Top hledané
Výsledky (0)
Ministr financí SR Igor Matovič nemá rád prezidentku Zuzanu Čaputovou. Svůj názor na ni veřejně vyjádřily i jeho manželka a sestra.

Útoky na Zuzanu Čaputovou i její rodinu. Prezidentka by se nemusela míchat do všeho, zní od manželky Igora Matoviče

Kristina Valachyová
01. července 2022
+ Přidat na Seznam.cz
6 minut
Prezidentka SR Zuzana Čaputová

Poslední dobu se na adresu slovenské prezidentky vyjadřují nejen politici, ale i slovenské dámy. Jednou z nich je manželka slovenského ministra financí Igora Matoviče Pavlína, která zřejmě vládne jejich rodinnému rozpočtu. Zatímco totiž Igor Matovič nevlastní podle svého majetkového přiznání skoro nic, jeho manželka Pavlína vlastní oproti tomu půlku Trnavy. Zdá se, že má i ostrý jazyk. Druhou opovážlivou dámou je pro změnu sestra Igora Matoviče Zuzana Belicová. Ta pravidelně komentuje dění ve vládě a vystupuje proti ní. Nepolevila ani tehdy, když byl premiérem její bratr Igor Matovič.

Pavlína má za to, že prezidentka by měla být raději zticha

Otevřít v galerii (4)
Igor Matovič s manželkou Pavlínou a dcerou Rebekou
Igor Matovič s manželkou Pavlínou a dcerou RebekouZdroj: Profimedia

V rozhovoru pro magazín Šarm prozradila manželka slovenského ministra financí něco z toho, co si o hlavě Slovenska myslí. Prezidentce poradila například to, že jako žena se nemusí do všeho míchat.

„Možná jen, že žena se nemusí do všeho míchat, někdy je mlčení zlato a za dobré věci je třeba bojovat,“

vzkázala prezidentce Pavlína Matovičová. Jednalo se pravděpodobně o reakci na to, že prezidentka nedávno vetovala protiinflační balíček z dílny jejího manžela.

Prodej luxusní vily, Praha 6 - Nebušice – 312
Prodej luxusní vily, Praha 6 - Nebušice – 312, Praha 6

Reakce prezidentky Zuzany Čaputové na sebe nenechala dlouho čekat. Ve svém vyjádření zdůraznila, že Matovičová nepůsobí v politice.

„Beru to jako občanský názor,“

odpověděla Čaputová s tím, že názory všech občanů respektuje.

Rozhovor vyvolal u Slováků pořádný rozruch. Manželka slovenského ministra financí se rozhovořila o různých tématech.

Matovičová zdůraznila, že chce hlavě státu jen poradit a z její strany nejde o útok. Reakce však způsobila hlavně svým výrokem, že ženy by se neměly do všeho míchat. Tímto tvrzením naštvala i některé politiky.

První ho okomentovala někdejší členka liberální strany Sloboda a Solidarita Lucia Ďuriš Nicholsonová:

„Milá Pavlínko, je dobré, pokud se ženy míchají do ledasčeho. Protože od jisté doby máme stejná práva jako muži. Možná i vy byste mohla přispět a postarat o to, abyste toho vašeho Igora vrátila zpátky do kuchyně, protože v politice ho už opravdu nikdo nechce. Hrozně moc dobrým věcem byste tím pomohla,“

konstatovala.

„Jen řekla, co si myslí a obdivuji ji za odvahu,“

vzkázal Igor Matovič.

Veřejně vystupuje proti vládě

Otevřít v galerii (4)
Igor Matovič a Zuzana Čaputová
Igor Matovič a Zuzana ČaputováZdroj: Profimedia

Zuzana Belicová je sestrou Igora Matoviče. Slováci si ji zafixovali právě díky jejímu expresivnímu vyjadřování k tématům jako pandemie, válka na Ukrajině, obranná spolupráce Slovenska s USA nebo očkování. Belicová neopomněla okomentovat i diskusi pod článkem deníku Postoj, který rozebíral rozhovor s Matovičovou pro magazín Šarm. 

„Pokud může i médii označená „Matovičova sestra“ vyjádřit svůj názor, tak já si myslím, že prezidentka by neměla brát 14 tisícový plat jen za předvádění garderóby, účesů a za souhlasné přikyvování hlavou na vše, co udělá vláda, ale v první řadě by se měla vyjadřovat ke všemu důležitému, když se děje nepravost, nespravedlnost, neústavnost. Svůj názor by měla dát jasně najevo, neboť i za to ji občané platí a na zaujetí jejího postoje čekají. Zvlášť, pokud se něco takového děje ve vedení státu nebo v parlamentu. Kdyby mlčela, byl by to špatný signál veřejnosti,“

napsala.

Obula se i do svého bratra. Debilita a nenažranost.

Slováci si jistě pamatují na očkovací loterii, jejímž duchovním otcem byl právě Igor Matovič a také na situaci, kdy výherkyně Zuzana přišla o výhru jen proto, že slosování sledovala přes internet s krátkým prodlením a nestačila včas zareagovat. Matovič přislíbil, že osloví právníky a pokusí se její výhru vybojovat.

Do debaty pod příspěvkem se zapojila i expremiérova sestra Zuzana. Je známo, že ačkoli jsou jedna rodina, v otázce věcí veřejných hledají jen stěží společnou řeč. Zuzana bratra opět potopila.

Pronájem luxusního bytu 5+1, Praha 1 Petrská
Pronájem luxusního bytu 5+1, Praha 1 Petrská, Praha 1

,,Je úplně jedno, jestli výhra 400 tisíc eur bude výherkyni vyplacena z peněz určených na loterii nebo z peněz politické strany OĽaNO. Pořád to jsou a budou jen daně všech lidí! To nejsou peníze politických stran. To jsou obrovské miliony, které zaplatili ti nejobyčejnější pracující lidé do společné pokladny na chod tohoto státu a zvelebování Slovenska. Ne na to, aby si tady politické strany dělaly byznys na úkor udřených lidí. Nebo aby se tady rozhazovaly obrovské miliony na nějaké debilní loterie. Pokud se někdo dá naočkovat, tak to asi dělá proto, že se chce chránit před případnou infekcí a jejími následky. A ne proto, aby za to vyhrával miliony. Nějak se nám tu během té koronakrize rozmohla debilita s nenažraností dohromady,“

nešetřila kritikou.

Vulgární nadávky ze strany poslanců

Otevřít v galerii (4)
Protest v Nitře
Protest v NitřeZdroj: SMER-SD

Shromáždění strany SMER, které se konalo v rámci oslav prvního máje v Nitře, se změnilo v protivládní protest, který se nesl v duchu nadávek a vulgarismů především na adresu Zuzany Čaputové.

„Čím je člověk větší prostitutka, čím je větší ku*va, tím je to větší celebrita,“

hřímal lídr opoziční strany Robert Fico a na závěr označil prezidentku za „americkou paničku“.

Ještě drsnější slova zazněla od dalšího poslance SMERu Ľuboše Blahy, který burcoval lidi ještě agresivněji:

„Státní moc mi zakázala to říci takto nahlas, nemůžu říct pravdu o prezidentce Čaputové. Prosím vás, řekněte to za mě, je to americká...“

křičel Blaha a z davu si vychutnával odpověď: „Kur*a!“

Útoky na prezidentčinu dceru

Emma Čaputová, mladší ze dvou dcer slovenské prezidentky, která se prosazuje ve světě modelingu, se stala terčem různých hanlivých komentářů a posměšků především kvůli výraznému mateřskému znaménku na své tváři.

Otevřít v galerii (4)
Emma Čaputová
Emma ČaputováZdroj: Profimedia

Odpůrci prezidentky poslali pár „vřelých slov“ na adresu přehlídek, kterých se Emma účastní:

„Vždyť vypadá jako hermafrodit,“

píše komentující a přidávají se další.

„Katastrofa na dvou nohách. Ta obrovská čočka je hrůza. Hnus. Je mi na zvracení.“

I takto kdosi častoval mladou Emmu.

Ironický komentář si neodpustil ani poslanec Tomáš Taraba. Pod jeho statusem následovala záplava nechutných útoků. Taraba zveřejnil na svých sociálních sítích fotografii Emmy Čaputové s popiskem:

„Po včerejšku víme, že Slovensko má novou topmodelku“.

Jeho příspěvek vyvolal obrovské vášně. Kromě množství nechutných komentářů na adresu vzhledu dívky se ozvala i sama prezidentka.

„Útok na politika nebo političku přes jeho děti je politické dno. Poslanec Taraba by se o mou dceru nikdy nezajímal, kdyby to nesouviselo s mou funkcí. Lidské zlobě a hlouposti musím v životě čelit, ale moje děti z toho vynechte!“

vzkázala poslanci hlava státu.

K samotné kauze se vyjádřila i Emma Čaputová na svém instagramovém účtu.

„Děkuji všem za obrovskou podporu, kterou jste mi projevili. I když to zesměšňování mířilo na mě, chápu, že to mnohé z vás pohoršilo, neboť to má větší dosah. Týká se to všech, kteří si už útoky a šikanu na internetu zažili. Vaše podpora mi velice pomohla, posílám ji dál každému, kdo si zažil něco podobného,“

napsala 18letá Emma.

Další útok na Emmu byl v souvislosti s opičími neštovicemi. K fotce modelky napsal neznámý autor poznámku o „prvním případu nákazy opičími neštovicemi.“

„Bohužel, je to pravda. Slovensko má první případ nakažení opičími neštovicemi...“

píše se posměšně pod snímkem mladé modelky.

Emmy se zastala i jedna z bývalých partnerek předsedy Národní rady SR Kollára, zpěvačka Barbora Balúchová, která podobné útoky přirovnala k lidskému dnu.

 

Je známo, že veřejně činné osoby musí snášet více kritiky než ostatní lidé. Je jen na prezidentce samotné, zda bude tyto výpady vůči své osobě nadále tolerovat, anebo proti nim podnikne právní kroky. Vzhledem k tomu, že se na politiky valí obrovská vlna negativních názorů takřka každodenně, musí se však s veřejnou kritikou z různých stran vypořádat.

 

Zdroje: Pluska, Topky, JSME, Postoj, ČAS, Šarm, Instagram Emma Čaputová, vlastní dotazování

 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze