Rychlá zpověď - návrhář a kuchař Pavel Berky: MasterChef pro mě byla záchrana

O návrhářství, vaření a životních změnách
21. března 2021
 
Hlavní stránka Nové články

Pavla Berkyho budete všichni znát z MasterChefa, ale ti, co se zajímají o módu, ho znají už mnohem déle. Na poli módy se mu to podařilo dotáhnout hodně vysoko. Kdo se může pochlubit, že jeho modely byly viděny na Fashion Weeku v Londýně, New Yorku, Paříži nebo Miláně? Když se tenhle kluk do něčeho pustí, dělá to s takovým zapálením a vášní, že výsledky jsou dokonalé. Stejně tak se pustil do vaření. S vařečkou v ruce sklízí natolik obrovské úspěchy, že se v rozhovoru pro LP-Life.cz svěřil o svých myšlenkách pověsit návrhářství na hřebík...

Video

Jak prožíváte uplynulý rok? Ať už v osobním životě, kuchyni nebo v rámci módy?

Mně se úplně změnil život. Možná se očekává to říct, když jdete do reality show a produkce vám to vnutí to říct. Život se vám ale opravdu změní. Pak je samozřejmě na vás, jakým směrem. Já jsem to dokázal otočit v můj prospěch. Vůbec jsem nečekal, že mi to způsobí tak velké omezení v módě. Jsem primárně módní návrhář, módu miluji, chci navrhovat tak dlouho, jak to bude možné. Trochu mě mrzí, že to vůbec nejde skloubit s tím, co přišlo s MasterChefem. Takže ano, momentálně je Pavel Berky začínající kuchař (směje se).

Ten rok byl opravdu náročný, na jednu stranu jsem za to ale strašně rád. Myslím si, že kdybych se nepřihlásil do MasterChefa, byl bych v této pandemické době úplně ztracený. Je to teď velmi těžké, zejména v módě. Náhodně mi vlastně MasterChef pomohl, že se nemusím potýkat s existenčními problémy a podobně.

V této době nemůžete pořádat módní přehlídky, společenské šaty se neprodávají. Udělal jste kolekci utěrek a zástěr. Je to pro vás opravdu finančně výhodnější než šaty?

Vlastně ano.

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m, Praha 8

V tom případě byl MasterChef tedy záchrana.

Je to velká záchrana. Už to budou dva roky, co se to točilo, protože se natáčelo s předstihem. Tehdy se ještě o covidu vůbec nevědělo, takže jsem netušil, jestli mi to nějak pomůže nebo zachrání před pandemií, o které jsme ještě neměli ani zdání. Za to jsem vděčný.

Natáčeli jste před covidem, takže jste musel tehdy omezit svou práci návrháře. Teď těžíte ze slávy z MasterChefa. Co konkrétně děláte? Máte nabídky na pořady, ale to také nevydrží dlouho.

Díky MasterChefovi mi vzrostl kredit na sítích, dneska jsou sítě ty, které vás prodávají. Už jsem měl vybudovanou nějakou značku jako Pavel Berky - návrhář, MasterChefem to vystoupalo ještě mnohem výše. Jsou to spolupráce, které vám chodí, když jste vidět, jste influencer. To každého influencera v této době zachraňuje.

Já vás znám hlavně jako návrháře, dosáhl jste velkých úspěchů. Udělal jste si tím zadní vrátka, což spousta jiných mladých návrhářů nemá. Dala vám pandemie prostor k tvorbě, kterou rozjedete až tahle doba pomine, nebo vás MasterChef pohlcuje natolik, že Pavel Berky teď na dva roky není módní návrhář?

Skončil MasterChef a vůbec jsem nevěděl, jestli bude mít v mém životě nějaký dopad. Ten dopad byl obrovský. Je strašně zvláštní sledovat, jak se na celou situaci mění můj názor, jestli zůstane Berky módní návrhář nebo ne. Gastronomie a jídlo mě vždycky bavilo, nikdo o tom ale nevěděl, že doma každý den vařím a sleduji pořady o vaření více než módní přehlídky. Vůbec se nebráním tomu, že se to může zvrtnout. Dovedu si to představit.

Opravdu?

Ano, to je ale věc posledních pár měsíců. Do MasterChefa jsem se navíc přihlásil v době, kdy už jsem nechtěl vidět svět kolem módy, pro mě je to najednou strašně povrchní svět.

To jsem úplně v šoku.

To řemeslo miluji, ale trochu mě štve, jak se v dnešní době s celou módou nakládá. Módní průmysl byl vždycky špinavý byznys. Neříkám, že gastronomie je úplně čistá věc, také se tam dějí hrozné věci.

Co se může dít v gastronomii hrozného?

Myslím celkově. V módě se bojuje, aby se neodcházelo od pravých kožešin, v gastronomii se řeší maso. Všechno má svou horší stránku, pořád mám ale za to, že je to něco, co můžu sám velmi lehko ovlivnit. Více než módu. Možná je ten názor špatný.

Ten se může změnit zase během pár měsíců.

Určitě, přesně tak. Hned po MasterChefovi jsem si nejdříve říkal, že chci navrhovat a dělat módu jako doposud, ale každý měsíc se to láme. I mě samotného to překvapuje.

Co na to říká vaše okolí, partner, maminka?

Rodiče i sestra byli zásadně proti, abych do MasterChefa šel.

Proč?

Sestra reality show nemá moc ráda. Máma s tátou se asi báli, že můžu přijít o to, o co bojuji celý svůj život. Báli se toho. Můj Matěj je velmi otevřený novým výzvám, ten s tím hned souhlasil. Abych dělal to, co mě momentálně baví. Dal jsem na něj, věděl jsem, že mě to bude bavit. Jídlo celkově miluji, to bylo ještě před módou. Jako malý jsem chtěl být zmrzlinář, potom kuchař, móda přišla až v pubertě. Beru to strašně přirozeně, že se věnuji gastronomii. Pro okolí, které mě tolik nezná, to může být zvláštní.

Chtějí si vás lidé najmout jako kuchaře do domu?

Stává se to.

Berete tyto nabídky?

Ne. Ještě se na to necítím. Jednak se bojím, že nebudou mít dobré vybavení a neuvařím to tak, jak bych chtěl. Je to stejné jako s módou, ke které to vždycky přirovnávám. Nemůžu připravit dobrý oděv, když nemám dobré materiály a stroje. Je to velmi individuální. Pokud mě samozřejmě osloví kamarádka, tak to je něco jiného. U cizích jsem to ale ještě nedělal.

Nechci být impertinentní, ale jste muž tmavší pleti. V Čechách se xenofobii a rasismu velmi daří, zejména když je někdo takový vidět v médiích. Máte tu zkušenost?

Mám, jasně. Strašně mě překvapuje, že to trvá dodnes. Pořád se říká, že už se to dávno vytratilo. V Praze je ta bublina ještě trochu jiná, v menším městě za Prahou v hospodě už je to ale cítit, že tam nejste vítaný.

Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1
Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1, Praha 1

Sám jste říkal, že jste hodně viditelný na sociálních sítích, kde je takových hejtrů nejvíce. Nyní jste se proslavil kromě módy v dalším odvětví. Najdou se i v rámci MasterChefa ti, kterým stojí za to napsat vám anonymní nenávistný komentář?

Když jsem se do MasterChefa hlásil, hodně jsme to s Matějem řešili, protože jsme věděli, že tato situace může přijít. Přeci jen pak budu vidět v hlavní čas po dobu několika měsíců na jedné z největších komerčních televizí. A víme, jaký český a slovenský národ je. Takže jsme se toho hodně báli. Ještě ta moje kombinace Rom, gay a Slovák (směje se). Hodně jsme to řešili, ale hejty ohledně rasy byly asi tři.

Řešili jsme to i s režisérem, oni se také báli, že by to mohlo přijít a taky byli velmi mile překvapení, že společnost už je opravdu trochu jinde. Xenofobie a rasismus tu stále je, ale pokud vidí, že ten člověk něco umí a ví, dokážou si to v hlavě přehodnotit. Nevím, jestli je to dobré nebo špatné, protože zůstávají tím, kým jsou, ale setkávám se s tím opravdu málo.

Zasáhlo vás v soutěži emocionálně něco, co vás dojalo ať už k pláči nebo k smíchu?

Já jsem brečel snad v každém díle (směje se). Cokoliv, co se týkalo rodiny a nějakých sentimentálních věcí spojených s rodinou, to mám na krajíčku vždycky. Takže už hned v prvním díle, když jsme pod poklopem měli fotku rodiny a měli jsme uvařit rodinné jídlo, to mě hodně dostalo.

Proč? Protože jste na ně fixovaný, tolik je milujete?

Ano. Ono se vám všechno spojí, najednou stojíte ve studiu, kde na vás míří dvacet kamer. A tam si vzpomenete, že jsem třeba nemohl jít na internátní školu, protože jsme neměli peníze a ten týden jsem musel zůstat. Je to silné.

V Rychlé zpovědi jste řekl, že za největší úspěch, a že jste jich dosáhl hodně, považujete to, že máte vztah.

Ano. Fungující vztah. To je pro mě alfa omega. Když nemám dobré zázemí, ať už rodinné nebo partnerské, tak nemůžu fungovat. Je to pro mě zásadní věc. Úspěch možná není vhodné slovo, svým způsobem to ale úspěch je, je to pro mě výhra.

Jak jste spolu dlouho?

Devět let.

Spoustu lidí zajímá, jak vztah může tak dlouho udržet. Máte na to nějaký recept?

Často se říká, že nemůžete oba pracovat ve stejné profesi, nám to paradoxně strašně vyhovuje. Ne ve stejné profesi, ale ve stejném odvětví. Matěj je umělec, věnuje se umělecké činnosti, takže má velmi blízko k pohledu na kreativní činnosti. To nám strašně pomáhá. Pomáhá nám i to, že spolu pracujeme, je můj manažer. Doplňujeme se navzájem. Jsme spolu nonstop, což je někdy taky na hlavu, ale vždycky si máme o čem povídat. V každém vztahu je komunikace velmi důležitá. Tím, že spolu pracujeme, spolu mluvíme každý den. To je asi náš recept.

Vás teď ještě čeká další nový úspěch, připravujete kuchařku.

Kuchařka bude nádherná. Předpokládáme, že vyjde v červnu.

Není lepší vydat kuchařku na Vánoce?

Je, já už to ale chci mít venku. Máme ještě další projekty, které musíme v létě rozjet a nebudeme vůbec stíhat. Kuchařka bude hezká a úplně jiná než klasické kuchařky. I jsem to tak chtěl, protože to bude pravděpodobně moje první a zároveň poslední kuchařka, kterou vydám (směje se). Bude vyšperkovaná a trochu jiná.

Co si mám představit pod tím, že bude jiná?

Hodně si zakládám na tom, aby vzhledově vypadala krásně. Před Vánoci jsem vydal kalendář s recepty, které nebyly nafocené, ale kreslené, všechny jsem je kreslil. V podobném duchu bude i ta kuchařka, budou tam i moje kresby.

Moc děkuji za rozhovor.

Rychlá zpověď:

Co považujete za svůj největší úspěch?

Asi můj fungující vztah.

Když byste chtěl na někoho udělat dojem, co byste mu uvařil?

Domácí pečivo, to umím. (smích)

Kde ve světě jste slavil se svými modely největší úspěch?

Amerika, Salt Lake City, kde jsem vyhrál soutěž.

Koho byla pro vás největší čest ho oblékat?

Moji mámu.

Jak koronavirus ovlivnil vaši práci?

Velmi razantně.

Co vám Masterchef dal a co vzal?

Dal mi nový profesní směr a vzal mi ten starý, tu módu.

Co si myslíte o teplákové módě?

Schvaluju ji.

Koho byste nikdy nechtěl oblékat?

Nevím, Babiše, možná (smích)

Kolik stojí váš nejdražší model?

Může se vyšplhat až kolem sta tisíc.

Kdo je pro vás módní guru?

Nemám módního guru.

Kde ve světě chcete nebo budete jednou žít?

Barcelona.

Co pro vás znamená luxus?

Svoboda.

Kdo je pro vás nejdůležitější osobou na světě?

Máma.

Necháte se naočkovat proti koronaviru?

Možná.
Dotazovaný se ptá redaktora:

Necháte se naočkovat?

Ano.
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (3)

View photo gallery

O autorovi

Vystudovala jsem humanitní vědy. Zajímám se o psychologii, ráda čtu červenou knihovnu jako útěk od reality všedních dní. Mojí největší vášní je cestování a dobré víno.
Karolína Lišková
Luxusní bydlení Praha
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
19 860 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu Praha 1- 212m
Praha 1

Prodej luxusního bytu Praha 1- 212m

4 + KK 212 m², ter. 7 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej s pozemkem na Praze
Praha 5

Luxusní vila na prodej s pozemkem na Praze

9 + 2 576 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Penthouse Troja 309m
Praha 7

Penthouse Troja 309m

5 + KK 309 m², ter. 52 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m

7 + 1 750 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město

6 + KK 445 m², ter. 144 m²
55 315 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m
Praha 1

Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m

5 + KK 235 m²
79 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m
Praha 4

Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m

4 + KK 214 m², ter. 59 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1
Praha 1

Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1

5 + 1 143 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m

5 + 1 288 m², ter. 42 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka

5 + 1 246 m²
46 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m

3 + KK 93 m², ter. 11 m²
11 258 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem - Praha 3 - Vinohrady - 106m
Praha 3

Byt na pronájem - Praha 3 - Vinohrady - 106m

3 + 1 106 m²
39 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej - Praha 9
Praha 9

Obchodní prostor na prodej - Praha 9

126 m²
8 887 643 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej - Praha 9
Praha 9

Obchodní prostor na prodej - Praha 9

Atypický 92 m²
6 879 994 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonetový byt na prodej, Praha 8
Praha 8

Luxusní mezonetový byt na prodej, Praha 8

4 + KK 186 m², ter. 50 m²
29 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej, Praha 1 - 209m2
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej, Praha 1 - 209m2

5 + 1 209 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní a kancelářské prostory k pronájmu
Praha 7

Obchodní a kancelářské prostory k pronájmu

1758 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 517
Praha 5

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 517

Atypický 517 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem coworking a servisované kanceláře
Praha 1

Pronájem coworking a servisované kanceláře

Atypický 1000 m², ter. 1000 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse kancelář k pronájmu
Praha 2

Luxusní penthouse kancelář k pronájmu

6 + KK 800 m², ter. 200 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní kanceláře, Vyšehrad - 130m2
Praha 2

Pronájem luxusní kanceláře, Vyšehrad - 130m2

3 + KK 130 m²
60 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kancelář na pronájem Nové Město, Praha 1 -
Praha 1

Kancelář na pronájem Nové Město, Praha 1 -

2 + KK 73 m², bal. 4 m²
22 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1
Praha 1

Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1

Atypický 460 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1
Praha 1

Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1

Atypický 335 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1
Praha 1

Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1

Atypický 118 m²
37 052 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 1 - 459m2
Praha 1

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 1 - 459m2

Atypický 459 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1
Praha 1

Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1

Atypický 287 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 200
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 200

Atypický 200 m²
79 600 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m
Praha 1

Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m

3 + KK 125 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej, Nové Město - 321m²
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej, Nové Město - 321m²

4 + KK 465 m², ter. 144 m²
40 251 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej, Praha 1 - 42
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej, Praha 1 - 42

2 + KK 42 m²
8 810 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²

3 + KK 109 m²
18 184 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem obchodních prostor, Praha 8 - 108
Praha 8

Pronájem obchodních prostor, Praha 8 - 108

108 m²
47 800 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem obchodních prostor, Praha 8 - 55
Praha 8

Pronájem obchodních prostor, Praha 8 - 55

Atypický 55 m²
26 800 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem obchodních prostor, Praha 8 - 41
Praha 8

Pronájem obchodních prostor, Praha 8 - 41

Atypický 48 m²
20 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 408
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 408

Atypický 408 m²
194 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor k pronájmu, Praha 8 - 204
Praha 8

Obchodní prostor k pronájmu, Praha 8 - 204

Atypický 204 m²
85 500 Kč
Zobrazit nemovitost
Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1
Praha 1

Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1

222 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Kancelář k pronájmu Praha 1 - 30
Praha 1

Kancelář k pronájmu Praha 1 - 30

Atypický 30 m²
12 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kancelář k pronájmu Praha 1 - 100
Praha 1

Kancelář k pronájmu Praha 1 - 100

Atypický 100 m²
40 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks