Top hledané
Výsledky (0)
Díky luxusním místům, jako je hotel Armani v Burj Khalifa, Palace Downtown nebo Bulgari Resort, je Dubaj místem, kde můžete zažít pohádkovou svatbu.

Beru si Dubajce: Mnohoženství si v dnešní době může dovolit jen málokterý Arab. Jedná se o výsadu šejků

Kristina Valachyová
24. ledna 2024
+ Přidat na Seznam.cz
18 minut
Speciální rubrika
Nevěsta a ženich, kteří se často až tak neznají, se někdy rozhodnou strávit první noc jen rozhovorem

Navštívila jsem už svatby v mnoha zemích světa a Dubaj nebyl výjimkou. Moje kamarádka si vzala milionářského manžela, díky kterému má luxusní život. Žije sice dokonalý život, jaký vždy chtěla, ale tento život není pro každého. Pro mě by to byla noční můra. Myslím si, že za peníze si lásku ani štěstí nekoupíš.

Jak najít v Dubaji bohatého manžela?

Dubaj je jedním z nejluxusnějších měst na světě. Je domovem mnoha bohatých podnikatelů z vlivných rodin. Muži z Emirátů jsou obvykle bohatší než expaté, protože jim vláda vyplácí vysoký plat. Podle Khaleej Times jsou místy s nejvyšším počtem boháčů Jumeirah, Al Barsha, Arabian Ranches, Al Thanyah a Umm Suqeim. Najít si bohatého manžela však není tak jednoduché. Mnozí muži upřednostňují známosti s bohatými ženami a někteří dokonce preferují polygamii, která je legální, pokud je zaručeno stejné zacházení se všemi ženami. Proto je malá šance, že najdete dokonalého bohatého partnera, který vás bude milovat takovou, jaká jste. A pouze vás jedinou.

První manželka je považována za nejdůležitější

Muži ze Spojených arabských emirátů (SAE) si občas berou dívky z Evropy, ale i v těchto případech je vše postaveno tak, že manželství neprospívá nikomu jinému než muži. Pro ženu nebude toto manželství jízdenkou k získání občanství. Nebude-li rodinný život fungovat, jejich děti jí budou odebrány a ponechány v zemi. Pravda, manželství s bohatým Dubajcem je v mnoha ohledech příjemná věc, pokud vydrží. Koneckonců, i pokud se žena stane druhou, třetí nebo čtvrtou manželkou, podle zákona má nárok na svůj vlastní dům, štědré „kapesné“ a podíl pozornosti manžela by měl být pro každou z „milovaných“ žen stejný.

Mnohoženství si v dnešní době může dovolit jen málokterý Arab. Přestože islám povoluje až čtyři manželky, hlavním důvodem monogamie je nedostatek financí na udržování harému. Proto je rodina sestávající z jednoho manžela, několika manželek a harému výsadou šejků a bohatých lidí.

Pokud v Dubaji strávíte určitý čas, neujde vám, že většina seznamovacích možností zde nefunguje. Spojené arabské emiráty mají konzervativní kulturu a potlačují všechny druhy intimních aktivit pro svobodné lidi. Chcete-li si v Dubaji najít manžela, jste odkázána na webové seznamky za účelem uzavření manželství, jako je Noble Marriage. Noble Marriage je halal seznamka, která nabízí bezpečné prostředí pro muslimy z různých národů.

Počet hostů může přesáhnout několik tisíc

Arabské svatební tradice jsou úžasné. I na ty nejskromnější oslavy, zahrnující rodinu a přátele, je pozváno více než osm set hostí. Je to způsobeno tím, že rodinné a přátelské vazby jsou v Emirátech velmi respektovány. Navíc stojí za zvážení, že muži mohou mít několik manželek, což výrazně rozšiřuje počet různých „blízkých příbuzných“. Počet hostů na velkých svatbách tak může přesáhnout i pět tisíc lidí.

Obecně se také věří, že čím větší a velkolepější událost je, tím šťastnější bude život novomanželů. Takže buď upřednostníte všechny hosty, aby měli 5hvězdičkový zážitek, zatímco vy přijdete o všechny své úspory, nebo jim umožníte zažít „jen“ 3hvězdičkový zážitek s veškerou pohostinností a jehněčím, zatímco vy ušetříte, abyste si uchovali stabilní živobytí.

Chcete vědět, jak žije manželka dubajského milionáře?

Jako příklad uvedu Soudi.

Je to Britka, která se provdala za emirátského podnikatele Jamala. Žije se svým manželem v Dubaji a svým luxusním životem se chlubí na sociálních sítích. V jednom videu Soudi uvedla, že její manžel „za ni každý týden utrácí neuvěřitelné sumy peněz“. 3,5 tisíc dolarů za make-up a péči o pleť v Sephoře, 1,8 milionu dolarů na nová auta a 1 500 dolarů na noční večeře. Žena však přiznala, že manžel vyžaduje, aby pro něj „stále vypadala dokonale“, což jej stojí nemalé finanční investice.

Soudi se svěřila, co všechno musí od svého boháče strpět.

„Musela jsem si zvyknout na kulturní rozdíly mezi námi... Jako influencerka ukazuji svou tvář na sociálních sítích, což místní ženy nedělají, takže na tom jsme se museli dohodnout a jeho rodina si musela zvyknout. Těžko jsem si zvykala na to, že je Jamal neustále zaneprázdněný a pracuje. Hodně času trávím sama a musím se nějak zaměstnat. Složité pro mě bylo i to, že musím pořád vypadat bezvadně. Jamal totiž potkává velmi důležité lidi a já musím být reprezentativní,“

popsala Saudi svůj život.

Rovněž si posteskla, že pokud nemáte nejnovější kabelku, stane se z vás vyvrhel společnosti.

Ne všechno je však růžové. Tvrdí, že jako žena nesmí mít přátele opačného pohlaví. Pár má také trvale zapnuté „sledovače telefonů“, což znamená, že oba vidí, kde se ten druhý právě nachází. Přestože Soudi vysvětluje, že je to opatření z důvodu bezpečnosti, uživatelé internetu to berou tak, že manžel má nad ní úplnou kontrolu.

Znám ještě další příběh. Začala bych asi takto: měla sen stát se lékařkou, kvůli vztahu však školu nedokončila. Třiadvacetiletá Linda v loňském roce promluvila o „těžkém životě“ manželky multimilionáře z Dubaje, za kterého se provdala jako devatenáctiletá. Na platformě TikTok dává také nahlédnout do svého luxusního života, který zahrnuje nakupování, stravování v drahých restauracích a péči o svého manžela. Tvrdí například, že denně utratí přibližně 16 tisíc dolarů a někdy i více. Stěžuje si na neustálý strach z toho, že by je mohli okrást, unavuje ji cestování a stresuje ji i to, že je její manžel lákadlem pro mnohé jiné ženy. Přiznala, že nemá představu o životě „obyčejných lidí“, nikdy neplatila účty a neví, jak se to dělá.

Je známo, že mnozí obyvatelé Dubaje se doslova topí v penězích. Často však na tyto peníze z neznámých důvodů zapomínají. Tak například v roce 2015 byla v toaletní kabině Dubajského letiště nalezena finanční hotovost, která činila více než 35 tisíc eur. V roce 2016 takto za první čtyři měsíce „propadlo“ letišti asi 10 tisíc eur. V říjnu 2016 zase našel taxikář ve svém autě 850 tisíc eur, které byly později vráceny původnímu majiteli. Jen si to představte…

Exkluzivní vila na prodej, Říčany u Prahy -
Exkluzivní vila na prodej, Říčany u Prahy -, Okolí Prahy

Rodiče hledají vhodnou kandidátku pro svého syna

Manželství ve Spojených arabských emirátech obvykle dohodnou rodinní příslušníci. Matky obou stran spolu vedou diskuze, aby se ujistily, že jsou budoucí nevěsta a ženich navzájem kompatibilní. Pokud ano, uspořádají otcové nastávajících manželů setkání, aby se věci daly do pohybu. Do rozhodovacího procesu se zapojuje i širší příbuzenstvo. Pomáhá shromažďovat všechny potřebné informace týkající se potenciálního partnera a jeho rodinného zázemí.

Mnoho lidí se v této zemi bere ještě během vysokoškolského studia a nečeká na to, až ukončí tuto velmi důležitou a potřebnou etapu vzdělávání. Rodiny mladých mužů nepřetržitě hledají vhodné nevěsty, které by se k nim hodily. Ve Spojených arabských emirátech mnoho rodin preferuje, aby se jejich syn oženil s některou ze svých sestřenic. Všechny tamní rodiny upřednostňují příbuzenské sňatky a odmítají, aby se jejich syn oženil s dívkou, která k nim nepatří nebo se kterou nejsou pokrevně spříznění.

Jedním z důležitých předsvatebních zvyků ve Spojených arabských emirátech je návštěva matky ženicha v rodině nevěsty. Matka nevykoná tuto návštěvu sama, ale ve společnosti další ženy ze sousedství, která je do záležitostí souvisejících se zásnubami zasvěcena. Často nemusí příliš zevrubně zkoumat samotnou nastávající nevěstu, mnohé matky se spokojí s tím, že poznají nevěstinu matku a z toho si udělají obrázek, jestli je dcera této ženy pro syna vhodná, nebo ne. Jedná se o jednu z běžných a rozšířených zvyklostí v rámci svatebních příprav ve Spojených arabských emirátech.

Během této přípravné fáze je rovněž zvykem, že matka nevěsty vychválí dobré vlastnosti své dcery a poté matce ženicha vysvětlí, že její dcera by pro jejího syna byla velmi vhodnou ženou. Vyžaduje to schopnost vyzdvihnout veškeré přednosti a kvalifikace dívky a přesvědčit, že je způsobilá stát se dobrou manželkou v zemi, která je známá tím, že se zde lidé berou ve velmi mladém věku.

V poslední době mnoho mladých lidí tyto tradice nerespektuje, ne vždy souhlasí s výběrem svých rodičů a někdy se proti němu otevřeně postaví. Stále více arabských mužů si v současnosti raději bere cizinky. Vláda SAE uzavírání manželství podporuje, což dává najevo tím, že na svatební obřad přispívá darem ve výši osmdesát tisíc dirhamů, tedy v přepočtu asi půl miliónem korun. Kromě toho mají novomanželé k dispozici vilu se služebnictvem nebo samostatný apartmán.

Věno

Ve dnech, které předcházejí svatbě, dostává nastávající nevěsta mnoho darů a připravuje se i věno, které po svatbě zůstane jejím ryze osobním majetkem. Ženich, stejně jako všichni jeho příbuzní, s radostí obdarovává svou budoucí manželku těmi nejkrásnějšími šperky a materiály na výrobu svatebních šatů nebo jiných outfitů.

Svatební šaty: nejdražší látky od předních návrhářů

Svatební šaty nevěsty v Emirátech si zaslouží zvláštní pozornost. Přestože jsou všechny typy šatů navrženy tak, aby zahalovaly postavu, jsou vyrobeny z drahých látek a ozdobeny složitými vzory a spoustou drahokamů, takže vždy vypadají neuvěřitelně luxusně. Dubajský módní průmysl svatebních šatů je zkrátka rájem pro nevěsty, které hledají opravdu nezapomenutelné šaty.

Dubaj je domovem několika renomovaných návrhářů haute couture, kteří se prosadili v oblasti designu svatebních šatů. Návrháři jako Michael Cinco, Elie Saab a Zuhair Murad oblékali celebrity a královské rodiny z celého světa. Jejich nádherné výtvory se vyznačují složitými detaily, luxusními látkami a dokonalým řemeslným zpracováním. Tito návrháři do svých návrhů často začleňují prvky bohatého kulturního dědictví Dubaje, výsledkem čehož jsou úchvatné a královské svatební róby.

Arabské svatební šaty nemusí být bílé. Nevěsty si často vybírají z modré, růžové nebo zlaté barvy. Šaty mohou být zdobeny národními výšivkami a vzory, outfity jsou bohatě vyšívané zlatými nitěmi, šperky, perlami a kamínky. Image arabské nevěsty by měl být šik a jedním z jeho tradičních a velmi důležitých prvků je svatební hidžáb.

Vlastnosti arabské svatby

K tradicím arabské svatby patří zvyk, že nevěsta musí celý týden před svatbou prosedět v malé místnosti ve skromném oblečení, aby v den svatby vypadala o to krásněji. Pro budoucí ženichy žádná taková omezení neexistují, 3 dny před oslavou však tráví výlučně se svou rodinou.

Henna, kterou se maluje nevěstě na ruce, je v Emirátech považována za jeden z nejdůležitějších a velmi rozšířených zvyků. Henna se aplikuje v předvečer svatebního dne, aby odlišila nevěstin vzhled od všech ostatních dívek přítomných na její svatbě. Někdy jsou k tomuto rituálu přizváni věštci a dokonce i DJové. V noci hennového rituálu se také obvykle převáží nevěstino věno z domu rodičů do jejího nového domova.

Svatební oslavy mohou být smíšené nebo oddělené pro muže a ženy

Svatební hostina v Emirátech je zpravidla rozdělena do dvou zón: tady, jak se říká, mají svou oslavu muži a ženy zase svou. Pro pánské svatební veselice jsou postaveny speciální stany, kam může bez problémů zabloudit každý přihlížející z ulice a kde ho nakrmí a napojí. Svatební tabule v Emirátech stojí za pozornost: počínaje tím nejšikovněji připraveným jehněčím masem, konče sladkostmi těch nejbizarnějších chutí a kompozic.

Svatební hostina pro ženy vyžaduje poněkud jiný organizační přístup: jídlo zde není tak důležité, zvláštní pozornost se oproti tomu věnuje výzdobě místnosti. A protože v okolí nejsou žádní muži, je dovoleno svléknout si všechny zcela zahalující abáje a navzájem si předvádět šperky, oblečení a jiné materiální hodnoty. Aby nevěsty svou svatbu patřičně oslavily, většinou si pronajímají sály drahých luxusních hotelů a šikovní umělci pak sál vyzdobí podle vkusu novomanželů. Tato slavnostní výzdoba se nazývá „kusha“ a zahrnuje i pódium pro nevěstu. „Kusha“ může být v orientálním nebo evropském stylu, dekorace jako celek však musí ladit s oblečením nevěsty. Na těchto ženských oslavách se často konají celá divadelní představení, jejichž středobodem je samotná nevěsta. Jedná se o velmi zajímavou událost, které se však nesmí zúčastnit žádný muž. Pro přítomné ženy platí mnoho zákazů: na těchto akcích obvykle platí přísný dress code, nemůžete sem přijít s dětmi a u vchodu musíte odevzdat mobilní telefony.

Nevěsta přijíždí na místo oslavy několik hodin po jejím začátku. Ve středu sálu je pro ni obvykle vybudován jakýsi královský trůn, na kterém pak při oslavě majestátně sedí. Výzdoba nevěstina svatebního trůnu je samozřejmě velkolepá a má za úkol oslnit vskutku královskou nádherou. Příchod nevěsty doslova připomíná slavnostní show s hudebním doprovodem a světelnými efekty.

V té samé době pokračuje v mužské polovině oslavy divoká zábava s tradičními písněmi a tanci. Alkohol se na muslimských tradičních svatbách většinou nepodává. Nejoblíbenější zábavou je tanec. Někdy na svatbách ženy symbolicky „smutní“ za ztrátou přítelkyň, ze kterých se staly šťastné manželky. Podle islámského práva je fotografování na většině svateb v Emirátech zakázáno. Hudba se však navzdory ambivalentnímu postoji horlivých věřících k ní v Emirátech rozšířila. Hrají se arabské i západní melodie. Při vstupu se hosté mohou navonět arabským parfémem. V tomto případě je celý sál prosycen výraznými orientálními vůněmi, které se mísí s vůní speciálních vonných vykuřovadel zvaných bakhur. Často je místnost vyzdobená stylovými květinovými aranžmá.

Jídlo

Hojnost jídla je průvodním znakem tradiční pohostinnosti, štědrosti a bohatství. Na úvod se hosté v souladu s islámskými normami osvěží nealko nápoji – ochucenou vodou různých příchutí. Podává se také mátový čaj a káva s kardamomem. Na svatbu se vždy připravuje několik tradičních jídel.

Mezi nejznámější pochoutky zdejší kuchyně patří „khuzi“, které je společně s „al-machboos“ národním jídlem země. Jedná se o sytý pokrm připravený z pečeného jehněčího nebo skopového masa, podávaného na rýži spolu se zeleninou a ořechy. Na talíři vás mohou překvapit i datle. Toto ovoce má v místní kuchyni velký význam a často se podává jako symbol pohostinnosti. Za lokální pochoutku se považuje i velbloudí maso. Přestože není tak běžné jako jiné druhy masa, jídla z něj naleznete v mnoha tradičních restauracích.

Příchod ženicha

Nakonec, když se talíře postupně vyprázdní, blíží se moment příchodu ženicha na oslavu žen.

O jeho příchodu je třeba informovat předem, aby se všechny ženy mohly znovu zakrýt abájemi. Pokud s ženichem přijdou i jeho mužští příbuzní, nevěsta se zahalí do bílé abáje, protože ani manželovi bratři a otec nemají dovoleno vidět krásu jeho manželky.

Zvláštní místo patří naprosto univerzální tradici – nevěsta a ženich spolu krájí obrovský svatební dort – někdy pomocí tradičního arabského meče.

Podle zvyku se týden po svatbě v domě nové rodiny koná další oslava, na kterou jsou pozvány pouze ženy. Nazývá se „saba“ - od slova „sedm“. Tradicí jsou i líbánky, během kterých se novomanželé vydají na první společný výlet.

Svatební noc

Fyzický kontakt mezi mužem a ženou před svatbou je nemožný, ba dokonce přísně zakázaný. Před první společnou nocí si novomanželé nejprve dlouho čtou modlitby, pak se ženich musí dotknout dlaní čela své manželky a požádat Alláha o požehnání.

Nevěsta a ženich, kteří se často až tak neznají, se někdy rozhodnou strávit první noc jen rozhovorem. Většina dívek se své první intimní zkušenosti velice obává, protože je od dětství učili chovat se submisivně a neprotivit se manželovi. Nezapomeňte, že v arabských státech mají muži právo mít několik manželek současně, přičemž první manželka je považována za tu nejdůležitější, takže dívky, které se vdaly dříve, mají více výhod.

Existuje seznam určitých pravidel pro svatební noc: muž musí být vůči své ženě starostlivý a něžný; přítomnost Koránu v místnosti je přísně zakázána; ženich je povinen obdarovat nevěstu sladkostmi a nápoji; manželka se musí svléknout bez pomoci manžela; ráno po svatební noci je vyžadován oběd s příbuznými; nevěsta nemá právo manžela odmítnout nebo projevit lhostejnost.

Arabský pozdrav

Jeden ze známých a tradičních způsobů pozdravu v Dubaji se se provádí dotekem nosů. Dotek nosy je v arabském světě gestem pro přivítání se s příchozími a znakem respektu a hrdosti na tradiční kulturu. Jedná se o tisíce let starý zvyk, který se předává z generace na generaci. Podle různých variací tohoto způsobu pozdravu můžete dokonce zjistit, ze které části Arabského poloostrova dotyčný pochází.

Používání nosu při pozdravu je zvykem i v jiných kulturách po celém světě: mimo jiné u Mongolů, Polynésanů, Malajců, Indů, Afričanů nebo Inuitů. Ale zatímco na Arabském poloostrově si lidé přitisknou nosy k sobě, jinde k sobě navzájem přivoní nebo nasají vzduch.

Muslimské ženy pravděpodobně nepodají ruku muži, zejména na veřejnosti. Proto, když je muž představen muslimské ženě, je vhodné počkat, jestli mu podá ruku jako první.

Při pozdravu vždy používejte pravou ruku. Mezi muslimy je levá ruka vyhrazena pro tělesnou hygienu a je považována za nečistou. Pravá ruka by se měla používat k jídlu, podání ruky nebo předání věci.

Tradiční sporty

Kromě fotbalu, tenisu, golfu a rugby jsou v Dubaji populární vodní sporty, pouštní túry a automobilové závody. Mezi tradiční sportovní disciplíny patří i jezdecké závody, velbloudí dostihy nebo sokolnictví.

Ženy v Emirátech dostávají docela slušné vzdělání, jsou jim otevřeny nejlepší univerzity světa

Po svatbě už dívka nemůže pracovat: buď to má zakázáno, nebo nechce a je unavená z častých těhotenství a porodů. Samozřejmě, že mladá generace je v tomto směru pokrokovější a mnohé dívky, které získaly vzdělání v Evropě, tam zůstávají, aby budovaly svou kariéru. Arabské rodiny, které žijí mimo muslimský svět, zřídka striktně dodržují staré tradice.

Namísto květin zlato

Kdysi dávno mohl arabský manžel své ženě kdykoli říci: „Talaq, talaq, talaq“ („odejdi“) – což znamenalo, že se s ní rozvádí a ona musí okamžitě opustit jeho dům a vzít si s sebou jen to, co měla oblečené. Proto ženy nosily pro každý případ všechno zlato, které dostaly darem, na sobě. Dnes je to samozřejmě anachronismus.

Ženy jsou však dodnes ověšeny kilogramy zlata (například jistá šejkova dcera byla na svatbě ozdobena 16 kilogramy zlata). A muži jim dávají zlato místo květin. Čím více dárek váží, tím silnější je to láska.

Těm, kteří se obávají utlačování arabských manželek jejich muslimskými manžely, můžeme říci, že žena může požádat o rozvod ve dvou případech.

Dojde-li k nevěře ze strany manžela/manželky. Polygamie je však v SAE oficiálně legální. A pokud manžel zahne, mnohé manželky o tom raději mlčí, protože celý jejich následující život by provázely drby. Také platí, že po rozvodu zůstávají děti v péči otce.

Pokud manžel svou manželku dostatečně nezajišťuje, nebere ji do restaurací, nekupuje jí zlato, nechá jí postavit horší dům než mají jeho ostatní manželky, atp. Soud takové okolnosti velmi pečlivě zkoumá a někdy žádosti o rozvod vyhoví. Bohatý Dubajec si sice může dovolit několik manželek, ale se všemi by musí zacházet stejně. Je stanoven přesný harmonogram návštěv, pro každou novou manželku je postavena samostatná vila (ne levnější, ale ne dražší než předchozí), peníze se mezi ně rozdělují ve stejném poměru a obecně by manželky měly být se vším spokojeny. Pokud něco není v pořádku, není to problém manželky, ale manžela, který situaci nedokázal „vyřešit“. Podpora příbuzenstva v arabské rodině je mimořádně silná. Pokud například žena ovdoví, bratr jejího manžela bude považovat za svou povinnost oženit se s ní a chránit ji.

Rodinný život

Populární povědomí o diskriminaci arabských žen se ukazuje jako poněkud přehnané. V každé arabské rodině musí žena poslouchat svého manžela, ale vždy se podílí na řešení důležitých problémů.

Kamarádka mi říká, že představa, že vdané ženy v Emirátech žijí jako ve vězení, je mýtem. Ano, na ulici téměř nejsou vidět a ty, které uvidíte, jsou zahaleny v černém. Ve skutečnosti si vdaná žena může obléknout, co chce: minisukni, džíny nebo šortky (jsou zde skvělé obchody s dámskou módou, kde mohou trávit hodiny a vybírat oblečení a látky špičkové kvality) – na veřejnosti však přes ně musí nosit černý hedvábný plášť zvaný abája. Pod abájí se často ukrývá stylové značkové oblečení západního stylu. Plášť splývá až po prsty u nohou a tvář si zakryje černou burkou.

V emirátech mají burky výrazný design ve formě masky (žluté, červené, zelené). Některé ženy nosí burky jen při zvláštních příležitostech, jakými jsou například svatební obřady. Dívky je začínají nosit po překročení věku puberty. Viditelné jsou jen prsty, chodidla a oči. Dnes můžete v ulicích potkat Arabku v džínách a tunice. Jediné, čeho se stále drží, je pokrývka hlavy. Žena bez šátku na hlavě je dosud rarita.

Mužští obyvatelé Dubaje nosí bílé, po kotníky sahající roucho, nazývané kandura. Jedná se o tradiční oděv s dlouhými rukávy, připomínající volnou noční košili. Nejčastěji je můžeme vidět v bílé barvě. Emirátská verze kandury je bez límce, mnohdy s jemnou výšivkou na rukávech. Pokud si takový oděv pořídí cizinec, berou to místní velmi pozitivně jako projev zájmu o místní kulturu.

Všude samé zlato

Pokud budete cestovat do Dubaje, budou vás pravděpodobně bolet oči od toho, jak se tu všechno třpytí. To proto, že jedním z nejoblíbenějších dubajských doplňků je zlato. Obyvatelé Dubaje používají zlato téměř na všechno. Mají zlaté náhrdelníky, zlaté náramky, zlaté náušnice, zlaté hodinky, zlaté korunky, zlatá auta, zlaté bundy, zlaté boty, zlaté zubní kartáčky a dokonce i zlaté odpadkové koše. Přestože se to lidem ze západu může zdát poněkud extravagantní, po příjezdu do Dubaje se všudypřítomnému lesku zlata prostě nevyhnete.

Luxusní auta

V Dubaji znamenají auta mnohem víc než jen způsob dopravy z bodu A do bodu B. Auta jsou tu výrazem životního stylu. Navenek prezentují společenské postavení a bohatství svého majitele, přestože v Dubaji je zřejmě bohatý každý, protože každý vlastní luxusní sportovní auto. Vezmete-li si za manžela Dubajce, určitě vám také nějaké koupí.

Ramadán

V Dubaji se dodržuje půst během měsíce ramadán. Místní obyvatelé v tomto období nesmí od východu do západu slunce nic jíst ani pít. Během ramadánu mohou konzumovat jídlo jen po západu slunce a v časných ranních hodinách. Návštěvníci by v tomto období měli respektovat postění se místních obyvatel a vyhnout se konzumace jídla na veřejnosti.

Najít si manžela v Dubaji není nemožné, protože v místní populaci převažují muži nad ženami. Tomu říkám dobrá zpráva pro všechny ženy, které hledají bohatého manžela!

 

Zdroj: Medium.com, Outlooktraveller.com, Zawajmajany.com, Taqualed.com, Noblemarriage.com, Islam.kz, Svadebka.ws, Best-country.com, autorské dílo

 

Pronájem rodinné domu Praha 6 Suchdol – 208
Pronájem rodinné domu Praha 6 Suchdol – 208, Praha 6
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: