Kolik vydělává prezident USA, Ruska nebo Francie? A kdo za svou práci bere nejméně?

Oficiální platy světových leaderů začínají od skromných až po ty mimořádně štědré. Mít peníze a kontakty je však perspektivou k tomu, stát se nejvyšším vůdcem kterékoli země.
05. října 2021
 
Hlavní stránka Nové články

Nejbohatšího krále má Thajsko, nejbohatšího prezidenta Rusko a nejchudšího naopak Laos. Země světa se liší svými systémy vlády i pojmenováními svých nejvyšších představitelů - prezident nebo král? Přinášíme vám seznam těch nejbohatších hlav států a jejich roční výdělky, které za výkon své funkce získávají. Není třeba ani dodávat, že většina prezidentů na světě jsou také úspěšnými podnikateli. A prozradíme vám i to, že někteří se o své peníze dělí!

Emannuel Macron a Zuzana Čaputová.

A řekněme si to otevřeně, český prezident ani slovenská prezidentka nejsou žádnými chudými příbuznými! 

Nejbohatším králem je Maha Vajiralongkorn z Thajska – 924 miliard korun

thajský král Maha Vajiralongkorn
thajský král Maha Vajiralongkorn • Zdroj: Profimedia

S odhadovanou čistou hodnotou majetku 924 miliard korun je thajský král Maha Vajiralongkorn, oficiálně známý jako král Rama X, nejbohatší korunovanou hlavou na světě. Po něm následuje brunejský sultán Hassanal Bolkiah s celkovým bohatstvím v hodnotě 602 miliard korun.

Třetí nejbohatší král je z Blízkého východu. Bohatství saúdskoarabského panovníka Salmána Abdulaziz bin Sauda má hodnotu zhruba 15 miliard eur (387 miliard korun).

Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč, Praha 7

Mohammed VI (Maroko) - 10 milionů korun

Mohammed VI
Mohammed VI • Zdroj: Profimedia

Mohammed VI. je dokonalou ilustrací přísloví „bohatý jako král“. Marocký panovník, který vlastní 2,5 miliardy dolarů, zdědil královský titul po svém otci, který zemřel v roce 1999.

Jeho poddaní asi bohužel nejsou stejně šťastní jako správce jeho bankovního účtu. Zemi tíží mnoho problémů, jako například korupce, nepokoje a nesplněné sliby. Přesto, i kdyby již v budoucnu králem nebyl, stále bude jedním z nejbohatších lidí Afriky. Je hlavním akcionářem skupiny ONA Group, působící v různých odvětvích, jako je těžba nebo obchod.

Alexander van der Bellen (Rakousko) - 9 milionů korun

Alexander van der Bellen
Alexander van der Bellen • Zdroj: Profimedia

Aktuálně se rakouský prezident vyslovil pro přijetí uprchlíků z Afghánistánu.

Joe Biden (USA) - 8 600 000 korun

Joe Biden
Joe Biden • Zdroj: Profimedia

Prezident USA si vydělá přibližně 8 600 000 korun ročně. Spolu s platem dostává příspěvek na výdaje ve výši asi 1 000 000 korun, na cestování přibližně  2 144 000 korun a 407 000 korun na zábavu.

Spolu s platem získává prezident i jisté výhody - bezplatnou přepravu v prezidentské limuzíně nebo bezplatné bydlení v Bílém domě. Podle listu Business Insider dostávají prezidenti roční důchod ve výši přibližně 4 000 000 korun, zdravotní péči, placené úřední cesty a kancelář.

Aby se prezidenti cítili jako doma, po zvolení dostanou ještě asi 2 000 000 korun na vymalování Bílého domu. Několik prezidentů, jako například Barack Obama, se rozhodlo tyto peníze nevyužít a místo toho použili své vlastní prostředky. Pokud jde o potraviny, prezident má také přístup do zahrady s čerstvým ovocem a zeleninou v Bílém domě. V Bílém domě je více než 100 stálých obyvatel, včetně služek, kuchařek, instalatéra, květináře a vedoucí domácnosti. Nachází se zde také kino a bowlingová dráha.

Zmíníme-li některé bývalé prezidenty, například John F. Kennedy a Herbert Hoover své platy odmítli a darovali je na charitu.

Miloš Zeman (Česko) -7 milionů korun

Miloš Zeman
Miloš Zeman • Zdroj: DAN MATERNA / MAFRA / Profimedia
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí, Praha 6

Prezidentovi České republiky náleží plat určený z platové základny koeficientem ve výši 3,60.

„Platová základna pro rok 2021 činí 84 060 Kč . Prezidentu republiky náleží zvláštní víceúčelová paušální náhrada výdajů spojených s výkonem jeho funkce ve výši 335 % platové základny. Platová základna pro rok 2021 činí stejně jako v případě platu 84 060 Kč,

řekl pro LP-Life.cz Jiří Ovčáček, mluvčí prezidenta ČR. Dohromady je to 584 400 korun za měsíc.

Frank-Walter Steinmeier (Německo) - 6 milionů korun

Frank-Walter Steinmeier
Frank-Walter Steinmeier • Zdroj: Profimedia

Emmanuel Macron (Francie) - 4 miliony korun

Emmanuel Macron
Emmanuel Macron • Zdroj: Profimedia

Macron vydělává měsíčně 386 000 korun hrubého. Je prvním prezidentem od roku 1958, který nepochází ze dvou standardních francouzských politických stran - socialistů nebo republikánů. Po svém zvolení se stal nejmladším prezidentem v historii země. Pozornost veřejnosti si získal i vztahem s manželkou Brigittou, která je o 24 let starší. Francouzský prezident Emmanuel Macron by v Evropě do roku 2030 rád viděl deset technologických gigantů s tržní hodnotou každého z nich přesahující sto miliard eur (2 542 miliard korun).

Zuzana Čaputová (Slovensko) - 4 miliony korun

Zuzana Čaputová
Zuzana Čaputová • Zdroj: Profimedia

Podle zákona o platových poměrech některých ústavních činitelů náleží slovenské prezidentce plat ve výši čtyřnásobku platu poslance Národní rady SR.

„Na začátku tohoto roku tak prezidentce plat klesl téměř o 23 000 korun a dosahuje výše 311 000 korun měsíčně (plat poslance NR SR dosahuje od 1.1.2021 výše téměř 78 000 korun),“

vyjádřil se pro redakci LP-Life.cz Martin Strižinec, mluvčí prezidentky SR. Prezidentka má podle zákona nárok na paušální náhrady ve výši 34 000 korun. Na daních a odvodech odvede více než 109 000 korun.

Prezidentka má nárok i na bezplatný služební byt nebo může bezplatně používat služební vozidlo.

Sauli Niinistö(Finsko) - 3 miliony korun

Sauli Niinistö
Sauli Niinistö • Zdroj: Profimedia

V roce 2009 se oženil s o třicet let mladší Jenni Haukio. Jeho synovcem je Ville Niinistö, někdejší předseda Zeleného svazu a ministr životního prostředí v letech 2011-2014. Sauli Niinistö je také jedním z přeživších zemětřesení a tsunami v Indickém oceánu v roce 2004.

Vladimír Putin (Rusko) - 3 miliony korun

Vladimír Putin
Vladimír Putin • Zdroj: Profimedia

Připočteme-li však k prezidentskému platu i jeho majetek, stává se z Putina nejbohatší státník na světě. V jeho sbírce najdeme palác u Moskvy, který je dvakrát větší než Buckinghamský palác, byty, domy nebo vily. Vlastní i zámek nad břehy Černého moře, soukromou vinici, má vlastní přistávací plochu pro helikoptéru.

Klaus Iohannis (Rumunsko) - 1 650 000 korun

Klaus Iohannis
Klaus Iohannis • Zdroj: Profimedia

Prezident Rumunska pobírá základní měsíční plat cca 5 456 eur (139 000 korun). Ve volbách slíbil, že bude prezidentem všech Rumunů.

„Dnes zvítězilo moderní, evropské a normální Rumunsko,“

prohlásil Iohannis.

Iohannis využil svých omezených pravomocí prezidenta k podpoře protikorupčních protestů nebo posílení vztahů s USA. Jeho kritici tvrdí, že se tento liberál vyhýbá diskusím a chybí mu charisma, ale díky silnému odporu veřejnosti vůči PSD zaznamenává volební úspěchy.

János Áder (Maďarsko) - 1 500 000 korun

Andrzej Duda (Polsko) - 1 500 000 korun

Si Ťin-pching(Čína) - 442 000 korun

Podle časopisu Forbes je nejbohatším prezidentem na světě s čistým jměním 58 miliard dolarů (50 miliard eur, 1 246 miliard korun) Vladimír Putin. Ten je současným prezidentem Ruska a zároveň druhým nejmocnějším mužem na světě.

Bývalý prezident Laosu Choummaly Sayasone s ruským prezidentem Vladimirem Putinem
Bývalý prezident Laosu Choummaly Sayasone s ruským prezidentem Vladimirem Putinem • Zdroj: Profimedia

Nejnižší plat mezi současnými hlavami států má pak podle Wikipedie prezident Laosu, a to přibližně 35 000 korun ročně, tedy asi 3 000 korun měsíčně.

Nejchudší prezident na světě

Ačkoli už prezidentem není, přízvisko „nejchudší prezident“ dostal José „Pepe“ Mujica, který stál v čele Uruguaye od 2010 do 2015.

José „Pepe“ Mujica
José „Pepe“ Mujica • Zdroj: Profimedia

Jeho plat činil přibližně 212 000 korun měsíčně, většinu z něj však rozdal, nechával si jen 10 procent. Část platu daroval nevládním organizacím a lidem v nouzi. Nevozil se v drahých limuzínách, ale jezdil „broukem“ z roku 1987. Nebydlel v prezidentském paláci, ale na malém statku na okraji Montevidea. Mnoha lidem pomohl z bídy a jeho politika vedla k poklesu míry nezaměstnanosti. S manželkou žije na malé květinové farmě, kde mu dělá společnost pejsek s amputovanou tlapkou.

„Nejsem chudý. Chudí jsou ti, co potřebují k životu hodně,

opakoval v rozhovorech.

„Mujica je něco jako moderní uruguayská verze středověkého mnicha,

poznamenal pro stanici BBC sociolog Santiago Cardoso.

Ačkoli prezidenti nevydělávají stovky milionů eur, jako například Kardashianky, mají, zdá se, všechno, co k životu potřebují.

Zdroje: Kancelář prezidentky SR, Kancelář prezidenta ČR, Pravda, Aktuality, BBC, Forbes, Reuters

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (0)

View photo gallery

O autorovi

Jsem optimistkou, která se v životě snaží věci zvládat s úsměvem na tváři. Ačkoliv jsem vystudovala přírodní vědy, většinu svého života se věnuji natáčení a stříhání. Mezi mé záliby patří čtení odborných knih, cestování, vzdělávání a hlavně informační technologie.
Kristina Valachyová
Luxusní bydlení Praha
Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ
Okolí Prahy

Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ

7 + 1 423 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m
Praha 5

Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m

8 + 1 471 m²
55 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Praha 1

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem

4 + KK 245 m², ter. 28 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m

2 + KK 51 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m
Praha 4

Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m

3 + KK 106 m², ter. 14 m²
14 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852
Okolí Prahy

Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852

7 + KK 225 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m
Praha 5

Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m

4 + KK 232 m², ter. 38 m²
24 990 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč

5 + KK 162 m², bal. 10 m²
29 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město

3 + 1 123 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m
Praha 10

Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m

4 + KK 131 m², ter. 20 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
52 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m
Praha 6

Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m

4 + KK 119 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m
Okolí Prahy

Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m

7 + KK 420 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Mezonetový byt na prodej - Praha 6 - Bubeneč
Praha 6

Mezonetový byt na prodej - Praha 6 - Bubeneč

3 + KK 126 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m
Praha 7

Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m

4 + KK 163 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m

3 + KK 48 m²
37 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

3 + KK 121 m², bal. 10 m²
48 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2
Praha 6

Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2

3 + KK 201 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město

2 + KK 121 m², ter. 50 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké
Praha 6

Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké

5 + KK 285 m²
95 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 113m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 113m

3 + KK 113 m², ter. 8 m²
19 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m
Praha 1

Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m

2 + 1 67 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
57 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem na Praze 3 -182m2
Praha 3

Luxusní byt na pronájem na Praze 3 -182m2

4 + KK 289 m², ter. 107 m²
85 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m
Praha 7

Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m

3 + KK 85 m², bal. 4 m²
15 452 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem na Malé Straně- 105m2
Praha 1

Luxusní byt na pronájem na Malé Straně- 105m2

2 + 1 108 m², ter. 14 m²
38 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m
Praha 1

Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m

5 + KK 217 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky
Praha 4

Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky

7 + KK 453 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč

12 + 2 1044 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 24m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 24m

1 + KK 24 m²
29 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 105m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 105m

3 + 1 105 m²
40 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Praha 5 - 320m
Praha 5

Luxusní byt na pronájem Praha 5 - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
140 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu s výhledem na Vyšehrad
Praha 2

Luxusní byt k pronájmu s výhledem na Vyšehrad

3 + KK 105 m², bal. 5 m²
38 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m

6 + KK 226 m², ter. 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks