Top hledané
Výsledky (0)
Měla hrát večer v divadle, ale představení se zrušilo. Osud zřejmě věděl, že je něco špatně.

Zemřela herečka a dabérka Simona Postlerová. Podobný osud měla i Ivana Trumpová

Michaela Hanelová
06. května 2024
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Zemřela Simona Postlerová

Herecký svět zasáhla smutná zpráva o úmrtí Simony Postlerové. Tato oblíbená herečka byla nalezena mrtvá ve svém bytě na Vinohradech ve věku 59 let. Ačkoliv byla ve společnosti často viděna s úsměvem na tváři, její život nebyl snadný. Zažila velké trápení, zhubla několik kilo a chvilkami neměla chuť žít.

Že se z ní jednou stane herecká hvězda, bylo téměř jisté. Talent jí byl dán do vínku. Narodila se do rodiny úspěšného režiséra a herečky. Po dokončení studia na gymnáziu proto nemusela dlouho váhat, jaký směr si pro svou budoucnost zvolí. Rozhodla se přihlásit na DAMU. 

Úspěšnou herečkou byla od počátku kariéry

Už během studia hostovala v Národním divadle a na fakultě se seznámila se svou životní láskou, kytaristou Zdeňkem Hráškem. Všechno se zdálo jako scénář z filmu: Simoně se dařilo ve všem, čeho se dotkla, a doma ji čekal milující manžel. V roce 1992 přivítali na svět dceru Janu Magdalénu a o dva roky později se rodina rozrostla o syna Damiána. Pouhé tři měsíce po Damiánově narození získala Simoně angažmá v Divadle na Vinohradech, kde účinkovala až do svých posledních dní.

Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –
Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –, Praha 10

Nemocný syn ji dostal na kolena

Bohužel, příběh o dokonalém životě netrval věčně. Když byl Damián ještě malý, Simoně hrdě vyprávěla o jeho nadání a inteligenci. Ale v období puberty lékaři diagnostikovali Damiánovi autismus, který se postupně zhoršoval, a on se stal zcela závislým na péči své matky. „Byl to strašně hodný a veselý kluk. Pak ale najednou začal být smutný a nepozorný,“ svěřila se ve vysílání pořadu 13. komnata. 

„Jako by dostal mrtvici, najednou přestal mluvit, uzavřel se do sebe a přestal komunikovat. Zhoršil se ve škole, namísto jedniček začal nosit pětky. A to za věci, které věděl, jen je nedokázal říct,“ vzpomínala na nejhorší moment ve svém životě.

Manžel onemocněl rakovinou

Tím ale její životní trápení nekončilo. V roce 2005 se vážně onemocněl i její manžel. „Zjistili mu melanom v oku, které museli odstranit. Oční cévy jsou propojeny s játry a nemoc se rychle šířila,“ prozradila Simoně v dokumentárním pořadu o svém životě. Její manžel Zdeněk zemřel v roce 2016 a Simona se s jeho odchodem nikdy nesmířila. Do konce života o něm hovořila v přítomném čase. „V neděli večer Zdeňkovi spadl cukr v krvi, upadl do kómatu a musel být převezen do nemocnice, kde následně rakovině podlehl,“ řekla tehdy. 

Sama bojovala s velkými zdravotními problémy

Novou energii jí přineslo nejen nadměrné pracovní vytížení. Kromě divadelní scény se opět začala intenzivně věnovat i natáčení. Mohli jsme ji vidět ve filmu Tancuj Matyldo, a 16. května půjde do kin její poslední film Společně sami. Současně přišla další radostná zpráva. Její dcera minulý rok v létě porodila své první miminko a Simona se stala hrdou babičkou. 

V posledních měsících se Simona začala výrazně ztrácet před očima. „Měla jsem těžký postcovidový syndrom, který zahrnoval i zápal plic,“ svěřila se pro super.cz. Nic však nenaznačovalo, že by tyto zdravotní problémy měly mít tak vážné následky. Bohužel, v noci ze soboty na neděli se situace zhoršila a Simona odešla za svým milovaným mužem. 

Zemřela náhle ve svém vlastním bytě

Do domu, kde herečka žila, vyrazila policie a záchranka kolem jedné hodiny odpoledne v neděli, ale již jí nebylo možné pomoci. „Na dané adrese jsme zasahovali u přirozeného úmrtí ženy, nešlo o smrt s cizím zaviněním," potvrdil Blesku policejní mluvčí Richard Hrdina.

„Jsou zprávy, kterým prostě odmítáte uvěřit. Dnes naposledy vydechla Simona Postlerová, česká herečka, stálá členka souboru Divadla na Vinohradech, patronka našeho nadačního fondu Dvojky srdcem, ale především neskutečně obětavá, laskavá a krásná lidská bytost. Slovy ani nemohu vyjádřit lítost nad touto ztrátou. Chtěla bych vyjádřit upřímnou soustrast rodině a všem pozůstalým,“ řekla redakci LP-life.cz pražská zastupitelka Alexandra Udženija.

Herečka není jediná, která zemřela doma

Ve svém bytě v Kalifornii byl například nalezený i americký herec Robin Williams. Podle policie herec spáchal sebevraždu. V poslední době se léčil ze závislosti na léčivech. Williams trpěl dlouhodobě depresemi a byl několikrát nominován na Oscara za své herecké výkony. Další známá žena, která byla nalezena ve svém bytě, byla první dáma Ameriky a rodačka z Moravy Ivana Trumpová. Policie uvedla, že Trumpová byla nalezena ve svém bytě na schodech a neexistuje podezření na cizí zavinění. Podle soudního lékaře bylo příčinou úmrtí zranění trupu způsobené nárazem. „Soudní lékař určil, že smrt byla následkem nehody,“ uvádí zpráva úřadu.

Zdroje: redakce, Blesk.cz, autorský text, vlastní dotazování, Facebook

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze