Top hledané
Výsledky (0)
.

Patří toto ještě na pařížský týden módy? Návštěvníci se přou, zda je Charles de Vilmorin génius, nebo zoufalec

Denisa Zajíčková
26. června 2024
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Speciální rubrika
Charles de Vilmorin

Extravagantní, stylový a úspěšný - to je Charles de Vilmorin. Patří mezi nejvýraznější mladé návrháře, které teď může světová scéna nabídnout. A ani na Paris Fashion Week 2024 se rozhodně nedržel při zemi. Ale patří tohle ještě do luxusní módy nebo je to jen zoufalá prosba o pozornost?

Charles de Vilmorin
Charles de Vilmorin
Charles de Vilmorin
Charles de Vilmorin

Ve světě módy, kde se trendy mění rychlostí blesku a noví návrháři se neustále snaží zaujmout své vysněné místo na módní scéně, vyčnívá jeden mladý talent. Charles de Vilmorin neoslavil ještě ani třicítku a už je díky svému neotřelému přístupu k módnímu designu milovanou ikonou. Jeho jméno je synonymem pro kreativitu, odvahu a uměleckou vizi, která zcela mění současný módní průmysl. Ale i mistr tesař se někdy utne! Nebo ne?

Uspěl už jako mladý

Charles de Vilmorin se narodil v roce 1997 ve Francii. Již od útlého věku projevoval zájem o umění a módu, což ho vedlo k tomu, aby se přihlásil na prestižní École de la Chambre Syndicale de la Couture Parisienne. Zde získal nejen teoretické základy, ale také příležitost rozvíjet svou kreativitu a osobitý styl.

V roce 2020, kdy svět sužovala pandemie, debutoval Charles de Vilmorin svou první kolekcí. Místo klasických módních přehlídek využil sociální sítě, aby představil svou práci širší veřejnosti a sklidil velký úspěch. Jeho kolekce byla plná živých barev, odvážných vzorů, luxusu a extravagantních siluet, které okamžitě přitáhly pozornost módních kritiků i nadšenců.

Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ
Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ, Okolí Prahy

Rochas byl nová kapitola

Rok 2021 přinesl Charlesovi další velký úspěch, když byl jmenován kreativním ředitelem ikonického luxusního módního domu Rochas. Tento krok byl nejen uznáním jeho talentu, ale také velkou výzvou pro tak mladého člověka, který své zkušenosti musel získat postupně. Charles však prokázal, že je na tuto roli připravený, a jeho první kolekce pro Rochas měla velký úspěch, zejména díky své originalitě a inovaci obvyklých střihů.

Otevřít v galerii (1)
Charles de Vilmorin
Charles de Vilmorin Zdroj: Profimedia

Je snaha šokovat jen uměleckým přístupem?

Charles de Vilmorin je známý svým uměleckým přístupem k módnímu designu - a zdá se, že občas se snaží také šokovat. Jeho práce často čerpá inspiraci z výtvarného umění, literatury a přírody. Používá odvážné barvy a neobvyklé materiály, aby vytvořil kousky, které jsou nejen módní, ale také uměleckými díly, které si zaslouží své čestné místo ve skříni. Jeho modely často zahrnují ručně malované látky a složité výšivky, které dodávají jeho kolekcím jedinečný a osobitý charakter.

Inspirace pro mladé

Charles de Vilmorin je živým důkazem toho, že i v mladém věku lze dosáhnout velkých věcí. Jeho inovativní přístup a neochvějná vize ho katapultovaly mezi nejvýznamnější módní návrháře současnosti. Jak se bude jeho kariéra dále vyvíjet, můžeme očekávat ještě více překvapení a inspirativních kolekcí, které budou definovat budoucnost módy.

Tentokrát bylo ale na pařížském týdnu módy pořádně živo. Na diskuzích se objevilo, že některé kolekce tak zvedla ze židle, že kroutili hlavou, zda ještě zvířecí hlavy patří na molo - nebo jde jen o snahu zaujmout? Mladí mají často svůj způsob, jak zaujmout. A drama k tomu zkrátka patří. Diskutující ale v komentářích označovali Charlese dokonce za zoufalce, který chce šokovat za každou cenu. Nebo je to zkrátka génius a přinese mu taková přehlídka slávu?

Paris fashion week přináší aktuální trendy

Paris Fashion Week, často považovaný za nejprestižnější módní událost na světě, každoročně přitahuje pozornost módních nadšenců, kritiků a celebrit z celého světa. Událost, která se koná dvakrát ročně, představuje nejnovější kolekce předních módních domů a návrhářů. Historie Paris Fashion Week sahá až do roku 1945, kdy francouzská módní komora Fédération de la Haute Couture et de la Mode událost oficiálně založila. Francie již tehdy byla známá jako hlavní město módy a tato luxusní akce měla posílit její postavení v globálním módním průmyslu, což se také stalo. 

Od svého vzniku se Paris Fashion Week stal klíčovou platformou pro představení nových trendů a inovací v módním designu. V průběhu let se zde představily ikony jako Coco Chanel, Christian Dior a Yves Saint Laurent, které změnily tvář módy a jsou populární dodnes.

Zdroj: vogue.com, elle.com, fhcm.paris

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze