Hlavní stránka Nové články

Vždycky je zajímavé poslouchat, jak život a svět kolem nás vnímají politici, kteří se na televizních obrazovkách nebo v novinách objevují dlouhé roky a jsou tedy takovými našimi souputníky. Je to i případ Lubomíra Zaorálka, který je v politice přes 20 let a momentálně jako ministr řídí kulturu. Setkání s ním je příjemné a zároveň fascinující, protože má neuvěřitelnou paměť na detaily. V rozhovoru pro LP-Life.cz navíc nečekaně otevřeně mluví o svém osobním životě, rodině i těžkém období, když přišel o práci.

Video

Zaujalo mě, že jste začínal kariéru v televizi jako dramaturg. Podílel jste se třeba na seriálu Velké sedlo. Jak jste se k tomu dostal?

Bylo to trochu legrační. Skončil jsem školu a na začátku 80. let pro mě nebylo lehké sehnat práci, takže jsem v kulturním domě v Ostravě Porubě dělal folkový kolotoč. A jednou jsem se přihlásil do konkurzu na dramaturga literárně-dramatického vysílání v televizi. Bylo tam hodně přihlášených a dostali jsme za úkol rozebrat text scénáře, který měli k posouzení. Řekli, že máme udělat rozklad. Ani jsem nevěděl, co to znamená, tak jsem se sbalil a jel domů.

Kdosi mi pak volal, ptal se, jak jsem dopadl, a já mu řekl, že přesně nechápu, co po mně chtějí. On mi odpověděl, že mám říct jen svůj názor a co si o tom myslím. Tak jsem se sbalil, jel zpátky do televize a v autobuse jsem to přečetl. Potom jsem komisi řekl, že ten text je úplná kravina a pakárna a že to lidi otráví. Legrační bylo, že jim se to zalíbilo. Ptali se mě na názor na Jaroslava Dietla, já jsem jim řekl, že jsou to politické agitky, všichni se tam začali řehtat. A potom mi přišlo, že mě přijali.

Vydržel jsem tam tři roky. Vybral jsem si určité autory, třeba Ludvíka Kunderu, Vladimíra Körnera. Ale během krátké doby ti dotyční upadli v nemilost a vedoucí mi řekli, že tu práci s nimi mám přerušit. Byl to případ i Vladimíra Körnera. V televizi šla jeho inscenace Psí život, a kdosi řekl, že ty pasáže jsou skoro stejné, jako věty v textu, za který Václav Havel dostal v zahraničí nějakou cenu. Dneska to zní fantasmagoricky, ale tehdy to způsobilo, že byl Körner „popraven“. A fungovalo to tak, že když přišel příkaz „skonči to“, tak jsem mu měl zavolat a říct mu to. V normální společnosti by ten dotyčný televizi žaloval, ale zkuste to v socialismu… Autoři byli v nerovnoprávném postavení a nemohli si stěžovat.

Já jsem si za chvíli začal připadat jako zločinec. Musel jsem to všechno ukončovat. A pak se ptali: „Kde máš scénáře?“

A vy jste nic neměl…

Přesně. A zadali mi úkol dělat Velké Sedlo s Jaroslavem Dietlem.

Proč jste z televize odešel?

Dostal jsem se do konfliktu s vedením televize a ve výsledku jsem byl z televize odejit v roce 1986. Hodně ve zlém. Bylo to i kvůli tomu, že jsem v Ostravě pořádal přednášky, které se jim „ideologicky“ nelíbily. A po tomto odchodu jsem nemohl nikde sehnat práci. Takže vždycky říkám, že revoluce přišla jako moje záchrana, protože před ní jsem skoro neměl kam složit hlavu.

Když jsem byl v roce 1986 vyhozen z televize, obešel jsem deset nebo patnáct míst a nikde mě nechtěli zaměstnat. Moje situace byla svízelná a bylo to nejdepresivnější období, které jsem zažil. Když máte dvě děti, rodinu a zjistíte, že vás nikde nechtějí zaměstnat, je to strašně frustrující. Tehdy jsem byl hodně na dně, bylo to peklo. A když přišel listopad 89, tak se přede mnou najednou rozsvítilo světlo.

Dělá vám politika i po více než 20 letech alespoň trochu radost?

Kdyby mi politika nedělala radost, tak bych ji vůbec nedělal. Radost mám především z toho, že ty věci jsou zajímavé. Zahraniční politiku jsem dělal s obrovskou chutí a dodnes mě velmi přitahuje. (v letech 2014 až 2017 byl ministrem zahraničí, pozn. red.) Politika mi umožnila dělat věci způsobem, který bych jinde dělat nemohl.

Ale měl jsem i druhou variantu. Po revoluci jsem šest let učil na vysoké škole politickou filosofii a dějiny politických teorií. To byla práce, která mě bavila, a vlastně jsem ji nechtěl opustit. Do politiky jsem moc nechtěl, ale po roce 1989 mě „spolkla“. Lidé na Ostravsku mě znali, protože jsem pořádal ty přednášky, a když vypukly revoluční události, mnoho lidí předpokládalo, že v tom budu figurovat. Tak jsem se tam ocitl, aniž bych se hlásil. (směje se)

V roce 1994 jsem vstoupil do ČSSD a dali mě na kandidátku do komunálních voleb. Byl jsem zvolen. Stal jsem se členem rady města a zároveň učil na univerzitě. A v roce 1996 mě kuriózní shodou okolností a k mému překvapení nominovali do sněmovních voleb, kam jsem šel druhý za Milošem Zemanem.

Najednou jsem se octil v autobuse Zemák, ve kterém jsem se necítil dobře, takže jsem měl malé embéčko, které sotva jezdilo a nemělo brzdy, a s ním jsem za tím Zemákem jezdil. To auto se zalíbilo Pavlu Dostálovi, který se mě zeptal, jestli by nemohl jezdit se mnou. Když jsme pak někam přijeli, tak s námi lidé měli soucit, museli nás dokonce roztlačovat. A někteří mě podezírali, že to je nějaký můj marketingový manévr.

Co děláte ve volném čase, když necháte politiku ve Sněmovně a dostanete se domů?

Čím jsem starší, tím více se snažím hýbat. Dříve to tak nebylo, ještě před pár lety, když jsem byl na ministerstvu zahraničí, jsem si dovolil chodit spát o půl třetí v noci. Vlastně jsem se úplně přestal hýbat. Člověk měl pocit, že má takový kapitál, že si může dovolit pracovat 12 hodin denně a že ho to nezabije.

Ale dneska už si to nemyslím. Mám jiný režim a dbám na to, abych se hýbal, přes víkend chodím do hor. Zdraví má člověk v mládí často zadarmo, potom už o něj musíte bojovat. Ale protože mi to zatím jde a zvykl jsem si na pravidelnost pohybu, tak se mi to daří.

Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Nové Město
Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Nové Město, Praha 1

Kolik kilometrů na horách ušlapete?

Třeba deset. To nejsou nějaké velké výkony. Víte, problém není v tom, chodit nějaké velké túry. Když jsem byl mladý, tak mě samozřejmě zajímaly jenom rekordy. Pamatuju si, že jsem jednou přišel k dorostovému lékaři, on mi měřil krevní tlak a ten můj byl tehdy nějak vyšší. A on povídá: „Ááá, vy máte vyšší.“ A já jsem se ho zeptal: „A kolik je rekord?“ (pobaveně) Ale to vás časem přejde, dnes není smyslem podávat výkony, ale pravidelně se hýbat.

Kdy u vás přišel ten zlom?

Práce vás nebaví, pokud nejste v dobré psychofyzické kondici. Je dobré dělat práci s chutí a mít z ní radost. Když jsem dělal zahraniční politiku, tak jsem to dělal rád, ale nebezpečné je, že to pak děláte 12 hodin denně. Zjistil jsem, že když to děláte bez rozmyslu a bez režimu, tak vás to za chvíli přestane těšit, protože jste vyčerpaný.

Stále více jsem si uvědomoval, že je důležité mít režim a práci dělat s lehkostí, ne s jazykem na vestě. Je to důležité i pro lidi kolem, protože záleží na tom, jakou kolem sebe vytváříte atmosféru a jestli se vám daří tvořit mančaft, který táhne.

Už pár týdnů jste v důchodovém věku. Jak vnímáte stárnutí?

Řeším to tak, že více dbám na životní režim. Ale jinak to moc neřeším. Chtěl bych, aby se v tomto vyvinulo i Česko. Když přijedete do Francie nebo USA, uvidíte tam, že v parku běhají i lidé mnohem vyššího věku. Muži, kteří u nás vysedávají na zápraží, tam přednášejí na univerzitách, jsou aktivní a žijí životy naplno. A to bych chtěl, aby bylo i u nás.

Takže vzkaz pro Čechy – neseďte na zápraží a něco dělejte!

Ano, ale ono už to tak často je. Sám znám lidi, kterým je okolo sedmdesáti, jsou leckdy v lepší kondici než já sám a leccos dělají. A výhodou je, že mají více času, protože už mají odrostlá i vnoučata.

V rychlé zpovědi jste zmínil, že hrajete na klavír…

To bylo kdysi, dnes už ne. Klavír jsem si shodou okolností vynutil jako malé dítě v pěti letech, protože mě někde jako nástroj okouzlil. A vyvzdoroval jsem si ho tak, že jsem maminku zatáhl do prodejny klavírních nástrojů, sedl jsem si ke klavíru a řekl jí, že neodejdu, dokud mi klavír nekoupí.

Ona mě ujistila, že to probere s tatínkem a koupí mi ho. Ale já jsem jí v těch pěti letech řekl: „Ne, maminko, to jsi nepochopila. Já neodejdu, dokud nebude zaplacený.“ A chudák maminka musela opravdu zamířit do nejbližší spořitelny, zaplatila klavír a teprve potom jsme mohli jít domů. Takže já sám jsem si ho prosadil, nikdo mě nenutil na něj hrát.

Hrál jsem na něj každý den, byla to pro mě forma sebevyjádření, forma relaxace. Díky němu jsem se mohl „vypovídat“ z toho, co jsem cítil. Učil jsem se na klavír hrát rychleji, než jsem se učil psát.

Máte takový hudební sluch?

Nemám. Jen mě to bavilo, okouzlilo mě to. Klávesy mě přitahovaly a měl jsem štěstí, že mi rodiče tu neřest dovolili provozovat. Hrál jsem všechno možné – i partitury oper. Když jsem potom odešel z Ostravy, nemohl už jsem ho vláčet, tak jsem o něj přišel.

Ale i dneska mě udiví, když někam přijdu a někdo mi řekne, abych zahrál, tak něco zahraju. V těch prstech je to trvale uloženo…

Proč si tedy klavír nepořídíte v Praze?

Je to pryč. Občas v životě něco máte, pak o to přijdete a je to pryč. Čert ví proč. Teď mám navíc jiný režim, do kterého už to nedostanu. Více čtu nebo chodím.

Máte vnoučata?

Mám jedno vnouče, je mu přes rok. A možná jich bude více, vypadá to slibně.

Jaký jste dědeček?

Špatný! (směje se) Pořád pracuju a s vnoučetem moc nejsem. Ale to se možná změní časem.

A těšíte se na další vnoučata?

Já se přiznám, že na to moc nejsem. Vždycky jsem byl příliš racionální typ a děti mě většinou zajímají až ve chvíli, kdy s nimi mohu vést rozhovor, nejlépe filozofický. (směje se) Je to možná jedna z mých špatných vlastností, ale určitě nejsem jediný muž, který to tak má. I mé vlastní děti mě začaly více zajímat, až se mnou začaly komunikovat. Ne že bych je neměl rád, ale co s nimi chcete dělat? Jen mrčí…

Když se mi navíc narodila Tamara, odešel jsem na vojnu, takže jsem přišel o období, o kterém se říká, že je nejlepší. Nám mužům to tehdy bylo odepřeno, možná i proto jsem tím trochu poznamenaný.

Ale zase budete ten dědeček, který nosí chytré knížky.

To je pravda, a ta doba se blíží! Právě jste vystihl významný moment, dokonce už jsem něco vnoučeti takto doručil. Ale bylo to předčasné. (směje se) Ale jednou ta doba přijde a moje knížky začne číst…

Nebo vám řekne: „Dědo, dej pokoj s knihami, já chci koukat na Youtube.“

Tomu bych chtěl zabránit. Myslím, že se s mými dětmi dohodnu, mám pocit, že také sdílejí nedůvěru k tomu, že by podobné technologické výdobytky měly nahradit knihy. Já už asi zůstanu ten milovník starých časů a budu se snažit, i z pozice ministra kultury, aby knihy nevymizely nejen z našeho života, ale ani z života mladých.

Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 42m
Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 42m, Praha 1

Někde jsem slyšel, že máte rád i operu…

Už jako malý jsem hrával na klavír partitury. A také jsem v Ostravě začal chodit na operu, byla to zásluha mého otce, který mě tam jako jedenáctiletého zavedl. A později jsem chodil na operu i sám. Viděl jsem tehdy Kateřinu Izmailovou od Šostakoviče, Maškarní ples od Verdiho, Pucciniho opery… To, co ostravská opera hrála.

Tehdy mi bylo čtrnáct nebo patnáct let a jako takový podivín jsem sám chodil na opery. Něco mě na tom zaujalo, uhranulo mě to. Ale ve škole jsem to raději nikomu neříkal, asi by si mysleli, že jsem pako. Teď si uvědomuju, že jsem se za to možná styděl…

Fungovalo to alespoň na dívky?

Děvčata to moc neohromilo. Nevybavuju si dívku, kterou bych v té době ohromil tím, že jsem viděl Lohengrina. Bohužel jsem na takovou nenarazil. Proto je jisté, že kvůli tomu jsem to nedělal. (směje se)

A co ministrování? Působí na ženy více? Jsou ženy, kterým imponuje moc a vliv…

To je takový první omyl – mocný, vlivný. Možná to tak vypadá z dálky. Nejvíce se mi líbil výrok, který kdysi řekl můj kolega Honza Mládek: „Víš, co to je dělat ministra? To je každý den bojovat s pokořením.“

Nechci, aby to bylo špatně pochopeno. Každý si myslí, že ministr je vlivný člověk, ale ve skutečnosti, když jste ve vládě a opravdu chcete něco prosadit, tak se váš vliv odvíjí od toho, jestli vás zvou na klíčové schůzky. Když vás pozve premiér, máte váhu a máte i šanci něco ovlivnit. Ale když vás nepozve – třeba jste ministr průmyslu a on vás nepozve na schůzku o jaderné energetice – tak je to těžké pokoření.

Je to jednoduchý příklad, ale ukazuje, že když chcete něco prosadit, musí vás ostatní brát vážně. K čemu je ministr, který nemá schopnost nic prosadit a všichni ho považují za páté kolo u vozu? To by přece musel být nějaký outsider, aby se spokojil s tím, že má cedulku.

Proč si spousta politiků u nás, tedy hlavně premiéři, pořizují mladé ženy?

Důvodem je to, že oni přicházejí do prostředí, ve kterém je těžké, aby s nimi žena sdílela jejich život. Premiérská funkce je nešťastná v tom, že vás úplně „sežere“. Co jsem poznal premiéry, tak je spojovalo to, že byli těmi premiéry opravdu 16 hodin denně. Třeba Bohuslav Sobotka, v jehož vládě jsem byl ministrem, tomu věnoval i soboty a neděle, vůbec neměl čas na vlastní život.

Premiéři jsou „sežraní“ prací a je těžké naučit se v tom žít. V té chvíli se jim z logiky věci rozpadá vztah, protože ta žena najednou žije úplně jiným životem. Viděl jsem to u různých premiérů, nejen českých. A některé ženy se s tím srovnají a nějak to zvládnou, jiné bohužel ne.

Zároveň se často stane, že si premiér najde jinou ženu, která je blíže problémům, které řeší, stane se mu oporou a pomocníkem. A tak se to semele, bývalá žena už není ochotna akceptovat proměnu a nejsou schopni se domluvit na nějakém novém způsobu vztahu. Ono to vypadá, že je to nějaká epidemie, která postihuje premiéry, je to trochu smutné, ale vlastně pochopitelné.

Takže pro to máte pochopení?

Nemám pochopení ve smyslu, že bych to chtěl omlouvat. Spíše je mi to líto, mrzí mě to. Není to žádná legrace, jim se ten život rozbije. Je to další věc, kterou u nás lidé platí za to, že tady několik let pracují 16 hodin denně jako premiéři.

Děkuji moc za rozhovor.

Rychlá zpověď:

Už jste někdy usnul při projevech poslanců ve Sněmovně?

Ne, neusnul.

Je horší nevěra, nebo politická zrada?

Obojí.

Kdy jste si naposled zanadával a proč?

Rozzlobily mě zakázky IT na ministerstvu kultury. Promarnilo se tady šest let, a to mě opravdu hodně rozzlobilo.

Jakou knihu jste naposledy četl?

Četl jsem knihu Ivana Krasteva o krizi koronavirové.

Co vám pomáhá na smutek?

Já moc nejsem smutný. Kdysi jsem hrával na klavír, ale to je dávno. A dnes? Vyrazit do přírody.

Za co rád utrácíte?

Za knihy.

Vyjídáte někdy v noci ledničku?

Ne. (smích) Najím se, než jdu spát.

Čeho si na sobě nejvíce ceníte?

O tom neuvažuju. Možná si cením toho, že mám pocit, že jsem člověk, který odbourává chyby, když si je uvědomí.

Co vám imponuje na ženách?

Když vyvolávají otázky. Když jsou nesamozřejmé a ne lehce prokouknutelné.

Čím dokážete ženy okouzlit?

To nevím, netuším. Na to by měla odpovídat nějaká žena!

Jaké je vaše motto?

Naši cestu nám ukazuje důvěra, kterou do nás ostatní vkládají.

Jaké jsou vaše zlozvyky?

To je hrozně těžké… No to, že jím na noc! Na noc se nacpu, a mám teorii, že tak se chovali všichni pravěcí lovci, a je nám to tedy vlastní.

Bojíte se stárnutí?

Spíš bych na to chtěl nějak vyzrát. Chtěl bych si stáří užít.
Dotazovaný se ptá redaktora:

S kým jste dělal rozhovor naposledy?

Byla to paní ministryně Maláčová.
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (12)

View photo gallery

O autorovi

Novinářem a spisovatelem chtěl být už od dětství. Vystudoval žurnalistiku na Univerzitě Palackého v Olomouci a už při škole začal pracovat v médiích. Prošel několika redakcemi a naposledy působil ve zpravodajství Blesku. V polovině roku 2019 odešel na volnou nohu a naplno se věnuje rozhovorům a psaní knih.
David Budai
Luxusní bydlení Praha
Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město

6 + KK 445 m², ter. 144 m²
57 475 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Penthouse Troja 309m
Praha 7

Penthouse Troja 309m

5 + KK 309 m², ter. 52 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m

7 + 1 750 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8
Praha 8

Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8

3 + KK 145 m², ter. 11 m²
18 490 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka

5 + 1 246 m²
46 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m
Praha 1

Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m

5 + KK 235 m²
79 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1
Praha 1

Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1

5 + 1 143 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4
Praha 4

Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4

1 + KK 55 m², ter. 12 m²
9 980 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - Staré
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - Staré

4 + KK 229 m²
50 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 251m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 251m

4 + KK 288 m², ter. 37 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m
Praha 1

Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m

3 + KK 125 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m

3 + KK 93 m², ter. 11 m²
11 228 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na pronájem - Praha 1 - Nové
Praha 1

Luxusní kancelář na pronájem - Praha 1 - Nové

3 + 1 117 m², bal. 3 m²
37 500 Kč
Zobrazit nemovitost
Kanceláře k pronájmu Nové Město - 83m
Praha 1

Kanceláře k pronájmu Nové Město - 83m

2 + KK 83 m²
27 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní kancelář Praha 1 - 55m
Praha 1

Pronájem luxusní kancelář Praha 1 - 55m

2 + 1 58 m², bal. 6 m²
30 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 249m²
Praha 1

Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 249m²

249 m²
216 329 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 48m²
Praha 1

Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 48m²

48 m²
46 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 153m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 153m²

153 m²
93 789 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 146m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 146m²

146 m²
93 392 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 127m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 127m²

127 m²
87 852 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 274m2
Praha 5

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 274m2

cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 265m2
Praha 5

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 265m2

cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 2 - 684m
Praha 2

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 2 - 684m

993 m², ter. 309 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana
Praha 5

Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana

154 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
25 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana
Praha 2

Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana

171 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář k pronájmu v centru Prahy
Praha 2

Luxusní kancelář k pronájmu v centru Prahy

130 m²
42 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář s terasou Praha 1 - 321m
Praha 1

Luxusní kancelář s terasou Praha 1 - 321m

465 m², ter. 144 m²
41 928 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kancelář k pronájmu, Praha 10 - 150m
Praha 10

Kancelář k pronájmu, Praha 10 - 150m

162 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní administrativní budovy v okolí
Praha 9

Prodej luxusní administrativní budovy v okolí

5 + 2 1173 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Vila na prodej Praha 6 - 277m
Praha 6

Vila na prodej Praha 6 - 277m

7 + 1 277 m²
18 750 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kancelářské prostory na prodej na Praze 8
Praha 8

Kancelářské prostory na prodej na Praze 8

Atypický 489 m², ter. 211 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasou Troja 152m
Praha 7

Luxusní byt s terasou Troja 152m

2 + KK 152 m²
31 800 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín
Praha 8

Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín

Atypický 489 m², ter. 211 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse Troja 550m
Praha 7

Luxusní penthouse Troja 550m

Atypický 550 m², bal. 4 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Vila na prodej Praha 4 - Braník
Praha 4

Vila na prodej Praha 4 - Braník

Atypický 273 m², ter. 21 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m
Praha 8

Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m

4 + KK 113 m²
19 300 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov
Praha 5

Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov

4 + KK 185 m², ter. 50 m²
22 090 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m
Praha 1

Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m

2 + KK 74 m², bal. 2 m²
26 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní vily v okolí Prahy
Praha 9

Prodej luxusní vily v okolí Prahy

5 + 2 1173 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace na pronájem Troja - 397m
Praha 7

Restaurace na pronájem Troja - 397m

Atypický 397 m², ter. 37 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s výhledem 177m
Praha 2

Luxusní byt s výhledem 177m

4 + 1 177 m²
120 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Komerční prostor k pronájmu Praha 5 - 230m
Praha 5

Komerční prostor k pronájmu Praha 5 - 230m

Atypický 230 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m

3 + 1 119 m², bal. 2 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem-Praha
Praha 3

Byt na pronájem-Praha

3 + 1 111 m²
49 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu Praha 4 - 62m
Praha 4

Prodej luxusního bytu Praha 4 - 62m

1 + KK 62 m², ter. 13 m²
10 980 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks