Wanda Metropolitano v Madridu byl ohodnocen jako nejlepší stadion světa

Původně mělo jít o olympijský stadion. Stal se však domovem Atlética Madrid. Představujeme luxusní stavbu architektonického studia Cruz y Ortiz Architects.
05. ledna 2019
 
Hlavní stránka Nové články

Stadion Wanda Metropolitano byl otevřen v září 2017 a v květnu letošního roku bude hostit finále Ligy mistrů UEFA. Během světového fotbalového summitu 2018 byl jmenován nejlepším světovým stadionem na světě. Jedná se o domácí stadion Atlética Madrid s kapacitou přibližně 68 000 diváků. Leží v severovýchodní části Madridu nedaleko letiště mezi čtvrtěmi Canillejas a Las Rosas.

Video

Co se hodnotí u stadionů?

Zdaleka to není jenom design. Při oceňování bývá hodnocena estetika, flexibilita pro pořádání široké škály událostí, použitá technologie a především komfort, služby a bezpečnost, které jsou poskytovány návštěvníkům. V soutěži porazil například i stadion Mercedes-Benz v Atlantě nebo Century Link Field v Seattlu.

Pro společnost Cruz y Ortis to není první stadion, jehož návrh pochází z jejich studia. Stojí také za návrhem stadionu v Maroku, kde probíhal světový pohár FIFA v roce 2006 a v současné době pracují například na čínském stadionu Dalian Yifan Football Club.

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 94m
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 94m, Praha 5

Tip na výlet do útrob nejlepšího stadionu světa

Pro fanoušky sportu nabízí Wanda Metropolitano prohlídky různých částí stadionu, jako jsou šatny, tisková místnost, nebo místo, kde se po zápase schází hráči a manažeři. Mohou se také projít na hřiště tunelem, který běžně využívají hráči. Prohlídky probíhají v pátek, v sobotu, v neděli a ve svátcích, pokud nejsou zrovna zápasy. Vstupenky se dají zakoupit přímo na stadionu v obchodě nebo na oficiálních stránkách stadionu. Vstupné pro dospělé je 16 eur.

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (9)

View photo gallery

O autorovi

Miluji cestování a poznávání jiných světů. Zajímá mě kultura, design, knihy. Ráda objevuji nové věci a ještě raději o nich píšu. Předchozí práce v reklamní agentuře mi dala široký rozhled, který teď uplatňuji ve svém psaní.
Eva Ledecká
Atlético de Madrid
Av. de Luis Aragones, 4,
28022 Madrid
Spain