Top hledané
Výsledky (0)
Poušť člověka odjakživa fascinovala. Svou nehostinností a pustinou inspirovala nejednoho umělce k tvorbě výjimečných luxusních děl. Desert X je ojedinělý festival umění, který se uskuteční v údolí Coachella Valley, domově jednoho z nejtolerantnějších měst světa, Palm Springs.

Umělecký festival Desert X v luxusu Palm Springs

Eva Ledecká
24. ledna 2017
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

Od 25. 2. do 30. 4. 2017 se stane údolí Coachella Valley a jeho pouštní okolí centrem umění z celého světa. Budou zde k vidění specifická díla od renomovaných a zavedených umělců, jejichž projekty formulují a představují globální i lokální problematiku a dotýkají se zásadních témat dnešního světa.

Coachella Valley
Socha Marylin Monroe v Palm Springs
Rezidence Franka Sinatry v Palm Springs

Luxusní umění o současných tématech

Své zastoupení zde budou mít spisovatelé, hudebníci, architekti a jiní umělci, jejichž díla budou symbolizovat dnešní svět. Vystavené exempláře se budou dotýkat různorodých témat od globálního oteplování po hvězdnou oblohu a od kmenové kultury a imigraci po cestovní ruch či golf, který je v Palm Springs velmi oblíben.

Návštěvníci této unikátní a zcela veřejnosti otevřené výstavy budou mít možnost nahlédnout do údolí kalifornské pouště Coachella Vealley skrz kreativní práci zúčastněných umělců. Množství luxusních netradičních uměleckých děl bude vystaveno v lokacích jako je například Palm Springs Art Museum a Sunnylands Center & Gardens.

Pouštní území Coachella Valley

Coachella Valley se rozkládá jihovýchodně od Palm Springs po Salton Sea.

Je to pouštní prostředí, které je obklopeno jedněmi z nejvyšších vrcholů ve Spojených státech. Dlouho dobu bylo posvátným místem a domovem indiánských kmenů a v současné době je známé především díky turistice. Je zde rozšířené kempování, pěší turistika a golf. Jedná se o moderní architektonické místo s bohatou historií a každoročně sem přijíždí spousta významných osobností.

Luxusní byt Praha 7 - 191m
Luxusní byt Praha 7 - 191m, Praha 7

Luxusní hotely a rezidence celebrit

Palm Springs má bohatou architektonickou historii a nabízí překrásné luxusní moderní hotely, ve kterých se návštěvníci festivalu Desert X mohou ubytovat. Pokud však budou toužit po něčem opravdu výjimečném, mohou si pronajmout jeden z luxusních ikonických domů, které obývaly slavné osobnosti jako například Elizabeth Taylor nebo Frank Sinatra.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Desert X
Desert X Palm Springs CA 92263 United States