Rychlá zpověď - Miroslava Němcová o koronaviru, kandidatuře a padesátiletém výročí svatby

O koronaviru, kandidatuře do Senátu a padesátiletém výročí svatby
08. září 2020
 
Hlavní stránka Nové články

Před více než dvěma lety jsem s Miroslavou Němcovou dělala rozhovor pro LP-life.cz. Rozhodli jsme se tuto skvělou političku opět oslovit, abychom se dozvěděli, co je u ní nového. A pár věcí se našlo. Kromě toho, že kandiduje do Senátu, se také ostře vymezuje proti současné vládě, a to neohroženě a nahlas. V soukromém životě s manželem oslaví kulaté jubileum, a nám se svěřila, jak.

Miroslava Němcová kandiduje do Senátu.

Naposledy jsme spolu mluvily před dvěma lety. Co se u vás za ty dva roky odehrálo, co se změnilo, ať už na poli pracovním či domácím?

Za dva roky se v životě každého člověka změní hodně, u mě doma se však naštěstí nezměnilo nic. To nejdůležitější, že je rodina zdravá, platí, máme se všichni rádi. Mění se zahrada, a to mně dělá velkou radost. Mění se i práce, ve které čím dál více cítím napětí vytvářené zejména prezidentem Zemanem a posilované neseriózností vlády. Neseriózní bylo například to, jak si počínala v době korona krize. Během té se zásahem čínského viru významně změnil život každého z nás.

Kandidujete do Senátu - proč? Co vás k tomu vede? Co tam chcete dělat jinak, než děláte teď?

Kandiduji do Senátu zejména proto, že je to první příležitost vystavit pomyslnou stopku Andreji Babišovi i Miloši Zemanovi. Jestliže posílím Senát jako instituci, znamená to, že opozice není tak slabá, jak se stále tvrdí, navíc získá úplně jinou váhu a možnost vstupovat do celospolečenských otázek. Senát mě láká i z toho důvodu, že je platformou, kde se věci řeší kultivovaně, věcně. Já bych si ráda tuto práci vyzkoušela osobně, jelikož ji dosud mám jen zprostředkovaně. Sněmovna i Senát jsou partnery, Sněmovnu znám důvěrně, teď bych velmi ráda poznala i Senát. Hlavní motivací ale je být ústavní pojistkou. Myslím, že čím více lidí do Senátu s tímto hlubokým přesvědčením přijde, tím stabilnější pojistkou Senát bude.

Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m
Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m, Okolí Prahy

Sice tvrdíte, že otázky na kandidaturu na prezidentku nemáte ráda, ale kandidaturu zvažujete. Jak to tedy bude? Myslíte, že byste mohla být prezidentkou?

Vůbec nevím, proč bychom teď měli řešit otázku kandidatury na prezidenta. Současný prezident má před sebou ještě dva roky. Uvidíme, v jaké situaci bude společnost a já. Teprve ve chvíli, kdy si toto všechno zhodnotím, se rozhodnu, zda kandidovat, nebo ne. Teď to ale nedává žádný smysl.

Co byste změnila, kdybyste nahradila Miloše Zemana, kde byste s úklidem začala?

Nepřemýšlím o tom detailně, jelikož se nepřipravuji na kandidaturu. Když se mě ptáte, co bych změnila, nejdůležitější věcí je, aby hlava státu byla skutečně hlavou celého státu a pomáhala tomu, aby si lidé rozuměli. Ne dělala všechno pro to, aby se nenáviděli. První věcí, co bych chtěla udělat, není úklid na Hradě, ať už po panu Mynářovi nebo Nejedlém. Ráda bych se dívala na lidi, kteří jsou kolem mě, a jako prezident bych si přála, aby se všichni cítili dobře ve své zemi. Pro to bych udělala maximum.

Co na to všechno říkají vaši příznivci nebo také hejtři, o kterých jste mi minule říkala, že vám i vyhrožují?

Z vyhrožování jsem si zvykla moc nedělat, protože to většinou píší anonymové a vybíjí si tím vlastní frustraci a zlost. Kdybych se tomu věnovala, docílili by všeho, čeho docílit chtějí, a to připravit mě o čas a nervy. To jim v žádném případě nedovolím.

Netajíte se tím, co si myslíte o Babišovi, ráda bych však věděla, jak se chová on k vám. Jestli mu třeba někdy rupnou nervy, zavolá vám a řekne – hele, už dost nebo něco podobného. Zajímá mě, v jakém duchu probíhají jednání, při kterých jste oba přítomní, a co jste třeba řešili naposledy.

S Andrejem Babišem nejsem v přímém kontaktu, protože nebývám u vládních jednání, nejsem mezi vládními postavami. Vše, co se mezi námi odehrává, je na půdě Sněmovny, kde s něčím vystoupí on a popřípadě já se svým názorem na věc. Žádná blízká jednání mezi námi ale nebyla.

Jak se díváte na konflikty v Bělorusku? Jak může ČR pomoci? A pomůže?

Je pravda, že se ve světě děje hodně věcí. Bělorusko je teď tématem číslo 1, vedle například pana Navalného, což je nejčerstvější záležitostí, která mě zajímá. Na konflikt v Bělorusku se dívám jako na něco, co vzbuzuje naději, že si nová generace zařídí život po svém a nebude jí život určovat blázen jako je prezident Lukašenko, který běhá po ulicích s kalašnikovem. To mě pobuřuje a odpuzuje.

Věřím, že Česká republika pomůže. Zjistila jsem, že existují programy, které by například pomohly zraněným nebo studentům, kteří by tady chtěli přijít studovat. To je, myslím, správná cesta. Sněmovna přijala usnesení, které podporuje dění v současném Bělorusku. Podporuje, nebo alespoň já podporuji, aby se tam uskutečnily demokratické volby. To je pomoc, kterou my jako demokraté můžeme poskytnout. V Bělorusku cítí, že mají nějakou podporu, a o to tady teď jde.

Dostáváme se teď ke koroně. Jak jste pandemii a nouzový stav zvládala? Co jste dělala, šila jste roušky? Myslíte si, že roušky od 1. září mají smysl? Znáte někoho, kdo se koronavirem nakazil, a víte, jak to zvládal?

Nevím, jestli v případě čínského viru můžu mluvit o pandemii, ale říká se tomu tak, použiji tedy stejný termín. Nejdříve jsem byla nervózní. Nešila jsem roušky, věnovala jsem ale vzácné ložní prádlo, které jsem měla po mamince, jako úctu těm, kteří roušky šili, aby bylo z čeho, protože na začátku nebyl dostatek materiálu. Potom jsem sledovala všechno, co se dělo, nejen u nás, ale i v Itálii, jelikož umím italsky.

Po počáteční nervozitě jsem své vnímání překlopila spíše dovnitř a byla jsem čím dál naštvanější na naši vládu. Protichůdnými vyjádřeními neposkytovala srozumitelné rady, co dělat kdy a jak. V první fázi nezajistila ochranné pracovní pomůcky pro nejzranitelnější profese jako jsou zdravotní a sociální pracovníci, v tom naprosto selhala. Selhání vidíme i teď, kdy jeden den oznámí určitý režim ve školách, druhý den jej zruší, třetí den řekne, kde budou povinně nošeny roušky a čtvrtý den už to neplatí. Vláda z celé situace dělá frašku, ale smutné je to, že se týká deseti milionů lidí. Vláda tento úkol v žádném případě nezvládá.

Já si myslím, že roušky mají smysl pouze tam, kde je infekce lokalizovaná a zjištěna hygienickou stanicí. Hygienická stanice pak uzavře město tak, jako kdysi uzavřela Uničov. Dalo se to vyřešit tímto způsobem, nebylo potřeba žádných plošných opatření. Koneckonců premiér sliboval, že žádná plošná opatření nebudou, ale dopadlo to přesně jako se všemi jeho sliby. Když Andrej Babiš říká A, musíme počítat s tím, že začne platit Z, které za chvíli změní na P, a to zase na něco jiného podle toho, jak si nasliní prst a zjistí, jaká je nálada ve společnosti.

Jaký máte názor na bydlení, hypotéky, ceny nemovitostí v Praze? Jak to bude podle vás vypadat za pár let? Podle některých mladí lidé nedosáhnou ani na hypotéky, ani na nájmy... Bude se to nějak řešit? A jak?

Nevím, jak bude vypadat situace na trhu hypoték či cen nemovitostí za pár let, to neví nikdo. Myslím si ale, že rozumnou daňovou politikou lze docílit toho, aby alespoň některé vrstvy mladých lidí dosáhly přeci jenom i na ty drahé byty v Praze. To, že to nebudou všichni, je jasné. Praha je drahá, luxusní, neumožní každému v ní okamžitě bydlet, je třeba mít něco naspořeno. Rozumnou daňovou politikou ovšem lze jít naproti tomu, aby životní cíl bydlet v Praze byl pro mladou generaci dosažitelnější.

A teď něco málo z vašeho soukromého života - manžel se pochlapil s dárkem k 50. výročí. Čím jej obdarujete vy?

Asi vysvětlím, že s výročím našeho sňatku je to tak, že jsme se spolu domluvili na výletu do Milána na operu. Je to takový dárek ode mě manželovi a od manžela mně, tím pádem jsou dárky vyřešené.

Co vaše rodina, vnoučata?

Pokud jde o rodinu, jsem ráda, že se všem dobře daří a jsme zdraví. Asi nejdůležitější pro mě je, že vnuk úspěšně studuje na vysoké škole. Vnučka se dostala na střední školu, na kterou chtěla, i když to pro ni letos bylo v době koronaviru velmi těžké. Nakonec to zvládla a jsem na ni moc pyšná. To byly ty nejdůležitější momenty naší rodiny v tomto roce.

Minule jste mi říkala, že nechodíte na kosmetiku. Zajímá mě, zda jste se tedy od minule "polepšila"? Jak se rozmazlujete? Jak se udržujete v kondici?

Na kosmetiku pořád ještě nechodím, ale kupuji si kvalitní kosmetické přípravky. V tomto ohledu na sobě nešetřím. Pro dobrou kondici dělám i to, že hodně jezdím na kole nebo chodím na procházky do lesa. Ne vždy člověk omládne jen v salónním křesle pod nánosem vrstev všech možných krémů. Stačí k tomu nějaký pohyb, nádherné prostředí, krajina. Okamžitě uvidíte svět radostněji, a když vidíte život radostněji, je vám dobře a je to na vás poznat.

Paní Němcová, jste šťastná?

Já jsem šťastná, prožívám ale i smutné chvíle, jako každý. V mém věku zažívám to, že odcházejí lidé mně velmi drazí, a s tím se musím nějak vyrovnat. Nemůžu říct na sto procent, že jsem šťastná. Šťastnou mě dělá to, že společně s oporou mé rodiny a mých přátel zvládáme těžké chvíle. V těch chvílích si říkám, že si nemůžu na nic naříkat, že tu nejdůležitější oporu v nejdůležitějších situacích mám. V takovém případě asi člověk s velkou pokorou musí říct, že je šťastný a že jeho život jde dobře.

Kde se vidíte za deset let?

Chtěla bych být někde obklopená květinami jako velmi úspěšný pěstitel a zahradník.

Moc děkuji za rozhovor.

Video

Rychlá zpověď:

Co máte společného se ženami v bílém?

Je to odpor proti násilí a myslím taková ochranitelská role, každá matka nebo žena chce, aby se jejím blízkým dobře dařilo. Navíc bílou barvu miluju.

Čím vás naposledy rozezlil Andrej Babiš?

Tím, jak pořád lže. V červnu řekl, že roušky nebudou potřeba, žádná plošná opatření nebudou a teď je zavádí a je v tom jenom zmatek.

Co se vám naposledy podařilo na vaší zahradě vypěstovat?

Letos konečně hortenzie a vykvetly nádherně.

Co chybí dnešní politice?

Serióznost, změnila se na marketing a vypadá to, že myšlenky mají cenu koblihů, a to se mi nelíbí.

Bojíte se druhé vlny koronaviru?

Nebojím, bojím se jiných závažných chorob. Nenávidím paniku a strach, který se kolem toho vyvolává.

Jakou knihu byste mi tentokráte doporučila?

Četla jsem v létě několik hezkých knížek, takže jedna Alena Mornštajnová - Hana, Alena Wagnerová - Sidonie Nádherná a teď čtu od pana Nováka Kunderu.

Kandidujete do Senátu - co bude první, co tam uděláte, až tam budete?

Chtěla bych se věnovat kultuře, myslím, že dostala strašně na frak během koronavirové krize. Všichni na ni zapomínají. Slyšíme o fotbalistech, hokejistech... to by bylo první, na co bych se vrhla.

Co jste naposledy upekla vnoučatům?

Byl to punčový dort podle receptu mé maminky.

Co se vám vybaví, když řeknu slovo pirát?

S malým p - to máme všichni z knížek a filmů, že jsou to ti zloději a vrazi, ale nemyslím tím vůbec nic, co se týká politické scény v Čechách.

Jak jste oslavila s manželem 50. výročí?

To teprve bude. Poletíme do Milána na podzim. Pozval mě do La Scala na operu La traviata a má zpívat Plácido Domingo.

Co jste si naposledy koupila pěkného na sebe?

Teď jsem se trošku popustila z uzdy... pánskou květovanou košili, kterou manžel odmítá nosit, ale mně se líbila, takže je pro mě, bílou blůzu a výstřední náušnice, které mám dnes na sobě.

Kam byste mi doporučila jet letos na dovolenou?

Asi k nám na Vysočinu, je to krásný kraj a tři města jsou v seznamu UNESCO - Žďár nad Sázavou, Telč, Třebíč. To by byl hezký výlet.

Kdo je momentálně pro vás největší motivátor neusnout na vavřínech?

Moje děti.

Zvládli jsme podle vás koronavirovou krizi dobře?

Lidé určitě skvěle, zdravotníci určitě skvěle a vláda v tom má chaos. Navzdory jí jsme to zvládli.
Dotazovaná se ptá redaktora:

Jednoho muže a jednu ženu, se kterou byste chtěla jít na večeři?

Se ženou - s vámi a s mužem, kdyby tu byl tak pan Havel a ten který tu ještě je, tak by to mohl být třeba Brad Pitt.
Tak to zní úžasně.
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (3)

Němcová se svými nejbližšími.
Politička je vášnivá zahradnice.
S manželem oslaví 50. výročí svatby.
View photo gallery

O autorovi

Vystudovala jsem humanitní vědy. Zajímám se o psychologii, ráda čtu červenou knihovnu jako útěk od reality všedních dní. Mojí největší vášní je cestování a dobré víno.
Karolína Lišková
Luxusní bydlení Praha
Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ
Okolí Prahy

Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ

7 + 1 423 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m
Praha 5

Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m

8 + 1 471 m²
55 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m

2 + KK 51 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Praha 1

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem

4 + KK 245 m², ter. 28 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m
Praha 4

Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m

3 + KK 106 m², ter. 14 m²
14 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852
Okolí Prahy

Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852

7 + KK 225 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m
Praha 5

Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m

4 + KK 232 m², ter. 38 m²
24 990 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč

5 + KK 162 m², bal. 10 m²
29 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město

3 + 1 123 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m
Praha 10

Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m

4 + KK 131 m², ter. 20 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
52 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m
Praha 6

Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m

4 + KK 119 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m
Okolí Prahy

Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m

7 + KK 420 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 107m2
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 107m2

3 + KK 107 m², ter. 13 m²
20 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m
Praha 7

Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m

4 + KK 163 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

3 + KK 121 m², bal. 10 m²
48 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2
Praha 6

Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2

3 + KK 201 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké
Praha 6

Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké

5 + KK 285 m²
95 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m
Praha 1

Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m

2 + 1 67 m²
11 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
55 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m
Praha 7

Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m

3 + KK 85 m², bal. 4 m²
15 452 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m
Praha 1

Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m

5 + KK 217 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky
Praha 4

Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky

7 + KK 453 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč

12 + 2 1044 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Pařížská
Praha 1

Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Pařížská

3 + KK 148 m², bal. 8 m²
97 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m

6 + KK 226 m², ter. 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

9 + 2 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 107m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 107m

3 + KK 107 m², ter. 10 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 116m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 116m

3 + KK 116 m², ter. 11 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m

3 + KK 48 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 2 - Vinohrady - 36m2
Praha 2

Pronájem bytu Praha 2 - Vinohrady - 36m2

1 + KK 36 m², bal. 1 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město

2 + KK 121 m², ter. 50 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 113m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 113m

3 + KK 113 m², ter. 8 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks