Rychlá zpověď - Miroslav Kalousek: Výhružky rodině si líbit nenechám

O pomíjivosti moci, ženách a boji o život
19. června 2019
 
Hlavní stránka Nové články

Ve vysoké politice se pohybuje přes 20 let a jeho jméno i výroky dokážou v mnoha Češích rozproudit emoce. Možná i proto mu čas od času na mobil nebo e-mail dorazí peprná nadávka. Miroslav Kalousek, který svého času dělal i ministra financí, to ale bere jako součást své práce. A politiku vnímá spíše jako řemeslo. V rozhovoru pro Luxury Prague Life prozradil, jací jsou poslanci mimo kamery, s kým rád hraje tenis i to, jak svádí „nerovný“ boj nejen s přibývajícími kilogramy.

Video

Jste ve vysoké politice od roku 1998. Přemýšlíte o důchodu, nebo budete v politice do osmdesáti?

Jak dlouho budu v politice, o tom rozhodnou voliči, ne já. Ale o důchodu nepřemýšlím, letos mi bude 59, cítím se mladý a troufnu si říct, že jsem docela plný sil, ať už na práci nebo na tenisovém kurtu.

Co děláte ve volném čase, když je třeba víkend a nemusíte pracovat?

Mám s bratrem na starosti maminku, které bude 90 let a bohužel už vyžaduje setrvalou péči. Takže o víkendech se věnuju mamince. Ale mojí nevětší zálibou je vážná hudba, zejména opera, nejsem líný popojet i po Evropě za něčím, co mě láká.

A rád hraju tenis, kdysi jsem ho hrával závodně a dnes ho hraju nejradši se svým synem. Když máte téměř 30letého syna, tak je hezké si s ním zahrát tenis a pak jít na pivo. On navíc hraje závodně za ten samý tým jako já před 30 lety, tak při tom vždycky člověk omládne. A rád a často plavu, protože mně to vždycky srovná bolavá záda.

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m, Okolí Prahy

Kolik uplavete bazénů?

Já si to neměřím a neplavu rychle. Ale vzdálenost uplavu v podstatě jakoukoliv, ve vodě mohu být hodiny. Když jsem se jednou jako kluk vsadil, že uplavu z Bechyně do Týna, což je asi 12 kilometrů po proudu Lužnice, tak mi to problém nedělalo.

Když vyrážíte na dovolenou, je to víc Česko, nebo cizina?

Mám dvě zamilovaná místa, jižní Čechy, protože jsem z Bechyně, a posledních 15 let jedu na 14 dnů ke Středozemnímu moři.

Loni jste prodělal závažné onemocnění, museli vám akutně operovat střevo. Měl jste strach o život?

Ne, bylo to tak rychlé, že to, že vám jde o život, vám dojde až potom. Že to bylo život ohrožující a měl jsem namále, jsem si uvědomil, až když to dobře dopadlo.

Musel jsem ocenit, jak to všechno fungovalo. Poprvé v životě jsem si zavolal záchranku, přijeli do pěti minut a za deset minut jsem byl na emergency. Úžasně to zvládli, vzpomínám na to s velkou vděčností. A zároveň mě doprovází obavy, že pokud nepřistoupíme k systémovým změnám zdravotního pojištění, tak to na této fantastické úrovni nemůže dlouho vydržet.

Víte, čím bylo onemocnění způsobeno? Hrál v tom roli třeba stres?

Nechci zabíhat do podrobností, ale bylo to masivní krvácení do tenkého střeva. Nezanechalo to žádné následky, dál sportuju, plavu, hraju tenis, i když teď ne, protože jsem v únoru prodělal operaci kolene. Praskl mi vnitřní meniskus, ale to je takové banální zranění bývalých sportovců, takže už jsem fit.

Přece jen se blíží ta šedesátka… Cítíte, že už je tělo křehčí a potíže se budou hromadit?

Samozřejmě, že pociťujete každý rok, ale nemusíte se tomu poddat. Já jsem poslední mistrák hrál v jednatřiceti, a do čtyřicítky, kdy jsem byl schopen si udržet fyzičku, jsem těm pětadvacetiletým klukům stačil. Potom už jste každý rok o něco pomalejší. Ale s tím nic neuděláte, přírodu nepřeperete, jen můžete zpomalit chátrání.

Zatím nevypadáte úplně sešle…

Děkuji za kompliment. (smích)

To jistě ocení i ženy, kterým imponuje vysoká politika, peníze a moc. Nebo se mýlím?

Takto hluboce jsem o tom nikdy nepřemýšlel. A pokud ano, tak nemyslím, že jsem toho někdy zneužíval. Každý politik má kolem sebe nějaký fanklub, ale do jaké míry u toho působí fyzická přitažlivost a nakolik moc, to fakt nevím.

A stalo se vám někdy, že se vás nějaká žena snažila získat jen pro vaši moc?

Ano. Ale byly to epizody, které jsem nikdy nenechal rozvinout. Když jsem byl ministr financí, tak jsem možná platil za mocného muže, ale já mám jiné priority než imponovat určitou mocí, která je navíc velmi přechodná.

Báli se vás lidé jako ministra?

Já doufám, že ne. Snažil jsem se mít na ministerstvu respekt, ale doufám, že to nebyl strach. Ten máte z někoho, kdo je nevyzpytatelný. Já jsem se snažil být velmi čitelný a každý věděl, kde má tu hranici, a když ji splnil a současně nepřekročil, tak se neměl čeho bát.

Tím, že jste v politice tak dlouho, bych čekal, že už vás nedokáže nic vyprovokovat. Přesto jste před časem na ulici profackoval mladíka. Je těžké si udržovat zdravou hlavu a nepropadnout zbytečným emocím?

Je to trénink, někdy je to obtížnější více, někdy méně. A tato situace, kterou jste vzpomněl, za tu se nestydím. Šel jsem po ulici, proti mně šel mladý muž a začal řvát „Kalousku, ty svině, my tě oběsíme s celou rodinou“. Tak jsem si říkal, že toto si nemůžu nechat líbit od každého spratka, a dal jsem mu facku. On ztuhnul a říkal: „Na to nemáte právo.“ A já na to: „Právo asi ne, ale chuť strašnou.“ A dal jsem mu další dvě. Ale po té první facce mi najednou vykal, takže jistý edukační vliv to mělo. (smích)

Bohužel tam byly kamery a poslanec za Věci veřejné okamžitě obvolal všechny redakce. Já jsem to nepopíral, ale toto si líbit nenechám, když někdo vyhrožuje mě i celé rodině.

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m, Praha 7

Jste politik, který v debatách docela rezonuje. Bylo podobných útoků více?

Kupodivu ne, toto byl výjimečný exces. Chodím po ulici, jezdím tramvají, chodím do hospody a na veřejnosti se nesetkávám s žádným projevem útoku, ani verbálním. Ty neuvěřitelné kýble špíny jsou pouze na elektronické bázi, SMS, maily, anonymní dopisy. Toho jsou kupy, ale to všechno píší zamindrákovaní zbabělci, kteří si netroufnou říct vám to do očí.

Zasáhla politika i vaši rodinu a nejbližší?

Když vezmu hromady pomluv, které o mně byly napsány, tak v danou chvíli rezonovaly. Koneckonců těch pomluv se i pan premiér drží jako klíště a v kampani je neváhali převzít ani Piráti. A když ty pomluvy rezonovaly veřejností, tak každý z vašich blízkých lidí chodí do práce nebo do školy, a v tomto prostředí to „nakoupí“. Je to jakási zátěž, kterou blízcí kvůli vám nesou.

O vás se ví, že se vám manželství rozpadlo. Hrála v tom roli právě i ta politika?

Já jsem se rozvedl po 27 letech manželství a to je všechno, co k tomu řeknu. Děti byly v tu dobu dospělé a rozvod proběhl tak, že se rozváděli dva slušní a dospělí lidé.

Když se dva ideově odlišní politici sejdou za kamerami, baví se normálně jako lidé? Nebo se nesnesou?

Na každém pracovišti jsou lidé, které máte rád a kteří jsou vám víc sympatičtí. I když mají jiná ideová východiska a i když jsou vaši političtí soupeři, tak si s nimi rádi popovídáte a vážíte si jich a jdete s nimi i na pivo. A pak jsou lidé, kde ta chemie nefunguje, a pak se moc nemusíte.

I politici ve Sněmovně jsou jenom lidé, Poslanecká sněmovna není žádná elita, to jsou lidé z masa a krve, je to vzorek společnosti. Je tam stejná koncentrace slušných, neslušných, líných, pracovitých, chytrých, hloupých, zákeřných, čestných… Jako jinde ve společnosti. Takže si to představte u vás v práci a je to stejné.

Hádají se lidé v zákulisí?

Samozřejmě a vášnivě. Ať už o zákon, nebo jestli vyhraje Sparta, nebo Slavia.

Je politika špína? Někdy to tak na povrchu vypadá.

Je to práce a řemeslo jako každé jiné. A prosím, aby lidi měli kritické myšlení a nedívali se na to přes média. Dneska těžko najdete titul, který by se mohl nějakému problému hluboce věnovat, takže se jede opravdu po povrchu, po té pěně, a zvýrazňují se spíše excesy než každodenní práce.

Je to poměrně tvrdé řemeslo, které se musí umět. Takže jsem vždycky s rozpaky vnímal volání po nových tvářích a po lidech, kteří politiku nikdy nedělali. Když půjdete na operaci žlučníku, také nechcete, aby vás operoval člověk, který nikdy neoperoval, a to jen proto, že máte jistotu, že předtím žádnou operaci nezkazil. Ale lidé takto často přistupují k politice.

Mění ženy politiku?

Přítomnost žen v politice je vždycky k dobru, protože ten, kdo má nějaké vychování, se snaží alespoň předstírat, že je džentlmen. Ale pak jsou i excesy, kdy do vysoké politiky vstoupily dámy, proti kterým jsou pavlačové domovnice z 30. let slabý odvar. Tam se to džentlmenství předstírá dost těžko.

Jsou politici nepořádní? Zná to asi každý, když přijde do kuchyňky nebo na záchod, a nestačí zírat…

Kdybychom nebyli tady (rozhovor probíhal v hotelu, pozn. red.) a věděl bych, že přijdete do mé kanceláře s fotografem, tak bych musel přijít o půl hodiny dříve a uklízet, protože na mém pracovním stole mám nepořádek. Ale na toaletě po sobě uklízím. (smích)

Nicméně musím říct, že se vám občas stane, že ve Sněmovně vstoupíte na toaletu a řeknete si: „Panebože, kdo to tady byl?“ Takže ano, poslanci jsou pouze vzorkem společnosti. Dokonce bych řekl, že jsme spíše ten průměr, protože ta nadprůměrná elita uspěla spíše v bádání, byznyse, hudbě nebo ve sportu.

Neplánujete si střihnout nějakou roli v seriálu nebo ve filmu, jak to někteří politici dělají?

Ne, to rozhodně nevyhledávám. Ale když za mnou třeba přišli tvůrci seriálu Blaník, jestli bych byl ochoten vystoupit v jejich filmu, tak jsem řekl „samozřejmě“, výzvy tohoto typu více přijímám, než nepřijímám. Minulý týden jsem například absolvoval Noční směnu s Adélou, což je dvanáctihodinový noční pořad.

Každý politik musí být tak trochu herec. Když vystupujete na veřejnosti, musíte volit přesvědčovací prostředky, které volí herci. Já jsem se nikdy netajil tím, že důležité projevy si trénuji a přeříkávám nahlas. Pečlivě se připravuji včetně gest nebo vtipů, které do projevu musím vložit, abych ho oživil.

Jste pro to, aby měli politici jasně danou pracovní dobu, nesměli pít v práci alkohol a měli podobná omezení jako běžní zaměstnanci?

Ne, prosím pěkně, nehrajme si na mateřskou školku. Třeba kolegové z Pirátské strany mají pocit, že by to měli svázat zákoníkem práce, ale poslanci a senátoři nejsou v pracovním poměru. Můžete napsat tisíc kodexů a tisíc pravidel, ale jestli někdo překračuje obecná pravidla slušnosti, tak ať mu to spočítají voliči.

Vadí mi, že pracovitost poslanců se někdy hodnotí podle toho, jestli celou dobu sedí na svém místě, někdy to bývá vnímáno jako pracovitý poslanec. Ale on tam může sedět a nedělat vůbec nic. Gró práce se odehrává mimo hlavní sál, v kancelářích, ve výborech a při jednání s experty. Možná bych i řekl, že když jsem v sále a sleduju diskusi, tak nejsem v zápřahu a jen odpočívám. A to zkresluje pohled.

Ale média a lidi právě to jednání zajímá. Pak je naštve, když je sál prázdný…

Ta koncentrace na jednání je důležitá, ale jestliže vystupuje dvě hodiny Tomio Okamura, tak než ho dvě hodiny poslouchat, raději vypracuju pozměňovací návrh k nějakému zákonu. A je to efektivněji strávený čas.

V rychlé zpovědi jste zmínil, že jste silný kuřák. Musel jste po nemoci nějak upravit svou životosprávu? Třeba omezit právě kouření nebo třeba alkohol?

Nene, tři měsíce jsem musel držet dietu, kdy jsem nesměl jíst nic, kde jsou zrníčka, slupky a podobně, ale nic dramatického, teď už mohu jíst cokoliv. Kdybych ale jedl cokoliv, na co mám chuť, tak vážím 140 kilo. Takže moje stravování se řídí tím, že chci být za každou cenu „docentem“, tedy nechci, aby má váha měla třímístné číslo.

A měl jste takové období?

Měl jsem 112 kilo. Teď mám 101. Takže je to neustálý zápas, kdy jsem se smířil, že asi nikdy nebudu vítězit, ale snažím se držet nerozhodné skóre.

Takže občas v noci vyjíte ledničku?

No samozřejmě, nejhorší je ledničkový sex. Ale snažím se na noc necpat.

Díky moc za rozhovor.

Rychlá zpověď:

Co se nedá koupit za peníze?

Čest. Někdo říká láska a zdraví, což je hodně pravda, ale tam už ty peníze něco znamenají.

Motto, které vás provází životem?

Hlavně se nepodělat.

Jak nejraději trávíte dovolenou?

Na tenise a také si rád zajedu k moři.

Je horší nevěra, nebo politická zrada?

Obojí je svým způsobem zrada. V politice to musíte brát jako součást, v osobním životě je na vás, jak to berete.

Jahody se šlehačkou, nebo se šampaňským?

Se šampaňským.

Máte raději oblek, nebo tepláky?

Tepláky nosím jenom na sport, mám rád sportovní oblečení.

Co mimo politiku vás v poslední době nejvíce naštvalo?

Teď jste mě zarazil. Snažím se nenaštvávat zbytečně, tak si nevzpomínám.

Chodí vám sprosté SMS?

Zajisté.

Jak se udržujete v kondici?

Plavu, hraju tenis, chodím od posilovny a teď šlapu na rotopedu nebo běhám na orbitreku.

Chtěl byste být prezidentem?

Nepřemýšlel jsem o tom.

Vaříte si doma?

Minimálně.

Pouštíte si k nedělnímu obědu politickou debatu?

Ne, to opravdu ne. Když se musím podívat na politickou debatu, tak zásadně nejím. Ty věci k sobě nejdou.

Co byste dělal místo politiky?

Každý musí být připraven, že zítra přestane dělat politiku, takže by to byla jedna z výzev. A zvládl bych ji stejně dobře jako jinou předtím.

Jaké jsou vaše zlozvyky?

Jsem závislý nikotinista. Přešel jsem na elektronickou cigaretu, ale závislost je tam pořád.
Dotazovaný se ptá redaktora:

Jak jste se dneska vyspal?

Celkem dobře, děkuju.
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (6)

View photo gallery

O autorovi

Novinářem a spisovatelem chtěl být už od dětství. Vystudoval žurnalistiku na Univerzitě Palackého v Olomouci a už při škole začal pracovat v médiích. Prošel několika redakcemi a naposledy působil ve zpravodajství Blesku. V polovině roku 2019 odešel na volnou nohu a naplno se věnuje rozhovorům a psaní knih.
David Budai
Luxusní bydlení Praha
Luxusní vila na prodej v Průhonicích
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej v Průhonicích

4 + 1 500 m², ter. 200 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

9 + 2 620 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Rodinný dům na prodej Praha 4 - Braník - 217m
Praha 4

Rodinný dům na prodej Praha 4 - Braník - 217m

5 + KK 217 m²
21 594 643 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu Praha 1- 212m
Praha 1

Prodej luxusního bytu Praha 1- 212m

4 + KK 212 m², ter. 7 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Malá Strana Magenta 31m
Praha 1

Byt Malá Strana Magenta 31m

1 + KK 31 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m

5 + 1 288 m², ter. 42 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
120 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 9 - Kyje - 56m
Praha 9

Byt na prodej - Praha 9 - Kyje - 56m

2 + KK 56 m², bal. 3 m²
6 699 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 120m
Praha 1

Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 120m

4 + 1 120 m²
20 755 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu Praha
Praha 4

Pronájem luxusního bytu Praha

4 + KK 246 m², ter. 39 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 53 m², bal. 3 m²
11 850 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m
Praha 6

Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m

5 + KK 256 m², bal. 15 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m

3 + KK 93 m², ter. 11 m²
11 549 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha
Praha 5

Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha

4 + KK 199 m², ter. 14 m²
85 500 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej rodinného domu na Praze 5-191m
Praha 5

Prodej rodinného domu na Praze 5-191m

5 + KK 191 m²
19 850 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 53 m², bal. 3 m²
11 980 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - Praha 3 - Vinohrady
Praha 3

Luxusní byt na pronájem - Praha 3 - Vinohrady

3 + KK 95 m²
64 800 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 700 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 920 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m

2 + 1 49 m², bal. 2 m²
5 746 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

3 + KK 93 m², bal. 3 m²
19 960 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej Praha
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej Praha

4 + 1 242 m², ter. 68 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m

3 + KK 105 m²
10 934 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m

2 + 1 60 m²
6 589 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem - Praha 3 - Vinohrady - 50m
Praha 3

Byt na pronájem - Praha 3 - Vinohrady - 50m

2 + KK 50 m²
20 800 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - Praha 3 - Vinohrady
Praha 3

Luxusní byt na pronájem - Praha 3 - Vinohrady

3 + KK 93 m²
29 800 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m

2 + 1 73 m²
7 490 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město

7 + KK 259 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m

Atypický 721 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2
Praha 1

Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2

Atypický 387 m²
155 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Staré Město - 212m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem Staré Město - 212m

6 + KK 212 m², bal. 5 m²
90 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²

3 + KK 109 m²
17 995 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej, Staré Město - 215

Obchodní prostor na prodej, Staré Město - 215

215 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní administrativní budovy v okolí
Praha 9

Prodej luxusní administrativní budovy v okolí

5 + 2 1173 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín
Praha 8

Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín

Atypický 489 m², ter. 211 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Rodinný dům na prodej - Praha 4 - Braník
Praha 4

Rodinný dům na prodej - Praha 4 - Braník

5 + KK 217 m²
21 365 218 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt v Troji 149m
Praha 7

Luxusní byt v Troji 149m

3 + KK 149 m²
21 800 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní vily v okolí Prahy
Praha 9

Prodej luxusní vily v okolí Prahy

5 + 2 1173 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt v historické budově Praha 6 - 210m
Praha 6

Byt v historické budově Praha 6 - 210m

4 + KK 210 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks