Top hledané
Výsledky (0)
Vůdce Kremlu si nejspíše našel novou milenku.

Putinova nová milenka. Pozice, kterou může doprovázet život v luxusu za milióny

Radim Červenka
22. února 2024
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Jekatěrina Mizulinová

Okolnosti života prezidenta Ruské federace, jenž vládne své zemi železnou pěstí, jsou velmi nejasné, včetně detailů o jeho osobním životě. Dlouhodobě se mělo za to, že po rozvodu se svou ženou Ljudmilou žije Putin s bývalou gymnastkou Alinou Kabajevovou s níž má i několik dětí. V současnosti by mohla být jeho partnerkou ruská propagandistka Jekatěrina Mizulinová. Alespoň podle zahraničních médií, jenže jako v celé řadě jiných případů, věrohodné informace o detailech života šéfa kremelského režimu nejsou k dispozici. 

Podle zahraničních médií se novou partnerkou prezidenta Ruské federace Vladimira Putina stala devětatřicetiletá Jekatěrina Mizulinová. Žena z rodiny podporovatelů kremelského režimu. Její matka je senátorka Jelena Mizulinová, známá kontroverzní politička. Alespoň ze západního úhlu pohledu.

Jelena Mizulinová se proslavila protismyslnou konstrukcí v jednom ze svých projevů, kde tvrdila, že čím více práv mají občané Ruska, tím méně jsou svobodní. Co tím chtěla říci, není zcela jasné. Kontroverze vzbudil i zákon, který připravila a následně prosadila jeho schválení z roku 2017. Týká se legislativní úpravu podporující "tradiční rodinu" tím, že ruší trest vězení za domácí násilí.

Prodej pozemku se studií na výstavbu
Prodej pozemku se studií na výstavbu, Praha 4

Studium v Londýně a kritika naháčů

Její dcera jde nyní ve šlépějích matky a bojuje se svobodou slova na internetu. Stojí v čele prokremelské organizace Liga bezpečného internetu, kde se zabývá cenzurou informací kritizujících Putinův režim. I z titulu této funkce měla vždy k Putinovi blízko a opakovaně byla spatřena v jeho společnosti.

Nicméně žádné oficiální detaily z osobního života ruského autoritářského prezidenta nejsou známy. Rovněž není jasné odkud zahraniční média informaci o důvěrném vztahu Putina s Mizulinovou získaly, i když celá záležitost není nijak nelogická. 

Na věci nic nemění, že Mizulinová vystudovala v Západní Evropě, podobně jako řada dalších dětí prominentů tamního režimu, který je sice vůči západní kultuře velmi kritický, ale zároveň své vlastní děti posílá studovat na zahraniční školy, často označované jako semeniště "zrůdného progresivismu". Mizulinová konkrétně vystudovala dějiny umění a indonéský jazyk na Londýnské univerzitě.

V současnosti se však věnuje primárně státní propagandě nebo planému moralizování na sociálních sítích. Nedávno se jí například trnem v oku stal večírek ruských celebrit, kde se v rámci bujaré zábavy účastníci obnažovali.

"Je cynické pořádat takové akce v době, kdy naši chlapci umírají v NWO a mnoho dětí přichází o otce. Naši vojáci v první linii bojují přesně z těch nesprávných důvodů. A jsem si tím naprosto jistá, protože jsem nedávno mluvila se zraněnými vojáky. Takovéto sedánky jsou střelou do nohy veškeré politice, kterou stát provádí. A nejhorší je, že organizátoři zřejmě nechápou, co je špatně. Je to jednoduché - všechno je špatně. Žijí v jiném světě než zbytek země,"

napsala na sociální síti Telegram Mizulinová k obskurní akci, kterou kritizovaly nejvyšší patra kremelské politiky.

Neoficiální partnerka Putina si v Soči užívá v luxusních nemovitostech

Vladimir Putin je oficiálně rozvedený od roku 2013, kdy se rozešel se svou ženou Ljudmilou (roz. Šrebněvovová), s níž má dvě dcery Marii a Jekatěrinu. Putin se s ní rozvedl za poměrně obskurních okolností. Příčinou měla byt únava z častého létání na služební cesty s vytíženým manželem, jak Ljudmila, původní profesí letuška, oficiálně zdůvodnila médiím.

Ljudmila však dlouho nesmutnila a rok na to si vzala o dvacet let mladšího milionáře Artura Očeretného, který vlastnil nemovitosti i v Praze. Podle zjištění skupiny nedávno zesnulého Alexeje Navalného má Putin tři až čtyři děti s bývalou gymnastkou Alinou Kabajevovou. Ani investigativci se zcela neshodnou na tom, kolik Putin s Kabajevovou má vlastně dětí.

Ačkoliv se k dětem nikdy oficiálně nepřiznal, Kabajevová vlastní desítky nemovitosti v Soči, kde i žije s dětmi. Vlastní je však jen jaksi neoficiálně, jelikož jsou v papírech napsány na Putinovy blízké spolupracovníky. Ačkoliv je majetková struktura nemovitostí nejasná, Kabajevová si na nepohodlí nemůže ztěžovat. V luxusním penthousu, který obývá má k dispozici bazén, saunu, kinosál, sál na biliár, bar s tanečním parketem nebo solárium.

Podle zjištění investigativního ruského webu Projekt cestovala za Putinem pomocí speciální vlakové dráhy a následně vrtulníkem. Přistávací plocha pro vrtulník je rovněž součástí exkluzivního domu v němž matka Putinových dětí bydlí. Oficiálně není známo, kde by mohla Kabajevová k obrovskému majetku přijít, pravděpodobně jí ho však poskytl právě Putin. Jestli mezi ní a ruským vůdcem došlo k rozluce a byla nahrazena Mizulinovou není zcela jasné a je otázkou, jestli se na nemovitosti v hodnotě desítek milionů může těšit i Putinova údajná nová partnerka.

Zdroje: novinky.cz, irozhlas.cz, forbes. com, telegram.ru, twitter.com, autorský článek

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze