Top hledané
Výsledky (0)
Pokud si nejste jistí tím, jak ozdobit letos stromeček, čtěte! Experti z luxusního květinářství Metamorphosis prozradili letošní trendy a je na co se těšit!

Tipy květinářky na letošní zdobení vánočního stromku

Tereza Janatová
06. prosince 2016
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Na dotazy odpovídá Soňa Průšová z květinářství Metamorphosis:

Jakou barvu budou "nosit" vánoční stromky letos, aby byly IN?

Letošní Vánoce se odehrávají v duchu přírodních materiálů s nádechem lesa, a tak trochu pohádkovým motivem. Dekorace jsou převážně v barvách přírodního dřeva v různých odstínech od světle béžové až po čokoládově hnědou. Doplňky rozjasní sněhově bílá, ať už ve formě skleněných ozdob či dřevěných vloček. Rozhodně by letos měl být na stromečku textil, například v podobě mašlí či látkových ozdob.

Pronájem Luxusního mezonetu 2+kk, Praha
Pronájem Luxusního mezonetu 2+kk, Praha, Praha 1

Mohla byste porovnat trendy loňského roku a letošního ve zdobení stromečků?

Loňský rok byl především hodně svítivý, lesklý a plný. Kdežto letos je zdobení spíše střídmější, matnější a nechávají se vyniknout jednotlivé druhy dekoraci.

Co je při zdobení průšvih?

Světýlka. Nejméně oblíbená činnost, ale jedna z nejdůležitějších, co se estetiky týče. Mnoho zdobitelů světýlka jen tak na stromek rozhodí a už si nedají tu práci s ukotvením jednotlivých žárovek. Je potřeba je různé natočit a stabilizovat ve vzpřímené poloze. Největší neplechou jsou poté drobné kabely, které vyčnívají. Je zapotřebí se vždy maximálně snažit kopírovat habitus stromku.

Je daný nějaký postup, jak by se měl správně zdobit stromeček?

Stromeček ideálně po ukotvení do stojanu nechte několik hodin volně stát, aby jednotlivé větve klesly na své místo. Nejdříve by se mělo začít se světýlky, poté následuje zdobení od největších dekoraci až po nejmenší. Hlavní pozornost věnujte velkým dekoracím, měli by být zavěšené převážně ve spodní polovině stromečku nikoli na špici.

V čem dělají lidé nejčastěji chybu?

Špička. Hodně lidi má neustálou tendenci zdobit špičku stromečku nějakým objektem, ať už hvězdou, mašlí či něčím jiným. Stromeček to pak výrazně zmenší, a tak nějak zaboří do podlahy. Pokud se nechá špička volná, vynikne mnohem lépe stromek jako takový a působí vzdušnějším a přirozenějším dojmem.

Soutěž o luxusní vánoční stromeček

Nechce se vám zdobit vánoční stromeček? Soutěžte, vyhrajte a ušetřete si práci. Právě probíhá soutěž o luxusní stromečky z květinářství Metamorphosis. Soutěž a její pravidla najdete ZDE.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Metamorphosis Flowers
Haštalská 796/3 110 00 Praha 1 Česká republika
+420 224 817 087