Růžová diskriminace aneb jak si cizinky myslí, že u lékařů platí jen ony

Cizinky žijí v domnění, že čeští lékaři berou úplatky. A Češky platí, aniž by něco namítaly.
21. prosince 2021
 
Hlavní stránka Nové články

Cítit se diskriminován dnes může kdekdo. Někdy dokonce tam, kde je nám péče hrazena. Třeba u vašeho gynekologa. Ti mnohdy vybírají poplatky, na které totiž nemají právo. 

Růžová diskriminace

Většina gynekologů vybírá od pacientek registrační nebo každoroční poplatky. Částky se mohou vyšplhat až do několika tisíc korun. Pokud má lékař smlouvu s pojišťovnou, jedná nezákonně. Gynekologů je však málo, a to je také jejich eso v rukávu. Ženy se bojí ozvat a problém se tváří, že je vyřešen.

„V Praze se platí všude. Je to nepsané pravidlo, a pokud někdo zaplatit odmítne, dost možná si bude muset hledat jiného lékaře,“

řekla pro LP-Life.cz sestra z gynekologické ordinace v pražských Dejvicích.

Gynekoložka.
Gynekoložka. • Zdroj: Profimedia

Takzvaný "registrační poplatek" pro nové pacientky činí podle ní 500 Kč, ale může se vyšplhat i na dva tisíce. Holt záleží, na koho narazíte. A možná i to, jakou má náladu. 

To v Lounech chce jeden místní gynekolog až dva tisíce korun nejen za novou registraci, ale vlastně každý rok.

„Je to určitě nad rámec zdravotní pojišťovny. Poplatek je povinný, pokud nechcete platit, zkuste to někde jinde,“

řekla pro LP-Life.cz Mariana Bartošová, bývalá pacientka této ordinace.

Kolik zaplatíš, tolik dostaneš

Rozesmátá žena.
Rozesmátá žena. • Zdroj: Freepik

Možná jste se teď skutečně pousmáli, že tohle přece není možné, ale bohužel je. Realita toho, jaká péče a přivítání vás kde čeká, je skutečně odvislá od toho, kolik jste za to ochotni zaplatit. A, světe div se, ani poselství zvané lékařství na tom není jinak. Sice nelze srovnávat státní a soukromý sektor, ale platit právě v tom státním se jeví jako přitažené za vlasy. Doktor si skutečně řekne o peníze, ba co víc, bez jakýchkoliv okolků!

Byt Smetanovo nábřeží 191m
Byt Smetanovo nábřeží 191m, Praha 1

Cizinky v údivu

Žena v růžovém.
Žena v růžovém. • Zdroj: Freepik

Spousta cizinek majících české státní občanství je doslova u vytržení, když navštíví státní sektor lékařské péče a i přes to, že si platí zdravotní pojištění, po nich lékař vyžaduje jakýsi roční poplatek. Ten se pohybuje v řádu několika stokorun, v průměru se však platí patnáct set až dva tisíce korun českých. Odůvodněno to je naprosto nezištně, jako jakési roční startovné, protože se všechno přece zdražuje. Co všechno v tomto zdražení má být, vám ale lékař už nesdělí. Ono taky co by sděloval, když všichni víme, že preventivní prohlídky, léky na předpis a vstřícnost by měly být v ceně. Měly! Jenže opak je, dá se říct, každodenní pravdou. 

"Je to naprosto normální a běžný fakt, že si lékař řekne o peníze, a pak už jen počítá s tím, že tomu tak bude v pravidelných intervalech. Většinou se vymluví na to, že ceny rostou a tak na ně i on musí reagovat. Ale fakt, že základní zdravotní péče je zdarma, jaksi vynechá,"

řekl pro LP-Life.cz lékař chirurgie z ústecké nemocnice. 

Gynekologie a její prvenství

Je tomu skutečně tak. Pokud jde o jakési roční příspěvky, gynekologie v tom má jasný prim. Je to zcela běžné a klientky tak platí nad rámec toho, co mají hrazené a platit nemají, každoročně peníze. Bohužel to ale není jen problém cizinek, které se do naší země přistěhovaly, je to základní požadavek k tomu, aby s vámi lékař jednal tak, jak byste rády, milé dámy. No a když nezaplatíte, na co máte jednoznačně právo, můžete si být jisté, že ta péče kolem vás bude o něco menší. Ba co víc, možná se setkáte i s tím, že s vámi lékař bude doslova a do písmene jednat jako s hadrem. 

Sto lidí, sto chutí, jedno společné

Buď a nebo!
Buď a nebo! • Zdroj: Freepik

Tím společným jmenovatelem jsou zde opravdu peníze. A ne úplně nicotné, protože jak se zdá, cizinky nejsou jediné, kdo musí platit. Platit na gynekologii je dnes opravdu poměrně časté. A tak se s příběhy žen, jež s placením za již placené služby mají bohaté zkušenosti, setkáte doslova na každém rohu.

"Můj gynekolog byl ze Sýrie. Otevřel si u nás ve městě malou, ale typicky arabsky vyzdobenou ordinaci. Byl milý, proaktivní, takže první dojem jsem z něj měla téměř dokonalý. Byla jsem ráda, že jsem konečně našla někoho, kdo je dobrý a postará se o mě. Moje nadšení však netrvalo dlouho. Hned při vstupu z čekárny do ordinace, kdy jsem se ani nestihla usadit na židli, mi bylo řečeno, že roční poplatek za prohlídky činí 1000 Kč. Bylo to především za registraci. V ten moment jsem sice nechápala, proč mám platit za něco, co mi hradí pojišťovna, nicméně jsem nic nenamítala. Údiv přišel za dalších šest měsíců, kdy jsem měla nějaký problém a potřebovala jsem léky na předpis. Tehdy mi můj lékař sdělil, že musím opět zaplatit pravidelný příspěvek, už to ale nebylo tisíc korun, ale tisíce dva s tím, že když jsem odmítla, mile mi odpověděl, že mi bez toho bohužel nic napsat nemůže, protože u něj již nemám registraci,"

řekla pro LP-Life.cz Simona Straková a dodala:

"Nakonec jsem se rozhodla lékaře změnit, protože co je moc, to je moc, a tohle mi přišlo zcela neadekvátní. Navíc zrovna tohle byl docela paradox. Platit ve své zemi za již placené služby někomu, kdo vlastně Čechem ani nebyl."

Dobrovolně nedobrovolně

Skákat radostí nejspíš nebudete.
Skákat radostí nejspíš nebudete. • Zdroj: Freepik

Dobrovolné to je, ale zaplatit zkrátka musíte. Pokud tak neučiníte, máte také právo dobrovolně odejít. Ba co víc, v horším případě budete odejiti. Přitom po vás lékař chce něco, co už zaplaceno dostal nebo dostane, takže rozhodně zkrátka nepřijde.

V gynekologické péči je totiž z veřejného zdravotního pojištění hrazena veškerá pravidelná péče, jako jsou preventivní prohlídky i péče o těhotné ženy. Pokud by tedy lékař vybíral peníze za pojišťovnou hrazené částky, porušoval by tím smlouvu o poskytování zdravotní péče. Jenže na to se nikdo neptá a lékař sám se tím jistě chlubit nebude.

Podobný příběh sdílí i paní Alena. Ta taky poměrně dlouho hledala vhodnou gynekoložku. Chtěla ženu, a tak to měla ještě o fous náročnější. Ženy gynekoložky sice jsou, ale většina z nich má plno. Nakonec však Alena vhodnou adeptku našla. Objednala se telefonicky a při první návštěvě a sdělení základních informací ji byl také "nabídnut" roční příspěvek. Dostala dokonce tři možnosti podle toho, kolik se nakonec rozhodne zaplatit.

"Sestra mi tehdy sdělila, že příspěvek je sice nepovinný, ale pokud se rozhodnu nezaplatit, budu stejně platit, protože v ceně bude jen prohlídka např. bez ultrazvuku, který, ačkoliv jsem naprostý lajk, je v tomto odvětví poměrně důležitým výkonem. Dobrovolný příspěvek tedy zas tak dobrovolný nebyl. Čím se částka navyšovala, tím samozřejmě lepší. Nejlepší z možností zahrnovala základní zdravotní péči. Oponovala jsem s tím, že se jedná o státní zařízení, takže to mám tak či tak hrazené pojišťovnou a zaplatit jsem odmítla. To jsem ovšem udělala velkou chybu a lékařka na mě byla následně tak nepříjemná, že jsem raději odešla,“

řekla pro LP-Life.cz Jana Vosmíková

"Opravdu si doteď pamatuji, jak se mnou lékařka jednala. Jako bych byla někdo, kdo ji obtěžuje."

Toto je skutečně realita toho, jak dnešní gynekologické služby fungují. Přitom se jedná o nezákonné kroky, na které ordinace ani lékař nemají právo.

„V žádném případě nesmí být poplatkem podmiňována registrace nebo provedení vyšetření. Tyto poplatky je možné vyžadovat jen v případě, že se jedná o věc navíc,“

říká Michal Sojka z České lékařské komory.

A to je možná ten problém, protože jak si lajk neznalý medicíny může být jistý, že právě daný výkon není to "něco" navíc? 

Právo volby. S jistou podmínkou

Palec dolů.
Palec dolů. • Zdroj: Freepik

Peníze se však netočí pouze kolem prevence. Pokud si žena chce pojistit například porodníka, ke kterému chodila na pravidelné prohlídky během těhotenství a má k němu tudíž důvěru, může se částka vyšplhat až na patnáct tisíc korun za jeho přítomnost u porodu. Bohužel ani zde ale nemáte stoprocentní záruku, že to váš lékař stihne. 

"Porodu jsem se bála. I proto jsem si chtěla pojistit, že mě odrodí právě můj lékař. Tehdy si řekl o deset tisíc, já mu je dala, a když mi začly kontrakce, nebyl k zastižení. Nakonec mě porodil někdo jiný, ale mé peníze mi nikdo nevrátil. Lékař mi celou situaci odůvodnil tím, že termín porodu byl plánován o týden později,"

řekla pro LP-Life.cz Anna Veltlínská

"Byla jsem naštvaná a vlastně i znechucená,"

dodala. 

Co návštěva, to pět set

Jinak na tom není ani má kamarádka, která navštěvuje státní nemocnici. Na prevenci dochází jednou za rok, přesto svému lékaři "musela" zaplatit za to, že ji vzal, rovných dva a půl tisíce korun. Sice jednorázově, ale za každou návštěvu musí platit rovných 500 Kč. 

"Je to nepsané pravidlo. Kdykoliv přijdu, musím zaplatit. Nevím, zda je to o tom, že si tak lékaři zvyšují svou prestiž a lá "nejsme tu pro každého", anebo jen vydělávají málo, jak tvrdí, ale protože svému lékaři po odborné stránce věřím, nic nenamítám. Nechci ho ztratit,"

řekla pro LP-Life.cz Jana Kratochvílová

Legální to rozhodně není. Lékař po vás nemá právo chtít peníze za služby, které beztak dostane zaplacené od pojišťovny. Jenže realita je bohužel jinde. Kdyby však došlo na lámání chleba a vy byste to nahlásila lékařské komoře, dost pravděpodobně daný lékař přijde o licenci. Protože se to při nejmenším nemá. 

A tak si nejsem úplně jistá, zda se ta "růžová diskriminace" opravdu týká jen cizinek. Popravdě to spíš vypadá, že se týká jednoho pohlaví. Pokud jde totiž o může, ti, co musí pravidelně docházet na urologii, podobnou zkušenost rozhodně nemají. 

Zdroje: ČLK, vzp.cz, vlastní dotazování

 

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (0)

View photo gallery

O autorovi

Jmenuji se Valentina a miluju psaní, sport a pohodové lidi. Ráda cestuji a chodím na jógu, a když čas dovolí, tvořím texty a fotky mojí duši blízké. Jen tak pro radost:)
Valentina Lebová
Luxusní bydlení Praha
Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ
Okolí Prahy

Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ

7 + 1 423 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m
Praha 5

Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m

8 + 1 471 m²
55 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m

2 + KK 51 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Praha 1

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem

4 + KK 245 m², ter. 28 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m
Praha 4

Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m

3 + KK 106 m², ter. 14 m²
14 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852
Okolí Prahy

Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852

7 + KK 225 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m
Praha 5

Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m

4 + KK 232 m², ter. 38 m²
24 990 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč

5 + KK 162 m², bal. 10 m²
29 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město

3 + 1 123 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m
Praha 10

Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m

4 + KK 131 m², ter. 20 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m
Praha 6

Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m

4 + KK 119 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m
Okolí Prahy

Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m

7 + KK 420 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Mezonetový byt na prodej - Praha 6 - Bubeneč
Praha 6

Mezonetový byt na prodej - Praha 6 - Bubeneč

3 + KK 126 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m
Praha 7

Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m

4 + KK 163 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

3 + KK 121 m², bal. 10 m²
48 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2
Praha 6

Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2

3 + KK 201 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město

2 + KK 121 m², ter. 50 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké
Praha 6

Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké

5 + KK 285 m²
95 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 113m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 113m

3 + KK 113 m², ter. 8 m²
19 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m
Praha 1

Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m

2 + 1 67 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
57 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem na Praze 3 -182m2
Praha 3

Luxusní byt na pronájem na Praze 3 -182m2

4 + KK 289 m², ter. 107 m²
85 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m
Praha 7

Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m

3 + KK 85 m², bal. 4 m²
15 452 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem na Malé Straně- 105m2
Praha 1

Luxusní byt na pronájem na Malé Straně- 105m2

2 + 1 108 m², ter. 14 m²
38 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m
Praha 1

Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m

5 + KK 217 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky
Praha 4

Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky

7 + KK 453 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč

12 + 2 1044 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 24m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 24m

1 + KK 24 m²
29 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 105m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 105m

3 + 1 105 m²
40 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m

6 + KK 226 m², ter. 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

9 + 2 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m

3 + KK 48 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 2 - Vinohrady - 36m2
Praha 2

Pronájem bytu Praha 2 - Vinohrady - 36m2

1 + KK 36 m², bal. 1 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks