Top hledané
Výsledky (0)
Rozhovor s modelkou Simonou Krainovou.

Simona Krainová o estetických úpravách: Pokud mohu přibrzdit stárnutí, tak proč ne. Daře Rolins to sluší

Monika Beránková
29. května 2024
+ Přidat na Seznam.cz
6 minut

S modelkou Simonou Krainovou jsme si povídali o tom, jak o sebe pečuje, co si myslí o estetických úpravách, na jaký zákrok by nešla a o tom, jak se momentálně stará více o sebe než o svoji kariéru. Tvrdí, že pokud v dnešní době existují estetické úpravy, tak proč do nich nejít. Ti, kdo to kritizují, podle ní jen závidí. Na svém těle pracuje, nejen zvenku, ale i zevnitř.

Simona Krainová
Simona Krainová

Jak se staráte o vlasy? Liší se ta péče v létě a v zimě? 

O vlasy pečuji svoji vlastní řadou a od té doby mám ty vlasy úžasné a musí se hydratovat, stejně jako o všechno, o pleť. Žena by si měla alespoň jednou týdně udělat masku nejen na obličej ale i na vlasy. Prostě se starat. Já používám i výživové doplňky stravy, chodím na školení. Zajímá mě dlouhověkost, chodím k šamanům a chodím na meditace. A zajímám se více o to tělo jak zevnitř tak zvenku.

Bylo by to na dlouhé vyprávění, ale long short starat se o sebe neznamená jenom se dopovat doplňky, ale vybalancovat si klid v duši, nezatěžovat se moc věcmi, které nezměníme, neovlivníme a nepřijímat toxiny zvenku, protože ty toxiny, co máme z ostatních lidí, tak ty jsou pro nás nejvíce škodlivé. Proto se snažím vytvářet si kolem sebe klid, nepřijímat tolik negativní informace, už mě ani tolik nezajímá, co se děje, když zapnu televizi. Snažím se nebýt úplný ignorant, ale neposlouchat tolik co nám kdo říká, co nám podsouvají. Snažím se více medovat, více se vevnitř zklidnit, více vnímat hezké věci, a to si myslím, že vám přidá více na kráse než dobrý kondicionér nebo krém. To jsou důležité věci. Také je to u každé ženy něco jiného. Najít si to svoje. Můžete držet nějakou dietu a zjistíte, že přibíráte na váze, nebo že máte alergii. Každý by si měl nechat udělat krevní testy, zjistit si všechny intolerance. Je to dlouhá cesta. Musíte se sama sobě věnovat, to je nejlepší prevence a já se o to snažím, i kvůli dětem, abych tady pro ně byla zdravá.

Vážím si každého dne, kdy mě ráno nic nebolí. Hlavně důležité je, vzbudit se a usmát se, protože když se usmějete, tak vám ten úsměv zůstane vevnitř. Jakmile se vzbudíte a přijmete negativní informaci nebo se hned naštvete, tak zjistíte, že se vám to táhne celý den až do večera. Takže ráno se usmát a říct si, „ty bláho, nic mě nebolí a je krásný den,“ to si myslím, že je více než jakákoliv péče. 

 

Jste inspirací pro mnoha žen, ale máte i Vy i někoho nebo něco, co Vás inspiruje? 

Hodně poslouchám podcasty lidí, kteří mluví o té dlouhověkosti. Chodím na různé konzultace k ajurvédským lékařům. Ajurvéda tady existuje tisíce let a je to osvědčená medicína a taky hodně studuji čínskou medicínu, byla jsem v Dominikánské republice na šamanských rituálech a hodně se zajímám o věci, na které jsem neměla dříve čas. Odklonila jsem tu pracovní intenzitu a začala jsem se více zajímat o to, jak strávit druhou půlku života zábavněji. Už se nebudu tolik stresovat a běhat, hromadit majetky, kupovat drahé věci, velká auta, mě to nezajímá. Já se zbavuji majetku, jako jsou hadry, boty a nesmysly, kterými jsem si dříve plnila prostor. A teď investuji do věcí, které dávají smysl. A už nebojuji o tom, abych byla lepší, napřed, více jsem se zklidnila a žiju si tak pro sebe a pro moji rodinu. 

Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m
Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m, Praha 1

 

V dnešní době jsou velkým trendem estetické úpravy, ptám se i v souvislosti s Darou Rolins, která nedávno podstoupila estetický zákrok a schytala kritiku. Kde si Vy myslíte, že je ta hranice, jak to vnímáte? 

Já si myslím, že je to vaše tělo, váš chrám, vaše rozhodnutí a jestli se někdo rozhodne čas zastavit, přibrzdit, vrátit, tak ať si každý dělá co chce. Myslím si, že je strašná drzost, že vůbec někdo něco hodnotí, většinou jsou to ti, co závidí nebo na to nemají. Myslím si, že Darče to bude určitě slušet, je to rozumná krásná žena, která moc dobře ví, co dělat. Já fandím všem ženám, které se nebojí, naopak ukazovat těm druhým, že jsou možnosti a že se nesmířím s tím, že jsem stará a ošklivá, proč to nezměnit, když to jde? Podívejte se na Jane Fondu, říkají „ta je krásná, má osmdesát šest let, je krásná,“ ale nikoho nezajímá kolik má plastických zákroků za sebou. A proč ne, když je to dobře udělané. Myslím si, ať si každý políbí svůj krásný zadek a dělá si co chce. Já nikoho nebudu soudit, nemám na to. Nechápu, jakou mají lidé drzost pořád někoho soudit. Je to zbytečné. 

 

Vy osobně, je nějaký zákrok, na který byste nešla? Ze kterého máte respekt? 

Já se bojím jít na ten facelift. Už jsem si na to myslela před rokem a byla jsem u lékařky a ta mi řekla, že mám na to ještě čas. Ale klidně bych šla do nějakého zákroku, kdyby to bylo fajn a kdyby mě to prospělo, ale mám z toho respekt. Trochu se pořád bojím těch invazivních zákroků, ale naštěstí tady máme celou řadu zákroků, které nevyžadují skalpel a můžou prospívat. Máme nitě, které jsou úžasné, máme mezoterapie. Když se budete o tu pleť starat pravidelně, a já se o ni starám, tak vám ani tak nezestárne tak rychle. Nejhorší jsou ženy, které to nechají dlouho, že nic nepotřebují a pak přijdou v padesáti a jsou celé seschlé, vrásčité a chtějí vypadat mladší. Jenže to už je pak problém, ty zákroky musí být radikální, aby se něco změnilo, ale když preventivně se o sebe staráte a občas si tam dáte hydrataci, trochu botox, tak potom nepotřebujete tyhle věci, které možná ani nechcete. Já se o pleť starám zvenku i zevnitř a nemám pocit, že bych potřebovala tyhle zákroky. 

 

Prozradíte na jaké zákroky chodíte pravidelně a jaké máte úpravy? 

Jak jsem jmenovala je to mezoterapie, plazma, botox, beautifikace, což  jsou jen úpravy, když je někde něco, ale jsou to všechno vstřebatelné materiály, žádné výplně, to nemám moc ráda. 

Hlavně i hydratace zvenku, hodně pít vodu, sportovat, chodím do sauny, to všechno pleti prospívá. Je důležité si zvolit zdravý životní styl. Ne jako ty holky, co jdou na liposukci, nechají si odstranit tři litry tuku a pak si myslí, že když si doma dají klobásu, chipsy, sednout si na sedačku, že to bude fungovat. Má to být nakopávač, je to start, že chcete vypadat dobře. Neexistují metody na všechno, to je důvod proč po světě nechodí všechny hubení a krásní. I když mají prachy, ale mají takové to zadky a neudělají s tím nic. Je to o tom zvolit si tu cestu, ale pokud chce být někdo takový, tak ať je. Pokud se ptáte mě na to, jak se udržet kondici, tak já je to práce, já chodím každé ráno v půl šesté ráno běhat, makám na sobě, plavu, hýbu se, nevybírám si cíleně tučná jídla, nepiju tolik alkoholu. Každý si musí najít to své. Ale je tam balanc, dám si láhev vína a svíčkovou se šesti, když mám na to chuť. Radši budu běhat a doma jíst, než abych držela dietu. Nejsem dietní typ vůbec. Nevydržím nejíst, klidně poběžím až do Brna, ale nevydržím nejíst, jídlo mi neberte. 

 

Sledovala jste Českou miss? Souvisí to s tím tématem estetických úprav. Mám pocit, že dříve se hodně dbalo na tu přirozenou krásu. Jak to vnímáte?

Nesledovala jsem. Ale je pravda, že mě tam chybí trochu ta přirozenost, ale já říkám „zlaté devadesátky.“  

Zdroj: vlastní dotazování

 

Rychlá zpověď:

Dovolená u moře nebo na horách?

U moře.

Ranní ptáče nebo noční sova?

Ranní ptáče i noční sova, zvládnu oboje.

Oblíbená barva?

Černá, khaki, barvy země.

Jedna věc, bez které si nedokážete představit život?

Bez mojí rodiny.

Šaty nebo sportovní styl?

Sportovní ležérní styl.

Co máte vždycky v kabelce?

Rozpatlanou rtěnku po celé kabelce.

Jak relaxujete?

Masáže nohou, hodně jídla, Netflix, občas i spaním.

Vlastnost, kterou musí mít Váš partner?

Musí být zábavný a tolerantní.

Co byste dělala, kdybyste nebyla modelkou?

Asi bych byla úplně ztracená. Ne, asi bych navrhovala interiéry.

Pes nebo kočka?

Pes, čivava.

Bydlet na samotě nebo ve městě?

Občas ve městě, občas na samotě. Nedokážu odpověď, mám ráda oboje.

Co nesnášíte?

Nepřejícnost, závist, zášť, hloupost.

Čeho se bojíte?

Blbých lidí.

Na co byste se zeptala Vy mě?

Co si o mě myslíte? Myslím si, že jste sympatická a krásná žena.
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze