Bydlení v proměnách času: Co vyprávějí skvostné pražské vily

Na území Prahy se nachází mnoho jedinečných vil v různém stavu a s různým využitím. Nenechejte si ujít možnost tato místa navštívit o nadcházejícím víkendu.
04. srpna 2021
 
Hlavní stránka Nové články

Přenesme se do doby honosných vil bohatých rodin období první republiky. Do doby, kdy se sňatky konaly z rozumu, odpírání poslušnosti rodičům bylo nemožné a kdy se dívky jen toužebně dívaly na pařížskou módu a snily o tom, že třeba budou těmi vyvolenými, kdo budou smět řídit auto, vdát se z lásky, nebo kouřit ve společnosti špičku. Dnes nám z této doby zůstaly spousty skvostů české kinematografie a nedosažitelné vily na území Prahy.

Snímek se seriálu První republika, zábava vyšších vrstev

Většina prvorepublikových vil je dosud obydlená, sídlí v nich ale spíše firmy a korporace než rodiny těch, kdo je nechali zbudovat. Jsou spíše lukrativní adresou bohatých prestižních společností, ambasád a vyslanectví, a některé z nich jsou dokonce nevyužité a na svou druhou šanci teprve čekají.

Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze
Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze,

Brány dokořán

Existují však naštěstí momenty, kdy tyto zanedbané nebo nevyužité vily znovu ožijí, byť jen na moment. Jednou z těchto příležitostí je Open House Praha – architektonický festival, jež nám umožní vstoupit do některých z těchto objektů a ucítit onen pach černobílých fotografií a zašlých knih, vůni těžkých parfémů a cigaret, mísící se s lehkými prvky neřesti a okázalosti. Tyto stavby odjakživa přitahují zvědavce, ale protože se jedná často o architektonické skvosty, jejich brány zůstávají běžným lidem zavřené. 

Pojďme některé navštívit prozatím virtuálně, abychom se naladili na sen, který si můžeme o víkendu splnit i fakticky.

Za první republiky se sňatky uzavíraly z rozumu. Snímek ze seriálu První republika.
Za první republiky se sňatky uzavíraly z rozumu. Snímek ze seriálu První republika. • Zdroj: Creative Commons / DRAMEDY PRODUCTIONS / CC BY-SA 3.0 cz, https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/cz/

„Prvorepublikové vily jsou jako limitované edice vozů Ferrari nebo jako vzácný šperk nevyčíslitelné hodnoty. Ferrari je prostě limitovaná edice sama o sobě – a co teprve když se vám povede vlastnit skutečnou LIMITOVANOU EDICI! Existují totiž takové vozy Ferrari vyrobené jen ve velmi malém množství a jeden model Ferrari, jenž je super extra exclusive - tedy byl vyroben jen jeden jediný kus. Spousta lidí totiž hledá možnost vhodného investování na celý život. A limitované edice čehokoli - aut, knih, známek, šperků či nemovitostí - jsou určitě výborně zhodnocené peníze. Tato investice zraje jako víno, a s lety se mnohonásobně vrátí. Podobně je to i s "limitovanou edicí" prvorepublikových vil. Každá je jedinečná, má svůj punc originality a neopakovatelnosti,“

říká majitelka realitní kanceláře Elena Jakubovič. 

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6, Praha 6

Město nemůže vily vykoupit, mají cenu limitovaných edic

První dvě vily stojí na území Prahy 8 s tím, že v jedné z nich dokonce sídlí městský úřad této části.

„Co se týče oživování starých domů, podle mne je to problém především majetkoprávní. Pokud se jedná o soukromé vlastnictví, jsou možnosti jakékoliv samosprávy naprosto omezené. V případě MČ Praha 8 tak například nepřichází v úvahu při rozpočtu ve výši 824 milionů např. vykupování takového majetku,“ 

uvedl pro LP-Life Ondřej Gros, starosta MČ Praha 8, a dodal:

„Nutno však připomenout, za každý vlastník má povinnost se o svůj majetek starat. Dovolil bych si v této záležitosti podotknout, že toto je součástí Listiny v jejím čl. 11 odst. 3 - vlastnictví zavazuje. V Praze vidím jako hlavního aktéra takového oživování především Magistrát hlavního města Prahy.“

Dům Za Poříčskou bránou 7 (Praha 8)

Kdysi živý dvůr obklopený pavlačemi nedaleko Florence je jedním z míst s pohnutým osudem. A na rozdíl od Kotěrových vil není tolik známý. Místo živé zábavy se postupně vylidnilo a sloužilo jako dílna či technický sklad hlavního města. Dnes jej úspěšně oživuje kavárna, nábytkářská dílna Z pokoje do pokoje a sídlí zde divadlo Pomezí. Dům je opuštěný už více než deset let, před tím tu sídlila Pražská informační služba a střelnice Rambo.

„Pokud se nemýlím, byli jsme první, kdo se o zápůjčku domu ucházel. Dům byl a stále je ve velmi špatném stavu, co se týče elektřiny a interiéru. Ovšem pro naše experimentální divadlo jsou to sice punkové, ale zvládnutelné podmínky,“

uvedla pro LP-Life Pavlína Vojtová z divadla Pomezí.

Krásná dívka z dob první republiky
Krásná dívka z dob první republiky • Zdroj: Se svolením Jaroslava Urbana pro LP-Life.cz

„V posledních letech však došlo k výměně oken, opravě fasády a rekonstrukci přízemí pro kavárnu, která zde sídlí. Celková rekonstrukce domu je momentálně závislá na rozšiřování stanice metra.“

Prostor je momentálně využívaný primárně jako kavárna, pěstují se zde rostliny a občas pořádají komunitní a kulturní akce. Tomu je i vybavení přizpůsobeno – je mixem, který nás okamžitě přenese do doby, kdy se zastavil čas. Paletové sezení, bazarové stolky a židle, pěstební koutky, byliny a bambusy.

 

Samotný dům je v majetku magistrátu. Předchozí radní Městské části Praha 8, Hana Matoušková, se před lety angažovala v dočasném využití domu. Uvažuje se totiž o zástavbě prostoru nad zastávkou metra Florenc, kde přesně zmíněný dům stojí. Magistrát s využitím souhlasil. 

Právě divadlo Pomezí zde mělo sídlit jen do roku 2018, díky projektu podpořeném Ministerstvem kultury a Magistrátem hlavního města Prahy zde je však dodnes, i když představení se momentálně nehrají. Ojedinělý projekt dává lidem možnost provést diváky celým prostorem, a přitom být součástí představení. Místnosti jsou zároveň jevištěm a hledištěm.

Letecký pohled na Grabovu vilu, dnes sídlo úřadu MČ Praha 8
Letecký pohled na Grabovu vilu, dnes sídlo úřadu MČ Praha 8 • Zdroj: Radek Folprecht / iDNES.cz / Profimedia

Grabova vila (Praha 8)

Ve stejné městské části, tedy na Praze 8, najdeme i mnohem známější Grabovu vilu, v niž dnes sídlí samotný Úřad městské části Praha 8. 

Reprezentační vila židovského velkoprůmyslníka Hermanna Graba stojí východně od usedlosti Košinka a byla postavena v polovině 90. let 19. století karlínským stavitelem a architektem Josefem Blechou, který se podílel na realizaci mnoha továrních i obytných budov v Libni.

Grabova c. k. výsadní továrna na kožné a voskované plátno a koberce byla na sklonku 19. století největší svého druhu v Rakousko-Uherské monarchii a spolu s rozsáhlými budovami a obytnými domy vytvořila moderní město. Na samém konci 20. let uskutečnili bratři Grabovi rozsáhlou přestavbu rodinné vily, v níž se prakticky zachovala dodnes. V reprezentativním sídle rodiny Grabů byli častými hosty např. skladatel Richard Strauss (tchán Alice Grabové), či přátelé Hermanna Graba, filosof Theodor W. Adorno a Max Brod. Původní vila byla sice jednopatrová a menšího půdorysu, ale nástavba ji rozšířila do dnešní podoby. Všechny architektonické prvky jsou zachovány – vikýře, atikové zábradlí s terasami a zdobením, plastiky i balustrády a lucerny.

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590, Praha 6

Po smrti Emanuela Graba se stal výlučným vlastníkem vily Dr. Hugo Grab, který si však kvůli pohledávkám a majetkovým problémům vilu neudržel. Vila byla pronajata ředitelce Josefině Victoriusové – Mockerové, jež zde zařídila dívčí domov pro bohaté. Za německé okupace byla vila jako židovský majetek zabavena a roku 1941 objekt částečně vyhořel, což jej značně poškodilo. Poté zde sídlila Hitlerova mládež – Hitlerjugend a v březnu 1945, před koncem války, byla vila zasažena čtyřmi pumovými zásahy. Od roku 1945 byl ve vile zřízen útulek pro děti do tří let s kapacitou cca 100 lůžek, ale o tři roky později zasáhla objekt konfiskace a dům byl prohlášen za majetek Obce hlavního města Prahy. Vystřídaly se zde různé školy zdravotnického zaměření, a v roce 2000 přešla budova do správy městské části Praha 8. Nyní je využívána pro potřeby Úřadu městské části Praha 8 a její krásné prostory slouží i reprezentativním účelům. Patří mezi nejzachovalejší vily z období prví republiky, takže je občasně využívána i filmovou produkcí.

Kubistická Kovařovicova vila
Kubistická Kovařovicova vila • Zdroj: Profimedia

Kovařovicova vila (Praha 2)

Je na prodej! Vrcholný skvost kubistické architektury, kterých je skutečně jako šafránu, čeká na šťastného majitele. 

Třípodlažní kubistickou Kovařovicovu vilu pod Vyšehradem postavil podle návrhu architekta Josefa Chochola stavitel Bedřich Kovařovic v letech 1912-1913.  dům se okamžitě zařadil k vrcholným dílům českého kubismu – a to jak interiérově, tak exteriérem. Návrh vily byl inspirován Braqueovými a Picassovými díly, takže od roku 1958 je vila zapsána ve Státním seznamu nemovitých kulturních památek. Fasáda připomínající svým uspořádáním diamant je nádherná v každé denní době.

Krásná dívka z dob první republiky
Krásná dívka z dob první republiky • Zdroj: Se svolením Jaroslava Urbana pro LP-Life.cz

Kovařovicova vila měla to štěstí, že slouží soukromým účelům a není veřejnosti přístupná. Navíc je momentálně na prodej. I proto bychom měli využít možná poslední šance ji o víkendu navštívit.

Chráněná Kovařovicova vila byla rezidencí i školkou, a i ona má zajímavý osud, ačkoli ne tak dramatický jako předchozí dvě. Katastrofou je, že v roce 1944 byly interiéry budovy rozsáhle, a ne příliš citlivě přestavěny a s výjimkou zábradlí u vstupu tak zanikly všechny prvky kubistického interiéru vily. V době, kdy zde sídlila školka, zaniklo i původní rozvržení zahrady a přibyla na ní například garáž. Naštěstí se budovy ujali v 90. letech 20. století architekti a rozsáhlé rekonstrukce obnovila původní prvky.

Kubistická Kovařovicova vila, detail elegantní vily pod pražským Vyšehradem
Kubistická Kovařovicova vila, detail elegantní vily pod pražským Vyšehradem • Zdroj: Profimedia

Přestože v době, kdy byla vila sídlem agentury MullenLowe a dalších mediálně-kreativních společností, se otevřela veřejnosti během festivalu Den architektury 2017 a Open House Praha 2020. Od června 2021 se za nespecifikovanou částku prodává.

Katalog Národního památkového ústavu obsahuje 21 pražských památek, které jsou kubistické nebo mají výrazné kubistické prvky.

„Kubistických vil je v Praze jako šafránu a Kovařovicova vila je velice vzácnou stavbou,“

uvedla tisková mluvčí Národního památkového ústavu Andrea Holasová.

„Český kubismus byl nikoli masivně používaným slohem jako třeba příbuzný rondokubismus nebo národní sloh či funkcionalismus, ale v českých zemích se díky architektům Janákovi, Gočárovi a Chocholovi opravdu povedl. Kubistickými domy je proslulá právě oblast pod Vyšehradem, ale do jednotlivých prodejů nemají památkáři „co mluvit“. To není v naší gesci, my se dokonce ani nedozvíme, že je objekt na prodej. Není to žádná povinnost…. Nás nezajímá, kdo objekt vlastní, ale jestli vše splňuje požadavky památkového zákona,“

řekla Holasová.

Laichterův dům u Riegrových sadů
Laichterův dům u Riegrových sadů • Zdroj: Profimedia

Laichterův dům (Praha 2)

Vzhledem k tomu, že mnozí vydavatelé na počátku minulého století byli lidé pokrokoví, i své vily si nechávali stavět významnými architekty. Takový je i příklad nakladatele Jana Laichtera a jeho domu v Chopinově ulici u Riegrových sadů. Celá tato oblast je architektonicky velice zajímavá.

Interiéry Laichterova domu v Chopinově ulici
Interiéry Laichterova domu v Chopinově ulici • Zdroj: Profimedia

Návrh vily vypracoval architekt Jan Kotěra a stavbu postavil stavitel Vojtěch Tuka. Budova svým vzhledem předhonila dobu tak o dvacet let. V přízemí původně tříposchoďového domu sídlilo nakladatelství, v 1. patře byl byt Laichterových a v dalších patrech byty nájemní. 

„Laichterův dům patří k nejvýznamnějším Kotěrovým dílům, budova jako by předhonila čas. Zdrsněná omítka, velká okna, zajímavý arkýř, prostě vrchol avantgardy té doby,“

hodnotí budovu pro Český rozhlas historik architektury Zdeněk Lukeš. Za domem je architektonicky pojednaná zahrádka, která je součástí památkové ochrany. 

Luxusní administrativní vila na Praze 5 - 576
Luxusní administrativní vila na Praze 5 - 576, Praha 5

V roce 1937 byl dům opatřen nástavbou čtvrtého patra. Významnou etapou je prvních dvacet let našeho století, kdy zde sídlilo  nakladatelství Paseka, jehož zakladatel Ladislav Horáček zprostředkoval a s majiteli spolufinancoval rekonstrukci výmalby Františka Kysely, díky čemuž bylo Pasece umožněno být v domě po 20 let za finančně výhodných podmínek. Dům je dosud ve vlastnictví rodiny a potomků Jana Laichtera, ale dům je pravidelně zpřístupňován veřejnosti.

Štencův dům v centru Prahy
Štencův dům v centru Prahy • Zdroj: Profimedia

Štencův dům (Praha 1)

Přímo v srdci Prahy se v Salvátorské ulici nachází secesní Štencův dům, který jen dokazuje, že ne všechny domy historického centra jsou barokní nebo gotické. V budově sídlila nejmodernější tiskárna v Rakousku-Uhersku a scházela se zde intelektuální smetánka.

Štencův dům v srdci Prahy
Štencův dům v srdci Prahy • Zdroj: Profimedia

Jan Štenc si parcelu pro stavbu domu vyhlédl na přelomu 19. a 20. století, kdy v Praze došlo k tzv. Pražské asanaci, jedné z největších urbanistických akcí toho času na světě. 

Staré Židovské město i rozsáhlé části Starého Města nevyhovovaly tehdejším hygienickým potřebám, proto došlo k velkému bourání, kterému za oběť padla spousta z dnešního hlediska historicky cenných památek. Na jejich místě začaly stavby nové a reprezentativní a došlo i k novému rozvržení a rozšíření ulic. 

Interiér Štencova domu v srdci Prahy
Interiér Štencova domu v srdci Prahy • Zdroj: Profimedia

Nakladatel uměleckých publikací Jan Štenc si nechal návrh svého domu vypracovat architektem Otakarem Novotným. Návrh Štencova grafického závodu byl silně ovlivněn holandskou architekturou a teorií geometrických zákonitostí H. P. Berlaga. Budova bývá někdy pro svou dispozici označována jako „dvojdům“. I zde sídlilo vydavatelství a byla zde rozsáhlá obytná část. Budova měla dva dvory a stala se ukázkou moderní secese. Nakladatel však dva roky po válce zemřel a naštěstí se nedožil toho, kdy jeho vila po Vítězném únoru přešla do správy podniku Knihtisk a Tiskárny. Po roce 1989 se v rámci restitucí přihlásili k budově Štencovi dědici, kteří prostory pronajali a nájemce nechal stavbu šetrně zrekonstruovat. Budova dnes díky strohé fasádě připomíná spíše nizozemskou nebo anglickou architekturu. 

Národní kulturní památka Trmalova vila v pražských Strašnicích
Národní kulturní památka Trmalova vila v pražských Strašnicích • Zdroj: Profimedia

Trmalova vila

Trmalova vila je ukázkou špičkové vilové architektury první poloviny 20. století. Spolu s Müllerovou, Bílkovou a Rothmayerovou vilou je označována za čtyřlístek domů-muzeí. Právě Trmalova vila je ze všech budov nejstarší. František Trmal, významný učitel, pedagog a školní inspektor, si vybral pro návrh svého domu rovněž Jana Kotěru, zakladatele české moderní architektury.

Trmalova vila je vynikající ukázkou série vil a domů, které Jan Kotěra navrhl začátkem 20. století a mezi které dále patří například Fröhlichova vila v Černošicích, Máchova vila v Bechyni či Suchardova vila s ateliérem v Praze. Kotěrovi se zde povedlo dokonale skloubit secesní geometrický ornament, anglickou venkovskou architekturu a slovanské tradice, což zde můžeme pozorovat na mnoha detailech. I zahradu navrhl sám Jan Kotěra a stavbu tak obklopují křivky cestiček a okrasných keřů a spojují se s ní v harmonický celek. Stranou architekt umístil roubenou stavbu kůlničky s prostory pro hospodářská zvířata.
Dnešní okolí domu se od Trmalových dob značně proměnilo, původně byl totiž dům postaven v nově založené zahradní čtvrti. Dnes zde sídlí Kotěrovo centrum architektury (Kotěrovo muzeum) a nakladatelství FOIBOS BOOKS a vila je rovněž kulturním, společenským a občanským centrem Prahy 10.

Prvorepubliková žena. Móda první republiky byla rovněž velice "světová"
Prvorepubliková žena. Móda první republiky byla rovněž velice "světová" • Zdroj: Se svolením Jaroslava Urbana pro LP-Life.cz

Takže si vezměte foťáky. Knížku ani průvodce potřebovat nebudete, ale pevnou obuv ano. A vzhůru na Open House Praha. O víkendu 7. a 8. srpna se jen pro vás otevřou brány budov s příběhem, pohnutými osudy, ale hlavně nezapomenutelnou historickou hodnotou. A nezapomeňte se podívat i na industriální budovy, jež budou rovněž zpřístupněny.

Zdroje: goout.net, vnitrobloky.cz, nasregion.cz, bar-ak.com, neznamapraha.cz, praha8.cz, prague.eu, pamatkovykatalog.cz, Český rozhlas, kudyznudy.cz, archiweb.cz

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (0)

View photo gallery

O autorovi

V médiích se pohybuji už přes polovinu svého života, hlavně v lifestylových titulech, které mi kdysi změnily životní styl, v dobrém i zlém. Mou největší vášní je cestování, fotografování a potápění. Posledních 14 let jsem žila všude možně po světě a živila se především jako podmořský fotograf a psavec - spolupracovala jsem s lifestylovými médii a vytvářela obsah webů a texty na klíč. Z cest jsem si také přivezla krásného synka, který je mým nejlepším učitelem, motorem, ale i brzdou. Nová práce mi dovoluje spojit všechno, co mám ráda.
Kristina Vacková
Luxusní bydlení Praha
Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ
Okolí Prahy

Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ

7 + 1 423 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m
Praha 5

Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m

8 + 1 471 m²
55 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m

2 + KK 51 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Praha 1

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem

4 + KK 245 m², ter. 28 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m
Praha 4

Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m

3 + KK 106 m², ter. 14 m²
14 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852
Okolí Prahy

Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852

7 + KK 225 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m
Praha 5

Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m

4 + KK 232 m², ter. 38 m²
24 990 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč

5 + KK 162 m², bal. 10 m²
29 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město

3 + 1 123 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m
Praha 10

Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m

4 + KK 131 m², ter. 20 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
52 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m
Praha 6

Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m

4 + KK 119 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m
Okolí Prahy

Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m

7 + KK 420 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Mezonetový byt na prodej - Praha 6 - Bubeneč
Praha 6

Mezonetový byt na prodej - Praha 6 - Bubeneč

3 + KK 126 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m
Praha 7

Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m

4 + KK 163 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m

3 + KK 48 m²
37 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

3 + KK 121 m², bal. 10 m²
48 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2
Praha 6

Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2

3 + KK 201 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město

2 + KK 121 m², ter. 50 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké
Praha 6

Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké

5 + KK 285 m²
95 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 113m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 113m

3 + KK 113 m², ter. 8 m²
19 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m
Praha 1

Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m

2 + 1 67 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
57 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem na Praze 3 -182m2
Praha 3

Luxusní byt na pronájem na Praze 3 -182m2

4 + KK 289 m², ter. 107 m²
85 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m
Praha 7

Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m

3 + KK 85 m², bal. 4 m²
15 452 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem na Malé Straně- 105m2
Praha 1

Luxusní byt na pronájem na Malé Straně- 105m2

2 + 1 108 m², ter. 14 m²
38 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m
Praha 1

Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m

5 + KK 217 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky
Praha 4

Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky

7 + KK 453 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč

12 + 2 1044 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 24m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 24m

1 + KK 24 m²
29 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 105m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 105m

3 + 1 105 m²
40 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Praha 5 - 320m
Praha 5

Luxusní byt na pronájem Praha 5 - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
140 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu s výhledem na Vyšehrad
Praha 2

Luxusní byt k pronájmu s výhledem na Vyšehrad

3 + KK 105 m², bal. 5 m²
38 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m

6 + KK 226 m², ter. 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks