Top hledané
Výsledky (0)
Do 27. ledna 2019 bude luxusní výstava Yves Saint Laurent Sny Orientu spojovat 50 návrhů Haute Couture inspirovaných Indií, Čínou a Japonskem. Nová výstava je k vidění v Musée Yves Saint Laurent v Paříži.

Výstava Sny Orientu od Y. S. Laurent je ovlivněna fascinací Dálným východem

Mgr. Jana Höger
05. prosince 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Yves Saint Laurent: Dreams of the Orient

Yves Saint Laurent a jeho oslnění asijskou kulturou

Stále častěji se obrací pozornost k různorodým koutům světa. Na vzestupu je Asie, řadící se mezi oblíbená témata návrhářů, designérů a oděvních firem. Nabízí toho opravdu mnoho. Její smyslné kouzlo, tradice a luxusní umění, tolik vzdálené našim podmínkám, na nás působí jako magnet. Yves Saint Laurent nabízí jak literární, tak imaginární vizi Asie. 

Během své kariéry byl ovlivněn indickým, čínským a japonským tradičním oblečením, které přivedlo k životu jeho módní výtvory. Do svých prvních kolekcí zakomponoval prvky z plášťů indických panovníků. Čínské impérium inspirovalo kolekci podzim a zima 1977, ve které ukázal divadelní a transformovaný obraz země. Také je velmi dobře známé nádherné Kimono z roku 1944, které se stalo předlohou pro jeho model.

Sám Saint Laurent prohlašoval, že byl vždy inspirován asijskou kulturu, nicméně zřídka navštívil země osobně, přičemž Japonsko je jedinou výjimkou. 

"Vše, co musíte udělat, je číst knihu nebo se podívat na obrázek a pak použít svou fantazii. Jsem v každé zemi ve svých snech."

Pronájem Luxusního mezonetu, 2+kk, Praha
Pronájem Luxusního mezonetu, 2+kk, Praha, Praha 1

Jaké úchvatné kousky můžete shlédnout?

K vidění toho je opravdu mnoho. Od luxusních kabátů z Indie, přes čínské modely, až po neobyčejně nádherné Kimono. Mezi další zajímavosti výstavy patří hedvábné brokátové bundy a císařské šaty z kolekce Les Chinoises. Šaty se siluetami inspirované dynastií Ming jsou zobrazeny vedle Laurentových originálních náčrtů. K vidění je i luxusní láhev kontroverzní vůně parfému Opia.

Už objednáváte letenky do luxusní Paříže?

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze