Hlavní stránka Nové články

V českém showbyznysu není snad nikdo, kdo by neznal módního návrháře s kubánskou krví Osmanyho Laffitu. Tenhle sedmapadesátiletý mladík dokáže vykouzlit úsměv na rtech každému. Sám miluje jen krásné věci, obklopuje se jimi, a to je potom znát i na jeho okolí. Nicméně to ale neznamená, že jeho život byl jen růžový, i když jak on sám rád říká, že si růžové brýle kdysi nandal, a ještě je nesundal. Nyní v Praze udělal křest své autobiografické knihy, na jejíž obálce je zcela nahý. Nazval ji Svlečený a už po pár přečtených stánkách vám musí být jasné, že se veřejnosti zcela otevřel. V knize promluvil nejen o své rodině, dětství, homosexualitě, ale také o znásilnění, které na něm bylo spácháno...

Osmany Laffita.

Video

Osmany, kdo nebo co vás donutilo něco takového napsat?

Musím říct, že nabídku jsem dostal už opravdu mnohokrát, ale nebyl jsem na to připravený. Protože jsem říkal, že knihy vydávají starší lidé. Lidé, kteří překonali spoustu věcí za svůj život, kteří už mohou vyprávět, ale už mi je 57, za chvíli 58, takže už byl opravdu na mou knihu čas. De facto je autobiografie, od mého dětství až do momentu, kdy jsem přijel sem do České republiky.

Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m
Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m, Praha 5

Člověk mnohdy, když vzpomíná na všechny věci, co se mu kdy staly, tak může být kolikrát i smutný. Je něco, co vás u těch vzpomínek rozesmutnělo?

Musím říct, že v knize je hodně věcí, které mě pak mrzely. Hodně věcí, které mě rozesmutněly. Ale když si to promítnu zpátky, měl jsem nejkrásnější dětství, ale byly tam momenty, které byly opravdu silné, razantní, které poznamenaly můj život. Byly to věci, se kterými jsem já sám neuměl vyrovnat. A v průběhu času, pak dál, jak jsem přišel o svého bratra, jak mi umřel táta a nemohl jsem s ním dokončit poslední rozhovor, to byly věci, které kdyby šlo, tak bych chtěl vrátit čas a rychle to překonat, rychle to vyřešit, tyto věci.

Vy veřejně hovoříte o tom, že tehdy nebylo přípustné být homosexuálem. Myslíte si, že kdybyste se narodil do jiné země, že byste nezažil věci jako je šikana?

Já myslím, že v době, kdy jsem se narodil, to existovalo na celém světě. To bylo stejné v každé zemi, být gay nebo homosexuál bylo nenormální, byla to nesrozumitelná věc. Dokonce se myslelo, že je to nemoc. Moje matka mě vzala do nemocnice. Ona myslela, že mě z toho budou léčit. Bohužel, tak je to dáno. Tak jsem se narodil a já to nezměním. Pokud bych se musel narodit znova, pár věcí bych změnil, ale to že jsem homosexuál, ne. Protože jsem rád a jsem šťastný, jak jsem se narodil.

Vy jste přijel do Československa a někde jsem se dočetla, že jste to neměl jako cizinec jednoduché. Mě ale zajímá, proč jste tady zůstal? Proč jste se nevrátil zpátky na Kubu, kde máte moře, slunce, doutníky?

Já jsem člověk, který může žít i na Marsu. Problémy budeš mít všude, kdekoliv. Důležité je, jestli jsi dostatečně silný, abys je překonal. Překážky na světě - to je jako když kůň kopne, spadneš, ale musíš vstát. Pláčeš, bolelo to, ale pokračuješ dál. A to je to, co jsem já dělal celý život. Byly věci, které mě rozplakaly, co mě bolely, ale jdu dál. Naopak všechny ty věci mě velmi posílily. Proto jsem dnes tam, kde jsem. Jsem tady, v České republice, a jsem tady rád.

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem, Praha 1

Vaše maminka stále žije na Kubě. Proč sem nikdy nepřijela, proč jste ji sem nevzal?

Máma sem jezdí. Někdy i dvakrát, třikrát ročně přijede na návštěvu. Ale ona má svůj život, to uvidíte v knize. Máma se tehdy snažila narovnat naši zemi, dělala revoluci, jak se říká, s Fidelem Castrem a teď má 84 let. To je blbost, abych jí teď řekl, aby sem přišla bydlet. Ona má svůj život tam, žije krásný život, je spokojená. Jak se říká, i u zvířat, že matky rodí, ale pak dá svým dětem volný pohyb. Každý se vydá svou cestou. A máma to tak brala, i když z toho nebyla dvakrát nadšená. Musela se s tím smířit, spokojit, že já odjíždím, že zůstanu tady.

Jak se dívá na to, že jste tak úspěšný? Že vaši přátelé jsou největší české celebrity, že oblékáte české i zahraniční hvězdy, jak se dívá na váš úspěch?

Jasně, že je velmi pyšná, protože to je to, co ona vychovala. Samozřejmě já mám ještě větší podporu od mého manžela, který mě také naučil, co je pravá a co levá. Ale jasně, že každá matka je pyšná na svoje dítě, pokud to dítě něco dokáže. To je její zásluha. Ona mě to naučila. Ona mě naučila, že život není peříčko. Ona mě naučila, že pokud se mi něco líbí, pokud něco chci, tak za to musím bojovat. Nikdo nepřijde a dá ti něco do ruky. Když ti někdo něco jen tak dá, tak buď opatrná, protože něco po tobě bude chtít. Všechno, co jsem dokázal a vše, co jsem dělal, tak jsem dělal z mé vůle, vlastní silou a s oporou a podporou mého manžela a mé rodiny.

Co říká na fotku na té knize? Tam jste opravdu nahý.

I když spousta lidí si myslí, že jsem exhibicionista, ono to tak vypadá, tak nejsem. Já jsem strašná konzerva. Musím říct, že mi opravdu vadilo, že musím do naha. Říkal jsem, jestli to nemůžeme udělat v plavkách, ale oni řekli ne, protože se tam někde kus plavek objeví a pak se to musí retušovat. Lepší je, když jsi nahý a zakrýváš se. Musel jsem hodně pít, abych se uvolnil a pak jsem to dal.

Vy jste mi říkal, že nejlepší dieta je hodně pít. Myslel jste vodu, nebo?

Doktorka to říká. Pokaždé, když jdu na kontrolu, tak říká: málo pijete. Tak říkám manželovi: vidíš, i doktorka říká, že mám hodně pít. (smích)

Říkal jste, že už je vám 57, že už je čas napsat tu knihu. Chystáte se už, třeba myšlenkově, na důchod? Kdy chodí lidé jako vy do důchodu?

Ježíš, musím vám říct, že na to opravdu čekám. Pořád na to čekám, já už nechci pracovat. Chci jenom ležet, koukat na telenovely, dát si sklenici a nic nedělat. A peníze ať mi chodí z důchodu, protože na to jsem dlouho pracoval. Čekám, ale pořád se to mění. Ten čas odchodu do důchodu pro muže neustále prodlužují. Nevím, půjdu do důchodu až v době, kdy už nebudu umět ani chodit.

Dočetla jsem se, že jste s manželem shodli, že nebudete mít děti. Ale pak jsem zjistila, že už někde dvě máte.

Mám, tady je táta. Láďo? To je táta mých dvou dětí. S mým manželem jsme kmotry dvou kluků, jsou to sousedi kousek od nás. Ale říkali jsme, že to, co není reálné, to nemůžeš změnit. Příroda řekla, že dítě se tvoří mezi mužem a ženou. Dva muži nemůžou mít dítě. Ale dvě ženy taky ne, to by bylo nenormální. A pak je ta tolerance a to, co si přeješ. I kdybych já jsem chtěl opravdu své dítě, ale manžel ne, tak pokud si vezmu paní, která by ho odnosila, tak to stále není naše dítě. Je buď manželovo, nebo moje. Tam je třetí osoba, paní, která odnosila moje dítě. Takže to je nereálné. Radši dělám to, co dělám. Jsem kmotrem dvou dětí, které vidím stále, dennodenně. Mám je oba dva rád, miluji je, spí i u nás doma, staráme se o ně, a to mi stačí. Ale nemůžeš reálně dělat to, co není reálné.

Poslední otázka - proč bych si měla přečíst vaši knihu? Co je na ní a na všem životě tak zajímavého, kromě toho, že jste z Kuby?

Můj životní příběh je tak zajímavý, že opravdu nebudete čekat dlouho, než si knihu pořídíte, abyste se dozvěděli, co všechno se stalo během mého života. A nebylo to jen peříčko. Ale růžové brýle, i když teď mám modré, já si nesundám.

Děkuji za rozhovor.

 

Rychlá zpověď:

Co mě na vaší nové knize doslova šokuje?

Musíš si to přečíst.

Kdo je podle vás nejhůře oblékaná světová celebrita?

Kim Kardashian.

Kdo je podle vás nejlépe oblékaná česká celebrita?

Já?

Co je nejúžasnějšího na Kubě?

Rum, slunce, pláž a doutník.

Co vám do života dala vaše maminka?

To, co vidíte.

Co vás štve na vašem manželovi?

Řídí jak babička.

Co si vy osobně myslíte o válce na Ukrajině?

Mrzí mě, že v jednadvacátém století ještě existuje taková otázka.

Nejlepší dieta podle Osmanyho?

Musíte hodně pít.

Recept na štěstí?

Je na vás, jestli nastoupíte do přijíždějícího vlaku, nebo ho necháte odjet.

Do čeho má smysl investovat - zlato, nemovitosti, bitcoiny?

Zlato a nemovitosti.

Do čeho byste se nikdy neoblékl?

Do podprsenky.

Kdy jste se cítil naposledy jako nahý?

Na titulu knihy.

Kdo by měl být příštím českým prezidentem?

Nechám to Čechům, ale hlavně zvolí toho nejlepšího.

Kdo je podle vás nejlepší český návrhář?

Na něj ještě pořád čekám.
Dotazovaný se ptá redaktora:

Pojďme na drink.

Půjdeme.
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (6)

Módní návrhář během své práce.
Osmany Laffita se svou milovanou maminkou.
Osmany Laffita s manželem Guyem.
Osmany s manželem a svým druhým kmotřencem.
Osmany s velikonočním beránkem.
Osmany v Římě.
View photo gallery

O autorovi

Vystudovala jsem humanitní vědy. Zajímám se o psychologii, ráda čtu červenou knihovnu jako útěk od reality všedních dní. Mojí největší vášní je cestování a dobré víno.
Karolína Lišková
Luxusní bydlení Praha
Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ
Okolí Prahy

Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ

7 + 1 423 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m
Praha 5

Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m

8 + 1 471 m²
55 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m

2 + KK 51 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Praha 1

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem

4 + KK 245 m², ter. 28 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m
Praha 4

Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m

3 + KK 106 m², ter. 14 m²
14 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852
Okolí Prahy

Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852

7 + KK 225 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m
Praha 5

Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m

4 + KK 232 m², ter. 38 m²
24 990 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč

5 + KK 162 m², bal. 10 m²
29 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město

3 + 1 123 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m
Praha 10

Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m

4 + KK 131 m², ter. 20 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m
Praha 6

Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m

4 + KK 119 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m
Okolí Prahy

Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m

7 + KK 420 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Mezonetový byt na prodej - Praha 6 - Bubeneč
Praha 6

Mezonetový byt na prodej - Praha 6 - Bubeneč

3 + KK 126 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m
Praha 7

Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m

4 + KK 163 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

3 + KK 121 m², bal. 10 m²
48 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2
Praha 6

Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2

3 + KK 201 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město

2 + KK 121 m², ter. 50 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké
Praha 6

Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké

5 + KK 285 m²
95 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 113m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 113m

3 + KK 113 m², ter. 8 m²
19 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m
Praha 1

Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m

2 + 1 67 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
57 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem na Praze 3 -182m2
Praha 3

Luxusní byt na pronájem na Praze 3 -182m2

4 + KK 289 m², ter. 107 m²
85 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m
Praha 7

Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m

3 + KK 85 m², bal. 4 m²
15 452 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem na Malé Straně- 105m2
Praha 1

Luxusní byt na pronájem na Malé Straně- 105m2

2 + 1 108 m², ter. 14 m²
38 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m
Praha 1

Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m

5 + KK 217 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky
Praha 4

Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky

7 + KK 453 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč

12 + 2 1044 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 24m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 24m

1 + KK 24 m²
29 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 105m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 105m

3 + 1 105 m²
40 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m

6 + KK 226 m², ter. 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

9 + 2 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m

3 + KK 48 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 2 - Vinohrady - 36m2
Praha 2

Pronájem bytu Praha 2 - Vinohrady - 36m2

1 + KK 36 m², bal. 1 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks