Top hledané
Výsledky (0)
O penisech, tvarování přirození a instagramovém syndromu

Rychlá zpověď - plastický chirurg Ján Pilka: Lidé baží po operacích kvůli fotkám na Instagramu

David Budai
03. dubna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
6 minut

Zvětšení a zmenšení prsů, lifting obličeje, liposukce nebo úprava rtů, to je taková klasika všech plastických chirurgů. Specialitou Jána Pilky jsou ale penisy – dokáže je prodloužit i zvětšit jejich šířku. Využívá k tomu tuk ze stehen nebo břicha a zájem o operaci mají manažeři, mladí muži i ti, kteří jsou už od přírody nadprůměrně obdařeni. V rozhovoru pro LP-Life.cz hovoří také o tom, jak si stále více lidí přeje různá vylepšení, aby vypadali dobře na Instagramu. Ovšem „údržba“ třeba takového umělého pekáče buchet není snadná, stačí, aby si influencer neuhlídal svá kila, a pohroma je na světě!

Dokážete prodloužit penis až o 4 centimetry. Kteří muži si nechávají zvětšit penis?

Je to různorodá skupina, a to jak věkově, tak sociálně. Zaznamenávám muže od 18 do 65 let, dělají to aktivní muži, manažeři i běžní lidé pracující ve službách. Nedá se to konkrétně rozlišovat.

A ptáte se jich, jaký k tomu mají důvod?

Většinou důvod řeknou. Nejčastěji jde o vlastní sebevědomí a občas se setkávám s tím, že to je pro jejich ženu nebo mužského partnera.

Část mužů má malé penisy a u nich touhu po zvětšení chápu. Ale chodí i ti, kteří je mají průměrné či velké?

Chodí muži s extrémně malými penisy i ti s většími. V případě větších penisů to musí korespondovat se stavbou těla. Velký, svalnatý a vysoký chlap může mít větší penis než stošedesáticentimetrový muž s padesáti kily. Pak může být penis mnohem větší, než je průměr, ale k postavě to sedí.

Má zvětšení vliv na funkčnost a na sex?

Pokud penis fungoval, bude fungovat stejně. Výhodou je, že penis je po operaci o něco tlustší, takže v případě většího prostoru u partnerky se to dá dobře využít.

Pochopil jsem správně, že prodlužujete do délky i šířky?

Ano, právě zbytnění penisu může udělat službu také při sexuálním styku. Samotné prodloužení slouží spíše v klidovém stádiu.

Bolí hodně plastická operace penisu? A jak dlouho trvá návrat k sexu?

Těsně po operaci pacienti dostávají analgetika, ale druhý den je to všechno relativně snesitelné. Zákrok jako takový trvá 60 až 90 minut. Rekonvalescence potom trvá šest týdnů a po tu dobu nesmí být žádný sport a sexuální aktivita.

Jak si takovou operaci představit?

Při prodloužení rozříznu vaz, který drží penis v určitém úhlu u kosti. Já ten vaz přeruším a tím dosáhnu lepšího sklonu, který způsobí prodloužení. Mezi penis a kost vložím tuk, který odsaji z břicha nebo ze stehen, záleží na tom, jak se s klientem domluvíme.

Při zbytnění také musím odsát tuk, a ten potom malými vpichy aplikuji do podkoží penisu, abychom ho měli tlustší. Musí to být rovnoměrně, aby na penisu nezůstaly hrudky.

Mají muži strach z toho, že jim říznete do penisu?

Ani ne tak strach z říznutí, protože já vlastně do penisu neříznu, ale nad něj, ale z toho, jaké jizvy zůstanou a co bude po operaci vidět. Je to hodně choulostivá záležitost. V případě prodloužení je tam čtyři centimetry dlouhá jizvička ve tvaru obráceného ypsilon.

Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Pařížská
Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Pařížská, Praha 1

Jak vás napadlo zvětšovat penisy? V Česku jste jeden z mála, kdo to dělá…

Vycházel jsem z toho, že o to byl zájem. Začal jsem zjišťovat možnosti, šel jsem na workshop, kde jsem se to naučil, a potom jsem to začal dělat u nás. Samotná metoda je vymyšlená už dlouho, jen se na ni dělají drobné změny.

Jaké další zákroky chtějí muži?

Víčka, gynekomastie, tedy plastické operace prsou, liposukce a občas abdominoplastiky (tvarování břicha, pozn. red.).

Říká se, že u mužů vzhled není tolik důležitý. Asi to ale nebude tak úplně pravda…

Zájem mužů sice stoupl, ale stále chodí na úpravy mnohem více ženy. Chlapi si na zevnějšku tolik nepotrpí, ale třicet procent z nich to prostě řeší. Chtějí být štíhlejší a nechtějí mít povadlé obličeje.

Co se dělá nejčastěji u žen?

Nejčastěji se dělají prsa, zvětšení, zmenšení nebo modelace. Nejmladší ženy chtějí stále větší a větší prsa, starší ženy je zase chtějí výš a výš. A také přibývá generace starších dam, které se o sebe více zajímají, chodí na facelifty, víčka. Ale jinak standardně chtějí liposukci, to je pořád stejné.

Co úpravy sexuálních partií?

Děláme také úpravy vnějšího genitálu, velkých a malých pysků, které se dají vyplnit, vyhladit nebo zmenšit. Někdy je to geneticky dané, jindy se změní po porodu. Má to i svou estetickou stránku, některým mužům zvětšené malé pysky vadí. Zvláště při orálním sexu potom mají ženy větší sebevědomí a pomáhá jim to zlepšit sexuální život.

Když za vámi někdo přijde, řekne „odsajte mi tuk“, tak vy jdete a sajete?

Ty představy musí být reálné, nemůžu udělat ze stokilového člověka padesátikilového modela nebo modelku. To prostě není možné, na jednu operaci připadá v úvahu pět procent objemu těla.

Navíc liposukce, když už se o ní bavíme, neslouží na hubnutí, ale měla by se brát spíše jako tvarování, třeba když má někdo atypicky uložený tuk, výraznější stehna, boky nebo madla lásky. Nemůžu odsát tuk ze všeho.

Jak často mají lidé nereálné představy o tom, co můžou očekávat?

Stane se, že chtějí lidé odsávat více, než je možné, jindy požadují nereálně velká prsa. Ale ty hranice si určíme na konzultaci.

Chtějí po vás klienti i nějaké extrémy?

Poptávky chodí různé, měl jsem například zájemce, jestli bych nemohl udělat napevno ocas. Nebo jsem se setkal s paní, která tvrdila, že ji někdo operoval nos a prsa na dálku přes Wi-Fi. Ale když odlepila náplast, neměla tam nic.

Byt na prodej - Praha 1 - Nové Město - 27m
Byt na prodej - Praha 1 - Nové Město - 27m, Praha 1

Chodí za vámi i lidé, kteří se chtějí podobat jiným lidem, celebritám?

To se moc často nestává. Ukazují třeba vzorová prsa, ale nechtějí vypadat jako někdo jiný.

A dá se to zařídit?

Typ člověka se změnit nedá, takže pokud někdo vypadá úplně jinak, tak to nejde.

Změnil plastickou chirurgii trend dokonalých instagramových fotek? Chtějí se lidé operovat, aby vypadali lépe na sociálních sítích?

Určitě, je to velká motivace. Kvůli retušovaným fotkám a filtrům baží lidé po plastických operacích, tak to prostě je.

Ženy chtějí stejné nosy nebo dekolty, které vidí na Instagramu. Muži zase chtějí upravit břicho, typickým instagramovým syndromem je pekáč buchet, který se stále více prosazuje. Ale zase platí – chlap na to musí být vhodný, nesmí být obézní.

Jak se tvaruje pekáč buchet?

Je to ultrazvuková liposukce, která má hodně specifické a tenké místo působení. Je to taková ultrazvuková tyčka, která prochází v podkoží a působí přesně v místě, kde potřebujeme. Ultrazvuk rozbíjí tukové buňky, takže se dá přesně tvarovat konkrétní místo. A pak se přebytečný tuk odsaje pryč.

A co se stane, když pak ten muž přibere?

To je druhý extrém, pak se ten pekáč buchet může ještě zvýraznit a už to vypadá uměle. Je nutné si udržovat váhovou stabilitu.

Které zákroky dokážou vyloženě zlepšit život a sebevědomí lidí?

Máme hodně lidí, kteří extrémně zhubli, třeba 70 nebo 80 kilo, a ty extrémní přebytky kůže vypadají strašně. A v tomto případě se po operaci fyzická i psychická kvalita života hodně zlepší.

Jsou dnes některé zákroky rutinní, ale dříve to byly náročné a drahé zákroky?

Plastická chirurgie obecně dost výrazně stoupla, ještě v 90. letech se oproti dnešku provádělo padesátkrát méně operací. Zákroky se vyvíjejí a to, co se dělalo před 30 lety, se už obměnilo.

Třeba vývoj implantátů se hodně zlepšil, máme různé texturované povrchy i nanopovrchy, zlepšila se i samotná technologie operace a snížilo se riziko komplikace. Dříve bylo riziko komplikace kapsulární kontraktury 15 procent, teď je to kolem 3 nebo 4 procent.

Chodí za vámi i celebrity?

Ano, vyhlazení obličeje, to je jasné. Ale měli jsme tady i zvětšení zadku.

Rychlá zpověď:

Co pro vás znamená krása?

Krása je pro mě krásná žena nebo krásné auto. Něco, co musí být hezké.

Dokážete pomocí skalpelu stvořit atraktivní a sexy osobu?

Určitě ano, proto to děláme. Dokážeme dělat větší prsa, větší zadek, užší pás. Vylepšit se dají různé partie.

Specializujete se také na penis. O kolik centimetrů ho dokážete prodloužit a rozšířit?

Průměrně kolem dvou až čtyř centimetrů na délku. Co se týče šířky, je to patnáct procent objemu navíc.

Co plastická chirurgie neumí?

Neumí zachraňovat životy.

Jaký plastický zákrok je nejbolestivější?

Většinou jsou to prsa, protože se tam dá cizí materiál, který je objemný, tlačí, hledá si prostor. Takže první den je nejvíce nepříjemné toto.

Operace, kterou byste nikdy neprovedl?

Něco, co se vymyká estetické stránce, co je už je moc.

Podstoupil jste vy sám nějaký zákrok?

Ne.

Bojíte se stárnutí?

Zatím nad tím nepřemýšlím.

Kolik hodin denně trávíte na sále?

V průměru kolem deseti hodin.

Umíte operovat i slepé střevo, nebo už jste takové věci zapomněl?

Kdyby šlo o život, tak bych to dokázal udělat. Ale každý by se měl věnovat tomu, co dělá každý den. Zbytečně bych se do toho nepouštěl.

Co vás na práci nejvíce baví a co štve?

Nejvíce mě baví spokojený pacient, když se ráno probudí a hned vidí ty zákroky – je to úsměv, radost, pláč. To je nejvíce. A nejméně mě baví… Není asi nic, co by mě úplně nebavilo, proto tu práci dělám.

Motto, které vás provází životem?

Snažit se dělat věci co nejlíp a úspěch se dostaví sám.

Co vás na lidech dokáže naštvat?

Nezodpovědnost a lenost.

Co se nedá koupit za peníze?

Zdraví, štěstí.
Dotazovaný se ptá redaktora:

Chtěl byste nějakou operaci?

Zatím o tom nepřemýšlím! Děkuji za rozhovor.
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Rychlá zpověď - hrudní chirurg Robert Lischke
Zobrazit článek
Rychlá zpověď - fotografka Lenka Hatašová
Zobrazit článek