75 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²

3 + KK 109 m²
17 995 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m

5 + 1 288 m², ter. 42 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
50 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138

3 + 1 138 m², ter. 33 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84

3 + 1 84 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej na Praze 7 - 124m
Praha 7

Byt na prodej na Praze 7 - 124m

3 + KK 124 m²
19 800 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - V Tower - 112
Praha 4

Luxusní byt na prodej - V Tower - 112

3 + KK 112 m², ter. 27 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
120 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

5 + KK 178 m², bal. 30 m²
55 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

2 + KK 77 m², bal. 6 m²
24 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

3 + KK 101 m², bal. 24 m²
34 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

3 + KK 101 m², ter. 24 m²
34 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

2 + KK 77 m², bal. 6 m²
24 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej v Pařížské ulici-134m2
Praha 1

Luxusní byt na prodej v Pařížské ulici-134m2

4 + 1 134 m², bal. 2 m²
49 750 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila k prodeji, Praha 5 - 257m
Praha 5

Luxusní vila k prodeji, Praha 5 - 257m

5 + 1 257 m²
32 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na pronájem v Nebušicích-223m2
Praha 6

Luxusní vila na pronájem v Nebušicích-223m2

5 + 1 223 m²
70 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu Praha
Praha 4

Pronájem luxusního bytu Praha

4 + KK 246 m², ter. 39 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 53 m², bal. 3 m²
11 850 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m
Praha 6

Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m

5 + KK 256 m², bal. 15 m², ter. 24 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej Praha
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej Praha

4 + 1 242 m², ter. 68 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha
Praha 5

Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha

4 + KK 199 m², ter. 14 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 700 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 920 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m

2 + 1 49 m², bal. 2 m²
5 746 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m

3 + KK 105 m²
10 934 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m

2 + 1 60 m²
6 589 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m

2 + 1 73 m²
7 490 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m

Atypický 721 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 130m
Praha 1

Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 130m

4 + 1 130 m²
20 755 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2
Praha 1

Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2

Atypický 387 m²
155 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem-Praha 3
Praha 3

Byt na pronájem-Praha 3

4 + 1 181 m²
80 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín
Praha 8

Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín

Atypický 489 m², ter. 211 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt v historické budově Praha 6 - 210m
Praha 6

Byt v historické budově Praha 6 - 210m

4 + KK 210 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasami Hřebenky - 251m
Praha 5

Luxusní byt s terasami Hřebenky - 251m

5 + KK 251 m², ter. 26 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks