Top hledané
Výsledky (0)
Královnin stav se dnes výrazně zhoršil

Zdravotní stav britské královny se zhoršil, do Skotska za ní cestují její nejbližší

Barbora Večeřová
08. září 2022
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Britská královna

Lékaři jsou znepokojeni zdravotním stavem britské královny Alžběty II. Panovnice v úterý přivítala na skotském zámku Balmoral novou šéfku konzervativců a premiérku země Liz Trussovou, od té doby zůstává na skotském zámku pod lékařským dohledem. Buckinghamský palác už vydal oficiální prohlášení. Do Skotska také cestují všechny čtyři královniny děti. 

 

Za královnou cestují její nejbližší 

Podle oficiální zprávy z paláce byli nejbližší členové královské rodiny informováni o stavu královny, prince Charlese s manželkou Camillou jsou již na místě, v Balmoralu je i Charlesův syn William. Na cestě jsou její další dva synové, princ Andrew a princ Edward. Na cestě je i královnin vnuk Princ Harry s manželkou Meghan, kteří před pár hodinami přistáli na tamním letišti. 

Situace je vážnější, než se čekalo 

Šestadevadesátiletá královna se v posledních měsících potýkala se zdravotními pohyby, podle britských médií šlo o pohybové problémy. Z toho důvodu výrazně omezila veřejná vystoupení, o víkendu se měla zúčastnit skotských her v městě Braemar, svou účast ale nakonec odřekla. Její zdravotní stav se v posledních hodinách zhoršil. Podle bývalého korespondenta BBC Richarda Sumnera jde o závažnější problémy než pouze s pohybovým ústrojím. 

Luxusní byt 3+kk na pronájem 143m2-Praha 5
Luxusní byt 3+kk na pronájem 143m2-Praha 5, Praha 5
Otevřít v galerii (1)
Královna jmenovala Lizz Trussovou
Královna jmenovala Lizz TrussovouZdroj: Profimedia

BBC přerušila vysílání 

Nejsledovanější britská televize BBC přerušila vysílání a informuje pouze o stavu královny. Podle komentátora jsou zprávy o zdravotním stavů členů britské královské rodiny málo časté, proto jde v tomto případě o velmi závažnou událost. 

Brzké uzdravení jí přejí i politici 

Momentální situace je opravdu vážná. Pro Brity je královská rodina velmi důležitá, několik desítek se jich již shromáždilo před skotským sídlem, kde se královna nyní nachází. Své přání k brzkému uzdravení jí posílá také mnoho politiků včetně nově jmenované premiérky Liz Trussové nebo Davida Camerona

Zdroje: ČTK, denikn.cz, bbc.com 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze