Rychlá zpověď - kouzelník Ondřej Pšenička: Přelstil jsem Davida Copperfielda

O kouzlech, mezinárodních soutěžích a Davidovi Copperfieldovi
30. srpna 2020
 
Hlavní stránka Nové články

Když se řekne kouzelník, mnoho Čechů zná Davida Copperfielda nebo maximálně našeho Pavla Kožíška. Přitom Česko nabízí na poli kouzel a magie mnohem víc. Například Ondřeje Pšeničku, který se kouzlům věnuje od dětství a nejenže jednou slavného mága převezl, ale také se mu jako jedinému Čechovi podařilo celkem třikrát přelstít slavné duo Penna a Tellera v jejich TV Show Fool Us. V rozhovoru pro LP-life.cz se Ondřej svěřil, jak je náročné vymyslet kouzlo nebo kolik peněz čarodějové vydělávají.

Video

Kdy vás napadlo, že se chcete věnovat kouzelničení?

Když mi bylo devět nebo deset let, a vůbec nevím proč. Nevím, co jsem kde viděl, ale něco jsem někde zkusil a bavilo mě to.

Rodiče vám tehdy koupili první karty nebo hůlku?

Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1
Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1, Praha 1

To ne, nic takového. Najednou mě napadla možnost, že by mohl být někde nějaký kouzelnický kroužek. Tenkrát fungovaly ještě Zlaté stránky, tak jsme se tam nejdřív s mamkou podívali na termín kouzla. Nakonec teta z Železného brodu znala jednoho kouzelníka, který tam pořádal mistrovství juniorů a ten nám dal kontakt na tajemníka Českého magického svazu, který nám potom dal kontakt na někoho, kdo vedl v Praze kouzelnický kroužek. Tam jsem začal kouzlit.

Věřil jste jako dítě, že je to opravdové kouzlo? Dnes víme, že je to nějaký trik, který je třeba si osvojit.

To už jsme věděli tenkrát. (směje se)

Vážně? Já bych v devíti letech možná věřila, že někomu můžu přičarovat žábu na hlavu.

Myslím si, že možná když jsou vám tři roky, budete si myslet, že přičarujete žábu. Ale pak budete dělat to, co všechny ostatní děti, které říkají „mami já teď zmizím, zavři oči“ a poběží se schovat za dveře, není to žádný zázrak. Do té doby, co věříte na Ježíška, tam ale asi nějaká možnost je.

Kdy vám bylo jasné, že to bude vaše životní náplň a budete se tím živit?

Vím, že jsem s touhle myšlenkou začal koketovat ve škole, když jsem začal být úspěšný na kouzelnických soutěžích. Zajímavé to bylo, když jsem si tím začal vydělávat peníze, což bylo od mých třinácti let.

Pamatuji si svoje první kouzelnické vystoupení. Bylo to v Růžové čajovně a tenkrát jsem za to dostal 700 korun, myslím, že to bylo na Mikuláše. Bylo to asi půlhodinové představení pro děti, dělal jsem zvířátka z balonků a podobně. Druhé vystoupení už pro mě bylo za neuvěřitelné peníze, to bylo na nějakém vánočním večírku v Mánesu za 1500 korun. To pro mě jako malého kluka bylo naprosto neuvěřitelné.

Kolik si berete dnes za vystoupení?

Když zavoláte mému manažerovi s tím, že byste mě chtěla na večírek, tak je to nějakých patnáct tisíc na hodinu.

To jste se hodně posunul.

Ono už je to nějaký ten pátek, taky jsem se trochu zlepšil. (směje se)

Byt na prodej Praha 1 - Staré Město - 125m
Byt na prodej Praha 1 - Staré Město - 125m, Praha 1

Šel jste kouzlení studovat i do Ameriky. Ani jsem netušila, že takové školy existují. Kdo to vede, Copperfield?

Ne, ale jsou tam špičky. Kouzelnický svět je opravdu dost podobný tomu třeba z Harryho Pottera. Máme vlastní kouzelnické nakladatelství. Jsou kouzelníci, kteří vydělávají jenom na kouzelnících v kouzelnické komunitě. Kouzelníci jsou ale všude, třeba politici. Takoví ilumináti. V každém vědním nebo společenském oboru.

Takže vy jste český Harry Potter? Můžu vás tak označit?

Vzhledem k tomu, že kouzelníky už učím, tak bych byl spíše někdo za katedrou.

Kdy a kde jste studoval a co jste se tam naučil?

Kroužek byl v roce 1996, tam jsem chodil dva roky. Pak mě učil Alan Vejr, který si říkal Eve´n Alan. Byl to profesionální kouzelník, který léta žil tady a potom ve Švédsku. Učil mě čtyři roky, do mých šestnácti. Potom už jsem se učil u různých kouzelníků a jezdil na mistrovství světa a kouzelnické kongresy. Po všeobecném gymnáziu, kam jsem chodil do dramaťáku, jsem začal studovat herectví. Na DAMU jsem se nedostal, místo toho jsem šel na ekonomku, a tam jsem vydržel jenom měsíc. Zbytek roku jsem dělal profesionálně kouzla. Poté jsem šel na tři roky na vyšší odbornou školu hereckou, po ní jsem dva roky dělal divadlo a film.

Dva a půl roku jsem pak studoval herectví v Americe, mezitím jsem tam studoval kouzla na Akademii kouzelnických umění v Magic Castle. Tam jsem byl asi do roku 2014. O rok později jsem se definitivně rozhodl, že budu dělat už jenom čistě profesionální kouzla. Od té doby se začala odvíjet moje kariéra, to znamená představení 52 Lovers v divadle Kolowrat, Fool Us a potom karty Butterfly Playing Cards. To jsou tři milníky, které mě dostaly do podvědomí u nás i v zahraničí.

Původně jste tedy měl být herec.

Původně jsem měl být kouzelník. Herectví jsem začal dělat proto, abych byl lepším kouzelníkem. Svět divadla a filmu mě ale natolik vcucnul, že to vypadalo, že budu spíš herec. Když jsem to zkusil a v nějakých věcech jsem hrál, zjistil jsem, že je kolem mě mnohem víc lidí, kteří jsou objektivně mnohem lepší než já. Měl jsem pocit, že v kouzlení mám mnohem větší potencionál, a s tím jsem bojoval osm let.

Nakonec se moje ego rozhodlo, že asi nebudu obdivovaný herec v Hollywoodu, ale možná bude lepší, když budu světově obdivovaný kouzelník. Zkusil jsem to a bylo to nejlepší rozhodnutí, které jsem kdy udělal.

Vy se specializujete jen na karetní kouzla?

Během života jsem dělal všechny možné druhy kouzel.

Rozlišuje se mezi nimi?

Samozřejmě. Jsou iluze, větší kouzla, která se dělají na jevišti, ale obvykle je to opravdu veliké. Někdo vleze do bedny, kde ho někdo rozřízne vejpůl a podobně. To jsou iluze a ty jsem taky dělal. Nakousl jsem i trapnomagii, co dělá Richard Nedvěd. Jsme kamarádi a dělali jsme spolu jednu iluzi. Dali jsme dohromady skupinu pěti lidí, se kterou jsme byli společně ve Švédsku, Německu, Švýcarsku a u nás. To existovalo asi tři roky, potom jsme šli každý svou cestou.

Na soutěži Fool Us jste třikrát jako jediný Čech obelstil porotu. Jsou tam kouzelníci z celého světa? Kolik lidí jste porazil?

Jsou to američtí kouzelníci, ale první sérii natočili v Anglii. Jsou tam Penn a Teller, kteří jsou spolu nějakých čtyřicet let, jsou to ohromné hvězdy v Las Vegas, kde mají svou show už 27 let, jsou ohromně populární. Jeden čas si říkali Bad Boys of Magic, prozrazovali nějaká kouzla veřejnosti, ale vtipným způsobem.

O kouzlech toho vědí strašně moc a v této soutěži jsou jako porotci. Přicházejí tam různí kouzelníci a snaží se jim ukázat něco, na co nepřijdou, jak se to dělá. Teller nemluví, ale z těch dvou je ten největší mozek, snaží se na to nějak přijít. A Penn pak nějakým kouzelnickým kódem, aby úplně neprozradil, jak se to dělá, řekne svoje domněnky. Když na to nepřijdou, dostane kouzelník vtipnou trofej a oni ho vezmou jednou vystupovat na svou show do Vegas, zaplatí mu letenky a hotel.

To je hlavní cena? Není finanční?

Může být i finanční, můžete si vybrat. Buď letíte do Vegas a na konci show ukážete většinou to, co jste dělali na té soutěži, nebo dostanete tisíc dolarů. Takže jsem si samozřejmě vybral Vegas.

Jak dlouho jste vymýšlel ten trik, abyste je ošálil?

Poprvé to bylo kouzlo, které jsem už předtím dělal, ale vymýšlel jsem ho čtyři roky. Ten druhý trik, respektive ten princip, na kterém je založený, trénuji od roku 2001, v té době to bylo sedmnáct let. To, co jsem připravoval na třetí vystoupení, trvalo asi půl roku, kdy jsem pro ně vymyslel novou a lepší metodu.

V té soutěži je ideální, aby to bylo něco, co není známé. To poslední jsem vyvíjel půl roku, chtěl jsem udělat něco úplně nového. Nic z toho jsem ještě nikdy nedělal. Všechno jsem vymyslel pro tu událost. A už to nikdy dělat nebudu, protože to bylo přesně zasazené do soutěže a navazovalo to na předchozí vystoupení. Bylo to na míru.

Povedlo se to někomu jinému?

Jsem jediný Čech, který tam kdy byl, logicky jsem tedy jediný Čech, který je přelstil.

Myslela jsem, jestli se také povedlo někomu jinému přelstít je třikrát.

Je ještě jedna Australanka Helen Coghlan, které se to povedlo taky třikrát. Předtím jsem byl jediný Evropan, který je přelstil dvakrát a jeden ze šesti celosvětově. No a teď jsem tedy jediný kouzelník na světě, který je přelstil třikrát.

Kolik je v Česku kouzelníků, kteří se kouzlením vyloženě živí?

To nevím, odhadoval bych to na třicet, možná až padesát. Mohou to být totiž i kouzelníci, kteří se živí kouzlením na dětských oslavách. Myslím si, že nejvíc peněz je v představení pro děti, respektive je to nejčastější příležitost. Nejvíc peněz za jedno vystoupení je v korporátní magii, to znamená kouzla pro velké firmy, nebo trade show, kdy kouzelník je na výstavách u stánku firmy a má za úkol vytvořit dav a provést lidi stánkem.

Pro koho vystupujete vy?

Já vystupuji pro diváky divadelní. Pro mě je nejoblíbenější kouzelnická platforma divadelní představení, kdy diváci přijdou na mě.

Ve kterém divadle vystupujete?

V divadle Kolowrat, představení se jmenuje 52 Lovers. Je to v češtině, jednou za čas ho udělám v angličtině pro turisty. Teď budu mít představení v říjnu a listopadu. Představení je jenom pro padesát dva lidí.

Co děláte mezi tím? Musíte se živit i nějak jinak.

Prodávám kouzelnické karty.

Žijete primárně v Česku?

V běžném roce, kdy není pandemie, žiju méně než půl roku v Čechách a většinu roku jsem někde pryč. Většinou jsou to vystoupení pro kouzelníky.

Takže učíte?

Ano.

Setkal jste se někdy s Copperfieldem?

Potkal jsem se s ním. Mám z něj obrovský respekt, takže jsem si s ním nikdy moc nepovídal.

A co jste dělali?

Poprvé jsem se s ním setkal ve čtrnácti letech.

Kde?

V Praze, v hotelu, kde bydlel, když tu měl představení. Byl jsem na tiskovce, obou představeních a pak i na afterparty. Tam si mě zavolal a ukázal jsem mu nějaké kouzlo. Tenkrát o tom vyšel i nějaký malinký článek, že jsem mu ukázal kouzlo, které neznal. Je vlastně pravda, že už jsem přelstil Copperfielda, když mi bylo čtrnáct. (směje se)

Jak to, že ho neznal? Co to bylo za trik?

Byl to poměrně pokročilý karetní trik.

Co vám na to řekl?

Nevím, jestli se mě zeptal, odkud to je, ale řekl jsem mu, že je to od kouzelníka Riche Blocha. Byl u toho tenkrát i Copperfieldův producent, se kterým jsem teď kamarád. Podívali se na sebe a zasmáli se, evidentně s ním měli nějakou vtipnou historku. Ten večer jsem to možná naťukl, protože on si na svoje poslední kouzlo v představení bere diváky z publika, kteří chytí balon, a potom je nechá zmizet.

Já byl jeden z těch náhodně vybraných. Šel jsem k podiu, kde je člověk, který diváky rozděluje na ty, kteří mají zmizet, a ty, kteří se ze strany dívají, že se nejedná o podvod. Ti, co lidi rozdělují, mají pamatovák na obličeje, a jedna žena z nich si mě pamatovala z té tiskovky. Zeptala se mě, jestli jsem novinář, já jsem řekl, že ne, že jsem kouzelník. Přidala mě k někomu z Copperfieldova týmu a posadili mě na kraj, kde jsem se mohl dívat. Odtud si mě Copperfield pamatoval a díky tomu si mě zavolal na té afterparty. S jeho producentem se teď známe.

Před dvěma lety jsem šel na Copperfielda ve Vegas, ten producent mě tam uviděl a strašně se naštval, že nebudu platit za lístky, že mu mám dát vždycky vědět. Naše první setkání si už ale dávno nepamatuje samozřejmě, taky jsem vypadal úplně jinak.

Jak jste se dostal ve čtrnácti na tiskovku?

Znal jsem redaktorku Primy.

Naučil jste se od něj nějaký trik?

Spíš než trik jsem se naučil design kouzel. Od něj a jeho týmu. Těžko totiž říct, co je Copperfield, a co je jeho tým, protože věci, které vytváří, je spolupráce několika lidí. On je ale ten, který do toho dává hodně sebe. Naučil jsem se od něj perfekcionismu.

Co je váš kouzelnický cíl? Čeho byste chtěl dosáhnout?

Nemám dlouhodobý cíl. Chci být v každý moment nejlepší, co můžu být, a zvolit tu nejlepší cestu. To samozřejmě nikdy nevíte, která je, z našeho subjektivního pohledu si nicméně můžete vybrat. Když se ale zafixujete na nějaký dlouhodobý cíl, je možné, že vám cestou unikne něco, co by vás potencionálně mohlo dovést mnohem dál.

Děkuji za rozhovor, Ondřeji.

Rychlá zpověď:

Nejhorší můra kouzelníka?

Kdybych musel dělat něco, co mě nebaví.

Kdo je pro vás kouzelnickým vzorem?

Asi všichni lidi.

Bez čeho se kouzelník neobjede?

Bez diváků.

Co děláte, když nekouzlíte?

Hraju.

Váš zatím největší trik?

Naučit Američany mluvit česky.

Váš životní kouzelnický cíl?

Abych byl co nejšťastnější.

Věříte na čarodějnice?

Potkal jsem jich během života spoustu.

Jak vypadá první rande kouzelníka?

Snově.

Jak zaháníte trému před světovou kouzelnickou soutěží?

Přípravou.

Kdo je váš guru?

Všichni lidi.

Skutečně jste během soutěže snědl brouka? Co byste byl ochotný udělat pro kouzlo?

No jasně že jsem ho snědl. Asi cokoliv za určitých okolností.

Kolik zatím stál váš nejdražší trik?

V představení nejdražší karetní kouzlo asi 40 tisíc.
Čím vás překvapila Alyson Hannigan?
Ona je taková, jakou ji známe z filmů, taková boží, akorát trošku starší.
Dotazovaný se ptá redaktora:

Přijdete na moje představení?

Když mě pozvete, tak jo.
Přijďte.
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (6)

View photo gallery

O autorovi

Vystudovala jsem humanitní vědy. Zajímám se o psychologii, ráda čtu červenou knihovnu jako útěk od reality všedních dní. Mojí největší vášní je cestování a dobré víno.
Karolína Lišková
Luxusní bydlení Praha
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha 6 - Hanspaulka
Praha 6

Luxusní vila na prodej Praha 6 - Hanspaulka

7 + KK 527 m²
125 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - Podbaba
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - Podbaba

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka

5 + 1 246 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila s bazénem na prodej - Praha západ
Okolí Prahy

Luxusní vila s bazénem na prodej - Praha západ

6 + KK 812 m², ter. 22 m²
63 800 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
19 300 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní dům na prodej se zahradou a bazénem
Praha 9

Luxusní dům na prodej se zahradou a bazénem

3 + KK 121 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4
Praha 4

Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4

1 + KK 55 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1
Praha 1

Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1

5 + 1 143 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 251m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 251m

4 + KK 288 m², ter. 37 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej Praha 1 - Staré Město - 125m
Praha 1

Byt na prodej Praha 1 - Staré Město - 125m

3 + KK 125 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m

3 + KK 93 m², ter. 11 m²
11 228 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Penthouse Troja 309m
Praha 7

Penthouse Troja 309m

5 + KK 309 m², ter. 52 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - Staré
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - Staré

4 + KK 229 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m
Praha 1

Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m

5 + KK 235 m²
79 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní kancelářské budovy v okolí
Praha 9

Prodej luxusní kancelářské budovy v okolí

5 + 2 1173 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Vila na prodej Praha 6 - 277m
Praha 6

Vila na prodej Praha 6 - 277m

7 + 1 277 m²
20 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasou Troja 152m
Praha 7

Luxusní byt s terasou Troja 152m

2 + KK 152 m²
31 800 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín
Praha 8

Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín

Atypický 489 m², ter. 211 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8
Praha 8

Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8

3 + KK 188 m², ter. 45 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní vily v okolí Prahy
Praha 9

Prodej luxusní vily v okolí Prahy

5 + 2 1173 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse k pronájmu s výhledem
Praha 2

Luxusní penthouse k pronájmu s výhledem

6 + KK 600 m², ter. 200 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace na pronájem Troja - 397m
Praha 7

Restaurace na pronájem Troja - 397m

Atypický 397 m², ter. 37 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Vila na prodej Praha 4 - Braník
Praha 4

Vila na prodej Praha 4 - Braník

Atypický 273 m², ter. 21 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m
Praha 8

Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m

4 + KK 113 m²
19 300 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m

3 + 1 117 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov
Praha 5

Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov

4 + KK 185 m², ter. 50 m²
21 290 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město

5 + 1 278 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu Vyšehrad
Praha 2

Pronájem luxusního bytu Vyšehrad

4 + 1 180 m²
120 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt k pronájmu Praha 1 - Nové Město - 66m
Praha 1

Byt k pronájmu Praha 1 - Nové Město - 66m

1 + KK 66 m², ter. 19 m²
18 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse Troja 550m
Praha 7

Luxusní penthouse Troja 550m

Atypický 550 m², bal. 4 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Vila na prodej s luxusním pozemkem v Praze
Praha 4

Vila na prodej s luxusním pozemkem v Praze

Atypický 458 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu s výhledem na Vyšehrad
Praha 2

Luxusní byt k pronájmu s výhledem na Vyšehrad

3 + KK 130 m², bal. 1 m²
65 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu na Praze 1-75m
Praha 1

Pronájem bytu na Praze 1-75m

3 + KK 75 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kanceláře na pronájem Praha 5 - 778m
Praha 5

Luxusní kanceláře na pronájem Praha 5 - 778m

Atypický 778 m²
250 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem - Praha 3 - 72m
Praha 3

Byt na pronájem - Praha 3 - 72m

2 + KK 80 m², bal. 8 m²
22 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu Praha 4 - 62m
Praha 4

Prodej luxusního bytu Praha 4 - 62m

1 + KK 62 m², ter. 13 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelářské prostory na prodej 620
Praha 6

Luxusní kancelářské prostory na prodej 620

Atypický 620 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář Troja 415m
Praha 7

Luxusní kancelář Troja 415m

Atypický 415 m², bal. 4 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt s historickými prvky - Praha 1 - Malá
Praha 1

Byt s historickými prvky - Praha 1 - Malá

3 + 1 113 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - 393m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - 393m

10 + 2 393 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasou Praha 1 - 321m
Praha 1

Luxusní byt s terasou Praha 1 - 321m

4 + KK 321 m², ter. 144 m²
41 928 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m
Praha 1

Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m

2 + KK 74 m², bal. 2 m²
26 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s výhledem na hrad Smetanovo
Praha 1

Luxusní byt s výhledem na hrad Smetanovo

2 + KK 106 m²
100 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 105m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 105m

3 + 1 105 m²
50 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem s terasou Praha 1 - 202m
Praha 1

Byt na pronájem s terasou Praha 1 - 202m

5 + 1 202 m², ter. 13 m²
90 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt po rekonstrukci Praha 1 - 42m
Praha 1

Luxusní byt po rekonstrukci Praha 1 - 42m

2 + KK 42 m²
9 177 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Mezonetový byt na pronájem Praha - Nové Město
Praha 1

Mezonetový byt na pronájem Praha - Nové Město

1 + KK 46 m²
22 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu Vyšehrad
Praha 2

Pronájem luxusního bytu Vyšehrad

3 + KK 130 m²
60 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 86m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 86m

2 + KK 86 m², bal. 3 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks