Top hledané
Výsledky (0)
V březnu proběhl ve Veletržním paláci Grand Opening jarních výstav Národní galerie. Nenechte si ujít sezónu plnou luxusního umění.

Veletržní palác: Výstavy pro rok 2017 zahájeny!

Eva Ledecká
06. dubna 2017
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Magdalena Jetelová

Grand Opening celkem navštívilo 7 000 návštěvníků, kteří si mohli jako první prohlédnout jedinečná díla významných umělců.  

Vy, kteří jste tuto kulturní akci nestihli, to můžete během následujících několika měsíců napravit a Veletržní palác navštívit. Luxusní výstavy jsou určeny pro každého, o čemž vás má přesvědčit nový zábavný spot Národní galerie, který můžete shlédnout níže. Přinášíme vám stručný přehled toho, co můžete ve Veletržním paláci vidět.

Celkem došlo k otevření 9 nových výstav. Obdivovat můžete originální instalace, keramiku, jedinečné fotografie i pohyblivé obrazy a street art.

Pronájem historické vily na Kampě, Praha 1
Pronájem historické vily na Kampě, Praha 1, Praha 1

Luxusní instalace a keramika

Unikátní jsou instalace významného čínského umělce Aj Wej-Wej – Zákon cesty, které se zaměřují na obhajobu lidských práv migrantů. Obrovský luxusní had umístěný na stropě a levitující loď plná pasažérů je jen malá ochutnávka jedinečných děl tohoto umělce. Aj Wej-Wej je také spoluautorem výstavy Otisky vědění. Řeč keramiky, v rámci které je s jeho díly představena také keramická tvorba Edmunda de Waala, Lucia Fontany nebo Kazimira Maleviče.

Speciální luxusní instalaci pro Národní galerii připravila Magdalena Jetelová s názvem Dotek doby. Celou malou dvoranu zaplnila kaskádovitými rýžovými poli. Tekutina na nich může představovat vodu, ale i ropu. Toto dominující dílo je doplněno o výstavu jejich soch, kreseb a světelných obrazů. 

Do Veletržního paláce se dostal i street art. Představují se zde díla absolventa VŠU, Epos 257 v instalaci s názvem Retroreflexe. Kombinace videa, prostorové instalace a sochařského objektu přináší do prostor Veletržního paláce Pavla Dundálková.

Výjimečné fotografie

Jedinečný cyklus velkoformátových čenobílých fotografií s názvem Fotosyntéza 1978-1980 nabízí Keiiči Tahara, uznávaný japonský fotograf.

Pohyblivé obrazy a zvukové kompozice

Pohyblivé zvukové obrazy, které zastupují moderní umění s použitím nových technologií, nabídne výstava Moving Image Department#7 od uznávaného umělce Briana Ena, který je považován za legendu experimentální hudby. Zvukové kompozice básníka a perfomera Henriho Chopina a českého vizuálního umělce a básníka Ladislava Nováka můžete zažít v rámci výstavy Poetry Passage#5.

Více informací o umělcích a výstavách včetně doby, po kterou je můžete navštívit, najdete na stránkách Národní galerie. 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Národní galerie
Národní galerie v Praze Staroměstské nám. 12 110 15 Praha 1
(+420) 224 301 122