Rychlá zpověď - vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová: Ženy politiku kultivují a vnášejí do ní ženský prvek

O splněném kariérním snu právničky, současném životě ženy v politice mezi mnoha muži a shonu v předvolebním období
22. října 2021
 
Hlavní stránka Nové články

Ministryně financí Alena Schillerová má momentálně napilno víc, než kdy jindy. Přesto si udělala čas na rozhovor pro LP-Life.cz a prozradila nám nejen, jak se jí žije v Praze, ale jak je pro ni důležitý domov na jižní Moravě. Zavzpomínala na svá studijní léta a na první chvíle, kdy vstoupila do politiky. Pohovořila také o tom, které významné ženy jí byly v tomto sektoru příkladem a proč by mělo být v politice žen poměrně více.

Alena Schillerová

Video

Jste z jižní Moravy a asi 6 let žijete v Praze. Už se v Praze cítíte jako doma, nebo když můžete, ujíždíte na Moravu?

Moje srdce bude vždycky na jižní Moravě. Zvláště když tam přijedu, cítím se tam jako doma. Vždycky říkám, že na té pomyslné Vysočině odložím batoh, který si zase vždycky naložím, když se vracím zpátky. Ale nebudu se odříkat Prahy. Já se tady prostě cítím také dobře, lidé se tady ke mně chovají hezky, mám zde svoje pracovní zázemí, ale můj domov a srdce je na jižní Moravě. I moje rodina.

Vzpomínáte si, které první povolání jste si přála vykonávat jako dítě a co vás na něm lákalo?

V mém případě to bude trošku nuda, protože já už jsem asi od deseti let chtěla být právnička. Bylo to poté, kdy jsem vlastně neustále diskutovala se svými rodiči. Ne, že bych odmlouvala, to bych si nemohla dovolit. Ale pořád jsem na všechno měla „x“ různých dotazů, připomínek. A moje maminka, nebožka, tehdy jednou řekla: „Ty běž na práva.“ Mně to tak nějak utkvělo v hlavě, nakonec jsem ani jinou volbu neměla a vystudovala jsem Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně.

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590, Praha 6

Napadlo vás v době studií práv, že byste se dostala do politiky nebo to byl váš cílený směr?

Ne, já jsem o politice nikdy neuvažovala. Snila jsem o kariéře právničky, soudkyně, státní zástupkyně, případně advokátky. I když víc mě táhlo vždycky to veřejné právo, já jsem nikdy k soukromému neinklinovala. A pak shodou okolností jsem se dostala po revoluci na finanční správu a ten příběh už je poměrně známý. Pak jsem vlastně stoupala po tom kariérním žebříčku, až jsem dospěla spíše shodou okolností a náhod do politiky. Ale nikdy to nebyl můj cíl, ani moje cesta. Cesta asi ano, ale ne plánovaná cesta.

V médiích momentálně koluje mnoho názorů, že jste žhavou kandidátkou na premiérku či prezidentku. Toužíte po takových postech?

Já vůbec nemám žádné takové touhy. Teď mám jen dvě jediné. První je, abych dokončila svůj mandát. To znamená, aby vláda schválila rozpočet, poslala ho do Parlamentu a dokončila ho do voleb. Pak udělat, co nejlepší výsledek jako kandidátka, leadryně za Jihomoravský kraj ve volbách, dostat se do Parlamentu a pak se uvidí. Nic jiného neřeším. Prostě, skutečně žiji přítomností.

Zastáváte názor, že by mělo být v politickém sektoru více žen? Jste vlastně 1. ženou, která stojí v čele Ministerstva financí ČR v celé její historii. A když tak proč?

Takový názor určitě zastávám. Rozhodně jsem proti jakýmkoliv kvótám nebo nějakému nařizování počtu. To je podle mě hloupost. Buď se ta žena prosadí, nebo neprosadí. Ženy prostě tu politiku kultivují, vnášejí do ní ženský prvek. Třeba já i svoje ženské zkušenosti, ze života. Myslím si, že i přesto, že vám muži nic neodpustí. Myslet si, že vám něco odpustí, to ne. Ale minimálně se nechovají třeba alespoň tak hrubě, jak by se chovali k mužskému protějšku. A myslím si, že je ženský pohled jiný, než mužský a je to důležité. Rozhodujete totiž o spoustě věcí, které mají vliv na životy lidí. Chce to obrovskou zodpovědnost, ale i zkušenost i mít i nějaké ty roky už odžité. Já říkám, že bych uvítala více žen v politice. Určitě ano.

Velká část veřejnosti kritizuje jistý finanční schodek státního rozpočtu, jaký je plán, aby se s ním ČR v těžké covidové době a v budoucnu vypořádala se ctí?

Chtěla bych připomenout, když hnutí ANO, ministři za hnutí ANO, převzali finance, tak v roce 2014 byl ten schodek mnohem větší. V přepočtu na procenta HDP asi 44,4% HDP. My jsme ho snižovali, jak Andrej Babiš, tak já. Před covidem byl pod 30% HDP, no a přišel covid. A pro nás nebyla jiná volba, pro mě určitě ne, než ta, pomoci ekonomice, pomoci lidem, kompenzovat podnikatelům, ale dávat i hodně peněz do investic, protože kdy jindy, než v krizi, proinvestovat se z té krize. Takže jsme se museli zadlužit, udělaly to všechny země Evropy i světa. Nicméně my jsme se mohli opřít o vynikající finanční polštář. Já mám plán na 7 let, už teď vlastně meziročně snižuji schodek o více než 123 miliard a vrátíme se k vyrovnaným financím do 7 let, ale citlivě. To znamená, ne že bychom teď všechno seškrtali, neinvestovali, lidem sebrali peníze, důchodcům důchody, jak činila současná opozice v minulé krizi. Myslím třeba valorizaci, jak se sahalo na peníze důchodcům a lidem na platy. Touto cestou my určitě nepůjdeme. Naopak, ekonomika se musí podpořit. A podporuje se investicemi a spotřebou. Takže můj plán je, že za sedm let budeme mít zase vyrovnané rozpočty.

Je třeba omezit vládní výdaje, aby bylo možné snížit daně?

My jsme daně snižovali, já bych chtěla připomenout, že v rámci toho schodku jsme extrémně investovali. Celých 552 miliard už šlo od vypuknutí pandemie do ekonomiky. Právě na pomoc ekonomice, na pomoc podnikatelům a občanům, zdravotnictví atd. O 510 miliard od roku 2014, co hnutí ANO převzalo Ministerstvo financí, jsme snížili daně, nejrazantněji od letoška zrušením superhrubé mzdy a snížením daně z příjmu na 15% všem zaměstnancům. Takže můj plán je ten, že během těch sedmi let budeme dělat úspory na výdajové straně a částečně i na té příjmové. To znamená spotřební daně, rušení daňových výjimek, zdanění globálních firem, což řešíme na platformě OECD. Kombinací tohoto, evropských peněz a ekonomického růstu, se vrátíme znovu k vyrovnaným rozpočtům.

Bylo by přijetí eura pro ČR přínosné?

My jsme několikrát za toto funkční období s guvernérem ČNB připravovali takový materiál, který projednávala a schvalovala vláda, jestli navrhujeme datum přijetí eura, protože my jsme se zavázali, když jsme vstoupili do EU v roce 2004 přijetím eura. Nicméně vždy ten materiál zněl, že nechceme zatím stanovit datum přijetí eura. A já v tuto chvíli prostě vidím víc negativ jako ministryně financí, než pozitiv. Teď rozhodně nenavrhuji žádné datum v dohledné době, kdy bychom přijali euro.

Jak se vyrovnáváte s veřejnou kritikou a tlakem společnosti ve své funkci? Není to stresující?

Víte, zvyknete si na všechno. Je to práce, je to veřejná služba, já tak svou práci vnímám a ta kritika a tlak k tomu patří. Když byla taková ta vypjatá covidová doba, tak jsem měla někdy pocit, že jsou proti mně vlastně všichni. Já si to však neberu osobně, já se prostě se vším seznámím, promyslím si to, ale když jsem o něčem přesvědčena, tak si stojím pevně za svými názory a nenechávám se tím vykolejit.

V poslední době hovoříte o rychlovlaku mezi Moravou a Prahou. Není to trochu střet zájmů a bude se něco takového realizovat?

Já o tom slýchám velmi dlouho. Samozřejmě, že jako „Brňačka a Jihomoravanka“ bych byla velmi ráda, aby byl rychlovlak mezi Brnem a Prahou. Už se na tom dokonce velmi intenzivně pracuje. Já určitě budu vytvářet tlak na urychlení těchto prací. V tuto chvíli jsme ve fázi výkupu pozemků a v příštím volebním období by stavba měla začít. Je to důležité, protože mnoho lidí z jižní Moravy a nejen odtud, ale i velký počet obyvatel Brna, pracuje vlastně v Praze a takový rychlovlak by určitě ušetřil i kapacity na bydlení. Stoupla by hodnota třeba i parcel v Brně, protože by se ti lidé vraceli zpátky do Brna a neodcházeli by do Prahy. To jsou všechno věci, které jsou důležité. Myslím si, že tato situace trvá už velmi dlouho a že je důležité, aby tento rychlovlak mezi Brnem a Prahou byl.

Děkuji vám za rozhovor.

Já moc děkuji za pozvání a za příjemně strávenou chvíli.

Rychlá zpověď:

Rychlá zpověď:

Jste raději černovláska nebo blondýna?

Blondýna.

Kdybyste si mohla vybrat ze všech lidí na světě, s kým byste nejraději šla na večeři?

Se svými vnoučaty.

Jak by vypadal váš dokonalý den?

Můj dokonalý den by byl takový, že bych se šla někam projít se svými vnuky.

Kdy jste naposledy sklidila od nějakého muže poklonu a jakou?

Musím říct, že často sklízím poklony, protože jsem často mezi lidmi a děkuji za to.

Co vás nejvíce nebavilo na studiu práv?

Mě bavilo všechno.

Váš největší životní úspěch?

Že mám krásné, zdravé, šikovné děti a dvě vnoučata.

Čeho si nejvíce vážíte na přátelství?

Věrnosti, loajality a upřímnosti.

Jaký typ mužů se vám líbí?

Muži…, já to úplně nerozděluji, ale ti, kteří vědí, co chtějí.

Jste ráda, že je v politice činná i vaše dcera a zeť?

Už nejsou, to už je hudba minulosti. A jsem ráda, že nejsou a věnují se svému životu.

Je něco, co jste již dlouho chtěla udělat a ještě jste to neudělala?

Hrozně dlouho bych chtěla jít někam ven, mít volný den a vypnout mobil. A to jsem neudělala nikdy.

Tři slova, kterými byste charakterizovala Andreje Babiše?

Urputný, tvrdohlavý, cílevědomý.

Kdybyste si mohla vybrat, kterou ženu byste ráda viděla na postu prezidenta?

Tak to skutečně nevím. Na to nemám odpověď. Neznám takovou.

Váš nejoblíbenější zahraniční politik a proč?

Z těch žijících to je Angela Merkelová, končící kancléřka Německa, tu jsem obdivovala za její úžasnou kariéru. Z těch nežijících Margaret Thatcherová.

Ohrožují členové LGBT komunity tradiční rodinu?

Jsem liberální člověk, to znamená, ať si každý žije, jak chce. Ale myslím si, že zákony mají být upraveny tak, že pro mě třeba manželství je svazek muže a ženy.
DOTAZOVANÝ SE PTÁ REDAKTORA:

Co byste se zeptala vy mě?

Máte se lépe teď nebo před čtyřmi roky?
Určitě teď.
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (5)

Alena Schillerová si velmi oblíbila jízdu na elektokole.
Alena Schillerová ještě jako bruneta.
Alena Schillerová - vicepremiérka a ministryně financí ČR.
Alena Schillerová v pražské tržnici Sapa.
Alena Schillerová na návštěvě v Kyjově
View photo gallery

O autorovi

V mediálním světě se pohybuji čtvrt století. Miluji život, upřímný úsměv a jiskru v očích. Setkání s inspirativními lidmi je pro mě nesmírně obohacující, je to prostě má vášeň. Stejně jako kultura, umění, hudba a sport. Ráda si dám i chutné a originální jídlo se skvělým drinkem ve společnosti pozitivně naladěných lidí se smyslem pro humor. A moje krédo? Pomáhejme si a buďme k sobě vlídní!
Šárka Kabátová
Luxusní bydlení Praha
Luxusní vila na prodej, Dolní Měcholupy - 616m
Praha 10

Luxusní vila na prodej, Dolní Měcholupy - 616m

10 + 1 616 m², ter. 89 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m
Praha 8

Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m

2 + KK 100 m², bal. 13 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Penthouse Troja 309m
Praha 7

Penthouse Troja 309m

5 + KK 309 m², ter. 52 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Vila na prodej Praha 6 - 502m
Praha 6

Vila na prodej Praha 6 - 502m

Atypický 502 m²
49 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha
Praha 1

Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha

4 + KK 221 m², ter. 75 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
39 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej, Praha 6 - Nebušice
Praha 6

Luxusní vila na prodej, Praha 6 - Nebušice

7 + KK 261 m²
44 990 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2
Praha 6

Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2

3 + KK 201 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu Villa Bianca - Praha
Praha 6

Pronájem luxusního bytu Villa Bianca - Praha

5 + KK 195 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní dům na pronájem na Praze 9 - Čakovice
Praha 9

Luxusní dům na pronájem na Praze 9 - Čakovice

8 + KK 315 m², ter. 55 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
120 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem na Praze 4-52m
Praha 4

Byt na pronájem na Praze 4-52m

2 + KK 56 m², bal. 4 m²
16 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky
Praha 4

Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky

7 + KK 453 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 130m
Praha 5

Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 130m

4 + KK 130 m², bal. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²

3 + KK 109 m²
17 942 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

3 + KK 101 m², ter. 24 m²
34 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2
Praha 1

Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2

Atypický 387 m²
155 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138

3 + 1 138 m², ter. 33 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
50 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město

4 + 1 197 m², ter. 22 m²
56 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč

12 + 2 1044 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

5 + KK 178 m², bal. 30 m²
55 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

2 + KK 77 m², bal. 6 m²
24 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

3 + KK 101 m², bal. 24 m²
34 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

2 + KK 77 m², bal. 6 m²
24 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu 2+1, Praha - Barrandov, 60m
Praha 5

Pronájem bytu 2+1, Praha - Barrandov, 60m

2 + 1 60 m², bal. 6 m²
18 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu Praha
Praha 4

Pronájem luxusního bytu Praha

4 + KK 246 m², ter. 39 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Nové Město

2 + KK 46 m², bal. 1 m²
29 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha
Praha 5

Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha

4 + KK 199 m², ter. 14 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 700 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m

Atypický 721 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 130m
Praha 1

Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 130m

4 + 1 130 m²
20 755 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - 135
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - 135

3 + 1 135 m²
33 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu s výhledem na Vyšehrad
Praha 2

Luxusní byt k pronájmu s výhledem na Vyšehrad

3 + KK 130 m², bal. 1 m²
65 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej bytu 1+1, Nové Město, 32
Praha 1

Prodej bytu 1+1, Nové Město, 32

1 + 1 32 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní investiční byt - Praha 1 - 80m
Praha 1

Luxusní investiční byt - Praha 1 - 80m

2 + KK 80 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 76m
Praha 1

Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 76m

2 + 1 78 m², bal. 2 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt v historické budově Praha 6 - 210m
Praha 6

Byt v historické budově Praha 6 - 210m

4 + KK 210 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks