Top hledané
Výsledky (0)
Zažijte historické památky na vlastní kůži

Bydlet na zámku můžete i vy! Přinášíme TOP 5 zámeckých resortů

Mgr. Jana Höger
28. září 2019
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Zámek Loučeň

Čas letních dovolených spojených s návštěvou zámků je nenávratně pryč, ale proč si kazit náladu. Zámecké resorty se svým pohádkovým ubytováním nabízejí nevšední prožitky. Dopřejte si velkou dávku luxusu s příměsí historie a dávných příběhů.

Prohlídka historických památek nabývá v 21. století nových podob. Trendem je nejenom se o památce něco dozvědět, ale i v samotných zámeckých apartmánech přespat. A nemluvíme o studených gotických místnostech s krbem. Máme na mysli luxusně zařízené pokoje s výdobytky moderní doby. Nevěříte?

1. Zámek Litomyšl – Itálie na dosah ruky

Pokud zamíříte na zámek v Litomyšli, objevíte kus Itálie v ČR. Toto město slibuje romantický výlet, originálně pojaté pokoje, nacházející se v srdci zámeckého areálu. Za 3 000 korun máte zaručen klid a pohodu, historii na dosah ruky. S tímto výčtem je exkluzivní dovolená zaručena.

Otevřít v galerii (5)
Zámek Litomyšl
Zámek LitomyšlZdroj: zamek-litomysl.cz

2. Barokní perla středních Čech – Jemniště

To je zámek Jemniště se svým útulným apartmánem Terezie. Ten je jako stvořený pro zamilovaný pár. Zapůsobí na vás svým velkolepým prostorem zařízeným velice vkusně. U srdce zahřeje nejen výhled na nočně osvětlený zámek, ale i plápolající polínka v krbu. Budete se zde cítit jako v bavlnce. Donáška luxusní snídaně na pokoj do postele je samozřejmostí. Za noc pro dvě osoby se snídaní a večeří zaplatíte něco málo kolem 4 500 korun.

Otevřít v galerii (5)
Zámek Jemniště
Zámek JemništěZdroj: jemniste.cz
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Luxusní byt na prodej Praha - 320m, Praha 5
1

3. Kouzelné prostředí, jedinečná atmosféra komnat zámku Chateau Loučeň vás chytne za srdce

Padesát kilometrů od Prahy se nachází architektonický skvost obklopený unikátním systémem labyrintů a zámeckým parkem o rozloze 28 ha. Tato rozlehlost dává duši křídla, nabízí občerstvení pro tělo a ducha. Není to jen zeleň blahodárně působící na tělo, ale o relaxaci se postará i čtyřhvězdičkový hotel, sídlící přímo v prostorách zámku Loučeň. Noc pro dvě osoby stojí 3 900 korun.

Zámek LoučeňZdroj: booking.com

4. Zámek Zbiroh je zámkem slavných jmen

Chateau hotel Zbiroh je jediným hotelem, kde můžete strávit noc v komnatách, ve kterých pobývali takoví velikáni jako císař Karel IV., Zikmund, Rudolf II. nebo osobnosti Alfons Mucha a Ema Destinová. Prestižní a nezapomenutelné ubytování v nadstandardně vybavených pokojích s tajuplnou minulostí typu Deluxe, který stojí pro dvě osoby 5 000 korun za noc.

Otevřít v galerii (5)
Zámecký resort Zbiroh
Zámecký resort ZbirohZdroj: zbiroh.com

5. Hrubá Skála – romantika jako hrom na mohutných pískovcových skalách

Chcete se vydat na toulky naší minulostí, ale nechcete být ochuzeni o všechny vymoženosti a luxusní přepych? Jste povahou romantici? Zvolte si zámecký hotel Hrubá Skála nedaleko Turnova, v srdci Českého ráje, který nabízí pohodový pobyt, relaxační a regenerační procedury a vynikající kuchyni. Cena za noc za dvě osoby je 1800 korun.

Otevřít v galerii (5)
Zámek Hrubá Skála
Zámek Hrubá SkálaZdroj: zamekloucen.cz
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze