Rychlá zpověď - cestovatelka Markéta Schusterová: Bez dronu nedám ani ránu!

O Kanadě, cestování v době coronaviru a doporučení pro všechny dobrodruhy
12. ledna 2022
 
Hlavní stránka Nové články

S cestovatelkou a fotografkou predátorů Markétou Schusterovou jsme dělali rozhovor před více než třemi lety. Za tu dobu se mnohé změnilo, zvlášť pro lidi, co mají celoročně sbalený kufr - co kdyby náhodou... Koronavirus ale vášnivé milovníky objevování nových krás nezastavil. Ba naopak. S rodačkou z Kladna trvale žijící v kanadském Torontě jsme si v rozhovoru pro LP-Life.cz povídali o tom, jak pandemii zvládala, co díky lockdownu objevila a co by doporučila ostatním zážitkuchtivým dobrodruhům.

Markéta Schusterová v Kanadě.

Video

Máme už druhý rok pandemii koronaviru. Ty jsi obrovská cestovatelka. Jak jsi pandemii prožívala?

Určitě pandemie zasáhla všechny cestovatele hrozným způsobem. Nejdříve to začalo tím, že země přišly do lockdownu, nikam se nemohlo vyjíždět. Já jsem to řešila tím, že jsem cestovala okolo svého bydliště. Žiju v Torontě, tak jsem cestovala po Kanadě, hlavně po Ontariu. Cestovali jsme s přáteli vozem nebo jsme si najali obytný vůz a jezdili jsme po provincii. Když se otevřely další provincie, tak se začalo létat po Kanadě. To trvalo asi těch prvních sedm měsíců, kdy se ze země nemohlo vyjíždět.

V Kanadě žiješ přes 20 let. Je tam něco, co ti naprosto vzalo dech?

Je to hrozně zajímavá otázka, protože já během celého svého života cestuju po celém světě a přesto, že v Kanadě žiju, tak jsem ji nějak zanedbávala. Takže díky pandemii jsem měla možnost vyjet na západ a objevit nádherné provincie jako Britská Kolumbie nebo Alberta a cestovat po horách, vidět krásná jezera a všechna tato místa. Měla jsem na to během té pandemie, těch prvních šest měsíců, hrozně času. Celé to západní pobřeží jsem si projela a hrozně moc jsem si to užila.

Co bych měla na sto procent vidět v Kanadě?

Určitě hory. Ty v Albertě a Britské Kolumbii. Tam je ledovec Vancouver Island, což je místo, kde se dají pozorovat divoká zvířata jako medvědi. A je tam spousta krásné přírody.

Prodej luxusního bytu, Troja - 107m2
Prodej luxusního bytu, Troja - 107m2, Praha 7

Vím, že máš ráda velryby. Můžeš je i u Vancouveru spatřit?

Samozřejmě. Tam je jedno místo okolo Vancouveru, kde se dají hlavně kosatky a keporkaci vidět během celého roku. Pořádá se tam spousta výletů. Já jsem se na to byla podívat asi třikrát během pandemie.

Máš rodinu v Česku. Stýskalo se ti, chtěla jsi vyrazit do Česka?

Určitě, to stýskání tam probíhá. Ale bohužel, když jsou zavřené hranice a neměli byste možnost vrátit se zpátky do země, kde žijete, nebo se dostat do země, odkud pocházíte, tak tu možnost zkrátka nemáte. Musíte sedět a čekat. A ten čas vyplnit tím, že člověk bude cestovat v okolí nebo po té zemi, ve které je momentálně zavřený a kde ty možnosti jsou.

Co se týče koronaviru, jak to s Kanadou bylo? Měli jste hodně úmrtí, hodně případů, jak dlouho jste čekali na očkování? Jak se Kanada vůbec staví k očkování?

Mně to připadá, že Kanada byla víceméně tak tři, čtyři týdny pozadu za Evropou. Že všechno tam probíhalo později. Že když se zavřela Evropa, tak Kanada pokračovala tím, že byla otevřená a zavřela se tak tři, čtyři týdny potom. Pak počty nakažených začaly hrozně rychle stoupat a začal totální lockdown. Nemohlo se vycházet z domů, všechno bylo zavřeno. Pak se to postupně začalo otevírat. Probíhalo to provincie od provincie, záleží na tom, kolik případů kde je. Člověk musí pořád koukat na vyhlášky a na pravidla, protože se to mění ze dne na den.

Co to očkování? Získala jsi ho lehce?

U očkování byl problém. Tam, jako tady, záleží na věkové hranici člověka, aby se mohl zaregistrovat. Ale ty vakcíny tam ze začátku vůbec nebyly. Takže Kanada čekala ještě měsíc a půl potom, co celá Evropa už byla naočkovaná, aby to očkování proběhlo u všech lidí. Jak s první dávkou, tak s druhou. A teď je to stejné i s tou třetí.

Po kolika měsících jsi se dostala mimo Kanadu? A kam směřovala první cesta?

Když v Kanadě skončil nouzový stav, pořád nedoporučovali cestování a vláda hlásila, aby se nikam nejezdilo. Ale já, vzhledem k tomu, že tu mám rodinu a starší rodiče, tak jsem přijela do Čech na Vánoce, kde zrovna také probíhal lockdown. Takže to bylo několik opatření, testů a různých karantén, aby člověk vůbec tu rodinu viděl. To byly ty Vánoce v prvním roce pandemie. Pak přišel další lockdown. Normálně cestovat se začalo až v létě.

A kam jsi jela?

Zase do Čech, do Evropy, do Itálie.

Které země jsi stihla navštívit během pandemie, která trvá do teď? Pořád to není úplně jednoduché, nemůžeme se vypravit, kam chceme, bez nějakých omezení.

Navštívila jsem Francii, několikrát Anglii, pak jsem byla na Mauriciu v Indickém oceánu, do Čech jsem přijela asi třikrát, hodně jsem cestovala po Kanadě. A v té Itálii jsem byla.  

Mauricius je taková exotika i pro nás. Cos tam jela dělat?

Byli jsme tam natáčet velryby. A to je jedno místo, kde je možnost je vidět ve volné přírodě a dostat se s nimi do vody. Už jsme tam byli podruhé, čekali jsme, až se ostrov opět otevře. Ten byl zavřený celý rok kvůli pandemii a pro turisty ho otevřeli až v září. Jakmile se otevřel, týden na to jsme přiletěli.

A viděli jste velryby?

Viděli. Měli jsme možnost 10 dní s nimi strávit pod vodou.

Jaký byl život tam, vnímali jste, že vůbec nějaká pandemie je, museli jste mít roušky?

Vzhledem k tomu, že ostrov byl velice dlouhou dobu zavřený, tak těch případů tam nebylo tolik, ale ta opatření dostat se na ostrov byla samozřejmě velmi přísná. Dvě dávky očkování, PCR testy a testování hned na letišti v době příletu.. A pak za tři dny po příletu další test. Tam to je docela přísně střežené, aby tam člověk koronavirus nepřinesl. Jinak co se života na ostrově týče, plyne úplně normálně. Žádné roušky, ani žádná omezení jsem tam nepozorovala.

V rámci cestování, co bys doporučila těm lidem, kteří se bojí a radši zůstanou doma?

Určitě to chápu. Ale můj názor je, že pokud to má člověk chytit, tak to může chytit v obchoďáku, kde je daleko větší množství lidí než třeba na letišti. Já si myslím, že dnes pravidla, která musíte podstoupit, všechna ta testování a různé zkoušky, než projdete letištěm a dostanete se do letadla, jsou docela přísná. To mi připadá docela bezpečné. Ale hlavní je mít zdravotní pojištění, kdyby se člověku stalo, že by to na něj přišlo někde v zemi, kde je zdravotnictví finančně náročnější, hlavně pro Čechy. Je určité dobré ho mít, a hlavně koukat na různá pravidla, co se mění každý den pro vstup do různých zemí. Včetně testů a nařízení, protože jak jsem řekla, může se to změnit během dvou hodin. Vyrazíte někam a pak se vám stane, že po sedmnácti hodinách letu vás do té země nepustí, protože nemáte patřičná potvrzení nebo dokumentaci, která je tam potřeba.

Stalo se ti něco takového?

Mně osobně ne, ale několikrát jsem byla na letišti svědkem toho, že někoho nepustili do letadla, protože měl třeba test o dvě hodiny starší, než bylo povoleno. Ne 72, ale byl 74 hodin starý. Nebo to byl antigen místo PCR. Každá země má jiné vyhlášky a nařízení, takže je potřeba si opravdu zjišťovat, co je potřeba.

Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ
Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ, Okolí Prahy

Zmínila jsi drony, což se teď stává velkým trendem. Kde jsi všude dronila? Jaké obrázky bys chtěla prezentovat?

Dron vám určitě dá úplně jinou perspektivu místa, na kterém se pohybujete. Protože vidět to z ptačí perspektivy, je nádherná věc, speciálně na místech, která nejsou člověku moc přístupná. Já jsem dronovala na ledovci, dronovala jsem ledovcové jeskyně uvnitř a různá místa v poušti. Je to o tom, jaká je vyhláška pro určitou zemi. V některých zemích musíte mít speciální povolení, protože se tam dronovat nemůže ve městech a blízko lidí. Já si většinou tyto vyhlášky předem načtu, zjistím, patřičná povolení si zařídím, abych si mohla zadronovat. Takže drony beru opravdu všude.

V rámci pandemie pocítila jsi při cestování, že bylo někde extrémně draho? Protože turismus byl dlouhodobě uzavřen. Anebo naopak extrémně levno?

Ze začátku to určitě bylo znát, třeba co se týče letenek. Letecké společnosti měly nouzi a snažily se propagovat samy sebe. Na začátku pandemie se vůbec nelétalo, pak se začalo znovu, ale spousta lidí se bála, takže ceny šly docela dolů. Jenže pak v okamžiku, kdy se hranice zase otevřely, tak to vyletělo. Kolikrát byl let dvakrát tak drahý, než člověk zaplatil normálně.

Který třeba?

Třeba i lety do Evropy. Z Toronta do Prahy se dá přiletět za 800, 900 dolarů a najednou ty letenky stály 1700 dolarů. Další věc, na kterou je třeba si dávat pozor, jsou ceny PCR testů. V jiných zemích to nemáte placené vládou, jako v České republice, nebo nemáte měsíčně jeden v ceně pojištění a je třeba hradit si to z vlastních nákladů. A ty částky jsou pak docela velké. Třeba 170, 200 dolarů za jeden test.

To se ti pak cesta do Česka poměrně prodraží.

Cestování během pandemie je rozhodně dražší, časově náročnější a velice nákladnější o tyto další náklady.

Zmínila jsi, že jsi se zúčastnila Iron-mana v Arizoně. Jak je to v rámci těchto sportovních akcí, a ještě k tomu na území USA? Byla nějaká zpřísněná pravidla?

Tyto závody určitě zpřísněné byly. Protože to nebyl první závod, tak vím, jak to probíhalo v minulosti. Ale teď spousta těchto závodů byla zrušena a tenhle v Arizoně byl jeden z prvních Iron-manů, který se zase začal konat po pandemii. I tam byly potřeba testy, dvě dávky očkování, musely se nosit roušky v areálu závodu. Během závodu samotného ne, ale při registraci, při různých závěrečných oceňování.

Ty jsi milovníkem a ochráncem přírody, jsi členkou organizace Sea Shepherd a vám se nedávno povedl obrovský počin, co se týká velryb v Torontu. Povíš nám o tom?

Jedna z našich hlavních aktivit je, že se snažíme dát do podvědomí lidí, že život zvířat v zavřených akváriích, v zoo nebo držení zvířat v zajetí, není vůbec dobrá věc. V Torontu je poslední orka, je to jediná kanadská orka, která tam žije v akváriu, v malinkatém bazénku. Žije tam 42 let, plave tam dokolečka, je to pro ni docela utrpení a my jsme to díky videím z dronu a záběrům tohoto zvířete dali do podvědomí lidí. A teď se rozjela veliká kampaň, která se snaží zachránit ji a nějakým způsobem ji posunout z tohoto prostředí, kde žije, do volné přírody. Tedy víceméně do vybudované záchranné stanice v moři, kde se bude moci pohybovat v přírodnějších podmínkách s ostatními velrybami.

Zmínila jsi, že v roce 2022 bys chtěla navštívit Afriku. Jakou máš naplánovanou další cestu?

V rámci pandemie, která nám ještě neskončila, si můžu plánovat, co chci, ale nikdy nevím, jakým způsobem se to všechno změní, protože země se otevírají a zavírají podle počtu případů. Pokud to ale bude postupovat dobře, tak bych se rozhodně chtěla vrátit na Island. V létě jedeme natáčet druhého největšího žraloka na světě, žraloka obrovského, do Skotska, to už máme všechno připravené, tak doufám, že se to opravdu stane, protože jsme to museli přeložit z minulého roku. A pak bych se ráda vrátila do Afriky a do Mexika.

Co budeš dělat v Mexiku?

V Mexiku je další velryba, kterou bych ráda natáčela. Všechny ty moje cesty se vlastně točí okolo zvířat. Kde je co možné vidět.

Moc děkuji za rozhovor, Markéto.

Rychlá zpověď:

Nejkrásnější místo, které jsi navštívila v době pandemie?

Ostrov Mauricius v Indickém oceánu.

Která země po tobě chtěla nejvíc potvrzení pro vstup do země?

Nejpřísnější podmínky má určitě Kanada, takže při každém návratu to bylo hodně formulářů, někdy karanténa a několik testů.

Kde na světě ses nejlíp najedla?

Každopádně v Itálii.

V které zemi se cítíš jako doma?

Moje druhá země, kde žiju, je Kanada, takže po Česku je to Kanada.

Co by měli Češi na cestách omezit nebo naopak navýšit?

Omezit určitě hlučnost a navýšit spropitné v restauracích a respektování kultury zemí, které navštěvují.

V kterém státě ti šlo o život?

Jednou jsme nouzově přistávali v Bolívii, tak asi tam.

Co o tobě nikdo neví?

To bych si ráda nechala pro sebe.

První myšlenka, co tě napadla, když ses dozvěděla o smrti Miroslava Zikmunda?

Že je hrozná škoda, že už se nikdy nepotkáme osobně.

Jaké země chceš navštívit v roce 2022?

Ráda bych se vrátila na Island, do Afriky a do Mexika.

Sleduješ politiku v Česku? Co si myslíš o současné situaci?

Sleduji a myslím, že by se mohlo blýskat na lepší časy.

Tvůj poslední osobni úspěch?

Ukončení závodu Ironman v Arizoně.

Čeho se na cestách nejvíc bojíš?

Já se nebojím ničeho a řídím se heslem, že strach se má překonávat, takže asi nic.

Nejlepší parťák na cestovaní?

Mám nového přítele, tak asi on.

Bez čeho krom pasu nikam nejedeš?

Bez mých dvou dronů.
Dotazovaná se ptá redaktora:

Pokud jsi během pandemie cestovala, která země se ti líbila nejvíce?

Nejvíce se mi líbila Madeira, ale nejdál jsem byla v Thajsku.
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (7)

V oblacích s fotoaparátem.
V helikoptéře.
S velrybou na Mauriciu.
Pod vodou v potapěčské výstroji.
U kanadského jezera s vlajkou Sea Shepherd.
V jeskyni na Islandu.
Ve Vancouveru.
View photo gallery

O autorovi

Vystudovala jsem humanitní vědy. Zajímám se o psychologii, ráda čtu červenou knihovnu jako útěk od reality všedních dní. Mojí největší vášní je cestování a dobré víno.
Karolína Lišková
Luxusní bydlení Praha
Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ
Okolí Prahy

Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ

7 + 1 423 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m
Praha 5

Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m

8 + 1 471 m²
55 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m

2 + KK 51 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Praha 1

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem

4 + KK 245 m², ter. 28 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m
Praha 4

Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m

3 + KK 106 m², ter. 14 m²
14 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852
Okolí Prahy

Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852

7 + KK 225 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m
Praha 5

Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m

4 + KK 232 m², ter. 38 m²
24 990 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč

5 + KK 162 m², bal. 10 m²
29 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město

3 + 1 123 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m
Praha 10

Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m

4 + KK 131 m², ter. 20 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
52 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m
Praha 6

Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m

4 + KK 119 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m
Okolí Prahy

Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m

7 + KK 420 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 107m2
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 107m2

3 + KK 107 m², ter. 13 m²
20 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m
Praha 7

Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m

4 + KK 163 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

3 + KK 121 m², bal. 10 m²
48 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2
Praha 6

Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2

3 + KK 201 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké
Praha 6

Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké

5 + KK 285 m²
95 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m
Praha 1

Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m

2 + 1 67 m²
11 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
55 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m
Praha 7

Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m

3 + KK 85 m², bal. 4 m²
15 452 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m
Praha 1

Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m

5 + KK 217 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky
Praha 4

Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky

7 + KK 453 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč

12 + 2 1044 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Pařížská
Praha 1

Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Pařížská

3 + KK 148 m², bal. 8 m²
97 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m

6 + KK 226 m², ter. 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

9 + 2 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 107m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 107m

3 + KK 107 m², ter. 10 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 116m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 116m

3 + KK 116 m², ter. 11 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m

3 + KK 48 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 2 - Vinohrady - 36m2
Praha 2

Pronájem bytu Praha 2 - Vinohrady - 36m2

1 + KK 36 m², bal. 1 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město

2 + KK 121 m², ter. 50 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 113m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 113m

3 + KK 113 m², ter. 8 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks