Top hledané
Výsledky (0)
Konečně se zase vrátil na přehlídková mola! Michael Kováčik tam totiž jednoznačně patří.

Michael Kováčik oslavil desáté výročí své tvorby. Kolekce má odlehčit tuhle divnou a těžkou dobu, říká návrhář

Dominika Žejdl
16. dubna 2023
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Loni jsme ho na MBPFW bohužel vidět nemohli, takže nás letošní program velice překvapil a potěšil. Michaelova značka charakteristická jednoduchostí, minimalismem a elegancí se stala vášní každé ženy s láskou pro nadčasové modely. „Spojuji pohodlí a ženskost a je pro mě velice důležité, aby byly kolekce nadčasové a nepodléhaly módním trendům,“ říká ke své tvorbě. Jak vypadala jeho přehlídka, která retrospektivně mapuje celých deset let jeho tvorby? 

Spojení všech kolekcí dohromady 

V posledních dvou kolekcích se Michael Kováčik ohlíží za celou svou tvorbou, kterou kombinuje dohromady. Můžeme tak vidět sofistikované nadčasové detaily, které spolu s jednoduchostí vytváří nádherné spojení. Michael rád pracuje s jednoduchými příjemnými materiály a dává si záležet na kvalitním zpracování. Mezi jeho nejčastější a nejoblíbenější modely patří košilové šaty různě asymetricky střižené, saka se specifickými detaily v oversize střihu a sukně či kalhoty. Líbí se nám jednoduché barvy jako je bílá, černá, šedá a béžová, které jsou neodmyslitelnou součástí každého dámského šatníku a dají se dokonale kombinovat s dalšími barvami dle aktuálních trendů. 

Michal se však nedržel při zemi a na kolekci využil i buklé v černé třpytivé barvě, bílé svatební a černé flitry. Pokud tak budete hledat nějaké výraznější modely pro speciální příležitost, tak si zde jistě vyberete. 

Prodej bytu, 3+kk, 288 m², Praha 5, Smíchov
Prodej bytu, 3+kk, 288 m², Praha 5, Smíchov, Praha 5

"Přípravy na týden módy byly velmi dynamické. Tím, že ještě připravuji Miss Slovensko, tak mám opravdu té práce více, než dost a stále pendluji mezi Slovenskem a Prahou. Tím pádem tým lidí jak v Praze, tak v Bratislavě. Musel jsem si to velmi dobře časově rozvrhnout, aby se podařil takovýhle výsledek,"

přiblížil návrhář přípravy. 

 

Božská atmosféra v červeném světle

Taky milujete červené světlo? Nejen, že v něm každý vypadá nádherně, ale celá přehlídka se nesla v takovém příjemném uvolněném sexy moodu. Michaela jsem se nezeptali, ale jistě červené světlo symbolizovala ženskost a smyslnost, která se prolíná v jeho kolekci. Skvělou atmosféru vytvořilo také publikum, které designérovi dopřálo na konci přehlídky bouřlivý potlesk. Lidí na přehlídce jsme se také zeptali, jak se jim přehlídka líbila. Chybět nemohly ani otázky na tělo, například co je podle celebrit módní peklo nebo kde se v módě inspirují. 

"Je tady pár pekelníků i dneska. Ale asi silonky v otevřených botách,"

smála se moderátorka Nikol Moravcová. 

"Transparentní ramínka, co nejsou úplně transparentní,"

pojmenovala svou představu módního pekla youtberka a influencerka Bé Hà Nguyen.

"Většinou mi radí Aneta, mně to je prakticky jedno, já tomu moc nerozumím, dneska to tak nevypadá, ale nebojím se ani experimentovat,"

ocenil módní vkus svojí nyní už manželky Anety Vignerové režisér Petr Kolečko. 

 

A který z modelů nás nejvíce oslovil?

Nejvíce nás oslovil model, který vynesla Michalova blízká kamarádka a modelka Aneta Vignerová. Klasický oblekový vzor zdobil volnější košili, kalhoty a odepínací sukni přes zvonový střih. Líbí se nám spojení všeho dohromady, které vůbec nepůsobí nijak přehnaně, ale za to opravdu jedinečně a elegantně. 

 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze