Top hledané
Výsledky (0)
Slavnostní premiéra filmu Indián v kině Lucerna. Co na film říká režisér filmu i herci?

Proběhla slavnostní premiéra filmu Indián. Láká na Karla Rodena v hlavní roli i na neobvyklý námět s nádechem duchovna

Kateřina Hunková
22. září 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty

Slavnostní premiéru má film Indián za sebou a míří dnes do kin! V hlavních rolí se diváci mohou těšit na hereckou legendu Karla Rodena a slovenskou herečku Vicu Kerekes. Jedná se o novou českou komedii a diváky má pobavit. A jaký je příběh? Film Indián režiséra Tomáše Svobody vypráví o bohatém workoholikovi Ondřeji Jonášovi (Karel Roden), do kterého vstoupí duch umírajícího náčelníka (Daniel Olbrychski) a jeho život se otočí úplně jiný směrem. 

Slavnostní premiéra filmu Indián v Lucerně
Slavnostní premiéra filmu Indián v Lucerně (Martin Myšička, Tomáš Svoboda a Karel Roden)
Kino Lucerna
Lucerna

Převtělení indiánského ducha do normálního člověka? Ano! To je v komedii Indián od režiséra Tomáše Svobody možné! Když se tvrdý obchodník Jonáš, který myslí jen na sebe, vrací z úspěšného domluveného kšeftu z Nebrasky, stane se něco divného. Soukromé letadlo přelétává nad rezidencí, kde právě probíhá pohřeb indiánského náčelníka. Jeho duch, který stoupá k nebi, se nějakým záhadným způsobem vtělí do těla Ondřeje. Otočí se mu život vzhůru nohama a Ondřej díky náčelníkovi, který je v jeho těle, začíná chápat ty pravé hodnoty v životě. Situace využijí jeho pracovní kolegové, které ztvárnili Martin Myšička a Vica Kerekes. Ondřejovu manželku hraje polská herečka Marta Zmuda-Trzebiatowska. V dalších rolích se ukažou například i Jaroslav Dušek, Jiří Dvořák, Ester Geislerová, Martin Pechtát, Anna Šišková, Štěpánka Fingerhutová, Eva Leimbergová a další.

 

Herce si podle Tomáše Svobody vybírá sám scénář 

Podle čeho si vybírá herce do rolí režisér Tomáš Svoboda?

"Já si myslím, že si je vybírá ten scénář. Jak to člověk čte a vlastně si to nějak představuje...Ten scénář řekne, aha tohle by měl být někdo takový. Na první pohled může být třeba nepřístupný člověk, s tím bych v životě netočil a pak se vám třeba postupně otevře a takhle to bylo právě s Karlem Rodenem. A nebo si řeknu: "Ježiš, to je sexy baba, co kdyby to byla mrcha..." S herci je to ale vždy příjemné překvapení."

říká režisér Tomáš Svoboda

Prodej bytu s balkónem, Karolíny Světlé Praha
Prodej bytu s balkónem, Karolíny Světlé Praha, Praha 1

Film Indián je trošku netradiční komedie. Člověk se u filmu zamyslí, protože tam je lehce zakresleno i duchovno.To potvrdil i scénárista Patrizio Gente.

"Chtěli jsme nejdříve prvně crazy komedii, ale to dělá kde kdo. Tak jsme si řekli, že uděláme komedii, která bude mít větší přesah a něco lidem poví,"

říká Patrizio.

V dnešní době už je těžké vymyslet něco originálního. Nápady režisérů a scénáristů vznikají různé. Ze životních příběhů, vlastních zkušeností, z knih a nebo třeba z komiksů. Proto nás zajímalo, jak vznikl námět právě k tomuhle filmu. 

"Nápad vznikl při dokončovacích pracích na animovaném komiksu, který jsme dělali v roce 2018 a zamýšleli jsme se, co budeme dělat dál. A i ten komiksový film, byl takový hodnotový film, tak jsme si řekli, že v tom chceme pokračovat. Jako všichni v mojí generaci jsme si hráli na indiány, tak jsme si řekli, pojďme toho indiána přetáhnout do současnosti,"

vysvětlil scénarista Patrizio Gente.

 

Indián dnes vstupuje do kin 

Duch indiánského náčelníka se ale do těla Ondřeje nevtělil jen tak. Má to jednu velkou záhadu, která se rozluští až na konci filmu. Pokud se chcete upřímně zasmát a uvolnit se, na film si zajděte. Příjemná komedie se špetkou klasického českého humoru zahřeje u srdce. Možná budou dvě strany diváků. Někomu to bude připadat skvělé, protože tam je přidáno duchovno a zamyšlení, někomu tyto scénáře nevyhovují. Rozhodně se člověk zamyslí nad pár věcmi. Rodinu máme jen jednu a zdraví také. Občas si zapomeneme vážit toho, co máme a myslíme jen na peníze a úspěch. Je dobré občas zastavit a říct si: "Jsem zdravý, mám pevnou půdu pod nohama a vážím si toho, co mám." A právě to chtěl náčelník workoholika Ondřeje, který myslí jen na sebe, naučit. Jestli se mu to povedlo, můžete vidět ode dneška v kinech. 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze