„Toto je lockdown pro neočkované, jsou nejvíce ohroženi,“ prohlásil Heger

Situace na Slovensku je kritická: Hrozí nám humanitární KATASTROFA!
19. listopadu 2021
 
Hlavní stránka Nové články

Pandemická situace na Slovensku je špatná. Co s tím hodlá vláda udělat? Rozhodla se zatím na nejbližší 3 týdny výrazně zpřísnit opatření ve všech okresech, a to především pro neočkované. Ale i očkovaní pocítí nějaká omezení. Opatření vstoupí v platnost od pondělí (22. 11.). Nejnovější čísla nakažených či hospitalizovaných skutečně vyrážejí dech. Za úterý například přibylo 8 342 pozitivních PCR testů, což je absolutní rekord od samého začátku pandemie. Počet nemocničních pacientů s covidem by měl už každou chvíli překročit číslo tři tisíce.

 Matka s dítětem.

Lékaři se dnes rozhodují, komu ještě pomohou a komu už ne

Vyčerpaný zdravotník.
Vyčerpaný zdravotník. • Zdroj: Unsplash

Některé nemocnice dosáhly svých limitů. Mnohé hlásí plné kapacity. Premiér SR Eduard Heger avizuje posílení kapacit v očkovacích centrech, proto vyzval neočkované dát se očkovat. Nápor na nemocnice je podle premiéra Hegera aktuálně obrovský, chybí plicní ventilace i místa na JIP.

Eduard Heger – premiér SR.
Eduard Heger – premiér SR. • Zdroj: Profimedia

Situace na Slovensku se ani přes matematické modely nelepší. V přetížených nemocnicích je hospitalizováno přibližně takové množství pacientů, jaké bylo v polovině prosince 2020. Jakákoli opatření přijatá dnes se projeví s odstupem 2-4 týdnů na poklesu počtu hospitalizovaných a za další 2 týdny na poklesu úmrtí. Jelikož proočkovanost na Slovensku je na úrovni 43 %, stále více lidí po 65 letech života je po druhé dávce více než 6 měsíců, a sebereflexe k dodržování opatření nenastává, je potřebné zpřísnění opatření, a to zejména za účelem ochrany těch nejzranitelnějších, což jsou neočkovaní občané. Mimo kontrolu dodržování opatření bude podle všeho potřebný i regionální lockdown v černých okresech, pokud se situace během 2 týdnů nezačne zlepšovat,"

 

Nová opatření vyvolávají na Slovensku i vlnu kritiky ze strany občanů. Nejinak je tomu i v České republice.

„Děláme to pro stabilizování kritické situace v nemocnicích. Počet hospitalizovaných se blíží počtu 3 000, 80 % z nich jsou neočkováni,“

vysvětlil Heger s tím, že lékaři se dnes rozhodují, komu ještě pomohou a komu už ne. V uplynulém týdnu bylo na Slovensku 52 tisíc testů pozitivních na COVID.

"Do nemocnic jsme za posledních sedm dní přijali 2000 pacientů. Z nich 81 procent, tedy 1600, bylo neočkováno,"

řekl ministr zdravotnictví SR Vladimír Lengvarský.

Ministr zdravotnictví Vladimír Lengvarský.
Ministr zdravotnictví Vladimír Lengvarský. • Zdroj: Profimedia

Třetí vlna pandemie bude trvat velmi dlouho a bude se táhnout až do Velikonoc. Předpokládá to epidemiolog Martin Pavelka. Řešením zhoršující se situace podle něj není lockdown, ale očkování.

Jana Bittó Cigániková s Richardem Sulíkem obhajují větší svobodu pro očkované

Jana Bittó Cigániková.
Jana Bittó Cigániková. • Zdroj: Profimedia

Poslankyně říká, že očkovaní roznášejí virus o 40 až 63 procent méně než neočkování a tvoří drtivou menšinu těžkých případů v nemocnicích. Jako další důvod označila, že stojí daňové poplatníky mnohem méně peněz, neboť nepotřebují pravidelné testování, ani těžké léky či 24hodinovou péči sester a lékařů. Stejně se podle poslankyně pro očkované neruší plánované operace.

Nová opatření

Nový COVID-automat postihne hlavně neočkované. Volnější režim budou mít očkovaní a ti, kteří nemoc v posledních 180 dnech prodělali. Mnoho lidí mluví o tom, že opatření nemají logiku a očkovaný člověk bude přenášet virus vesele dál.

Coronavirus
Coronavirus • Zdroj: Unsplash

„Dočasně se do praxe uvádí lockdown pro neočkované. Neočkovaní lidé patří mezi nejvíce ohrožené. Hromadné akce budou proto jen pro očkované a plánované podle limitů na základě regionu. Neočkovaní budou moci chodit do tzv. esenciálních obchodů, tedy obchodů pro základní životní potřeby. Nebudou moci chodit do nákupních center či restaurací. Nový COVID-automat zrovnoprávní postavení kompletně očkovaných a těch, kteří jsou ve lhůtě do 180 dnů od překonání onemocnění COVID-19, bude to kategorie s označením OP. Tyto dvě skupiny lidí budou v mnoha ohledech zvýhodňovány, což znamená, že se nemusí dvakrát do týdne testovat do práce, mohou svobodně chodit do obchodů, tedy nejen do esenciálních (pro základní životní potřeby), ale i do nákupních center,“

vyjádřilo se pro LP-Life.cz Ministerstvo zdravotnictví SR.

Do práce se neočkovaný dostane už jen s testem

Neočkovaní jsou podle slov premiéra Hegera momentálně nejvíce ohroženi a čeká je testování dvakrát týdně. Do zaměstnání je vstup v červených, rudých a černých okresech povolen pouze v režimu OTP (očkováno-testováno-překonáno). S testováním má zaměstnavatelům pomoci stát.

V černém okrese nemohou jít do restaurace ani očkovaní

Nadále zůstávají zavřené i restaurace v černých okresech, a to pro všechny. Povolen je pouze okénkový prodej a rozvoz jídla. Nenaočkování se v interiéru podniků nenajedí ani v červených a bordových okresech.

Vila na prodej Praha 6 - 502m
Vila na prodej Praha 6 - 502m, Praha 6

Zpřísnění hromadných akcí pro očkované

Pro očkované se zpřísňují hromadné akce, bohoslužby a sportovní akce. V černém okrese se jich může zúčastnit 50 lidí, v bordó (tmavě červeném) 100 a 200 lidí v červeném okrese. Hromadné akce v základním režimu mají být pro červené, bordó a černé okresy zakázány.

Hotely jsou v černých okresech zavřené i pro očkované

V černých okresech nadále platí, že jsou zavřená ubytovací zařízení pro všechny, platí to pro hotely či wellness. Povolena jsou pouze karanténní zařízení a ubytování v souvislosti s výkonem povolání a ubytování dlouhodobého charakteru.

Nákupní centra pouze pro očkované

Nákupní centra mají být otevřena pro režim OP bez ohledu na barvu okresu. Pro základní režim a režim OTP mají být otevřena pouze v zelených a oranžových okresech.

V okresech v zelených a oranžových barvách mají platit roušky v interiéru a na hromadných akcích i v exteriéru. Pro červené, bordó a černé okresy má být povinen respirátor v interiéru a roušky v exteriéru na hromadných akcích s rozšířenými výjimkami a při vzdálenosti do dvou metrů

Očkovaní nemohou jít do posiloven ani v černém okrese a stejně tak nemohou ani pořádat svatby a jiné večírky.

Sport bude možný jen v rouškách.
Sport bude možný jen v rouškách. • Zdroj: Unsplash

Neočkovaní budou muset strpět omezení

Ministr zdravotnictví SR Vladimír Lengvarský tvrdí, že společnost musí chápat, že neočkovaní ohrožují všechny.

„Ti, kteří se dali očkovat, mají právo na kvalitní zdravotní péči. Měli by mít možnost využívat výhod. Neočkováni budou muset strpět omezení, což nás velmi mrzí, ale věřím, že to společně pochopíme,“

vysvětlil šéf resortu zdravotnictví. Opatření budou vynucovat.

 Restaurace čekají tvrdá omezení.
Restaurace čekají tvrdá omezení. • Zdroj: Unsplash

 „Pokud budete v restauraci, kde vás nezkontrolují, žádejte, abyste byli zkontrolováni, žádejte, abyste byli v bezpečném prostředí,“

avizoval Lengvarský očkovaným.

Na tiskové konferenci společně s předsedou vlády poděkovali zdravotníkům.

„Zachraňujete i životy lidí, kteří o svůj vlastní život nedbají,“

řekl Eduard Heger.

Budeme nasazovat i další vojáky

Ministerstvo obrany udělá vše pro to, aby v nejbližších dnech mohli být nasazeni další vojáci kromě stovek těch, kteří jsou momentálně ve službě a pomáhají zdravotníkům, hygienikům i policistům.

Policie bude ještě důsledněji kontrolovat opatření

Ministr vnitra SR Roman Mikulec upozorňuje, že policie bude ještě důsledněji kontrolovat opatření. Policie má podle nového zákona nové možnosti při kontrole dodržování opatření. Za napadání zdravotního personálu dostanou antivacheři vysoké pokuty.

5 tisíc eur pokuta či zavření provozu?

Nové možnosti má policie i ve vztahu k provozům. Regionální úřady veřejného zdravotnictví budou ve spolupráci s policií kontrolovat, zda provozovatelé kontrolují COVID pasy. Udělit mohou pokutu až 5 tisíc eur.

Tvrdý lockdown stále ve hře

Ministr zdravotnictví Vladimír Lengvarský potvrdil, že pokud bude nutné zpřísnění, jsou na to ve vládě připraveni. Pokud si to situace bude vyžadovat, Heger mluví i o přísném lockdownu. Pro Hegera je momentálně důležité omezit například sportovní akce. Předseda vlády vyloučil, že by vláda zavedla méně přísná opatření než chtěli odborníci. Zároveň naznačil, že vláda má připravenou i přísnější variantu. Tvrdý lockdown pro všechny neprošel, i když o něm podle Hegera intenzivně diskutovali.

V případě pokračujícího zhoršování a překročení hranice 3 200 hospitalizovaných bude Slovensko podle schváleného materiálu na prahu humanitární katastrofy.

"V této fázi doporučujeme přijetím usnesení vlády vypnout COVID-automat a aplikovat přísná celonárodní omezení,"

píše se v dokumentu.

Krátkodobé prognózy totiž říkají, že do dvou týdnů bude ve slovenských nemocnicích 3000 pacientů s onemocněním COVID-19, z nichž 300 bude vyžadovat podporu umělé ventilace. Nejbližší dny ukáží, jak na tom Slovensko bude...

 

Zdroj: Webnoviny, Aktuality, Tisková beseda, Ministerstvo zdravotnictví SR, TA3, Úřad veřejného zdravotnictví SR, vlastní dotazování

 

 
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (0)

View photo gallery

O autorovi

Jsem optimistkou, která se v životě snaží věci zvládat s úsměvem na tváři. Ačkoliv jsem vystudovala přírodní vědy, většinu svého života se věnuji natáčení a stříhání. Mezi mé záliby patří čtení odborných knih, cestování, vzdělávání a hlavně informační technologie.
Kristina Valachyová
Luxusní bydlení Praha
Luxusní vila na prodej, Dolní Měcholupy - 616m
Praha 10

Luxusní vila na prodej, Dolní Měcholupy - 616m

10 + 1 616 m², ter. 89 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m
Praha 8

Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m

2 + KK 100 m², bal. 13 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Penthouse Troja 309m
Praha 7

Penthouse Troja 309m

5 + KK 309 m², ter. 52 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Vila na prodej Praha 6 - 502m
Praha 6

Vila na prodej Praha 6 - 502m

Atypický 502 m²
49 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha
Praha 1

Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha

4 + KK 221 m², ter. 75 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
39 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej, Praha 6 - Nebušice
Praha 6

Luxusní vila na prodej, Praha 6 - Nebušice

7 + KK 261 m²
44 990 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2
Praha 6

Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2

3 + KK 201 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu Villa Bianca - Praha
Praha 6

Pronájem luxusního bytu Villa Bianca - Praha

5 + KK 195 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní dům na pronájem na Praze 9 - Čakovice
Praha 9

Luxusní dům na pronájem na Praze 9 - Čakovice

8 + KK 315 m², ter. 55 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
120 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem na Praze 4-52m
Praha 4

Byt na pronájem na Praze 4-52m

2 + KK 56 m², bal. 4 m²
16 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky
Praha 4

Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky

7 + KK 453 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 130m
Praha 5

Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 130m

4 + KK 130 m², bal. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²

3 + KK 109 m²
17 942 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

3 + KK 101 m², ter. 24 m²
34 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2
Praha 1

Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2

Atypický 387 m²
155 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138

3 + 1 138 m², ter. 33 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
50 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město

4 + 1 197 m², ter. 22 m²
56 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč

12 + 2 1044 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

5 + KK 178 m², bal. 30 m²
55 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

2 + KK 77 m², bal. 6 m²
24 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

3 + KK 101 m², bal. 24 m²
34 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

2 + KK 77 m², bal. 6 m²
24 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu 2+1, Praha - Barrandov, 60m
Praha 5

Pronájem bytu 2+1, Praha - Barrandov, 60m

2 + 1 60 m², bal. 6 m²
18 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu Praha
Praha 4

Pronájem luxusního bytu Praha

4 + KK 246 m², ter. 39 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Nové Město

2 + KK 46 m², bal. 1 m²
29 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha
Praha 5

Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha

4 + KK 199 m², ter. 14 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 700 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m

Atypický 721 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 130m
Praha 1

Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 130m

4 + 1 130 m²
20 755 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - 135
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - 135

3 + 1 135 m²
33 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu s výhledem na Vyšehrad
Praha 2

Luxusní byt k pronájmu s výhledem na Vyšehrad

3 + KK 130 m², bal. 1 m²
65 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej bytu 1+1, Nové Město, 32
Praha 1

Prodej bytu 1+1, Nové Město, 32

1 + 1 32 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní investiční byt - Praha 1 - 80m
Praha 1

Luxusní investiční byt - Praha 1 - 80m

2 + KK 80 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 76m
Praha 1

Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 76m

2 + 1 78 m², bal. 2 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt v historické budově Praha 6 - 210m
Praha 6

Byt v historické budově Praha 6 - 210m

4 + KK 210 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks