Top hledané
Výsledky (0)
Nikdo ji nechce!

Vila Radovana Krejčíře znovu v dražbě! ...a nikdo ji nechtěl!

Karolína Lišková
09. ledna 2020
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Kdysi luxusní vila je v žalostném stavu.

Kdysi se zde pořádaly bujaré večírky plné luxusu a toho nejdražšího šampaňského. Sjednávaly se zde kšefty za miliardy korun. Jenže vila kontroverzního podnikatele Radovana Krejčíře už léta jen chátrá, navíc v srpnu ji postihl požár. Její hodnota tak rázem klesla z tehdejší vyvolávací ceny 49 milionů na 28 milionů. Ani tentokráte se vilu nepodařilo prodat.

Radovan Krejčíř utekl z vily v roce 2005.
Střecha potřebuje opravit jako první.
Dům zasáhl v létě požár.

Elektronická dražba vily a přilehlých pozemků se konala ve čtvrtek 9. ledna od jedenácti do třinácti hodin na serveru e-drazby.cz. Vyvolávací cena byla přesně 28 076 000 korun. Dražbu pořádal Exekutorský úřad Brno-město. Znalecký posudek vily byl ve výši 42 114 000 korun.

Plocha pozemku se rozkládá na 1950 metrech čtverečních, z čehož užitná plocha činí 578 metrů čtverečních. Podle katastru nemovitostí je majitelkou nemovitosti manželka Krejčíře Kateřina.

Otevřít v galerii (2)
Kdysi zde bylo mramorové schodiště.
Kdysi zde bylo mramorové schodiště. Zdroj: e-drazby.cz

Zašlá sláva i luxus

Po srpnovém požáru vyžaduje nemovitost rozsáhlou rekonstrukci, jinak je absolutně neobyvatelná. V prvé řadě je potřeba opravit střechu. Kvůli jejímu znehodnocení do domu zatéká, čímž se zhoršuje stav i zbytku nemovitosti.

Na dům je navíc uvaleno několik exekucí z dob Krejčířových nekalých obchodů. Radovan Krejčíř z domu unikl při policejním zásahu v roce 2005. Kdysi luxusní vila kontroverzního podnikatele, který si v Jihoafrické republice odpykává pětatřicet let ve vězení, disponovala vnitřním i venkovním bazénem, saunou, výtahem, mramorovým schodištěm nebo i akváriem pro žraloky.

Luxusní vila na prodej Praha 6 - Hanspaulka
Luxusní vila na prodej Praha 6 - Hanspaulka, Praha 6

Investice pro cizince

Šance na prodej je prý téměř nulová. I když byl kdysi dům velmi honosný a luxusní, dnes je z něj ruina a stav je havarijní. Navíc veřejnost vnímá nemovitost velmi negativně. Jediné, co zde má podle realitních expertů hodnotu, je lokalita s nádherným výhledem. Kupec by tak podle všeho mohl být cizinec, kterého minulost a bývalý majitel nezajímá. Očividně ani cizinci nemají o ruinu zájem. 

Otevřít v galerii (2)
Jediné, co má podle odborníků hodnotu, je lokalita a výhled.
Jediné, co má podle odborníků hodnotu, je lokalita a výhled. Zdroj: e-drazby.cz
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze