Top hledané
Výsledky (0)
Na Národním muzeu probíhá již od července 2011 rozsáhlá rekonstrukce, která se však pomalu blíží do finále. Veřejnosti by se muzeum mělo otevřít 28. října 2018.

Zrekonstruované Národní muzeum bude otevřeno v říjnu s velkou parádou!

Eva Ledecká
16. července 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Otevření Národní muzea je schválně naplánováno tak, aby mohlo být spojeno s velkou výstavou k 100. výročí založení Československa a 200 letům od založení Národního muzea. Výstava bude nést jednoduchý a jasný název Česko-Slovenská výstava.

Velkolepá sláva na počest otevření

Otevření muzea proběhne za doprovodu hudby a v přítomnosti ústavních činitelů. Ceremoniál by měl začít 27. října v 15:30 a účastnit by se měl i slovenský premiér. Slavnostní přípitek proběhne v luxusním vyhlídkovém salonku v kopuli muzea.

Na co láká zrekonstruovaná budova?

Zrekonstruované Národní muzeum se bude otevírat postupně. Celé by mělo být přístupné v první polovině roku 2020. Kromě zrenovovaných výstavních prostor budou na návštěvníky nově čekat i místa relaxační a odpočinková. Díky luxusní kavárně a dětským koutkům se tak muzeum stane místem, kde bude radost trávit celý den.

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem, Praha 1

Od nádvoří po kopuli se můžete těšit na luxusní prostory.

Hned z vestibulu budovy se vstoupí do nově vybudovaných prostor pro návštěvníky, kde budou umístěné šatny i toalety. Budete moci vejít do levého zastřešeného nádvoří, kterému bude dominovat již zmíněná kavárna, obchod se suvenýry a dětský koutek. Zastřešené pravé nádvoří již bude patřit stálé expozici. V přízemí se bude nacházet 5 menších sálů pro krátkodobé výstavy a také přednáškové sály.

V rámci návštěvy bude možné vyjít až nahoru do prosklené kopule, odkud se naskýtá luxusní výhled na Václavské náměstí a panorama historického města s majestátním Pražským hradem v pozadí.

V budově nebude chybět ani spojovací chodba, kterou se dostanete do sousední nové budovy Národního muzea. Ta se bude nacházet v druhém suterénu a bude doplněna o multimediální efekty. Otevření se plánuje na únor 2019.

101 let od smrti architekta Josefa Schulze

15. července uběhlo přesně 101 let od úmrtí slavného architekta Josefa Schulze, který stojí za návrhem velkolepé stavby Národního muzea. Na jeho počest proběhla vzpomínková akce u jeho hrobu na Vyšehradském hřbitově. Rekonstrukce se nedostalo jen budově Národního muzea, ale také hrobu jeho autora. Vzpomeňte s námi na úžasného architekta prostřednictvím našeho článku Čeští architekti: Josef Schulz jako velikán české novorenesance.

Ve svém diáři máte jistě 28. říjen zakroužkovaný. Připište si k němu jen poznámku NM a nenechte si ujít velkolepé otevření luxusního Národního muzea.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Národní muzeum
Václavské nám. 68, 115 79 Praha 1
+420 224 497 111