Kolik vydělává prezident USA, Ruska nebo Francie? A kdo za svou práci bere nejméně?

Oficiální platy světových leaderů začínají od skromných až po ty mimořádně štědré. Mít peníze a kontakty je však perspektivou k tomu, stát se nejvyšším vůdcem kterékoli země.
05. října 2021
 
Hlavní stránka Nové články

Nejbohatšího krále má Thajsko, nejbohatšího prezidenta Rusko a nejchudšího naopak Laos. Země světa se liší svými systémy vlády i pojmenováními svých nejvyšších představitelů - prezident nebo král? Přinášíme vám seznam těch nejbohatších hlav států a jejich roční výdělky, které za výkon své funkce získávají. Není třeba ani dodávat, že většina prezidentů na světě jsou také úspěšnými podnikateli. A prozradíme vám i to, že někteří se o své peníze dělí!

Emannuel Macron a Zuzana Čaputová.

A řekněme si to otevřeně, český prezident ani slovenská prezidentka nejsou žádnými chudými příbuznými! 

Nejbohatším králem je Maha Vajiralongkorn z Thajska – 924 miliard korun

thajský král Maha Vajiralongkorn
thajský král Maha Vajiralongkorn • Zdroj: Profimedia

S odhadovanou čistou hodnotou majetku 924 miliard korun je thajský král Maha Vajiralongkorn, oficiálně známý jako král Rama X, nejbohatší korunovanou hlavou na světě. Po něm následuje brunejský sultán Hassanal Bolkiah s celkovým bohatstvím v hodnotě 602 miliard korun.

Třetí nejbohatší král je z Blízkého východu. Bohatství saúdskoarabského panovníka Salmána Abdulaziz bin Sauda má hodnotu zhruba 15 miliard eur (387 miliard korun).

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84, Praha 3

Mohammed VI (Maroko) - 10 milionů korun

Mohammed VI
Mohammed VI • Zdroj: Profimedia

Mohammed VI. je dokonalou ilustrací přísloví „bohatý jako král“. Marocký panovník, který vlastní 2,5 miliardy dolarů, zdědil královský titul po svém otci, který zemřel v roce 1999.

Jeho poddaní asi bohužel nejsou stejně šťastní jako správce jeho bankovního účtu. Zemi tíží mnoho problémů, jako například korupce, nepokoje a nesplněné sliby. Přesto, i kdyby již v budoucnu králem nebyl, stále bude jedním z nejbohatších lidí Afriky. Je hlavním akcionářem skupiny ONA Group, působící v různých odvětvích, jako je těžba nebo obchod.

Alexander van der Bellen (Rakousko) - 9 milionů korun

Alexander van der Bellen
Alexander van der Bellen • Zdroj: Profimedia

Aktuálně se rakouský prezident vyslovil pro přijetí uprchlíků z Afghánistánu.

Joe Biden (USA) - 8 600 000 korun

Joe Biden
Joe Biden • Zdroj: Profimedia

Prezident USA si vydělá přibližně 8 600 000 korun ročně. Spolu s platem dostává příspěvek na výdaje ve výši asi 1 000 000 korun, na cestování přibližně  2 144 000 korun a 407 000 korun na zábavu.

Spolu s platem získává prezident i jisté výhody - bezplatnou přepravu v prezidentské limuzíně nebo bezplatné bydlení v Bílém domě. Podle listu Business Insider dostávají prezidenti roční důchod ve výši přibližně 4 000 000 korun, zdravotní péči, placené úřední cesty a kancelář.

Aby se prezidenti cítili jako doma, po zvolení dostanou ještě asi 2 000 000 korun na vymalování Bílého domu. Několik prezidentů, jako například Barack Obama, se rozhodlo tyto peníze nevyužít a místo toho použili své vlastní prostředky. Pokud jde o potraviny, prezident má také přístup do zahrady s čerstvým ovocem a zeleninou v Bílém domě. V Bílém domě je více než 100 stálých obyvatel, včetně služek, kuchařek, instalatéra, květináře a vedoucí domácnosti. Nachází se zde také kino a bowlingová dráha.

Zmíníme-li některé bývalé prezidenty, například John F. Kennedy a Herbert Hoover své platy odmítli a darovali je na charitu.

Miloš Zeman (Česko) -7 milionů korun

Miloš Zeman
Miloš Zeman • Zdroj: DAN MATERNA / MAFRA / Profimedia
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6, Praha 6

Prezidentovi České republiky náleží plat určený z platové základny koeficientem ve výši 3,60.

„Platová základna pro rok 2021 činí 84 060 Kč . Prezidentu republiky náleží zvláštní víceúčelová paušální náhrada výdajů spojených s výkonem jeho funkce ve výši 335 % platové základny. Platová základna pro rok 2021 činí stejně jako v případě platu 84 060 Kč,

řekl pro LP-Life.cz Jiří Ovčáček, mluvčí prezidenta ČR. Dohromady je to 584 400 korun za měsíc.

Frank-Walter Steinmeier (Německo) - 6 milionů korun

Frank-Walter Steinmeier
Frank-Walter Steinmeier • Zdroj: Profimedia

Emmanuel Macron (Francie) - 4 miliony korun

Emmanuel Macron
Emmanuel Macron • Zdroj: Profimedia

Macron vydělává měsíčně 386 000 korun hrubého. Je prvním prezidentem od roku 1958, který nepochází ze dvou standardních francouzských politických stran - socialistů nebo republikánů. Po svém zvolení se stal nejmladším prezidentem v historii země. Pozornost veřejnosti si získal i vztahem s manželkou Brigittou, která je o 24 let starší. Francouzský prezident Emmanuel Macron by v Evropě do roku 2030 rád viděl deset technologických gigantů s tržní hodnotou každého z nich přesahující sto miliard eur (2 542 miliard korun).

Zuzana Čaputová (Slovensko) - 4 miliony korun

Zuzana Čaputová
Zuzana Čaputová • Zdroj: Profimedia

Podle zákona o platových poměrech některých ústavních činitelů náleží slovenské prezidentce plat ve výši čtyřnásobku platu poslance Národní rady SR.

„Na začátku tohoto roku tak prezidentce plat klesl téměř o 23 000 korun a dosahuje výše 311 000 korun měsíčně (plat poslance NR SR dosahuje od 1.1.2021 výše téměř 78 000 korun),“

vyjádřil se pro redakci LP-Life.cz Martin Strižinec, mluvčí prezidentky SR. Prezidentka má podle zákona nárok na paušální náhrady ve výši 34 000 korun. Na daních a odvodech odvede více než 109 000 korun.

Prezidentka má nárok i na bezplatný služební byt nebo může bezplatně používat služební vozidlo.

Sauli Niinistö(Finsko) - 3 miliony korun

Sauli Niinistö
Sauli Niinistö • Zdroj: Profimedia

V roce 2009 se oženil s o třicet let mladší Jenni Haukio. Jeho synovcem je Ville Niinistö, někdejší předseda Zeleného svazu a ministr životního prostředí v letech 2011-2014. Sauli Niinistö je také jedním z přeživších zemětřesení a tsunami v Indickém oceánu v roce 2004.

Vladimír Putin (Rusko) - 3 miliony korun

Vladimír Putin
Vladimír Putin • Zdroj: Profimedia

Připočteme-li však k prezidentskému platu i jeho majetek, stává se z Putina nejbohatší státník na světě. V jeho sbírce najdeme palác u Moskvy, který je dvakrát větší než Buckinghamský palác, byty, domy nebo vily. Vlastní i zámek nad břehy Černého moře, soukromou vinici, má vlastní přistávací plochu pro helikoptéru.

Klaus Iohannis (Rumunsko) - 1 650 000 korun

Klaus Iohannis
Klaus Iohannis • Zdroj: Profimedia

Prezident Rumunska pobírá základní měsíční plat cca 5 456 eur (139 000 korun). Ve volbách slíbil, že bude prezidentem všech Rumunů.

„Dnes zvítězilo moderní, evropské a normální Rumunsko,“

prohlásil Iohannis.

Iohannis využil svých omezených pravomocí prezidenta k podpoře protikorupčních protestů nebo posílení vztahů s USA. Jeho kritici tvrdí, že se tento liberál vyhýbá diskusím a chybí mu charisma, ale díky silnému odporu veřejnosti vůči PSD zaznamenává volební úspěchy.

János Áder (Maďarsko) - 1 500 000 korun

Andrzej Duda (Polsko) - 1 500 000 korun

Si Ťin-pching(Čína) - 442 000 korun

Podle časopisu Forbes je nejbohatším prezidentem na světě s čistým jměním 58 miliard dolarů (50 miliard eur, 1 246 miliard korun) Vladimír Putin. Ten je současným prezidentem Ruska a zároveň druhým nejmocnějším mužem na světě.

Bývalý prezident Laosu Choummaly Sayasone s ruským prezidentem Vladimirem Putinem
Bývalý prezident Laosu Choummaly Sayasone s ruským prezidentem Vladimirem Putinem • Zdroj: Profimedia

Nejnižší plat mezi současnými hlavami států má pak podle Wikipedie prezident Laosu, a to přibližně 35 000 korun ročně, tedy asi 3 000 korun měsíčně.

Nejchudší prezident na světě

Ačkoli už prezidentem není, přízvisko „nejchudší prezident“ dostal José „Pepe“ Mujica, který stál v čele Uruguaye od 2010 do 2015.

José „Pepe“ Mujica
José „Pepe“ Mujica • Zdroj: Profimedia

Jeho plat činil přibližně 212 000 korun měsíčně, většinu z něj však rozdal, nechával si jen 10 procent. Část platu daroval nevládním organizacím a lidem v nouzi. Nevozil se v drahých limuzínách, ale jezdil „broukem“ z roku 1987. Nebydlel v prezidentském paláci, ale na malém statku na okraji Montevidea. Mnoha lidem pomohl z bídy a jeho politika vedla k poklesu míry nezaměstnanosti. S manželkou žije na malé květinové farmě, kde mu dělá společnost pejsek s amputovanou tlapkou.

„Nejsem chudý. Chudí jsou ti, co potřebují k životu hodně,

opakoval v rozhovorech.

„Mujica je něco jako moderní uruguayská verze středověkého mnicha,

poznamenal pro stanici BBC sociolog Santiago Cardoso.

Ačkoli prezidenti nevydělávají stovky milionů eur, jako například Kardashianky, mají, zdá se, všechno, co k životu potřebují.

Zdroje: Kancelář prezidentky SR, Kancelář prezidenta ČR, Pravda, Aktuality, BBC, Forbes, Reuters

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (0)

View photo gallery

O autorovi

Jsem optimistkou, která se v životě snaží věci zvládat s úsměvem na tváři. Ačkoliv jsem vystudovala přírodní vědy, většinu svého života se věnuji natáčení a stříhání. Mezi mé záliby patří čtení odborných knih, cestování, vzdělávání a hlavně informační technologie.
Kristina Valachyová
Luxusní bydlení Praha
Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m
Praha 8

Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m

2 + KK 100 m², bal. 13 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město

7 + KK 259 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Braník-263m2
Praha 4

Luxusní vila na prodej Braník-263m2

5 + KK 263 m²
26 558 615 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha
Praha 1

Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha

4 + KK 221 m², ter. 75 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²

3 + KK 109 m²
17 942 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m

5 + 1 288 m², ter. 42 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
50 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138

3 + 1 138 m², ter. 33 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84

3 + 1 84 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej na Praze 7 - 124m
Praha 7

Byt na prodej na Praze 7 - 124m

3 + KK 124 m²
19 800 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
120 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

5 + KK 178 m², bal. 30 m²
55 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

2 + KK 77 m², bal. 6 m²
24 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

3 + KK 101 m², bal. 24 m²
34 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

3 + KK 101 m², ter. 24 m²
34 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

2 + KK 77 m², bal. 6 m²
24 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila k prodeji, Praha 5 - 257m
Praha 5

Luxusní vila k prodeji, Praha 5 - 257m

5 + 1 257 m²
32 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na pronájem v Nebušicích-223m2
Praha 6

Luxusní vila na pronájem v Nebušicích-223m2

5 + 1 223 m²
70 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu Praha
Praha 4

Pronájem luxusního bytu Praha

4 + KK 246 m², ter. 39 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 53 m², bal. 3 m²
11 850 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m
Praha 6

Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m

5 + KK 256 m², bal. 15 m², ter. 24 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej Praha
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej Praha

4 + 1 242 m², ter. 68 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha
Praha 5

Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha

4 + KK 199 m², ter. 14 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 700 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 920 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m

2 + 1 49 m², bal. 2 m²
5 746 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m

3 + KK 105 m²
10 934 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m

2 + 1 60 m²
6 589 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m

2 + 1 73 m²
7 490 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m

Atypický 721 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 130m
Praha 1

Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 130m

4 + 1 130 m²
20 755 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2
Praha 1

Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2

Atypický 387 m²
155 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem-Praha 3
Praha 3

Byt na pronájem-Praha 3

5 + KK 184 m²
80 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín
Praha 8

Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín

Atypický 489 m², ter. 211 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem-Praha
Praha 3

Byt na pronájem-Praha

3 + 1 116 m²
49 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt v historické budově Praha 6 - 210m
Praha 6

Byt v historické budově Praha 6 - 210m

4 + KK 210 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasami Hřebenky - 251m
Praha 5

Luxusní byt s terasami Hřebenky - 251m

5 + KK 251 m², ter. 26 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej na Praze 5 - 358m
Praha 5

Obchodní prostor na prodej na Praze 5 - 358m

Atypický 358 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks