Top hledané
Výsledky (0)
Královské Vinohrady představují jednu z malebných pražských čtvrtí, kde bydlet, znamená opravdu žít. Mánesova ulice je jednou z těch nejkrásnějších.

Stylový život v „Mánesovce“

Eva Ledecká
07. listopadu 2017
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Mánesova ulice

Krásné historické domy, ulice s vysázenými stromy, spousta kulturního vyžití a to vše jen kousek od pražského centra: to jsou Královské Vinohrady. Zelený park Riegrovy sady, lemuje z jedné strany Polská ulice a hned za ní leží luxusní ulice Mánesova. Za pár minut jste odtud na Muzeu, Václavském náměstí i hlavním nádraží. Také však v zeleni jednoho z nejoblíbenějších pražských parků: Riegrových sadech.

Luxusní domy v Mánesově ulici
Mánesova ulice
Luxusní domy v Mánesově ulici

Život v jedné z nejkrásnějších ulic Prahy

Mánesova ulice je považovaná za jednu z nejkrásnějších v Praze. Stojí zde staré opravené domy, můžete tu navštívit spoustu luxusních a stylových restaurací, barů, kaváren i čajovnu. Rozhodně stojí za návštěvu například Kaaba s luxusním interiérem v bruselském stylu.

Ulice vede od náměstí Jiřího z Poděbrad se svou dominantou, chrámem Nejsvětějšího Srdce Páně, a končí na křižovatce s ulicí Španělskou nad Národním muzeem.

Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m
Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m, Praha 1

Luxusní architektura a bydlení takřka v centru

V „Mánesovce“ stojí spousta pozoruhodných domů. V horní části (blíže k náměstí Jiřího z Poděbrad) jsou k vidění spíše domy v pozdní geometrické secesi od Josefa Kovařoviče nebo Bohuslava Homoláče. Naopak spodní část ulice je plná neorenesančních domů, které pochází z konce 19. století. Některé prostorné byty disponují luxusními balkóny a představují ideální bydlení pro obyvatele všech věkových kategorií. Najdete zde klid i veškeré vymoženosti velkoměsta v bezprostředním okolí.

Mezi zajímavé domy v okolí patří také sokolovna v Riegrových sadech, jejímž architektem je František Marek, nebo Gočárův Dům zemědělské osvěty ve Slezské ulici. Nedaleko leží Vinohradské divadlo nabízející kvalitní kulturní zážitky, luxusní restaurace Aromi nebo divadelní kabaret Royal.

Život v „Mánesovce“ je snem mnoha lidí. Jen se tam běžte podívat a udělejte si názor sami!

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: