Rychlá zpověď - šéfdirigent Martin Šanda: Vozíme nákup s hudebním zážitkem

O nové profesi, o zodpovědnosti ke kolegům, o budoucnosti v umělecké branži
17. března 2021
 
Hlavní stránka Nové články

Po šestnáctiletém intenzivním koncertování po celém světě se ředitel Bohemian Music Agency a šéfdirigent Bohemian Symphony Orchestra Prague Martin Šanda dostal do svízelné situace. Koronavirus zrušil veškeré jeho koncerty. On ale nelenil a vymyslel způsob, jak své kolegy nenechat na holičkách. Založil firmu a z muzikantů se rázem stali řidiči, kteří lidem dováží nákup až ke dveřím. A protože jsou to navíc světoví virtuózové, tak občas doručí i nějakou tu pěknou písničku. Martin se v rozhovoru pro LP-Life.cz rozpovídal nejen o tom, jak vznikla firma Přivezeme Nákup.cz, ale také o tom, že umělci kvůli nedostatku peněz začali trpět například depresemi...

Martin Šanda.

Video

Martine, popište váš poslední koncert. Kde byl, co jste hráli, tušili jste, že bude váš poslední na dlouhou dobu?

Poslední koncert před první vlnou pandemie jsme měli 12.03.2020, a to v Katedrále svatého Klimenta v Praze. To jsme byli ještě přehnaně optimističtí a říkali si, že jak rychle to přišlo, tak rychle to zase odejde. Následně jsme museli zrušit několik desítek koncertů v březnu až červnu. Bohužel včetně nově připravovaného audiovizuálního projektu Carmina Burana skladatele Carla Orfa ve Smetanově síni Obecního domu v Praze. Poté, co přišlo letní rozvolnění, jsme odehráli pár koncertů v létě a poslední větší koncert byl 11. srpna právě v Obecním domě. Pak přišla druhá vlna pandemie, a to nám již bylo jasné, že si hned tak veřejně nezahrajeme.

Jak jste vy a ostatní umělci, které máte na starost, reagoval, když jste zjistili, že nebudete moct vystupovat, kolik koncertů se muselo zrušit, kolik peněz to stálo.

Jak jsem již říkal, na začátku první vlny jsme byli plni optimismu. Vždyť na chřipkové epidemie jsme byli zvyklí už léta. Tak říkajíc studená sprcha přišla se začátkem druhé vlny. Málokdo si uvědomuje, že agentura musí platit provozní náklady, i když nemůže provozovat koncerty, jako nájmy za kanceláře a uskladnění hudebních nástrojů a archivů, energie, údržbu. Řádově se jedná o statisíce.

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí, Praha 6

V jaké chvíli jste si uvědomil, že je potřeba něco udělat?

Bylo to na začátku října 2020 a také druhé vlny pandemie. Museli jsme zrušit i zbytek koncertů do konce roku, včetně několikrát přesouvaného velkého koncertu Carmina Burana v Obecním domě a obřího koncertu Hauser in Prague (Stjepan Hauser/2cellos) v pražské Velké sportovní hale. O desítkách menších koncertů, včetně vánočních, ani nemluvě.

Jak dlouho trvalo vymyslet a zrealizovat koncept rozvážení?

Vymýšlení zas tolik práce nedalo. Měli jsme to v hlavě připravené už nějakou chvíli. Navíc myslím, že jsme já i můj obchodní partner František Zemjánek docela kreativní a už jsme se za svůj život setkali s mnoha změnami.

Třeba František je mimo jiné bývalý šéf pražské kriminálky – obor vraždy a krádeže, a dnes je z něho naprosto famózní dramaturg kulturních akcí, kterého si žádají největší světové firmy a korporace, třeba Microsoft. Takže neustálá realizace něčeho nového byla naším denním chlebem dlouhá léta a na pestrost života jsme si nemohli nijak stěžovat. Realizace tedy byla stejně rychlá jako i příprava našich společných akcí. Hodně nám pomohli přátelé a mimo jiné také skvělí muzikanti z Orange Cup Studio, kteří nám e-shop připravili k provozu za neuvěřitelně krátkou dobu a patří jim za to obrovský dík! Vlastně nás nejvíce zdržela jenom pomalost českých bank...

Popište detailně, jak byznys funguje - kolik máte lidí, aut, zákazníků, co rozvážíte, kde nakupujete, kam až jezdíte, jaké máte dodací lhůty.

Samozřejmě každé začátky jsou těžké. Je třeba se neustále učit. Ale pokud to, co děláte, děláte poctivě a srdcem, lidé to dokážou ocenit. Já se třeba naučil spousty nového o online marketingu a teď už třeba vím, že PPC, nebo SEO nejsou zkratky nějakých sexuálních úchylek. (smích)

Rozvážíme kompletní sortiment potravin, také drogerii, domácí potřeby, krmiva pro domácí mazlíčky, a v současné době i potřebné ochranné pomůcky proti šíření Covid-19. Jsme vlastně klasický online supermarket s komplexním sortimentem, který ale neustále rozšiřujeme. Momentálně rozvážíme prostřednictvím našich kurýrů po celé Praze a přilehlém okolí, a to podle času objednávky a vytíženosti kurýrů buď v ten samý den, kdy bylo zboží objednané, nejpozději však následující den. Ale prostřednictvím služby Balíkovna rozesíláme veškeré zboží mimo čerstvého a chlazeného po celé ČR. Máme svoje smluvní dodavatele. Navíc se snažíme držet ceny co nejníže – jde nám více o spokojené a vracející se zákazníky a tím i více pracovních příležitostí pro naše umělce bez práce, než o vlastní zisk a prospěch!

Jaká je přidaná hodnota vaší služby?

I v současné celkem depresivní době dokážeme našim zákazníkům přivézt společně s nákupem i trochu radosti. Na přání zákazníků máme i „hudební“ kurýry, kteří dokážou zákazníkovi v rámci možností třeba krátce zazpívat, nebo zahrát. A občas to bývá zábavné, když si někdo v ulici objedná dovoz třeba se zpívajícím kurýrem a ve finále má z toho celá ulice, jak se říká, druhé Vánoce. Velmi dojemné bylo, když jsme byli přítomni při žádosti o ruku.

Zajímá mě psychika vaše a umělců - jak to všichni berou, mají rodiny, které musí živit, musíte přece zkoušet, jak to všechno kloubíte, jak pečujete o své muzikanty?

Stovky umělců „na volné noze“ přišly o veškerou práci a zdroj obživy. Nejsou to jenom muzikanti, ale také herci a další navazující umělecké profese, jako technici, zvukaři, osvětlovači, maskérky, vlásenkářky a spousty dalších, bez kterých by koncerty nebo divadelní představení nemohla fungovat tak, jak jsme byli zvyklí.

U nás mají kurýři klouzavou pracovní dobu a mají tak možnost udržovat i sami sebe v hudební kondici. Samozřejmě pokud vám někdo ze dne na den zakáže vykonávat to, na co dřete celý život, zanechá to na vaší psychice nedozírné následky.

Klasický muzikant je zvyklý cvičit od šesti let několik hodin denně, v době studií běžně šest až deset hodin každý den. A když jsme měli klasické zkoušky, nebo nahrávání, byli jsme denně v procesu klidně dvanáct hodin. A pak vám 12.03.2020 řekne vláda, že je konec a nesmíte nic, jen sedět a čekat. Spousta lidí v našem okolí začala trpět depresemi z naprosto nejasné budoucnosti. Jak zaplatit nájem, za co koupit jídlo pro rodinu a tak dále.

Někteří „chytří“ se začali s oblibou ohánět online koncerty. Ty si ale může dovolit jedině státem dotovaný orchestr, nebo divadlo, kterým jdou i v současné době peníze přímo z kapes nás daňových poplatníků. Náklady na takový koncert těžce převyšují příjmy, a to si my, kteří nikdy nepobírali jakoukoliv dotaci, dovolit nemůžeme.

Řekněte našim čtenářům něco o sobě a orchestru, vaše úspěchy, s kým a kde jste všude hráli.

Vystudoval jsem hru na housle a následně dirigování. Jsem ředitelem Bohemian Music Agency s.r.o. a šéfdirigentem Bohemian Symphony Orchestra Prague (BSOP). Mimo to, že posledních téměř deset let uvádíme pravidelné koncerty ve Smetanově síni Obecního domu v Praze, koncertujeme takřka po celém světě. Za zmínku stojí třeba měsíční turné po celém Japonsku, ale také řada evropských turné (Španělsko, Itálie, Francie, Německo, Holandsko a další).

Mimo klasických koncertů se také specializujeme na spolupráci s rockovými, popovými i metalovými kapelami a umělci. Z těch zahraničních rockerů to byli například Alice Cooper, Bonnie Tyler, Kim Wilde, Gianna Nanini, Joey Tempest (Europe), Steve Lukather a Boby Kimball (Toto), Rick Parfitt (Status Quo), Ian Gillan (Deep Purple), Dan McCafferty (Nazareth), Mick Box a Bernie Shaw (Uriah Heep) nebo třeba kapela Corvus Corax. S některými z nich jsme dvakrát absolvovali i festival ve Wackenu, což je jeden z největších metalových festivalů v Evropě.

Z metalových kapel jsme jako první orchestr spolupracovali s kapelou Sabaton na festivalu Rock in Vienna, Visions of Atlantis na festivalu Bang Your Head.

Ze zahraniční popové scény to byli třeba italský zpěvák Max Gazzé nebo německá zpěvačka Helen Fischer. A když přejdeme do „populární klasiky“ jsou to Vanessa Mae, Sarah Brightmann, The Tenors nebo José Carreras.

Z českých populárních umělců to byla spolupráce s Ivetou Bartošovou, Václavem Noidem Bártou, Markétou Konvičkovou, Gabrielou Goldovou nebo Xindlem X. A z těch klasických to byli třeba sopranistka Kateřina Kněžíková a Václav Hudeček.

Co máte v plánu, až to všechno pomine?

Na to se těžko odpovídá, protože nikdo netušíme, kdy to pomine. Jen věříme, že to pomine. Jakmile se tak stane, začneme hrát, ale firmu necháme běžet, i když té práce bude míň. Ale věřím, že přivýdělek se bude hodit i ke koncertování.

Rychlá zpověď:

Kdy a kde jste naposledy koncertoval?

Naposledy to bylo v létě roku 2019, (ve skutečnosti to bylo v létě 2020, pan Šanda se spletl). V Obecním domě.

O kolik peněz vás připravil koronavirus?

Je to hodně, řádově jsou to statisíce.

Až to všechno pomine, komu zahrajete jako prvnímu?

Těm, kteří s námi hráli, ale už se toho nedožili. Uděláme vzpomínkový koncert pro tyhle muzikanty.

Kolik umělců pro vás nyní rozváží?

Momentálně 12, ale dalších 40, 50 je na čekačce, až pro ně bude zase práce.

Kolik kilometrů týdne najezdíte?

Já okolo dvou tisíc.

Nejúžasnější reakce zákazníka, kterému jste s nákupem dovezli i hudbu?

Bylo to na Valentýna a byla to žádost o ruku.

Kdy jste naposledy brečel smíchy?

Nevím.

O čem sní šéfdirigent Bohemian Symphony Orchestra Prague?

Že se nám snad vrátí ta doba, co byla před koronou.

Jaké nejbizarnější zranění se vám kdy stalo?

V mých šesti letech, kdy jsem lezl jako dítě na strom a jako záchranu jsem si uvázal provaz kolem krku a málem jsem sám sebe oběsil. Naštěstí mě máma včas sundala.

Proč si myslíte, že je pro lidstvo hudba důležitá?

Zkuste si odmyslet hudbu ze svého života, byl by strašně nudný, a hlavně hudba je součástí veškerý kultury. Bez kultury by nebyla civilizace a byli bychom prvobytně pospolná společnost nebo doba kamenná.

Jakému zajímavému nebo slavnému klientovi jste zaváželi nákup?

Naposled to bylo na natáčení show 7 pádů Honzy Dědka a nákup jsem vezl přímo Honzovi.

Které schopnosti dirigenta se vám hodí v nynější práci?

Každý dirigent je tak trošku manažer, musí si ty svoje muzikanty „zmenežovat“, takže je to pořád to samý.

Co si myslíte o dalším březnovém lockdownu?

Upřímně řečeno, asi bych byl radši, kdyby armádu nasadili ne na hlídání okresů, ale jako výpomoc do nemocnic, protože personál opravdu nezvládá a myslím si, že by to bylo užitečnější, než aby hlídali kraje a hranice Prahy.

Co vám kromě koncertování nejvíc chybí?

Rybaření, jezdím do Norska každý rok, a to jsem si musel odepřít a létání. Létám jako sportovní pilot, a to mi také chybí.
Dotazovaný se ptá redaktora:

Jak to zvládáte vy - natáčení, současnou dobu, honičku, kdy musíte být u všeho?

Strašně špatně.
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (3)

Jose Carrearas s BSOP.
BSOP v Obecním domě.
Z umělce kurýrem.
View photo gallery

O autorovi

Vystudovala jsem humanitní vědy. Zajímám se o psychologii, ráda čtu červenou knihovnu jako útěk od reality všedních dní. Mojí největší vášní je cestování a dobré víno.
Karolína Lišková
Luxusní bydlení Praha
Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m
Praha 8

Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m

2 + KK 100 m², bal. 13 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město

7 + KK 259 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Braník-263m2
Praha 4

Luxusní vila na prodej Braník-263m2

5 + KK 263 m²
26 558 615 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha
Praha 1

Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha

4 + KK 221 m², ter. 75 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²

3 + KK 109 m²
17 995 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m

5 + 1 288 m², ter. 42 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
50 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - V Tower 112
Praha 4

Luxusní byt na pronájem - V Tower 112

3 + KK 112 m², ter. 27 m²
49 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138

3 + 1 138 m², ter. 33 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84

3 + 1 84 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej na Praze 7 - 124m
Praha 7

Byt na prodej na Praze 7 - 124m

3 + KK 124 m²
19 800 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - V Tower - 112
Praha 4

Luxusní byt na prodej - V Tower - 112

3 + KK 112 m², ter. 27 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
120 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

5 + KK 178 m², bal. 30 m²
55 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

2 + KK 77 m², bal. 6 m²
24 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

3 + KK 101 m², bal. 24 m²
34 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

3 + KK 101 m², ter. 24 m²
34 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

2 + KK 77 m², bal. 6 m²
24 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej v Pařížské ulici-134m2
Praha 1

Luxusní byt na prodej v Pařížské ulici-134m2

4 + 1 134 m², bal. 2 m²
49 750 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila k prodeji, Praha 5 - 257m
Praha 5

Luxusní vila k prodeji, Praha 5 - 257m

5 + 1 257 m²
32 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na pronájem v Nebušicích-223m2
Praha 6

Luxusní vila na pronájem v Nebušicích-223m2

5 + 1 223 m²
70 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu Praha
Praha 4

Pronájem luxusního bytu Praha

4 + KK 246 m², ter. 39 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 53 m², bal. 3 m²
11 850 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m
Praha 6

Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m

5 + KK 256 m², bal. 15 m², ter. 24 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej Praha
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej Praha

4 + 1 242 m², ter. 68 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha
Praha 5

Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha

4 + KK 199 m², ter. 14 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 700 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 920 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m

2 + 1 49 m², bal. 2 m²
5 746 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m

3 + KK 105 m²
10 934 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m

2 + 1 60 m²
6 589 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m

2 + 1 73 m²
7 490 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m

Atypický 721 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 120m
Praha 1

Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 120m

4 + 1 120 m²
20 755 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2
Praha 1

Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2

Atypický 387 m²
155 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín
Praha 8

Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín

Atypický 489 m², ter. 211 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt v historické budově Praha 6 - 210m
Praha 6

Byt v historické budově Praha 6 - 210m

4 + KK 210 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasami Hřebenky - 251m
Praha 5

Luxusní byt s terasami Hřebenky - 251m

5 + KK 251 m², ter. 26 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks