Tyto tváře českého showbyznysu sklízí na internetu největší hejt. Proč jsou mnoha lidem trnem v oku?

České osobnosti, které jsou nenáviděné z různých důvodů.
07. března 2021
 
Hlavní stránka Nové články

Sledují je tisíce lidí a pod jejich fotkami je pravidelně několik desítek či stovek komentářů, mezi nimiž se častokrát strhne lavina hejtů. Ano, samozřejmě se tam objevují i velmi pozitivní komentáře, ale do očí vás vždy udeří ty negativní. Proč mají lidé neustále potřebu hejtovat veřejně známé osobnosti? Čeho se většinou týkají nenávistné komentáře? Na to jsme se zeptali uznávané psycholožky Laury Janáčkové. Zároveň se pojďte podívat na slavné české tváře, které to na sociálních sítích schytávají nejvíc! 

V hejtování se projevuje lidská malost

Hejtování jsou podle slov psycholožky Janáčkové urážky často skryté pod rouškou anonymity, které mají za cíl společensky zesměšnit a osobně psychicky ublížit konkrétnímu člověku či skupině. Hejtování je běžné na sociálních sítích známých politiků, umělců, celebrit, kde je zajištěna široká sledovanost. Cílem hatera je danou osobu poškodit, psychicky týrat, vystrašit a tím ji oslabit, znechutit vztahy, sociální kontakty, práci i život.

„Úspěch, společenský status, bohatství, neobvyklá krása, sportovní výkon nebo jiné (i negativní) zviditelnění, více či méně vyvolávají emoce v širším sociálním okolí.  Mnohé v kladném případě motivují, vzbuzují obdiv či upřímnou radostnou sounáležitost. Někdo je neřeší. Pro jiné jsou zdrojem závisti, nenávisti, nepřátelství a pohrdání. Lidská malost se projeví u těch, kteří mají potřebu slovního napadání, snižování, očerňování a šíření zloby.“

vysvětluje známá psycholožka.

Čeho se většinou týkají nenávistné projevy?

„Nenávistné komentáře se týkají nejčastěji urážky rasy, pohlaví, národnosti, náboženství, sociálního statusu nebo rodiny. U žen je častěji zesměšňována jejich atraktivita, vztahy, inteligence, u mužů výkon, schopnosti, sociální status apod.“

popisuje Janáčková. 

Které české osobnosti čelí největšímu hejtu?

To, že se v současné situaci ostře kritizuje česká vláda, vám asi říkat nemusíme. Králem by byl v tomto případě jednoznačně premiér Andrej Babiš, královnou zase ministryně financí České republiky Alena Schillerová, ale politiku sem opravdu tahat nechceme, a proto jsme vybrali jiné osobnosti, které na internetu také nemají na růžích ustláno:

Anna Šulcová

Anna Šulcová
Anna Šulcová • Zdroj: Profimedia.cz/Show Jana Krause

Spoustu dospělých lidí ještě nedávno nevědělo, kdo je Anna Šulcová, ale vše se změnilo dne 28. ledna 2021, kdy česká vláda za půl milionu korun spustila na sociální síti TikTok reklamní kampaň, v níž se tato teprve jednadvacetiletá influencerka objevila. Nejen, že se na blogerku snesla kritika tak v masivním měřítku, že si musela na nějakou dobu vypnout komentáře, ale také jí začal klesat počet sledujících na Instagramu. Na druhou stranu dostala pozvánku do Show Jana Krause aneb jak se říká - negativní reklama je taky reklama.

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí, Praha 6

Natáliia Mykytenko

Natáliia Mykytenko
Natáliia Mykytenko • Zdroj: Profimedia.cz

Půvabná blondýnka Natáliia Mykytenko patří mezi nejkontroverznější postavy českého Instagramu. Třiadvacetiletou účastnici sociálního experimentu Svatba na první pohled nejdříve lidé odsuzovali za její odměřené chování, teď ji někteří lidé nemohou vystát kvůli augmentaci prsou, kterou nedávno podstoupila. Natáliia však na velikosti nešetřila, rovnou si nechala udělat čtyřky, a to je pravděpodobně hlavním spouštěčem „instanenávisti“. Jak se s kritikou vypořádává samotná Natáliia?

“Co se týče hejtů, tak naštěstí jsem s tím v klidu. Nemohu se zalíbit všem, to je naprosto v pořádku. Držím si kolem sebe pozitivní auru, takže mohu říci, že mě už jen tak něco nerozhodí. Stejně většinou ty až nenávistné komentáře a připomínky vypovídají více o té dané osobě, která to píše. Plus bez haterů by to nešlo, ono to člověka právě posouvá dále,”

řekla Natáliia redakci LP-Life.cz.

Karlos Vémola

Karlos Vémola
Karlos Vémola • Zdroj: Profimedia.cz

Pětatřicetiletý zápasník MMA Karlos „Terminátor“ Vémola má spoustu fanoušků, kteří ho podporují, ať se děje cokoliv. Jakmile však Karlos prohrál očekávaný fight s Attilou Véghem, nebo se provalila nevěra se silikonovou milenkou Lulu, měli jeho kritici žně. Takovou vlnu nenávisti známý bojovník snad nikdy nezažil! Všeobecně ale lidi provokuje svým sebevědomým chováním a známou hláškou „Lvi žerou první“, která rozděluje MMA svět na dvě části. Někteří ho milují, a někteří naopak nenávidí, nic mezi tím jednoduše neexistuje. Vémola je však bezesporu významnou osobností české MMA scény a haters ho ženou kupředu. 

„Fanoušci jsou můj hnací motor, ale naštěstí v mém sportu i ti hateři, co si koupí lístek jen proto, aby viděli, jestli Vémola dostane do držky nebo ne, platí mou výplatu. A nic mě netěší víc, než jim tu radost zkazit. Takže love or hate me, I am still getting paid,“

otevřeně řekl redakci LP-Life.cz Karlos Vémola.

Simona Krainová

Simona Krainová
Simona Krainová • Zdroj: Profimedia.cz

Osmačtyřicetiletá modelka Simona Krainová je známá tím, že si nenechá nic líbit, a to samé platí i pro nelichotivé komentáře, které buď maže nebo na ně razantně odpoví. Stačí hodit na sítě polonahou fotku nebo svého psího mazlíčka a haters začnou útočit jako piraně. Půvabnou manželku Karla Vágnera ml. někteří dokonce napadli, že její čtyřnohý mazlíček byl pořízen z množírny, a dokonce mají problém i s tím, že si od něj modelka nechá olizovat ústa. Nedávno modelka rozpálila do běla své sledující "povzbudivým" vzkazem z exotické dovolené, který měl spíše opačný efekt. 

„Přehnala jsem volbu slov a vy jste zvolili špatný úhel pohledu. Moje chyba,“

posypala si hlavu popelem Krainová. 

Výrok „Z okresu do okresu, z pláže na pláž, zůstáváme tady, byť jsme v tom s vámi, držte se“ zároveň ze svého profilu smazala, i přesto se pochopení modelce u mnoha lidí nedostalo.

Nela Slováková

Nela Slováková
Nela Slováková • Zdroj: Profimedia.cz

Brněnská podnikatelka leží v žaludku mnoha lidem od její nepovedené snahy o byznys s rouškami. Dlouhé měsíce musela čelit komentářům, že je podvodnice a hyena vydělávající na lidském strachu i neštěstí. Další instagramovou válku nedávno spustily její kalhoty, které si dle jejích slov nechala ušít z originální látky od luxusní značky Louis Vuitton. To se však nezdá nejen běžným uživatelům sociálních sítí, ale také módním návrhářům, kteří pochybují o pravosti látky. Jednatřicetiletá vítězka reality show Hotel Paradise je také známá svými povýšenými reakcemi na schytanou kritiku, které její pošramocené reputaci příliš nepomáhají.

Každá kritika má své hranice

Na závěr je důležité zmínit, že každá kritika či agrese má své hranice a pokud si někdo myslí, že na internetu může cokoliv, plete se. 

„Hater se pohybuje vždy na hraně zákona. On-line obtěžování, kyberšikana mohou být dohledatelné a klasifikované jako trestný čin. Záleží jen na vymahatelnosti práva poškozeného nenechat se urážet a ponižovat. Mnozí však svého práva ani nevyužijí, neboť pro ně anonymní hater nic neznamená,“

dodala paní Janáčková.

Co z toho ve finále vyplývá? Nikdy se nezavděčíte všem a to obzvlášť, pokud vystupujete jako úspěšná a silná osobnost. Vždy vás bude někdo zbožňovat a naopak nenávidět. Je však jedno, jestli jste v pozici známé osobnosti nebo hatera. V obou případech by člověk měl vážit slova, co na internet vypustí, protože nikdy neví, kdy se mu to může vymstít. A pokud někdo opravdu nesnese nějakou osobu, je nejlepší ji jednoduše ignorovat a nesledovat. Člověk si tím ušetří spoustu času, energie i negativních myšlenek. Ve finále to nikomu šťastnější život beztak neudělá. 

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (0)

View photo gallery

O autorovi

Jmenuji se Šárka Peková a jsem zapálená do módy a cestování. Moji velkou slabostí je také fotbal, což je pro ženu celkem netradiční záliba, ale já jsem zkrátka sama sebou. Ve svém volnu nejraději trávím čas se svojí rodinou a přáteli. Ráda si také zajdu na procházku do přírody se svým psem Samem nebo do kina na nějakou romantickou komedii či film podle skutečné události.
Šárka Peková
Luxusní bydlení Praha
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
19 860 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu Praha 1- 212m
Praha 1

Prodej luxusního bytu Praha 1- 212m

4 + KK 212 m², ter. 7 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej s pozemkem na Praze
Praha 5

Luxusní vila na prodej s pozemkem na Praze

9 + 2 576 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Penthouse Troja 309m
Praha 7

Penthouse Troja 309m

5 + KK 309 m², ter. 52 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m

7 + 1 750 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město

6 + KK 445 m², ter. 144 m²
55 315 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m
Praha 1

Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m

5 + KK 235 m²
79 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m
Praha 4

Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m

4 + KK 214 m², ter. 59 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1
Praha 1

Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1

5 + 1 143 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m

5 + 1 288 m², ter. 42 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka

5 + 1 246 m²
46 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m

3 + KK 93 m², ter. 11 m²
11 258 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem - Praha 3 - Vinohrady - 106m
Praha 3

Byt na pronájem - Praha 3 - Vinohrady - 106m

3 + 1 106 m²
39 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej - Praha 9
Praha 9

Obchodní prostor na prodej - Praha 9

126 m²
8 887 643 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej - Praha 9
Praha 9

Obchodní prostor na prodej - Praha 9

Atypický 92 m²
6 879 994 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonetový byt na prodej, Praha 8
Praha 8

Luxusní mezonetový byt na prodej, Praha 8

4 + KK 186 m², ter. 50 m²
29 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej, Praha 1 - 209m2
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej, Praha 1 - 209m2

5 + 1 209 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní a kancelářské prostory k pronájmu
Praha 7

Obchodní a kancelářské prostory k pronájmu

1758 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 517
Praha 5

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 517

Atypický 517 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem coworking a servisované kanceláře
Praha 1

Pronájem coworking a servisované kanceláře

Atypický 1000 m², ter. 1000 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse kancelář k pronájmu
Praha 2

Luxusní penthouse kancelář k pronájmu

6 + KK 800 m², ter. 200 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní kanceláře, Vyšehrad - 130m2
Praha 2

Pronájem luxusní kanceláře, Vyšehrad - 130m2

3 + KK 130 m²
60 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kancelář na pronájem Nové Město, Praha 1 -
Praha 1

Kancelář na pronájem Nové Město, Praha 1 -

2 + KK 73 m², bal. 4 m²
22 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1
Praha 1

Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1

Atypický 118 m²
37 052 Kč
Zobrazit nemovitost
Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1
Praha 1

Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1

Atypický 460 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1
Praha 1

Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1

Atypický 335 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 1 - 459m2
Praha 1

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 1 - 459m2

Atypický 459 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1
Praha 1

Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1

Atypický 287 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 200
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 200

Atypický 200 m²
79 600 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m
Praha 1

Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m

3 + KK 125 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej, Nové Město - 321m²
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej, Nové Město - 321m²

4 + KK 465 m², ter. 144 m²
40 251 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej, Praha 1 - 42
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej, Praha 1 - 42

2 + KK 42 m²
8 810 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²

3 + KK 109 m²
18 184 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem obchodních prostor, Praha 8 - 108
Praha 8

Pronájem obchodních prostor, Praha 8 - 108

108 m²
47 800 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem obchodních prostor, Praha 8 - 55
Praha 8

Pronájem obchodních prostor, Praha 8 - 55

Atypický 55 m²
26 800 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem obchodních prostor, Praha 8 - 41
Praha 8

Pronájem obchodních prostor, Praha 8 - 41

Atypický 48 m²
20 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 408
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 408

Atypický 408 m²
194 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor k pronájmu, Praha 8 - 204
Praha 8

Obchodní prostor k pronájmu, Praha 8 - 204

Atypický 204 m²
85 500 Kč
Zobrazit nemovitost
Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1
Praha 1

Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1

222 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Kancelář k pronájmu Praha 1 - 30
Praha 1

Kancelář k pronájmu Praha 1 - 30

Atypický 30 m²
12 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kancelář k pronájmu Praha 1 - 100
Praha 1

Kancelář k pronájmu Praha 1 - 100

Atypický 100 m²
40 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks