Top hledané
Výsledky (0)
Miliardářka Kylie Jenner pravidelně létá necelých 15 minut svým soukromým letadlem a bohužel není jedinou celebirtou, která toto dělá

Zatímco pijeme z papírových brček, celebrity používají soukromá letadla na tříminutové lety

Anja Samardžija
23. července 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Kylie ve svém letadle

Kylie Jenner je rozhodně někdo, kdo může mít všechno, co si přeje. To, že nemusí dělat nic víc, než je potřeba, je pro mladou miliardářku určitě krásné, ale vypadá to, že s tím začíná přehánět. V nedávném příspěvku na Instagramu sdílela fotku sebe a svého přítele Travise Scotta, jak stojí před dvěma soukromými letadly. "Chceš, abychom jeli mým nebo tvým?" bylo napsáno v popisku fotografie. Komentáře, nepřekvapivě, byly negativní a poukazovaly na problém, který tento zdánlivě neškodný příspěvek způsobil, že je „možná lepší nepoužívat ani jedno a snížit tak množství oxidu uhličitého ve vzduchu". Mladou miliardářku obvinili z toho, že se vychloubala svou zjevnou lhostejností k životnímu prostředí, přičemž negativní dopad soukromých letadel na životní prostředí je považován za větší než dopad komerčních letadel.

Miliardářka pravidelně létá méně než 30 minut

"Proč musím omezovat spotřebu masa a používat papírová brčka, když 1 procento obyvatelstva dokáže napumpovat do atmosféry tuny uhlíku na jednodenní výlet do Palm Springs?"
zněl jen jeden z tisíce komentářů.

Internetoví detektivové také zjistili, že Kylie pravidelně létá necelých 15 minut, a když vezmeme v úvahu fakt, že soukromé tryskáče vypouštějí dvě tuny CO2 za pouhou hodinu, není divu, že jsou lidé šokováni. Podle zpráv koupila Kylie Jenner v roce 2020 letadlo „Kylie Air“ za přibližně 70 milionů dolarů a od té doby ho upravila spoustou neonových barev a přikrývkami Hermes, které se nachází na každém sedadlu. Nyní se na sítích ale objevily informace, které ještě víc rozzuřily její sledující. Ve skutečnosti Kylie nedávno použila svůj tryskáč k cestě z Camarillo v Kalifornii do Van Nuys, který se nachází také v Kalifornii. Problém byl v tom, že let trval pouhých 12 minut, vezmeme-li v úvahu, že vzdálenost mezi městy je necelých 60 kilometrů. Tyto údaje zveřejnil profil Celebrity Jets, který sleduje pohyb letů soukromých tryskáčů celebrit. Informace o Kylie zveřejnili na svém oficiálním Twitter účtu a její úlety se na zmíněné sociální síti staly horkým tématem. Zjistili tedy, že za poslední měsíc trvalo 5 jejích letů méně, než 30 minut a jeden z nich trval pouhé 3 minuty. Mnoho fanoušků Kylie, ale i mnoho jiných lidí, bylo na ni naštváno kvůli škodám, které způsobila na životním prostředí. Kromě toho poznamenali, že existují miliony lidí, kteří nikdy necestovali letadlem, a že je ona používá pro lety, které trvají jen pár minut.

Prodej novostavby 5kk, Praha 10 – 178
Prodej novostavby 5kk, Praha 10 – 178, Praha 10

 "Evropa je v plamenech, zatímco Kylie Jenner podniká 15minutové lety. Mohla bych všechno recyklovat, kupovat si všechno oblečení v sekáči, kompostovat a pěstovat si vlastní jídlo po zbytek svého života a ani to by nenahradilo škody na životním prostředí, které zanechal jeden z jejích letů" napsala jedna uživatelka.

Kylie často čelí kritice

Tohle však není poprvé, co se stala terčem kritiky. Před pár měsíci ji lidé odsoudili, protože procházela kolem mrtvých lidí na festivalu Astroworld pořádaném jejím partnerem, aniž by hnula prstem, aby jim pomohla. Také se v minulosti mnohokrát proslýchalo, že kradla nápady menších podnikatelů a využívala je pro své podnikání. Kdysi také tvrdila, že nemá zvětšené rty a že vypadají větší jen proto, že na nich používá speciální odstín tužky její značky Kylie Cosmetics. Až později v "Keeping up with the Kardashians" přiznala, že si nechala zvětšit rty kyselinou hyaluronovou. 

Krátké lety jsou mezi celebritami populární

Kylie bohužel není jedinou celebritou, která takovýmhle způsobem znečišťuje životní prostředí. Účet Celebrity Jets, který pravidelně sleduje lety slavných osobností, zveřejnil údaje o letu zpěváka Drakea, jehož let trval 14 minut a údajně při tom vypustil 4 tuny CO2 do ovzduší. Kim Kardashian také není žádnou pečovatelkou o životní prostředí a tak nedávno letěla jen 15 minut, zatímco jeden z nejbohatších lidí na světě, Elon Musk, letěl do San Francisca pouhých 9 minut. 

Zdroje: Washington Post, The Guardian, Celebrity Jets

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze