Top hledané
Výsledky (0)

Co všechno se dá stvořit z čokolády? Šaty ani hodinky nejsou výjimkou!

Redakční tým
08. března 2019
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

Kromě pralinek, bonboniér, čokoládových tyčinek, dortů, polev nebo sušenek má čokoláda i moderní luxusní podobu. Co se stane, když se mistr cukrář promění v umělce?

Nejenom čokoládový klobouk může být ozdobou vašeho outfitu

Každoročně se v Paříži koná festival čokolády a pokaždé vystavovatelé přijdou s něčím neočekávaným, brilantním i šokujícím. Dočkáte se i přehlídky čokoládových modelů, které se v průběhu na modelkách svůdně roztékají. Je to pastva pro oči, ale na své si přijde i čich, neboť fermentované pražené čokoládové boby, ze kterých se čokoláda vyrábí, božsky voní! Necháte si vyrobit kabelku, klobouk či si dokonce troufnete na čokoládové šaty?

Geniální čokoládové umění Amauryho Guichona

Amaury Guichon není ani sochař, malíř nebo truhlář. Je to čokoládový mistr a kouzelník v jednom! Jeho čokoládové solitéry jsou přepychově luxusní. Nepoznáte rozdíl mezi skutečným a pečeným.

„Snažím se vytvářet to, co tu ještě nebylo. Také rád oklamávám mysl tím, že vytvářím věci, které vypadají jako každodenní předměty, jako jsou hodinky, vejce, kompas, opasek, doutník a jiné“, říká A. Guichon.

Pronájem Luxusního mezonetu, 2+kk, Praha
Pronájem Luxusního mezonetu, 2+kk, Praha, Praha 1

Bílá, hnědá, téměř černá je už tak trochu klišé. Co takhle přírodní růžová čokoláda „Ruby“?

Opravdu existuje! Švýcarská kakaová společnost Barry Callebaut vydala nedávno čtvrtý odstín čokolády – rubín. Růžová barva je vyrobena z kakaového bobu Ruby z oblasti Ekvádoru či Pobřeží Slonoviny. Do čokolády nejsou přidávány žádné příchutě ani barviva. Dají se z ní stvořit úchvatné luxusní kousky. Přesvědčte se v naší galerii pod článkem.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze