Top hledané
Výsledky (0)
Prestižní hudební festival, který české veřejnosti vždy přináší nové kulturní obohacení na poli kvalitní hudby, je opět tady.

Struny podzimu letos opět servírují geniální hudební produkce! (9.10.-10.11.)

Eva Ledecká
04. října 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Nemanja Radulović

Jazz, elektronika, vážná hudba i rap, klavírní a kytarová sóla, luxusní zpěv, zajímavé hudební mixy i nečekané složení kapel. Festival Struny podzimu ani letos hudební fajnšmekry nezklame a přinese zajímavé koncerty na luxusní pražská místa.

Zahájení 9. 10. proběhne netradičně na Vítkově

Je to vůbec poprvé, co se bude zahajovací koncert konat v Národním památníku na Vítkově. Kvůli složitější dostupnosti vypraví v tento den Struny podzimu speciální autobus, který bude jezdit od metra Želivského. Na zahajovacím koncertě vystoupí vokální soubor Ars Nova Copenhagen mimojiné se skladbou In C Terryho Rileye, kterou napsal už v roce 1964. O den později, v Koncertním sále Pražské konzervatoře, zahraje Terry Riley spolu se svým synem Gyanem, který Terryho, hrajícího na piano, doprovodí na kytaru.

Pozvánka na irský folk a sólový recitál

Andy Irvine a Paul Brady jsou geniální hudebníci, kteří stáli při zrodu irské folkové scény. Jejich koncert si budete moci poslechnout ve středu 17. 10. v prostoru Divadla Archa.

Egberto Gismondi je brazislký umělec, který se během jednoho večera představí ve dvou sólových recitálech: 18. 10. od 18:00 se bude jednat o kytarový a od 20:30 o klavírní. Gismondi je vystudovaný klavírista, ale neskutečně se umí chopit také kytary, čehož můžete být letos díky Strunám podzimu svědky v Anežském klášteře.

Open Mike Eagle a Lizz Wright předvedou afroamerické charisma

Open Mike Eagle je představitelem hip-hopové linie na Strunách podzimu. Tvoří tzv. „art rap“, což je rap postavený na hodnotné poezii, kterou sám píše. Vystoupí v Lucerna Music Bar 23. 10. Vznešené prostředí Rudolfina zaplaví 25. 10. pro změnu uhrančivý hlas Lizz Wright, v jejíž hudbě se nese široké spektrum tradičních amerických hudebních stylů.

Luxusní byt 3+kk na pronájem 143m2-Praha 5
Luxusní byt 3+kk na pronájem 143m2-Praha 5, Praha 5

Housle, elektronika i bluegrass

Jak bylo zmíněno na začátku, Struny podzimu každoročně přináší hudbu s širokým záběrem. Geniální virtuoz Nemanja Radulović ohromí své publikum energickou hrou na housle v Betlémské kapli 31. 10., Daniel Lanois a Venetian Snares vás měli vzít 1. 11. v Divadle Archa na cestu plnou neprobádaných hudebních zákoutí při bravurním propojení elektroniky a umění multiinstrumentalisty. Tento koncert se však bohužel ze zdravotních důvodů NEKONÁ. Více informací čtěte v článku: Lanois & Snares ze zdravotních důvodů NEZAHRAJÍ!

Známá sólistka Dagmar Voňková, jakožto jediný zástupce z Čech, na stejném místě, ale o 3 dny později (4. 11.), všechny překvapí hraním v doprovodu hostů, kteří se pro tento ojedinlý koncert dali dohromady speciálně pro Struny podzimu. Kapela Punch Brothers představí 6. 11. v Lucerně bluegrass pro 21. století, v němž se dotýkají country, jazzu i klasické hudby.

Zakončení celého festivalu se zhostí duo úžasných umělců – pianista Michel Camilo a kytarista Tomattio. 10. 11. v Rudolfinu budete svědky silného zážitku, až zazní unikátní mix jazzu, karibské hudby a flamenka.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Struny podzimu
STRUNY PODZIMU S.R.O. Palackého 1/740 110 00 Praha 1
224 946 508