Hlavní stránka Nové články

Situace na Ukrajině je vážná. Ačkoliv jsme nejspíš tušili, jaké jsou i budou prognózy ruského prezidenta Vladimíra Putina, do poslední chvíle jsme možná doufali, že je to třeba jen špatný vtip. Není to totiž tak dávno, co skončila druhá světová válka a moc dobře víme, jaké ztráty způsobila. Na lidských životech i světě kolem. Jeden by skoro řekl, že se svět poučil a lidské ego již nebude nic podobného chtít. Jenže právě to ego je zřejmě stále stejně nenasytné. 

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelensky

Tak blízko a tak daleko

Rusko a Ukrajina jsou sousedé. A ti by podle všeho měli utužovat ty správné sousedské vztahy. Ne vždy se to však povede. 

Moskva tvrdila, že příčinou jejích vojenských manévrů podél ukrajinských hranic z několika světových stran byla agresivní politika Západu, především rozšiřování NATO. O možném vstupu Ukrajiny do Severoatlantické aliance se sice řadu let hovoří, skutečné přičlenění země však není na pořadu dne a je otázka, zda vůbec kdy bude. Někteří experti se domnívají, že ruský prezident Vladimir Putin sní o jisté obdobě Sovětského svazu, kdy by Rusko obklopovaly loajální satelity. Nezatěžovaly by ruský rozpočet, byly by ale na Moskvě silně závislé a odolávaly by jakékoli expanzi euroatlantických struktur směrem na východ. Před vypuknutím války Ukrajina dlouhou dobu paradoxně považovala situaci na hranicích za méně nebezpečnou než Západ. Bohužel se stalo nejhorší a domnělá válka se stala realitou. (Zdroj: e15.cz)

„Rusko ráno zákeřně zaútočilo na naši zemi, stejně jako nacistické Německo za druhé světové války. K dnešnímu dni se naše země ocitly na opačných stranách světových dějin. Rusko se vydalo na cestu zla, ale Ukrajina se brání a nevzdá se své svobody bez ohledu na to, co si myslí Moskva,“

to byly jedny z prvních slov ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského nedlouho po začátku invaze na Ukrajinu ze strany Ruska.

Protesty v Kodani.
Protesty v Kodani. • Zdroj: Profimedia

Ruský prezident Vladimir Putin naopak uvedl, že okolnosti od Ruska vyžadují rozhodné kroky a cílem operace je ochrana lidských životů, nikoliv okupace ukrajinských území. „Pouze“ její demilitarizace a denacifikace.

„Spravedlnost a pravda je na ruské straně,“

řekl Putin s tím, že veškerá odpovědnost je na straně Ukrajiny.

Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m
Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m, Praha 6

Svět je otřesen. Zcela oprávněně

Situace je skutečně vážná a nikdo přesně neví, co všechno může způsobit. Jednotlivé země podnikají opatrné kroky k tomu, aby svým postojem daly jasně najevo svůj nesouhlas.

"Ministr zahraničních věcí bude jednat s našimi velvyslanci v Rusku a Bělorusku. Česká republika rovněž pozastaví vyřizování žádosti o víza ruským občanům,"

uvedl předseda vlády Petr Fiala na svém twitteru. 

Petr Fiala
Petr Fiala • Zdroj: Profimedia

O závažnosti celé situace svědčí také slova slovenského premiéra Eduarda Hegera, který konstatoval, že svět bude ode dneška jiný.

„Rusko zaútočilo na slabšího, jehož jediným proviněním je to, že chtěl žít mírumilovně podle svých představ jako jiné svrchované národy,“

konstatoval Heger na svém facebookovém účtu s tím, že slovenská vláda se vší rozhodností odsuzuje činy ruského prezidenta Vladimira Putina a jeho vlády.

„Všechny oběti, které tato válka přinese, budou jejich obětmi a budou se zodpovídat před světovou veřejností,“

uvedl. (Zdroj: lidovky.cz)

Nesouhlas OSN

Svůj nesouhlas se situací na Ukrajině vyjádřily také Spojené státy americké hlasem svého prezidenta Joea Bidena, který na Twitteru napsal, že prezident Putin se rozhodl pro předem připravenou válku, která přinese katastrofální ztráty na životech.

„Za smrt a zkázu, kterou tento útok přinese, je odpovědné pouze Rusko. Spojené státy a jejich spojenci a partneři budou reagovat jednotně a rozhodně. Svět bude volat Rusko k odpovědnosti,“

doplnil.

USA tak jako většina členů Rady bezpečnosti OSN odsoudila kroky Ruska, které v pondělí oznámilo uznání nezávislosti separatistických republik na východě Ukrajiny a vyslání "mírové mise" do Donbasu. USA se zároveň chystají závést Rusku velice trvdé sankce, o kterých informoval prezident Biden ve speciálním projevu. (Zdroj: denik.cz)

Vladimir Putin
Vladimir Putin • Zdroj: Profimedia

Ruský den hanby

Přesně tak nazvala den útoku ruských vojsk na Ukrajinu německá ministryně zahraničí Annalena Baerbock, která konstatovala, že:

„Rusko útokem na Ukrajinu porušilo základní pravidla mezinárodního pořádku." 

Téměř totožná slova volil i německý kancléř Olaf Scholz, podle kterého je útok ruských vojsk na Ukrajinu sice temným dnem pro tuto zemi, ale také strašným dnem pro celou Evropu.

Stejný názor zastává také šéf unijní diplomacie Josep Borrell, podle nějž prožíváme nejtemnější hodiny Evropy od druhé světové války.

„EU bude reagovat co nejdůrazněji a dohodne se na nejtvrdším balíčku sankcí, jaký jsme kdy zavedli.“

Okamžitou reakci slíbil také britský premiér Boris Johnson.

„Náš úkol je jasný: musíme diplomaticky, politicky, ekonomicky a nakonec vojensky zajistit, aby tento strašlivý a barbarský podnik Vladimira Putina skončil neúspěchem,“

řekl ve svém projevu. Podle jeho příspěvku na Twitteru si pak prezident Putin zahájením nevyprovokovaného útoku na Ukrajinu zvolil cestu krveprolití a destrukce, přičemž členové Spojeného království společně se spojenci budou reagovat rozhodně. (Zdroj: forum24.cz)

K ukončení vojenských akcí vyzval Rusko i francouzský prezident Emmanuel Macron.

„Francie ostře odsuzuje rozhodnutí Ruska vést válku s Ukrajinou. Rusko musí okamžitě ukončit své vojenské operace.“

Doplnil také, že Francie stojí na straně Ukrajinců a spolupracuje se svými partnery a spojenci na ukončení války. (Zdroj: irozhlas.cz)

Evropská komise za jedno!

Jak by taková rozhodná reakce mohla vypadat naznačila například předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen:

„Prezident Putin je zodpovědný za návrat války do Evropy. Zaměříme se na strategická odvětví ruské ekonomiky tím, že jim zablokujeme přístup ke klíčovým technologiím a trhům. Oslabíme ekonomickou základnu Ruska a jeho schopnost modernizace. Kromě toho zmrazíme ruská aktiva v EU a zastavíme přístup ruských bank na evropský finanční trh.“

 

Ursula von der Leyen
Ursula von der Leyen • Zdroj: Profimedia

"V těchto temných hodinách jsou naše myšlenky s Ukrajinou, nevinnými ženami, muži a dětmi, když čelí tomuto nevyprovokovanému útoku a strachu o své životy,"

napsala později na svém twitteru a doplnila také, že Evropská unie stojí za Ukrajinou a jejími obyvateli.

O něco smířlivější tón pak zvolil třeba izraelský ministr zahraničí Jair Lapid, který sice ruský útok na Ukrajinu označil za závažné porušení mezinárodního řádu a uvedl, že jej Izrael odsuzuje, avšak dodal, že Izrael má dlouhodobé a dobré vztahy s Ruskem i Ukrajinou

„Stále je čas to (válku) zastavit, vrátit se k jednacímu stolu a za zprostředkování velmocí vyřešit neshody mírovým způsobem,“

uzavřel.

Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč

Čínští soudruzi nepřekvapili

Pro nikoho není překvapením, že komunistická a proti demokratickému světu zaměřená Čína jako jedna z mála států ruský útok na Ukrajinu plně podpořila. Podle čínských zástupců zahraničí média dění na Ukrajině nesprávně označují jako ruskou invazi.

„Některé země následují Spojené státy a přilévají oleje do ohně,“

prohlásila mluvčí čínského ministerstva zahraničí Chua Čchun-jing.

Čína však zastává roli nejdůležitějšího geopolitického spojence Ruska.

„Rusko podle mě nemá příliš alternativ a Čína mu poskytuje unikátní možnost, jak v mezinárodním prostoru hrát větší roli, než by mu náleželo například z hlediska stavu jeho ekonomiky. Spojenectvím s Čínou dokáže multiplikovat vliv na mezinárodní scéně. Pro Čínu je to analogické,“

řekl pro Seznam Zprávy analytik AMO Filip Šebok.

Svět je otřesen a výroky politiků budou jistě ještě velmi zajímavé. Kromě Číny a samotného Ruska je však jasné, že všem světovým mocnostem leží na srdce zachování, momentálně spíše obnovení, světového míru. Protesty proti násilnému vpádu Ruska na Ukrajinu probíhaly téměř ve všech hlavních a velkých městech na světě, který se zbarvil modro-žlutě.

Zdroje: lidovky.cz, forum24.cz, twiiter.com, seznamzpravy.cz, irozhlas.cz

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (0)

View photo gallery

O autorovi

Jmenuji se Valentina a miluju psaní, sport a pohodové lidi. Ráda cestuji a chodím na jógu, a když čas dovolí, tvořím texty a fotky mojí duši blízké. Jen tak pro radost:)
Valentina Lebová
Luxusní bydlení Praha
Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ
Okolí Prahy

Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ

7 + 1 423 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m
Praha 5

Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m

8 + 1 471 m²
55 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m

2 + KK 51 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Praha 1

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem

4 + KK 245 m², ter. 28 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m
Praha 4

Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m

3 + KK 106 m², ter. 14 m²
14 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852
Okolí Prahy

Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852

7 + KK 225 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m
Praha 5

Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m

4 + KK 232 m², ter. 38 m²
24 990 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč

5 + KK 162 m², bal. 10 m²
29 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město

3 + 1 123 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m
Praha 10

Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m

4 + KK 131 m², ter. 20 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m
Praha 6

Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m

4 + KK 119 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m
Okolí Prahy

Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m

7 + KK 420 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Mezonetový byt na prodej - Praha 6 - Bubeneč
Praha 6

Mezonetový byt na prodej - Praha 6 - Bubeneč

3 + KK 126 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m
Praha 7

Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m

4 + KK 163 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

3 + KK 121 m², bal. 10 m²
48 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2
Praha 6

Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2

3 + KK 201 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město

2 + KK 121 m², ter. 50 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké
Praha 6

Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké

5 + KK 285 m²
95 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 113m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 113m

3 + KK 113 m², ter. 8 m²
19 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m
Praha 1

Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m

2 + 1 67 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
57 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem na Praze 3 -182m2
Praha 3

Luxusní byt na pronájem na Praze 3 -182m2

4 + KK 289 m², ter. 107 m²
85 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m
Praha 7

Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m

3 + KK 85 m², bal. 4 m²
15 452 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem na Malé Straně- 105m2
Praha 1

Luxusní byt na pronájem na Malé Straně- 105m2

2 + 1 108 m², ter. 14 m²
38 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m
Praha 1

Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m

5 + KK 217 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky
Praha 4

Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky

7 + KK 453 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč

12 + 2 1044 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 24m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 24m

1 + KK 24 m²
29 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 105m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 105m

3 + 1 105 m²
40 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m

6 + KK 226 m², ter. 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

9 + 2 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m

3 + KK 48 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 2 - Vinohrady - 36m2
Praha 2

Pronájem bytu Praha 2 - Vinohrady - 36m2

1 + KK 36 m², bal. 1 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks