Rychlá zpověď - kouzelník Ondřej Pšenička: Přelstil jsem Davida Copperfielda

O kouzlech, mezinárodních soutěžích a Davidovi Copperfieldovi
30. srpna 2020
 
Hlavní stránka Nové články

Když se řekne kouzelník, mnoho Čechů zná Davida Copperfielda nebo maximálně našeho Pavla Kožíška. Přitom Česko nabízí na poli kouzel a magie mnohem víc. Například Ondřeje Pšeničku, který se kouzlům věnuje od dětství a nejenže jednou slavného mága převezl, ale také se mu jako jedinému Čechovi podařilo celkem třikrát přelstít slavné duo Penna a Tellera v jejich TV Show Fool Us. V rozhovoru pro LP-life.cz se Ondřej svěřil, jak je náročné vymyslet kouzlo nebo kolik peněz čarodějové vydělávají.

Ondřej Pšenička a jeho karty, které vyrábí.

Video

Kdy vás napadlo, že se chcete věnovat kouzelničení?

Když mi bylo devět nebo deset let, a vůbec nevím proč. Nevím, co jsem kde viděl, ale něco jsem někde zkusil a bavilo mě to.

Rodiče vám tehdy koupili první karty nebo hůlku?

Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Luxusní byt na prodej Praha - 320m, Praha 5

To ne, nic takového. Najednou mě napadla možnost, že by mohl být někde nějaký kouzelnický kroužek. Tenkrát fungovaly ještě Zlaté stránky, tak jsme se tam nejdřív s mamkou podívali na termín kouzla. Nakonec teta z Železného brodu znala jednoho kouzelníka, který tam pořádal mistrovství juniorů a ten nám dal kontakt na tajemníka Českého magického svazu, který nám potom dal kontakt na někoho, kdo vedl v Praze kouzelnický kroužek. Tam jsem začal kouzlit.

Věřil jste jako dítě, že je to opravdové kouzlo? Dnes víme, že je to nějaký trik, který je třeba si osvojit.

To už jsme věděli tenkrát. (směje se)

Vážně? Já bych v devíti letech možná věřila, že někomu můžu přičarovat žábu na hlavu.

Myslím si, že možná když jsou vám tři roky, budete si myslet, že přičarujete žábu. Ale pak budete dělat to, co všechny ostatní děti, které říkají „mami já teď zmizím, zavři oči“ a poběží se schovat za dveře, není to žádný zázrak. Do té doby, co věříte na Ježíška, tam ale asi nějaká možnost je.

Kdy vám bylo jasné, že to bude vaše životní náplň a budete se tím živit?

Vím, že jsem s touhle myšlenkou začal koketovat ve škole, když jsem začal být úspěšný na kouzelnických soutěžích. Zajímavé to bylo, když jsem si tím začal vydělávat peníze, což bylo od mých třinácti let.

Pamatuji si svoje první kouzelnické vystoupení. Bylo to v Růžové čajovně a tenkrát jsem za to dostal 700 korun, myslím, že to bylo na Mikuláše. Bylo to asi půlhodinové představení pro děti, dělal jsem zvířátka z balonků a podobně. Druhé vystoupení už pro mě bylo za neuvěřitelné peníze, to bylo na nějakém vánočním večírku v Mánesu za 1500 korun. To pro mě jako malého kluka bylo naprosto neuvěřitelné.

Kolik si berete dnes za vystoupení?

Když zavoláte mému manažerovi s tím, že byste mě chtěla na večírek, tak je to nějakých patnáct tisíc na hodinu.

To jste se hodně posunul.

Ono už je to nějaký ten pátek, taky jsem se trochu zlepšil. (směje se)

Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m
Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m, Praha 6

Šel jste kouzlení studovat i do Ameriky. Ani jsem netušila, že takové školy existují. Kdo to vede, Copperfield?

Ne, ale jsou tam špičky. Kouzelnický svět je opravdu dost podobný tomu třeba z Harryho Pottera. Máme vlastní kouzelnické nakladatelství. Jsou kouzelníci, kteří vydělávají jenom na kouzelnících v kouzelnické komunitě. Kouzelníci jsou ale všude, třeba politici. Takoví ilumináti. V každém vědním nebo společenském oboru.

Takže vy jste český Harry Potter? Můžu vás tak označit?

Vzhledem k tomu, že kouzelníky už učím, tak bych byl spíše někdo za katedrou.

Kdy a kde jste studoval a co jste se tam naučil?

Kroužek byl v roce 1996, tam jsem chodil dva roky. Pak mě učil Alan Vejr, který si říkal Eve´n Alan. Byl to profesionální kouzelník, který léta žil tady a potom ve Švédsku. Učil mě čtyři roky, do mých šestnácti. Potom už jsem se učil u různých kouzelníků a jezdil na mistrovství světa a kouzelnické kongresy. Po všeobecném gymnáziu, kam jsem chodil do dramaťáku, jsem začal studovat herectví. Na DAMU jsem se nedostal, místo toho jsem šel na ekonomku, a tam jsem vydržel jenom měsíc. Zbytek roku jsem dělal profesionálně kouzla. Poté jsem šel na tři roky na vyšší odbornou školu hereckou, po ní jsem dva roky dělal divadlo a film.

Dva a půl roku jsem pak studoval herectví v Americe, mezitím jsem tam studoval kouzla na Akademii kouzelnických umění v Magic Castle. Tam jsem byl asi do roku 2014. O rok později jsem se definitivně rozhodl, že budu dělat už jenom čistě profesionální kouzla. Od té doby se začala odvíjet moje kariéra, to znamená představení 52 Lovers v divadle Kolowrat, Fool Us a potom karty Butterfly Playing Cards. To jsou tři milníky, které mě dostaly do podvědomí u nás i v zahraničí.

Původně jste tedy měl být herec.

Původně jsem měl být kouzelník. Herectví jsem začal dělat proto, abych byl lepším kouzelníkem. Svět divadla a filmu mě ale natolik vcucnul, že to vypadalo, že budu spíš herec. Když jsem to zkusil a v nějakých věcech jsem hrál, zjistil jsem, že je kolem mě mnohem víc lidí, kteří jsou objektivně mnohem lepší než já. Měl jsem pocit, že v kouzlení mám mnohem větší potencionál, a s tím jsem bojoval osm let.

Nakonec se moje ego rozhodlo, že asi nebudu obdivovaný herec v Hollywoodu, ale možná bude lepší, když budu světově obdivovaný kouzelník. Zkusil jsem to a bylo to nejlepší rozhodnutí, které jsem kdy udělal.

Vy se specializujete jen na karetní kouzla?

Během života jsem dělal všechny možné druhy kouzel.

Rozlišuje se mezi nimi?

Samozřejmě. Jsou iluze, větší kouzla, která se dělají na jevišti, ale obvykle je to opravdu veliké. Někdo vleze do bedny, kde ho někdo rozřízne vejpůl a podobně. To jsou iluze a ty jsem taky dělal. Nakousl jsem i trapnomagii, co dělá Richard Nedvěd. Jsme kamarádi a dělali jsme spolu jednu iluzi. Dali jsme dohromady skupinu pěti lidí, se kterou jsme byli společně ve Švédsku, Německu, Švýcarsku a u nás. To existovalo asi tři roky, potom jsme šli každý svou cestou.

Na soutěži Fool Us jste třikrát jako jediný Čech obelstil porotu. Jsou tam kouzelníci z celého světa? Kolik lidí jste porazil?

Jsou to američtí kouzelníci, ale první sérii natočili v Anglii. Jsou tam Penn a Teller, kteří jsou spolu nějakých čtyřicet let, jsou to ohromné hvězdy v Las Vegas, kde mají svou show už 27 let, jsou ohromně populární. Jeden čas si říkali Bad Boys of Magic, prozrazovali nějaká kouzla veřejnosti, ale vtipným způsobem.

O kouzlech toho vědí strašně moc a v této soutěži jsou jako porotci. Přicházejí tam různí kouzelníci a snaží se jim ukázat něco, na co nepřijdou, jak se to dělá. Teller nemluví, ale z těch dvou je ten největší mozek, snaží se na to nějak přijít. A Penn pak nějakým kouzelnickým kódem, aby úplně neprozradil, jak se to dělá, řekne svoje domněnky. Když na to nepřijdou, dostane kouzelník vtipnou trofej a oni ho vezmou jednou vystupovat na svou show do Vegas, zaplatí mu letenky a hotel.

To je hlavní cena? Není finanční?

Může být i finanční, můžete si vybrat. Buď letíte do Vegas a na konci show ukážete většinou to, co jste dělali na té soutěži, nebo dostanete tisíc dolarů. Takže jsem si samozřejmě vybral Vegas.

Jak dlouho jste vymýšlel ten trik, abyste je ošálil?

Poprvé to bylo kouzlo, které jsem už předtím dělal, ale vymýšlel jsem ho čtyři roky. Ten druhý trik, respektive ten princip, na kterém je založený, trénuji od roku 2001, v té době to bylo sedmnáct let. To, co jsem připravoval na třetí vystoupení, trvalo asi půl roku, kdy jsem pro ně vymyslel novou a lepší metodu.

V té soutěži je ideální, aby to bylo něco, co není známé. To poslední jsem vyvíjel půl roku, chtěl jsem udělat něco úplně nového. Nic z toho jsem ještě nikdy nedělal. Všechno jsem vymyslel pro tu událost. A už to nikdy dělat nebudu, protože to bylo přesně zasazené do soutěže a navazovalo to na předchozí vystoupení. Bylo to na míru.

Povedlo se to někomu jinému?

Jsem jediný Čech, který tam kdy byl, logicky jsem tedy jediný Čech, který je přelstil.

Myslela jsem, jestli se také povedlo někomu jinému přelstít je třikrát.

Je ještě jedna Australanka Helen Coghlan, které se to povedlo taky třikrát. Předtím jsem byl jediný Evropan, který je přelstil dvakrát a jeden ze šesti celosvětově. No a teď jsem tedy jediný kouzelník na světě, který je přelstil třikrát.

Kolik je v Česku kouzelníků, kteří se kouzlením vyloženě živí?

To nevím, odhadoval bych to na třicet, možná až padesát. Mohou to být totiž i kouzelníci, kteří se živí kouzlením na dětských oslavách. Myslím si, že nejvíc peněz je v představení pro děti, respektive je to nejčastější příležitost. Nejvíc peněz za jedno vystoupení je v korporátní magii, to znamená kouzla pro velké firmy, nebo trade show, kdy kouzelník je na výstavách u stánku firmy a má za úkol vytvořit dav a provést lidi stánkem.

Pro koho vystupujete vy?

Já vystupuji pro diváky divadelní. Pro mě je nejoblíbenější kouzelnická platforma divadelní představení, kdy diváci přijdou na mě.

Ve kterém divadle vystupujete?

V divadle Kolowrat, představení se jmenuje 52 Lovers. Je to v češtině, jednou za čas ho udělám v angličtině pro turisty. Teď budu mít představení v říjnu a listopadu. Představení je jenom pro padesát dva lidí.

Co děláte mezi tím? Musíte se živit i nějak jinak.

Prodávám kouzelnické karty.

Žijete primárně v Česku?

V běžném roce, kdy není pandemie, žiju méně než půl roku v Čechách a většinu roku jsem někde pryč. Většinou jsou to vystoupení pro kouzelníky.

Takže učíte?

Ano.

Setkal jste se někdy s Copperfieldem?

Potkal jsem se s ním. Mám z něj obrovský respekt, takže jsem si s ním nikdy moc nepovídal.

A co jste dělali?

Poprvé jsem se s ním setkal ve čtrnácti letech.

Kde?

V Praze, v hotelu, kde bydlel, když tu měl představení. Byl jsem na tiskovce, obou představeních a pak i na afterparty. Tam si mě zavolal a ukázal jsem mu nějaké kouzlo. Tenkrát o tom vyšel i nějaký malinký článek, že jsem mu ukázal kouzlo, které neznal. Je vlastně pravda, že už jsem přelstil Copperfielda, když mi bylo čtrnáct. (směje se)

Jak to, že ho neznal? Co to bylo za trik?

Byl to poměrně pokročilý karetní trik.

Co vám na to řekl?

Nevím, jestli se mě zeptal, odkud to je, ale řekl jsem mu, že je to od kouzelníka Riche Blocha. Byl u toho tenkrát i Copperfieldův producent, se kterým jsem teď kamarád. Podívali se na sebe a zasmáli se, evidentně s ním měli nějakou vtipnou historku. Ten večer jsem to možná naťukl, protože on si na svoje poslední kouzlo v představení bere diváky z publika, kteří chytí balon, a potom je nechá zmizet.

Já byl jeden z těch náhodně vybraných. Šel jsem k podiu, kde je člověk, který diváky rozděluje na ty, kteří mají zmizet, a ty, kteří se ze strany dívají, že se nejedná o podvod. Ti, co lidi rozdělují, mají pamatovák na obličeje, a jedna žena z nich si mě pamatovala z té tiskovky. Zeptala se mě, jestli jsem novinář, já jsem řekl, že ne, že jsem kouzelník. Přidala mě k někomu z Copperfieldova týmu a posadili mě na kraj, kde jsem se mohl dívat. Odtud si mě Copperfield pamatoval a díky tomu si mě zavolal na té afterparty. S jeho producentem se teď známe.

Před dvěma lety jsem šel na Copperfielda ve Vegas, ten producent mě tam uviděl a strašně se naštval, že nebudu platit za lístky, že mu mám dát vždycky vědět. Naše první setkání si už ale dávno nepamatuje samozřejmě, taky jsem vypadal úplně jinak.

Jak jste se dostal ve čtrnácti na tiskovku?

Znal jsem redaktorku Primy.

Naučil jste se od něj nějaký trik?

Spíš než trik jsem se naučil design kouzel. Od něj a jeho týmu. Těžko totiž říct, co je Copperfield, a co je jeho tým, protože věci, které vytváří, je spolupráce několika lidí. On je ale ten, který do toho dává hodně sebe. Naučil jsem se od něj perfekcionismu.

Co je váš kouzelnický cíl? Čeho byste chtěl dosáhnout?

Nemám dlouhodobý cíl. Chci být v každý moment nejlepší, co můžu být, a zvolit tu nejlepší cestu. To samozřejmě nikdy nevíte, která je, z našeho subjektivního pohledu si nicméně můžete vybrat. Když se ale zafixujete na nějaký dlouhodobý cíl, je možné, že vám cestou unikne něco, co by vás potencionálně mohlo dovést mnohem dál.

Děkuji za rozhovor, Ondřeji.

Rychlá zpověď:

Nejhorší můra kouzelníka?

Kdybych musel dělat něco, co mě nebaví.

Kdo je pro vás kouzelnickým vzorem?

Asi všichni lidi.

Bez čeho se kouzelník neobjede?

Bez diváků.

Co děláte, když nekouzlíte?

Hraju.

Váš zatím největší trik?

Naučit Američany mluvit česky.

Váš životní kouzelnický cíl?

Abych byl co nejšťastnější.

Věříte na čarodějnice?

Potkal jsem jich během života spoustu.

Jak vypadá první rande kouzelníka?

Snově.

Jak zaháníte trému před světovou kouzelnickou soutěží?

Přípravou.

Kdo je váš guru?

Všichni lidi.

Skutečně jste během soutěže snědl brouka? Co byste byl ochotný udělat pro kouzlo?

No jasně že jsem ho snědl. Asi cokoliv za určitých okolností.

Kolik zatím stál váš nejdražší trik?

V představení nejdražší karetní kouzlo asi 40 tisíc.
Čím vás překvapila Alyson Hannigan?
Ona je taková, jakou ji známe z filmů, taková boží, akorát trošku starší.
Dotazovaný se ptá redaktora:

Přijdete na moje představení?

Když mě pozvete, tak jo.
Přijďte.
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (6)

V divadle Kolowrat ve své show Lovers Show.
Ondřej se kouzlení věnuje od dětství. Na fotografii je jako dítě.
Na jevišti s Alyson Hannigan v pořadu Fool Us!.
Po boku Davida Copperfielda a kouzelnicí Coroline Ravn.
Momentka při třetím vítězství v pořadu Fool Us!.
Pšenička na pódiu hovoří o kouzlech před publikem.
View photo gallery

O autorovi

Vystudovala jsem humanitní vědy. Zajímám se o psychologii, ráda čtu červenou knihovnu jako útěk od reality všedních dní. Mojí největší vášní je cestování a dobré víno.
Karolína Lišková
Luxusní bydlení Praha
Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ
Okolí Prahy

Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ

7 + 1 423 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m
Praha 5

Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m

8 + 1 471 m²
55 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m

2 + KK 51 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Praha 1

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem

4 + KK 245 m², ter. 28 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m
Praha 4

Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m

3 + KK 106 m², ter. 14 m²
14 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852
Okolí Prahy

Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852

7 + KK 225 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m
Praha 5

Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m

4 + KK 232 m², ter. 38 m²
24 990 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč

5 + KK 162 m², bal. 10 m²
29 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město

3 + 1 123 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m
Praha 10

Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m

4 + KK 131 m², ter. 20 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
52 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m
Praha 6

Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m

4 + KK 119 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m
Okolí Prahy

Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m

7 + KK 420 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 107m2
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 107m2

3 + KK 107 m², ter. 13 m²
20 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m
Praha 7

Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m

4 + KK 163 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

3 + KK 121 m², bal. 10 m²
48 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2
Praha 6

Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2

3 + KK 201 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké
Praha 6

Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké

5 + KK 285 m²
95 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m
Praha 1

Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m

2 + 1 67 m²
11 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
55 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m
Praha 7

Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m

3 + KK 85 m², bal. 4 m²
15 452 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m
Praha 1

Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m

5 + KK 217 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky
Praha 4

Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky

7 + KK 453 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč

12 + 2 1044 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Pařížská
Praha 1

Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Pařížská

3 + KK 148 m², bal. 8 m²
97 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m

6 + KK 226 m², ter. 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

9 + 2 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 107m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 107m

3 + KK 107 m², ter. 10 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 116m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 116m

3 + KK 116 m², ter. 11 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m

3 + KK 48 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 2 - Vinohrady - 36m2
Praha 2

Pronájem bytu Praha 2 - Vinohrady - 36m2

1 + KK 36 m², bal. 1 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město

2 + KK 121 m², ter. 50 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 113m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 113m

3 + KK 113 m², ter. 8 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks