Top hledané
Výsledky (0)
Z ulice na vrchol.

Slavní bez domova: Steve Jobs nebo James Bond. Kdo další žil na ulici?

Martina Šmalclová
30. srpna 2020
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Halle Berry v červených šatech

Ačkoliv dnes mají na svých účtech pohádkové sumy, vždy tomu tak nebylo. I taková hvězda, jakou byl Steve Jobs, za svého života pocítila, co je to stav nouze... Představujeme vám sedm celebrit, které strávily část svého života bez střechy nad hlavou a počítáním drobných.

Steve Jobs: Vracel láhve od Coly a pro jídlo si chodil kilometry

V mládí zažil Steve Jobs skutečně krušné časy. Během studií na Stanford University neměl na koleji pokoj, a tak přespával u kamarádů na podlaze. Sbíral láhve od Coca Coly s vratnou zálohou ve výši 5 centů, aby si mohl kupovat jídlo. Každou neděli večer také chodil pěšky trasu dlouhou 11 km, aby zdarma získal jídlo od Hare Krišna.

Daniel Craig: Postelí mu byly lavičky v parku

Také poslední James Bond neměl na růžích ustláno. Než se Danielu Craigovi podařilo prosadit ve filmu, přespával sem tam na lavičkách v londýnských parcích. 

Otevřít v galerii (6)
Steve Jobs
Steve JobsZdroj: Profimedia

Halle Berry: Útulek pro bezdomovce byl jejím útočištěm

Okouzlující Afroameričanka Halle Berry se přestěhovala v 21 letech do Chicaga. Krátce na to jí ale došly peníze a než se jí povedlo nastartovat hvězdnou kariéru, přespávala v útulcích pro bezdomovce. Ona sama považuje tuto část svého života za přínosnou.

„Naučilo mě to, jak se o sebe postarat a uvědomit si, že dokážu přežít jakoukoliv situaci.“

Hilary Swank: Život v autě

Když bylo herečce Hilary Swank 15 let, opustila spolu se svou matkou domov v Bellinghamu ve Washingtonu a zamířily společně do Kalifornie… Se 75 dolary v kapse! Několik týdnů po svém příjezdu tak žily v autě.

Kelly Clarkson se sprchovala ve fitku

I zpěvačka Kelly Clarkson musela řešit, kde složí hlavu. Než vyhrála populární show American Idol, miliony na kontě zrovna neměla, a tak když vinou technické závady lehl její hollywoodský byt popelem, trávila noci v autě nebo útulcích pro bezdomovce a sprchovat se chodila do fitness center.

Carmen Electra: Bezdomovkyně v jehlách Versace

I playmate Carmen Electra byla v jejích dvaceti letech bezdomovkyní. Jak se to stalo? Když zrovna dokončila své vystoupení, jako jedna z tanečnic najatých zpěvákem Princem, zjistila, že jí její ex ukradl veškeré úspory. Carmen se tak ocitla ze dne na den bez koruny.

„Vzpomínám si, jak jsem seděla na lavičce v parku. Plakala jsem, protože jsem se ocitla bez prostředků. Seděla jsem tam s kapesním nožem, pagerem, drobnýma v kapse a opravdu pěkným párem jehel…Versaceho jehel, protože jsem měla pár kousků skutečně úžasného oblečení.“

Jim Carrey trávil noci ve stanu a karavanu

Herec Jim Carrey v dětství poznal, jaké to je, mít hluboko do kapsy. Jeho rodina se potýkala s finančními problémy a bydlela v karavanu, který byl zaparkovaný na různých místech po celé Kanadě. Nakonec bydleli ve stanu, který si postavili na pozemku jeho starší sestry a karavan nechali na příjezdové cestě. Sám Jim Carrey uvedl, že si během těchto těžkých časů vybudoval svůj smysl pro humor.

Tyto celebrity na vlastní kůži poznaly, že co je nezabije, to je posílí a podařilo se jim to později dotáhnout až na samotný vrchol! 

Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8
Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8, Praha 8
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze