Rychlá zpověď - Alžběta Jungrová: Život je pár momentů štěstí, zbytek si většina lidí protrpí

O lásce k fotografování, odvážnosti a životě pod palbou
20. července 2020
 
Hlavní stránka Nové články

Alžběta Jungrová je mezi fotografy známé jméno. Tato odvážná žena se nebojí pro dobrou fotku odjet do zemí, kde lidský život nic neznamená. Dostala se mezi překupníky drog v Pákistánu, fotila ozbrojené děti v pásmu Gazy, brodila se ropným bahnem na největším vrakovišti tankerů v Bangladéši i největší skládkou odpadu v Kambodži. Teď je doma na pražské Letné. V rozhovoru pro LP-life.cz se svěřila, proč už se do nebezpečí vydat nechce a na jakých projektech nyní pracuje.

Alžběta Jungrová je světoznámá fotografka.

Video

Alžběta je hrozně hezké jméno…

To byl kompromis mých rodičů mezi Kristýnou a Sárou. Mámina rodina chtěla Sáru, táta Kristýnu. Nedohodli se a vznikl z toho kompromis.

Hodně fotíte, jste hodně v zahraničí a jednáte s cizinci. Jak vyslovují vaše jméno?

Elizabeth. Alžbětu už se jim vůbec nesnažím vysvětlovat a nenutím je to říkat, protože to zkomolí a nejsou schopní si to zapamatovat.

Jak je to dlouho, co jste byla v zahraničí něco fotit?

Nějakou reportáž? Dlouho.

Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč, Praha 7

Proč?

Protože jsem byla strašně unavená po devíti letech. Ono to vyčerpá, všechno vejde ve stereotyp, ať je to jakýkoliv extrém. Ač to může pro ostatní vypadat zajímavě, je to stejně vždycky letiště, levný hotel a špína. Mnohem víc mě teď baví dělat věci doma a být v pohodě, mít koupelnu a splachovací záchod a normálně bydlet. Navíc to samozřejmě přijde s věkem.

Více se bojím, než jsem se bála v pětadvaceti. Rozumím kultuře, zázemí a mentalitě lidí tady mnohem víc, než když někam přiletím na čtrnáct dní a tam mám rychle něco vytvářet. Tady můžu jít mnohem víc do hloubky než kdekoliv venku.

Jak to funguje? Vy fotíte reportážní fotografii ve válečné zemi, je to nebezpečné. Kdo si to u vás objednává?

Teď už to tak nefunguje. Je to věc, která se stala v rámci onlinového vydávání, globalizace, tištěné noviny se neprodávají a podobně. Doba, kdy Honza Šibík byl v Reflexu a jezdil, je taky pryč, to už dnes není. Já jsem spolupracovala s Demotex, britskou agenturou, která původně vznikla pod Reuters jako takové odvětví, které nemělo dělat deníkové zpravodajství, ale reportáže na zakázku.

Nakonec jsme jeli v režimu, kdy začali oslovovat v každé zemi lokální fotografy, berou to od nich. Dává to logiku, tím jsme zpátky u toho, že tu práci dokážu dělat nejlíp tady doma, protože mám zázemí, kontakty, dokážu se dostat na místa, kam se zahraniční novinář nedostane. Začalo se to dělat tak, že se najímají místní fotografové, všichni mají digitály a pak to jen pošlou.

I kdybyste se teď tedy chtěla vrátit třeba do Pásma Gazy, tak už by to bylo složitější?

Rozhodně. Dělá se to minimálně a nikdo to nechce platit. Jsou fotografové, kteří se najímají, dá se to všechno koupit přes ně mnohem jednodušeji, než tam vést mě. Velké noviny to dělají, je jich ale pár. Nebo to musí mít něco speciálního, nebo mají požadavek na kvalitu. Pořád by to šlo, ale je to úplně jiné než před patnácti lety, tehdy byl digitál více méně na vzestupu.

Na čem jste začínala?

Kinofilmu. Když jsem nastoupila do novin, prvních pár let jsem fotila na filmy, digitál přišel až v procesu.

Vždyť nejste tak stará…

Nejsem, ono to hrozně utíká. Pamatuju si, že noviny tenkrát koupily první digitál, který stál čtvrt milionu, to byl úplný úlet. Karta, co měla 32 MB, stála třeba dvacet sedm tisíc. Všichni jsme říkali, že to je blbost, že to do půl roku umře, že je to nekvalitní. Tenkrát jsem jela na Kubu a brala jsem si filmy, protože jsem věděla, že fotky z digitálu budou nepoužitelné. Začínali jsme na filmu s laborantkami a prosvětlovákem.

To už si dneska asi nikdo neumí představit.

Ne. Fasovali jsme jeden film na akci, to bylo třicet šest oken, a to bylo všechno. Cokoliv se fotilo, bylo na jeden film o třiceti šesti políčkách, teď člověk může dělat několik snímků za sekundu. Fotila jsem takhle třeba hokej, kde byla tma a ti hokejisti byli rychlý, takže jsem vždycky cestou do redakce brečela v autě a modlila se, aby tam bylo aspoň jedno okýnko, kde budou zaostření dva hráči a puk. Byla to úplně jiná doba.

Byl to ale super trénink, vždycky říkám, že to byla skvělá škola. Jednak exponovat, aniž by se člověk musel dívat na displej, taky výběr a editace. Začínala jsem v Lidovkách a potom v Mafře, kde bylo deset fotografů, jeden prosvětlovák, jedna lupa. Laborantka mi dala film, já si sedla k prosvětlováku a musela si vybrat jednu výšku a jednu šířku s tím, že za mnou stálo pět dalších lidí a čekalo na ten prosvětlovák. Vrátila jsem to laborantce, ta mi za dvě hodiny dala dvě fotky, já vyběhla o tři patra výš a tam to dala editorům. To je pro lidi dneska nepředstavitelné.

Dnes jsme vlastně všichni fotografové s chytrými telefony.

To je přesně to, proč se tohle celé změnilo. Navíc v médiích není tlak na kvalitu fotky tak velký. Většina čtenářů nepozná rozdíl mezi dobrou a špatnou fotkou, jde primárně o tu informaci. Pak je lepší vzít fotky od někoho, kdo to udělá hned na telefon, když je na místě, než tam posílat fotografa.

Co si myslíte o Instagramu a podobných trendech? Focení si jídla a vlastně všeho?

Ať si to fotí, ať si každý dělá, co chce. Já to neberu jako fotku, pro mě je to nějaká forma deníku, kdy mají všichni potřebu sdílet konstantně svůj život. A to z pro mě nějakého nepochopitelného důvodu. Přijde mi to bizardní, nikoho nezajímá, že jsem měla rohlík se šunkou, ten trend ale takový je.

Dřív měli fotografové problém nafotit místní lidi, museli je třeba uplácet. Dneska si každý ochotně udělá selfíčko…

Podle mě to přišlo s tou možností. Jsem ještě generace, že když se fotilo, tak táta vytáhl foťák, seřadil děti od nejmenšího po největšího, řekl „všichni se usmívejte“, a to byly jediné fotky. Pro mě focení bude takové už asi nadosmrti. Nejsem ten typ, že bych fotila sama sebe. Ve škole nám říkali, že pokud nejsme striptérky, tak ať se nefotíme, že to nikoho nezajímá, což je pravda.

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí, Praha 6

Nestouplo ale procento dobrých fotografů, podle mě je to úplně stejné, jako když přišel první kinofilm po skleněných deskách. Když přišel Kodak, všichni fotografové, co se tahali s tím obrovským vybavením a plachtou, museli být zničení, že teď bude fotit každá rodina, a stejně jich nepřibylo. Lidi cvakají nesmysly, neumí to vybrat. Všichni občas udělají hezkou fotku, o tom žádná, dobrý editor by z Instagramu vyselektoval super soubory. Většinou ale lidi neumí uvažovat v tom, že by měli dělat soubor. Oni cvakají kolem sebe, ale z toho příběh nepostaví.

Co filtry? Používáte je?

To se dělalo vždycky, aby to bylo víc nebo míň barevný, v komoře se mohou udělat tvrdší nebo měkčí fotky. Myslím si, že úprava k tomu nějakým způsobem patří. Pokud to dává smysl v rámci toho, co těmi fotkami chci říct, tak ano, nemá ale smysl plácat to na každou fotku. To je zase o tom konceptu a přemýšlení, to ale v sobě Instagram vůbec nenese.

Říkala jste, že jste chtěla být od dětství fotografka. Kde se to vzalo?

Moje babička studovala fotku za první republiky. Nikdy se fotkou neživila, byla zavřená kvůli době, ale fotila. Dostala jsem od ní za vysvědčení v první třídě foťák, který jsem si strašně přála, z obchodního domu Máj, a šla jsem fotit. Bylo to pro mě takové samozřejmé.

Jak je těžké vybudovat to, co jste si vybudovala vy? To jméno?

Třicet let práce od té první třídy. Je to strašná práce. Mám velkou disciplínu, to máme asi v rodině, vstanu v sedm hodin ráno, ať se děje, co se děje, a začínám pracovat. Práce je pro mě všechno, strašně mě to baví. Nemám soukromý život. (směje se)

Na soukromí jsem se vás chtěla zeptat. Nikde jsem se nedočetla o manželovi nebo dětech, jen že máte kočku.

Ta kočka je chudák, natož manžel a děti… (směje se) Partner v průběhu vždycky nějaký je, oni moc dlouho nevydrží. Děti jsem nikdy nechtěla, nikdy jsem neměla tu potřebu. Ta práce mě tak strašně baví, nechtěla bych být matka napůl, mít chůvu, to by bylo moje sobectví mít dítě, abych nějaké měla. Práce mě tak naplňuje a baví, že mi to takhle vyhovuje.

Kde všude jste byla, co byste vypíchla? Četla jsem například o drogových kartelech v Pásmu Gazy.

To jsou ty nejprovařenější.

O čem se nemluvilo, o čem se nepsalo?

Konfliktní zóny jsou pro lidi vždycky zajímavé. Pro mě byla bezesporu nejdrsnější Afrika.

Proč?

Tam lidský život nemá hodnotu.

Kde konkrétně?

Etiopie, Súdán. Je to pro mě kultura nebo mentalita, která už je pro mě nepochopitelná. Nepřemýšlí, co bude za týden, nepřemýšlí, co bude zítra. Přemýšlí se tam tak, že zítřek nebude, což je strašné v rámci toho, co jsou pak lidé schopní udělat. Lidský život tam nemá vůbec žádnou hodnotu.

Je pro mě těžké tam fungovat, těžké přijmout, že nechají zemřít nejmladší dítě, protože mají nejmenší šanci na přežití. To jsou věci, které jsou pro naši kulturu a mentalitu těžko stravitelné.

Byla jste někdy zraněná během focení?

Ne.

Četla jsem příběh, jak jste neměla neprůstřelnou vestu a nějaký novinář vám dal tu svou. Ale když šlo do tuhého, chtěl ji zpět, kdyby skutečně zemřel, aby se vědělo, že to je skutečně on. Jak oni poznají, že to byl ten daný novinář z Británie?

To poznají, ale on se rozjel do rozbombardované nemocnice v Gaze a chtěl zpátky tu vestu, že je jeho… Zpanikařil. Pro něj to bylo poprvé v takové zemi, oblasti, každý reagujeme jinak a nedokážeme odhadnout, jak se budeme chovat. Jedna věc je nějaký výcvik a pak realita. Člověk neuvažuje, ale reaguje impulzivně, reflexivně. Viděla jsem chlapy skákat šipku do příkopu a viděla jsem chlapy, kteří se ani nehnuli a fotili, když kolem nich létaly střepy. To člověk podle mě neovlivní.

Jak jednáte vy?

Někde mezi tím.

Prošla jste si také nějakým mentálním nebo fyzickým výcvikem?

Dvěma kurzy na přežití, vyjednávání, co dělat, když vypadne elektrický proud a podobně.

Kurz na to, jak přežít pod lavinou taky máte?

Ne, protože nenávidím zimu. Měla jsem jednou fotit, jak táhnou sobi někde na Sibiři, a vyměnila jsem to s kolegou za Pásmo Gazy, protože jsem odmítala jít do zimy. Lavinu nepotřebuji, ale nikdy neříkej nikdy. Až se uvidíme příště, možná vám řeknu, že jsem byla půl roku na Severním pólu.

Na jak dlouho býváte na cestách?

Tři týdny, měsíc.

Kdo se vám stará o kočku?

Tu jsem ještě neměla v době, kdy jsem takhle jezdila. Teď mám hezký byt, takže když někam jedu pryč, některá z kamarádek se nastěhuje a postará se o ni. Ta kočka je tak rozmazlená, že by nepřipadalo v úvahu, že by se ona někam stěhovala. Svět se točí kolem tlustého kocoura.

Jaké byly vaše pocity, když jste fotila v koronavirovém infekčním prostředí ve VFN?

Rozhodně se nebojím o sebe. Nejsem ve věkově rizikové skupině, jsem zdravá a mám dobrou imunitu. Jestli tam chytnu horší chřipku, tak to týden vyležím. A když umřu tak umřu, potom mě to už ale bolet nebude.

Vy se opravdu ničeho nebojíte?

Rozhodně ne smrti. Bojím se strašně o lidi, které mám ráda, o rodiče, bráchu, neteře, ale o sebe ne. To je nesmysl, my lidský život strašně přeceňujeme. Život zas tak skvělý a úžasný není, celkově moc nechápu, co nutí lidi k tomu zůstat na světě co nejdéle. Upřímně je to pár momentů štěstí a zbytek si většina lidí protrpí a přečká.

To je pravda, spousta lidí ten život vlastně nežije.

Nežije, život je tvrdý, není to žádná velká zábava. To, že lidé odmítají opustit tento svět, mi nedává smysl.

Jste pro eutanázii?

Jsem, stoprocentně. Když už nemáme právo rozhodnout o tom, jestli na svět přijdeme, měli bychom mít právo rozhodnout, že z něj odejdeme. Navíc jak dělám už od střední školy dobrovolníka v pečovatelských domovech, myslím si, že je to týrání nemohoucích lidí, za kterýma nikdo nechodí. V tomhle jsme jako Češi hrozní parchanti a o rodiče se nestaráme.

Asi to souvisí s komunismem, který tímto způsobem vychovával. Vidím tam ty babičky a dědečky, jak jenom čekají, až někdo přijde, a on nikdo nepřijde. Čekají roky, nemůžou chodit, nemůžou si číst nebo koukat na televizi, a fakt je to za trest. Pak je tu ještě moříme, bez toho, aby se o ně někdo zajímal, je nutíme žít dalších pět let, kdy jenom leží v posteli.

Kde na dobrovolničení berete čas?

Pátky od deseti do jedné. (směje se) Člověk to vždycky někam narve. Tím, jak opravdu vstávám každý den brzy, tak si na to ten čas najdu.

Získala jste spoustu ocenění. Je nějaké, na které ještě čekáte?

S cenami je to super a každému to udělá radost, všichni potřebujeme být platní a mít pocit, že máme nějakou zpětnou vazbu. Ceny mi nejsou jedno, potěší to každého, ale nikdy jsem neměla nějakou specifickou. Udělá mi radost, když mě pochválí fotograf, kterého si vážím. Sama jsem byla několikrát v porotách, je to souboj lidí. Ocenění od člověka, kterého si vážím, je také velké.

Vždycky jsem si přála být v Magnu, to je agentura, kterou v padesátých letech založili čtyři fotografové jako boj proti tomu, aby se v novinách používala samostatně jedna fotografie. Do té doby se dělaly příběhy, víc fotek. V Magnu je doteď asi sedmdesát fotografů celosvětově, ti nejlepší fotografové na světě. Z Čechů je tam Josef Koudelka. To bylo moje dětství, vyrůstala jsem na těchto fotografiích elity světa.

Pak ale trochu zamrzli, přestali přijímat lidi a vznikl Seven, který založil současný nejslavnější válečný fotograf. Ten založil svoji vlastní agenturu, protože ho podle mě pravděpodobně nepřijali do Magna. Být v takové agentuře by bylo skvělé, jenže já jsem se roztříštila, když jsem přestala jezdit. Dělám dokument a dlouhodobé projekty, kdy na tématu pracuji i rok. Do toho jsem začala dělat komerčně ženské akty, portréty, výtvarné věci. Asi už nejsem aspirant na Magnum.

Fotka, která získá nějaké ocenění, jde pak do prodeje?

Dokument ne. Nějaké konzultace máme, u toho dokumentu jsem ale dělala dost těžké věci, tak mi přijde neetické prodávat utrpení lidí. A asi bych nechápala toho, kdo by si to chtěl koupit a chtěl se na to koukat.

Kde jsou ty fotky, které se nikdy neprodají?

Některé jsou pod postelí. (směje se) Je to v počítači na harddiscích uložené po různých bytech, kdyby někdo vyhořel, aby to zůstalo. Už roky plánuji udělat knihu. Psala jsem mámě deníky, aby se o mě nebála, protože mi jí bylo líto, že ji takhle týrám. Každý den jsem jí ráno a večer psala deník z cest, takže za nějakých těch deset let mám deníky z každého dne.

Říkala jsem si, že bych vzala část deníků a nakombinovala to s fotkami, ale to by znamenalo přečíst si deset let svého života v deníku, do toho se mi strašně nechce. Chtěla bych mít nějakou tečku za tím světem venku, byl by to hezký závěr. Nemyslím si, že už bych se k tomuhle někdy vrátila. Ale nikdy neříkej nikdy. Raději bych dělala tyhle dlouhodobé projekty tady v Čechách, je to tu zajímavé stejně jako kdekoliv jinde.

Moc děkuji za rozhovor, Alžběto.

Rychlá zpověď:

Ocenění, kterého si nejvíc vážíte?

Pochvala lidí, kterých si vážím já.

Čím jste chtěla byt jako malá holčička?

Fotografkou.

Moment, kdy jste se skutečně bála o život?

Těch bylo nespočetně.

Nejhorší noční můra fotografa?

Že nedám do foťáku kartu.

Jakou emoci nelze fotoaparátem zachytit?

Každou emoci lze zachytit.

Co nebo koho byste nikdy nefotila?

Zemana.

Co byste naopak ještě chtěla fotit a zatím se to nepodařilo?

Těch věcí bude víc, ale jsou to přesně ty emoce.

Jak dlouho jste strávila nehybně na jenom místě pro jednu fotku?

Pár hodin určitě.

Kolik stojí Nejdražší fotoaparát, co vlastníte?

Stopadesát tisíc.

Co nebo koho kromě fotek ještě milujete?

Jídlo, kočku, rodinu... spoustu věcí.

Co si myslíte o paparazzi fotografech?

Chápu, že je to profese, já bych to nedokázala dělat, nemám na to moral, ale chápu, že to je práce jako každá jiná.

Který fotograf dokáže nejlépe zachytit vás?

Ten, který je rychlý.

Co děláte, když nefotíte?

Edituju, připravuji další focení, čtu knížky, koukám na filmy, chodím na výstavy.

Kde na světě chcete jednou žít?

V Praze.
Dotazovaná se ptá redaktora:

Jak jste se dneska měla?

Strašně, je mi hrozný vedro.
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (6)

Alžběta se pro focení narodila.
Společnice fotografky je její kočka.
Jungrová ráda fotí i pražské burlesky.
Práce ji dostala do nejrůznějších i nebezpečných situací.
Jeden z projektů byl i v ženské věznici ve Světlé nad Sázavou.
Už jako malá chtěla být fotografkou.
View photo gallery

O autorovi

Vystudovala jsem humanitní vědy. Zajímám se o psychologii, ráda čtu červenou knihovnu jako útěk od reality všedních dní. Mojí největší vášní je cestování a dobré víno.
Karolína Lišková
Luxusní bydlení Praha
Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ
Okolí Prahy

Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ

7 + 1 423 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m
Praha 5

Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m

8 + 1 471 m²
55 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Praha 1

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem

4 + KK 245 m², ter. 28 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m

2 + KK 51 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m
Praha 4

Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m

3 + KK 106 m², ter. 14 m²
14 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852
Okolí Prahy

Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852

7 + KK 225 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m
Praha 5

Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m

4 + KK 232 m², ter. 38 m²
24 990 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč

5 + KK 162 m², bal. 10 m²
29 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město

3 + 1 123 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m
Praha 10

Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m

4 + KK 131 m², ter. 20 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
52 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m
Praha 6

Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m

4 + KK 119 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m
Okolí Prahy

Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m

7 + KK 420 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Mezonetový byt na prodej - Praha 6 - Bubeneč
Praha 6

Mezonetový byt na prodej - Praha 6 - Bubeneč

3 + KK 126 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m
Praha 7

Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m

4 + KK 163 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m

3 + KK 48 m²
37 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

3 + KK 121 m², bal. 10 m²
48 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2
Praha 6

Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2

3 + KK 201 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město

2 + KK 121 m², ter. 50 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké
Praha 6

Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké

5 + KK 285 m²
95 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 113m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 113m

3 + KK 113 m², ter. 8 m²
19 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m
Praha 1

Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m

2 + 1 67 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
57 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem na Praze 3 -182m2
Praha 3

Luxusní byt na pronájem na Praze 3 -182m2

4 + KK 289 m², ter. 107 m²
85 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m
Praha 7

Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m

3 + KK 85 m², bal. 4 m²
15 452 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem na Malé Straně- 105m2
Praha 1

Luxusní byt na pronájem na Malé Straně- 105m2

2 + 1 108 m², ter. 14 m²
38 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m
Praha 1

Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m

5 + KK 217 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky
Praha 4

Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky

7 + KK 453 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč

12 + 2 1044 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 24m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 24m

1 + KK 24 m²
29 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 105m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 105m

3 + 1 105 m²
40 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Praha 5 - 320m
Praha 5

Luxusní byt na pronájem Praha 5 - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
140 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu s výhledem na Vyšehrad
Praha 2

Luxusní byt k pronájmu s výhledem na Vyšehrad

3 + KK 105 m², bal. 5 m²
38 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m

6 + KK 226 m², ter. 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks