Top hledané
Výsledky (0)
Byl nelítostný, brutální a miloval luxus. Kolumbijec Pablo Emilio Escobar Gaviria se proslavil díky drogám a stal se největším kokainovým baronem všech dob!

Javier Bardem jako narkobaron Escobara

Jana Fikotová
12. 6. 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
 Escobara Javier Bardem

Podplácel politiky i policii. Kdo se mu postavil, toho nechal zabít. Nakonec ho 2. prosince 1993 našli s kulkou v hlavě. Kdo ho zastřelil, zůstává záhadou. Příběh o nechvalně proslulém kriminálníkovi a překupníkovi omamných látek zaujal španělského režiséra Fernanda Leóna de Aranoa, který do hlavní role obsadil Javiera Bardema. O tom, jestli film s názvem Escobara uspěje stejně tak jako luxusní životopisný seriál Narcos, se můžete přesvědčit již 16. června v našich kinech!

Seriál Narcos vyvolal nevoli v mafiánské rodině

Životopisný seriál s názvem Narcos byl oblíbený mezi diváky, ne však mezi potomky slavného kokainového krále. Ten sice zemřel, ale mafiánská nátura v rodině zůstala. Pablo totiž neovládal své impérium sám. 

Jeho pravou rukou byl jeho bratr, dnes 71letý Roberto De Jesus Escobar Gaviria, který zodpovídá stále za Escobarovu firmu. Ta údajně v nejlepších letech dokázala bratrům vydělávat i miliardu dolarů měsíčně. Láska k luxusu a penězům se tedy dědí nejen z otce na syna, ale i z bratra na bratra a Roberto se s tvůrcem seriálu Netflix soudní. Podle jeho slov popletli některá fakta z historie celého kartelu. Bude tedy jen otázkou času, zda se díky filmovému úspěchu nebudou potomci slavného kokainového barona soudit i s Javierem Bardemem.

Prodej luxusního rodinného domu na Praze 6
Prodej luxusního rodinného domu na Praze 6, Praha 6

Milovaný Pablo...

Celovečerní snímek Escobara, který jde v červnu do českých kin, vznikl podle knihy Loving Pablo, kterou napsala jeho milenka, novinářka Virginia Vallejo žijící v azylu USA. Tam byla převezena v roce 2006, což ji mělo zachránit život. Ve své luxusní knize se věnuje nebývalé kolumbijské korupci ve všech sférách státní správy. Knihu, která byla inspirací pro filmaře, vydala až poté, co získala azyl v USA. Ve filmu ji ztvárnila slavná herečka Penélope Cruz. Ta si již jednou ženu drogového bosse střihla v roce 2001, a to v kriminálním dramatu Kokain s Johnnem Deppem. 

Oscarový pár Bardem – Cruz

Svou filmovou premiéru si odbyli už na festivalu v Benátkách a Cannes. Společný projekt dokazuje, že jim to dokonale klape doma i před kamerou. Sám Bardem úspěchu luxusního snímku věřil natolik, že do něj investoval peníze i čas jako producent. 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Praha žije hudbou je největší hudební open air festival v Praze. Kromě 5 hudebních scén můžete hudebníky najít na více než 40 buskerpointech. Umění v ulicích Prahy žije! Má jen pár drobných omezení...

Busking v Praze žije! V Mexiku byste za něj putovali za mříže...

Eva Ledecká
08. června 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Praha žije hudbou

Busking je výraz pro provozování umění (tanečního, hudebního, divadelního...) ve veřejných prostorech, za které umělec získává peníze v podobě odměny od svého publika. V mnoha zemích a městech je tento druh umění zakázán. V Čechách podléhá jistým pravidlům, v Mexico City byste za něj z ulice mohli putovat přímo do vězení.

Talentovaní umělci by měli být v ulicích vítání!

Buskeři jsou talentovaní umělci, kteří by se rozhodně měli podporovat. Nejeden busker se z ulice dostal až do vyprodaných arén. Byl to například Bono Vox z U2, Janis Joplin, Bob Dylan nebo David Bowie.

Busking, přestože má moderní název, představuje tradici dlouhou tisíce let a hraje velmi důležitou součást městského života. Ožívá ulice, přináší do města vibrace, přitahuje lidi ven, nabízí kulturu každému, kdo jen tak okolo projde. Lidé se díky němu v anonymních městech sbližují, navazují kontakty, komunikují.

Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Luxusní byt na prodej Praha - 320m, Praha 5

Co upravuje vyhláška v Praze?

Vyhláška platná v Praze nabyla účinnosti v březnu roku 2016. Busking nezakazuje, ale určuje místa, kde nesmí být provozován. Jsou to například dětská hřiště, kostely, nástupní ostrůvky a konkrétně určitá část Staroměstského náměstí, Křižovnické náměstí, Tylovo nebo Letenské náměstí.

Busking je možné provozovat jen od 9:00 do 21:00, pokud se jedná o akustickou produkci, je to doba kratší. Akustické produkce se navíc musí obejít bez zesilovačů, nesmí se používat hlasité hudební nástroje, jako jsou například bicí, zákaz platí na používání dud a saxofony jsou povoleny jedině s dusítkem.

Jeden busker může zabírat plochu jen do rozlohy 1,5 m² a u nás nemusí žádat o žádné povolení, jako je to nutné třeba v jiných zemích.

Vydejte se do ulic a pátrejte po venkovních umělcích i mimo červnový festival Praha žije hudbou (7.-9.6.)!

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze