Top hledané
Výsledky (0)
Luxusní mrakodrapy dosahující do nebes jsou nedílnou součástí Hongkongu. Vybrali jsme Central Plaza zahalený zlatým světlem, který trůní v obchodní čtvrti Wan Chai a nabízí luxusní výhled na přístav i hory.

Světové mrakodrapy: Zlaté odlesky Central Plaza v srdci Hongkongu

Eva Ledecká
04. října 2017
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Central Plaza, Hongkong

Mrakodrap je postaven jako luxusní budova s trojúhelníkovým půdorysem, přičemž dvě stěny trojúhelníku směřují k přístavu. Kancelářské prostory tak získaly úchvatné výhledy na moře, zatímco třetí strana směřuje směrem do vnitrozemí k horám a nabízí pohled na ně a na okolní město.

Žádné ostré rohy, soulad s feng shui

V budově však nenajdete, jak by se mohlo na první pohled zdát, žádné mrtvé rohy. Rohy trojúhelníku jsou useknuté a mrakodrap tak poskytuje více vnitřního funkčního prostoru. Navíc se tak architekti vyvarovali působení negativních vlivů ostrých rohů, které nejsou v souladu s principy feng shui.

Budova vyzařující zlaté odlesky

Nejúžasnější pohled na mrakodrap je v noci, kdy vynikne luxusní zlatavé záře, která z mrakodrapu Central Plaza vychází. Fasáda budovy je obložena izolačním sklem ve 3 barvách. Vyniká sklo se zlatým a stříbrným nátěrem, které vytváří třpytivý efekt v kontrastu se sklem s nátěrem keramickým. Mrakodrap navíc osvětlují zlaté neonové akcenty zabudované do fasády.

Byt na prodej u Riegrových sadů - 154m
Byt na prodej u Riegrových sadů - 154m, Praha 3

Luxusní hodiny – barvy na koruně Central Plaza

Koruna budovy je osazena speciálním světlem, které mění svou barvu podle toho, kolik hodin zrovna je. Místním obyvatelům tak stačí podívat se na vršek mrakodrapu a ihned ví, kolik je hodin.

Dokonalé splynutí s městskou strukturou

Mrakodrap Central Plaza je chodníkem spojen s nedalekým autobusovým, železničním i trajektovým terminálem, stejně jako s kongresovým centrem a vládní budovou. Díky inovativnímu designu a luxusní poloze se stal nedílnou součástí centrálního Hongkongu.

Central Plaza má výšku 374 metrů a 78 nadzemních pater, které slouží jako kancelářské prostory. Jeho stavba byla započata v roce 1989 a dokončena v roce 1992.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Central Plaza
Suite 2802, 28/F, Central Plaza 18 Harbour Road, Wanchai Hong Kong
(852) 2586 8111