Rychlá zpověď - Tomáš Jiskra: Gordon Ramsay mi dal hroší kůži

Mladý šéfkuchař o své spolupráci s Gordonem Ramsaym
24. února 2020
 
Hlavní stránka Nové články

Je mu teprve třicet, ale už má za sebou zkušenosti, které by mu mohl závidět leckterý starší kolega. Šéfkuchař Tomáš Jiskra se totiž učil od toho nejlepšího. A tak mohl v rozhovoru detailně vyprávět, jaké to bylo pracovat u světoznámého britského šéfkuchaře a držitele šestnácti michelinských hvězd Gordona Ramsayho. Svůj zápal i zkušenosti využívá nejen v Bistru Medúz v pražských Arkádách, ale také ve svém nově otevřeném fastfoodu Beers & Cheers. Pro LP-Life.cz prozradil, co podle něj české gastronomii chybí a co bychom se od zahraničí mohli naučit.

Video

Začínal jste jako kuchař v La Galerii. Jak jste se dostal k Ramsaymu?

Odjel jsem do Londýna a začal jsem pracovat v jednom hotelu jako kuchař, kde jsem pomáhal připravovat snídaně. Přiznám se ale, že to tam nebylo vůbec dobré, šéfkuchař byl zvyklý připravovat míchaná vejce v mikrovlnné troubě a já jsem věděl, že podobnou cestou jít rozhodně nechci. Tak jsem si řekl, že když už jsem v Anglii, tak to pořádně využiji. Vybral jsem si ty nejlepší restaurace, rozeslal životopisy a ozvali se mi právě z Bread Street Kitchen od Ramsayho.

Tak to jste toho musel mít v životopise hodně, že si vás všimnul…

Naopak. Tam dostane práci skoro každý, kdo umí vařit. Nejtěžší na tom ale je pak vydržet. Pokud zvládnete první dva měsíce, máte vyhráno.

Jaké ty vaše první dva měsíce byly?

No, dost krušné. (smích)Chodil jsem domů dost zničený, unavený, téměř bez sebevědomí. Pracujete pět dní v týdnu, šestnáct hodin. Jste rádi, že stihnete poslední londýnské metro, které dřív jezdilo pouze do půlnoci, dopravíte se na druhý konec Londýna a máte čas na pár hodin spánku. A druhý den to samé.

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84, Praha 3

Začínal jsem na přípravě omáček, byl jsem pod skvělým šéfem, který mě měl na starosti a se kterým se vídám doteď. Po nějakém čase jsem přešel k vaření příloh a následně postupoval po dalších sekcích.

Jak vzpomínáte na vaše první setkání s Gordonem?

Času od času se v kuchyni mihnul, takže jsem měl možnost ho párkrát potkat. Viděl jsem ho jednou rozčíleného, kdy právem někomu vynadal. Ale naše první větší setkání proběhlo během příprav jeho knihy, kterou v té době psal. V Bread Street Kitchen se jeho recepty fotily, já jsem vše pomáhal připravovat. Vzpomínám si, že mi přišlo, že je hodně vysoký, mohutný a také rychlý.

Pracoval jste u něj skoro tři roky, to je dlouhá doba. Co vám to dalo?

Hroší kůži. Když jsem se vrátil do Čech, byl jsem mnohem odolnější.

Hroutil jste se?

Nikdy ne v práci, vždycky až doma. Nezažil jsem sice moment, kdy bych volal domů mámě, že se chci vrátit zpět. Byly ale momenty, kdy jsem si říkal, že si půjdu najít jinou práci, kde budu brát větší plat za míň práce. Každý to po čase vzdá, protože máte spoustu jiných možností. Ale fakt, že se ráno probudíte a překonáte sami sebe, vás činí silnějším.

Zmínil jste, že jste ho zažil rozčíleného. Je tedy doopravdy takový, jak ho lze vidět v televizních show?

Popravdě, neměl jsem tu možnost zažít ho v plném pracovním módu, ale určitě ano. A přiznám se, že i já sám jsem takový. Není to nic komerčního, je to zápal pro tu věc. Vy to prostě chcete v tu chvíli udělat co nejlíp a jste kvůli tomu schopni někoho prohodit i výlohou.

Zažil jsem pětačtyřicetiletého šéfkuchaře s michelinskou hvězdou, který skákal nahoru a dolů jako dítě se zaťatými pěstmi a nadával. Demokracie v kuchyni prostě nefunguje, je to nesmysl. Aby vše v kuchyni fungovalo, je zapotřebí diktatury. A vy jste tam od toho, abyste řekl, jak to přesně bude fungovat. Když někomu vynadáte, zároveň si ověříte, jestli to ten člověk vůbec vydrží, jestli na to má.

V Anglii to tak fungovalo, tady u nás to moc nejde. V kuchyni musíte být za gladiátora a mít kolem sebe lidi, kteří to dělají se stejnou vášní a stejným zápalem. To mi chybí. Mám rád, když lidi táhnou za jeden provaz. V Londýně přijdete v osm hodin ráno do práce a už jste půl hodiny pozadu. Musíte proto pracovat velmi rychle, protože jinak se to odráží na veškerém servisu. Mám pocit, že tady si mnohdy v kuchyni každý jede na svém písečku a odpočítává čas, kdy si bude moci zajít ven zapálit cigaretu nebo projít Facebook. To je bohužel realita.

A já bych řekla, že s takovým zápalem pro vaření musí začít přeci každý mladý student…

Ne, vůbec to tak není. To je hodně specifické. Pokud si vás majitel restaurace nebo hotelu najme jako šéfkuchaře, a vy máte zápal pro vaření, ani vás nenapadne zeptat se na pracovní dobu. Proč? Protože dáte všechno do toho, abyste změnili či obměnili menu a motivovali ostatní spolupracovníky. Osmdesát procent lidí v jiných oborech by vám ale řeklo, že jsem blázen. Řekli by vám, že pracují především kvůli výdělku. Pro mě to je spíš otázka prestiže než otázka peněz.

Jak vnímáte českou gastronomii? Co se podle vás máme učit od té zahraniční?

Menší použití mouky a přemýšlet také nad jednotvárností jídel. Největší problém české gastronomie je podle mě polední menu.

Jak to myslíte?

Podle mě je na výběr malé množství jídel, která se neustále opakují a točí. A nejhorší na tom je, že je lidé očekávají. Je to stejné už tak dvacet let.

Kde vidíte problém? Je podle vás lepší riskovat a nabízet v poledních menu něco, na co lidé nejsou zvyklí?

Je to především o vzdělanosti lidí a o ceně. Největší problém je ten, že v práci dostanete stokorunovou stravenku a myslíte si, že to jsou vaše peníze na oběd. Ale nejsou, je to málo. A od toho se to všechno odvíjí. Vy přeci nemůžete čekat, že se najíte za sto nebo sto třicet korun v restauraci, kde to musí uvařit, umýt a ještě vás obsloužit.

Jenže lidem takový oběd stačí.

Právě. A poté přijdou do té samé restaurace o víkendu nebo jen v čase, kdy zrovna není polední menu, a nedokáží pochopit daný cenový systém. Dala byste si u mě kvalitní steak s oblohou za čtyři sta korun, když si můžete dát španělského ptáčka s rýží za méně než polovinu dané ceny? Já jsem zvyklý, že když jdu na snídani a dám si dva párky s míchanými vejci, je v normě zaplatit dvě stě korun. Moje máma by vám na to řekla: „Proč si ty vejce neuděláš doma?“ Jenže já vím, kolik za tím vším stojí práce. 

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6, Praha 6

Nechci ale nikoho učit ani poučovat. V Bistru Medúz jsem například také sestavil menu, a jak vidíte, najdete zde rajskou omáčku i třeba smažený sýr. Jen se k tomu stavím jinak.

Vidím, že zde nabízíte holandský řízek nebo koprovou omáčku. V čem jsou tato vaše jídla jiná než u ostatních?

Holandský řízek děláme z vlastního namixovaného masa a podáváme ho s nadýchanou kaší, ve které je přepuštěné máslo a hodně smetany. Co se týče koprové omáčky, tak tu podávám společně s roastbeefem z vysokého roštěnce a brambory vaříme ve vakuu s máslem. Dětství na talíři je o chutích, které dobře známe, ale v moderním provedení.

Nemyslíte si ale, že je to převážně i otázka peněz? Ne každý má možnost utratit tolik za snídani nebo se najíst za více než sto třicet korun ve stravenkách?

Ano, je to určitě otázka peněz. Chodit do restaurace každý den je luxus, který si většina národa, včetně mě, nemůže dovolit. A přesto toužíme restaurace pravidelně navštěvovat.

Zkoušíte stále nějaké nové postupy nebo technologie?

Neustále. Velmi mě to baví. V mém bytě zrovna probíhá rekonstrukce, kde bude taková mini restaurace pro šest lidí.

Vaříte doma?

Do této doby jsem nevařil, ale až se mi dodělá domácí restaurace, tak začnu.

Je gastronomie bez masa naší budoucností?

Za mě určitě ne. Bez masa to nejde. Vadí mi, když někdo říká, že bych se bez něj měl obejít. Ale nejím ho každý den, mám rád hodně i ryby.

Do jaké restaurace v Praze si zajdete, když máte chuť na dobré jídlo?

Určitě do The Bistro v Londýnské, tam to mám moc rád. Nyní plánuji zajít do restaurace Vallmo, o které se ke mně doneslo zatím mnoho pozitivního.

Ke komu z českých kuchařů vzhlížíte?

K Radkovi Davidovi.

V jednom rozhovoru jste řekl, že byste nestál o michelinskou hvězdu. O co tedy?

Pro mě by byla největší satisfakce plná restaurace, od pondělí do neděle, od rána do večera. K tomu spokojení hosté a zaměstnanci, kteří s vámi chtějí pracovat. Zrovna v současné době mám kolem sebe seskupení lidí, se kterými to jde dobře, tak snad to takhle vydrží.

Sledujete novodobé trendy v gastronomii? Kde hledáte inspiraci?

Snažím se sledovat přední influencery v mém oboru. Ale inspirace je všude kolem, stačí se jen pořádně dívat.

Jaká příprava jídla pro vás byla nejnáročnější? Na co byste si jen tak netroufl?

Pro mě je úplně jiná disciplína připravování cukrovinek. Přiznám se, že si v cukrařině moc nevěřím, ale řekl jsem si, že v tomto oboru zaberu a pokusím se něco nového přiučit.

Tomáši, děkuji za rozhovor! 

Rychlá zpověď:

Čím jste chtěl být jako malý?

Kuchařem.

Co vás na vašem povolání baví nejvíce?

Rozmanitost a rychlost.

Co byste nikdy nesnědl?

Upřímně nevím, asi batole.

Jak nejraději relaxujete?

Doma na gauči.

Čím vás lidi dokážou vytočit?

Lží.

S kým byste jednou chtěl zajít na večeři?

Upřímně, netuším.

Zvládnul byste žít s vegetariánkou?

Velmi složitě.

Jaké tři zásadní zkušenosti jste si přinesl od Ramsayho?

Disciplínu, rychlost.

Bez čeho se v kuchyni neobejdete?

Bez soli a vody.

Co naopak ve své kuchyni nesnesete?

Alkohol.

Jaké je vaše životní motto?

Kdo pozdě chodí, v hovnech se brodí.

Kdo je vaší inspirací?

Asi nemám žádný větší vzor.

Italská, nebo francouzská kuchyně?

talská.

Jaké české jídlo je vaším nejoblíbenějším?

Svíčková a bramboráky.
Dotazovaný se ptá redaktora:

Půjdete semnou na večeři?

Jasně, dneska večer!
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (3)

View photo gallery

O autorovi

Nela Štefanová v minulosti působila jako redaktorka pro metropolitní televizi Praha TV a Novinky.cz. Ráda navštěvuje kulturní akce, je vegetariánkou, hraje na klavír, miluje divadlo a nesnáší lež. Se svým manželem a kříženým labradorem Šónem žije v Praze.
Nela Štefanová
Luxusní bydlení Praha
Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m
Praha 8

Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m

2 + KK 100 m², bal. 13 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město

7 + KK 259 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Braník-263m2
Praha 4

Luxusní vila na prodej Braník-263m2

5 + KK 263 m²
26 558 615 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha
Praha 1

Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha

4 + KK 221 m², ter. 75 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²

3 + KK 109 m²
17 942 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m

5 + 1 288 m², ter. 42 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
50 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138

3 + 1 138 m², ter. 33 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84

3 + 1 84 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej na Praze 7 - 124m
Praha 7

Byt na prodej na Praze 7 - 124m

3 + KK 124 m²
19 800 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
120 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

5 + KK 178 m², bal. 30 m²
55 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

2 + KK 77 m², bal. 6 m²
24 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

3 + KK 101 m², bal. 24 m²
34 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

3 + KK 101 m², ter. 24 m²
34 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

2 + KK 77 m², bal. 6 m²
24 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila k prodeji, Praha 5 - 257m
Praha 5

Luxusní vila k prodeji, Praha 5 - 257m

5 + 1 257 m²
32 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na pronájem v Nebušicích-223m2
Praha 6

Luxusní vila na pronájem v Nebušicích-223m2

5 + 1 223 m²
70 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu Praha
Praha 4

Pronájem luxusního bytu Praha

4 + KK 246 m², ter. 39 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 53 m², bal. 3 m²
11 850 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m
Praha 6

Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m

5 + KK 256 m², bal. 15 m², ter. 24 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej Praha
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej Praha

4 + 1 242 m², ter. 68 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha
Praha 5

Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha

4 + KK 199 m², ter. 14 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 700 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 920 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m

2 + 1 49 m², bal. 2 m²
5 746 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m

3 + KK 105 m²
10 934 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m

2 + 1 60 m²
6 589 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m

2 + 1 73 m²
7 490 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m

Atypický 721 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 130m
Praha 1

Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 130m

4 + 1 130 m²
20 755 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2
Praha 1

Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2

Atypický 387 m²
155 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem-Praha 3
Praha 3

Byt na pronájem-Praha 3

5 + KK 184 m²
80 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín
Praha 8

Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín

Atypický 489 m², ter. 211 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem-Praha
Praha 3

Byt na pronájem-Praha

3 + 1 116 m²
49 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt v historické budově Praha 6 - 210m
Praha 6

Byt v historické budově Praha 6 - 210m

4 + KK 210 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasami Hřebenky - 251m
Praha 5

Luxusní byt s terasami Hřebenky - 251m

5 + KK 251 m², ter. 26 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej na Praze 5 - 358m
Praha 5

Obchodní prostor na prodej na Praze 5 - 358m

Atypický 358 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks