Top hledané
Výsledky (0)
O domy s vysokými stropy je velký zájem - může za to také psychologie

Vysoké stropy jako přednost. Využijte je u sebe doma na maximum

Barbora Večeřová
07. prosince 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Velká okna v bytě jsou lákadlem

Majitelé malých bytů nejčastěji řeší, jak na malou plochu dostat co nejvíce věcí. Ti, kteří mají doma vysoké stropy mohou mít občas opačnou starost a naopak přemýšlet, jak s vysokými stropy  a větším prostorem naložit, aby se využily na maximum. Podívejte se na několik tipů, které by vám mohly napovědět, jak si s otevřeným prostorem poradit co nejlépe. 

 

Prostor pro dodatečný úložný prostor 

Která žena by nesnila o velké šatně, třeba takové, jakou měla Carrie v seriálu Sex ve městě? Takovou parádu vám sice vysoké stropy zaručit nemohou, za to na vás ale díky nim čeká potenciální úložný prostor navíc, který byste v malém bytě hledali jen těžko. Vysoké stropy se dají skvěle využít k zabudování vestavěných skříní, které nejen že celý prostor designově ozvláštní, ale zároveň budete mít i jistotu, že máte vše přehledně na jednom místě. Ideální pro milovníky a milovnice pořádku. 

Prodej exkluzivního domu, Praha-východ
Prodej exkluzivního domu, Praha-východ, Okolí Prahy

Ideální pro knihomoly 

Pokud sníte o velké knihovně, s vysokými stropy už nemusíte jenom snít. Jestli se bojíte navštěvovat knihkupectví, protože další knížky už opravdu nemáte kam dávat, pokud si pořídíte prostorný dům s vysokými stropy, žádné další omezování nebude nutné. Zkrátka si pořídíte knihovnu libovolné velikosti. Nyní už stačí si knížky zorganizovat podle vašich představ. Nejen, že jsou velké knihovny funkční a neustále do nich tak můžete své čtenářské úlovky přidávat, vypadají navíc velmi dobře v interiéru. S podobnou knihovnou uděláte (nejen) na návštěvy z řad knihomolů dojem. 

Otevřít v galerii (3)
Francouzská okna
Francouzská oknaZdroj: Y&T Luxury Property

Vánoční stromeček jako z amerického filmu 

Vánoce jsou už za rohem a vysoké stropy se dají skvěle využít i v tomto období. Každý z nás jistě vždy snil o velkém vánočním stromku, pod kterém se sejde celá rodina a rozbalí pod ním hromady dárků. A s vysokýmii stropy se tato představa může stát realitou. Vánoce jsou pro mnoho z nás nejoblíbenějšími svátky v roce a chceme si je užít se vším všudy. Pokud jste majitelem domu či bytu s vysokými stropy, můžete si dopřát i takový stromek, o kterém se majitelům garsonek může opravdu jen zdát. 

Otevřít v galerii (3)
S vánočním stromkem není třeba šetřit
S vánočním stromkem není třeba šetřitZdroj: Profimedia

Kreativitě se meze nekladou 

Domov s vysokým stropem nabízí opravdu hodně prostoru pro kreativní vyjádření. Pokud chcete prostor zútulnit, není nic snadnějšího, než umístit na strop dřevěné trámy. Ty nejen že dodají pocit jako byste právě byly v horské roubence, ale navíc jsou opravdu velmi oblíbeným designovým kouskem, který stále více lidí i v moderních interiérech využívá. Vysoké stropy znamenají obvykle také větší a prostornější zdi. Pokud jste umělecky založení, určitě uvítáte také prostor pro pověšení všech svých sběratelských kousků nebo fotografií, které jste do teď museli skladovat ve sklepě a které udělají vaše bydlení zase o něco osobitější. 

Otevřít v galerii (3)
Vysoké stropy
Vysoké stropyZdroj: Y&T Luxury Property

Vysoké stropy působí líp 

Věděli jste, že výška stropů je důležitá i z psychologického hlediska? Koupě domu nebo bytu, kde budeme v následujících letech je velkou událostí a výběr toho pravého domova ovlivňuje řada faktorů. A právě výška stropů by podle psychologů měla být jedním z nich! Podle studie z roku 2014 vysoké stropy mají opravdový vliv na náš mozek. Závěry říkají, že otevřenější prostory v lidech umocňují pocit svobody, uvolňují myšlení, stimulují smysly a podporují pozitivní naladění. 

"Množství zájemců o koupi nové nemovitosti si výšky stropů všímá a dává přednost těm, které mají vyšší strop. Podle některých studií by tyto dispozice měly působit pozitivně na lidské přřemýšlení a emoce, které v tomto prostoru prožívají," 

potvrzuje architekt Martin Brychta. 

Pokud vás vysoké stropy nadchly a ve vašem současném bydlení zrovna žádné nejsou, není lepší doba než se poohlédnout po domech či bytech, které tyto parametry splňují. 

"Domy i byty s vysokými stropy jsou oblíbené. My takových nemovitostí máme například v nabídce hned několik, jedním z nich je třeba rodinný dům v Doubravčicích u Prahy, který disponuje nádhernými francouzskými okny a vysokými stropy," 

nastiňuje situaci na současném realitním trhu Tereza Dvořáková, acquisition manažerka realitní kanceláře. 

Prodej exkluzivního domu, Praha-východ
Prodej exkluzivního domu, Praha-východ, Okolí Prahy

Zdroje: magazinplus.cz, living.cz, homelook.cz, living.iprima.cz, vlastní dotazování 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: