Top hledané
Výsledky (0)
3 000 žárovek tvořící jedinečnou a luxusní světelnou kompozici v Dubajské opeře! Takové je svítidlo Lasvit, které reprezentuje českou firmu ve světovém měřítku a Libora Soštáka jako tvůrce.

Český Lasvit rozsvítil Operu v Dubaji!

Mgr. Jana Höger
6. 1. 2019
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
% buffered00:00
00:00
02:32

Impozantní a monumentálně řešené luxusní osvětlení „Symphony“ ozařuje prostor 3. 000 LED komponenty, ručně foukanými z křišťálového skla.

Proč tolik žárovek?

V myšlenkové podstatě osvětlení totiž stojí přirovnání k množství drobných zrnek na poušti, která Dubaj obklopuje, či množství mořských kapek, které je spojují v silný oceán. V jednotě je síla, a to u osvětlení platí mnohonásobně. Je to luxusní záblesk oslňující nejen svým designovým řešením!

Nenápadný tvůrce s velkými luxusními nápady

Libor Sošták je inovativní v přístupu k produktovému designu. Rád spojuje historii s budoucností. Cílem pro něho není výrobek samotný, ale proces, který k němu vede. Při své tvorbě respektuje kouzlo ruční práce, tradičním formám vdechuje mladost a svěžest. To platí o všem, co z jeho pera vznikne.

Prodej pasivního domu 5+1, Praha 9 - 184
Prodej pasivního domu 5+1, Praha 9 - 184, Okolí Prahy

Majestátnost Dubaje roste k nebesům

Dubaj ukazuje svou vyspělost mnoha způsoby – nejvyšší budova světa, největší „ruské kolo“ a teď ještě luxusní budova opery na jezeře Bjur Khalifa. Ke všem těm „nej“ patří i brilantně řešené osvětlení z projektů české firmy Lasvit, která se zaměřuje na designová svítidla a skleněné architektonické prvky.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Lasvit
Komunardů 32, 170 00 Praha
+420 222 362 990
Krása Pinkasova paláce je spjata s historickým objektem, nejstarším kamenným mostem v českých zemích – Juditiným mostem. Smutný faktem zůstává, že byl vydražen v největší nedobrovolné dražbě v Česku.

Co lze stihnout za 5 minut? Prodat Pinkasův palác za 480 miliónů!

Mgr. Jana Höger
22. prosince 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Pinkasův palác

Pinkasův palác jako skrytá perla schovaná v blízkosti Karlova mostu

Luxusní dům na Kampě je jedním z mála solitérů svého druhu, které lze na pražské Malé Straně najít. Navenek se nám jeví jako přehledně koncipovaná palácová stavba. Uvnitř nás ale čeká velké překvapení, je bohatě „srostlý“ s několika původními objekty postupně přeměňovanými v čase až do nedávné doby. Původní omítky byly plně nahrazeny novými na vápenné bázi včetně konečné povrchové úpravy čistě vápenného nátěru ve třech odstínech - písková, cihlová a do zelena.

Pinkasův palác
Pinkasův palác pohled dovnitř
Pinkasův palác

5 minut to trvalo a palác byl prodán

Nedobrovolná dražba probíhala v luxusních prostorech hotelu InterContinental. Pinkasův dům byl vydražen za číslo, při kterém se vám zamotá hlava. 480 miliónů, tak si ceníme této památky. Aukce se zúčastnily pouhé dva subjekty. Nedobrovolná dražba je označení pro veřejnou dražbu, která je realizována na impuls dražebního navrhovatele, aniž by souhlasil vlastník draženého předmětu nebo nemovitého majetku u dražby nemovitosti. 

Pro nás to znamená, že máme o jednu nádhernou luxusní kulturní památku méně. Není to škoda? Je v rukou soukromého majitele a je jen na něm, jak s takovým skvostem naloží. Doufáme jen, že bude ohleduplný k historickému pozadí, a že zachová její krásu.

Luxusní loft na prodej 3+kk, Praha Modřany
Luxusní loft na prodej 3+kk, Praha Modřany, Praha 4

Historické pozadí. Neuhádnete, jak byl přezdíván!

Objekt v severní části Kampy byl nazýván Prachovnou. Své jméno získal podle měšťana Prachaře, kterému patřil v roce 1557. Později v roce 1648 dům byl však poničen Švédy. Svoji podobu změnil na konci 17. století, kdy byl vypracovaný plán přestavby a následně zrekonstruován v 60. letech 18. století. V letech 1807-1810 získal palác jednotnou klasicistní fasádu. Podle rodiny Pinkasovy, které patřil v letech 1815–1908, byl přejmenován. Ladislav Pinkas byl advokát, poslanec a zakladatel Českého klubu šermířského. V roce 2014 prošel rozsáhlou rekonstrukcí, při níž byly ve sklepích objeveny dva pilíře románského Juditina mostu, předchůdce dnešního Karlova mostu.

Takových památek bychom si měli vážit!

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze